Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Big problem - Pinnacle PCTV mediacenter 300i

archenemy (14)|16.5.2005 23:11
zdravim vsechny, dnes sem koupil tuto kartu a s mensimi problemy naladil vsechny kanaly na kabelovce - stacilo prehodit zemi na Germany a najednou byl i zvuk i vsech 40 kanalu kabelovky :), no a co se nestalo, tak koukam na CT na hlavni zpravodajskou relaci a najednou vypadne obraz, zrneni, sumeni, jakoby vypadl signal, vezmu merak, z kabelu jde 66dB tak ok, rikam si mozna chyba na CT, prepnu na neco jinyho a zase, cca po 30s az 1min mi vsechny kanaly vypadavaj jak obraz tak zvuk, proste to dela to samy, jako by ste vzali kabel a vytahli ho z tuneru, pokud prepnu vse je zas na 30s-1min ok, pak to zas vypadne, nevite kde by mohl byt problem? ze by se karta prehrivala? nebo problem softwaru media center? jinej soft sem nezkousel, ponevadz sem nenasel zadnej jinej co by s touhle PCTV MC 300i chodil. Diky za kazdou odpoved.
StD (8612)|17.5.2005 07:41
Heleď "arcinepříteli", doporučoval bych ti důkladné studium FAQ a fora:
http://www.pinnaclesys.com/docsupport1.asp?division_id=1&langue_id=4&product_id=103&product_name=PCTVpro&page_id=88#

Právě jsi rozšířil husté řady naříkajících "spokojených" uživatelů této karty. Najdeš tam mnoho možných příčin i bugů některých verzí softwaru. Takto když plácneš dotaz bez konkrétního popisu hardwarové konstelace ti těžko někdo poradí. Jak jsi na tom s CPU (typ, teplota, takt) a HDD (ovladače řadiče apod.) či grafickou kartou?? Ty vypadávající kanály jsou analog nebo DVDB-T?
archenemy (14)|17.5.2005 08:17
[quote=StD]Heleď "arcinepříteli", doporučoval bych ti důkladné studium FAQ a fora:
http://www.pinnaclesys.com/docsupport1.asp?division_id=1&langue_id=4&product_id=103&product_name=PCTVpro&page_id=88#

Právě jsi rozšířil husté řady naříkajících "spokojených" uživatelů této karty. Najdeš tam mnoho možných příčin i bugů některých verzí softwaru. Takto když plácneš dotaz bez konkrétního popisu hardwarové konstelace ti těžko někdo poradí. Jak jsi na tom s CPU (typ, teplota, takt) a HDD (ovladače řadiče apod.) či grafickou kartou?? Ty vypadávající kanály jsou analog nebo DVDB-T?[/quote]

ja proti ty karte nic nemam, proto sem si ji taky vybral ;-), opravdu si nemyslim ze by toho mohla byt pricina hardwarova konstelace, spis si myslim ze sem narazil na vadnej kus, kazdopadne ji jdu reklamovat a uvidime.

tak tedy: Athlon Barton 2500+, 512MB, WinXP SP2, HDD 80GB, teplotou i taktem procesoru to nemuze byt - teplota se pohybuje kolem 50-55°C a takt je asi 1,8GHz nebo kolik ma presne ta 2500+, zdroj 550W. Graf. karta nvidia ASUS 6800. V tomhle proste problem nevidim. Jo a dela to v analogu, na digitalu sem nic nechytil - asi sem v blby lokalite - modrany, praha

btw je mily ze me odkazujes na forum, ale nemecky neumim, proto je tady asi tohle forum, ptam se jestli se s podobnym problemem nekdo nesetkal. Vypada to ze ne - takze reklamace.
StD (8612)|17.5.2005 09:06
Zrovna dneska se tam řešil naprosto identický problemek a příčinu hledají u Nvidiáckých ovladačů GK -- používáš ty, které jsou WHQL?
Jinak ta teplota nad 50 je dost. U mne má Athlon max. 47, 49 jsem dosáhl jen tehdy, když byla největší horka okolo 40 grádů ve vzduchu...

Jinak existuje to forum shora i v English. Ta tvá karta se u nás zatím neprodává moc dlouho, takže nebude asi mnoho podobně postižených. Sem do české diskuse jsi se díval?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29684

P.S. Jo a umí tvá základní deska vůbec podporu PCI 2.3?? To je jeden z minimálních hardwarových požadavků, který se snadno přehlédne...

One PCI 2.3 compatible slot
archenemy (14)|17.5.2005 15:14
[quote=StD]Zrovna dneska se tam řešil naprosto identický problemek a příčinu hledají u Nvidiáckých ovladačů GK -- používáš ty, které jsou WHQL?
Jinak ta teplota nad 50 je dost. U mne má Athlon max. 47, 49 jsem dosáhl jen tehdy, když byla největší horka okolo 40 grádů ve vzduchu...

Jinak existuje to forum shora i v English. Ta tvá karta se u nás zatím neprodává moc dlouho, takže nebude asi mnoho podobně postižených. Sem do české diskuse jsi se díval?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29684

P.S. Jo a umí tvá základní deska vůbec podporu PCI 2.3?? To je jeden z minimálních hardwarových požadavků, který se snadno přehlédne...

One PCI 2.3 compatible slot [/quote]

ano pouzivam certifikovany WHQL, jdu tedy zkouset jine, zkusim nejake modifikovane, nebo spis starsi ovladace, jeste zkusim zavolat primo do exac jestli nevi co s tim, desku mam ASUS A7V600 - u ni pisou PCI 2.2 - ze by to byla ta pricina ? - je to dost pravdepodobny :(((, asi to bude tak, a jak pises snadno sem tento fakt prehledl :/
archenemy (14)|17.5.2005 15:26
takze v Exacu mi rekli ze tim PCI 2.2 to byt nemuze, ten ma spis za nasledek to ze se mi pry nenaladi nic v digitale? Zkusim tu kartu soupnout jeste k brachovi, ma podobnou sestavu jako ja ale grafiku ma od ATI
archenemy (14)|17.5.2005 16:21
muzeme vyloucit i Nvidii, u brachy to taky pada :(, tak uz jen teda to PCI 2.3, ale proc by mi u Exacu (distributor a tech.podpora pinnacle v CR) technik tvrdil, ze tohle by na to nemelo mit vliv :/ - kazdopadne on tvrdil ze se s timhle problemem jeste nesetkal
StD (8612)|18.5.2005 08:15
Nainstaloval jsi si utilitku PPE (Pinnacle PCI Enhancer)? Nebo tam máš nějaký jiný Bus-masteringový prográmek? Je to vždycky jen a jen o sběrnici a její propustnosti.
archenemy (14)|18.5.2005 11:25
ten PPE jsem nestacil vyzkouset, uz sem ji odnesl na reklamaci, spis to bude opravdu asi vadny tuner, uvidime, kazdopadne dam vedet. Zatim dik za rady.
StD (8612)|18.5.2005 12:00
PPE je základ! U mne běží stará PCTV Pro spolehlivě na desce, která "umí" jen PCI 2.1. Navíc tam mám busmastering od přídavného UltraATA 100 řadiče, který jako pátý (!) sdílí stejné přerušení IRQ5 spolu s TVkartou (tj. vlastně 3 zařízeními) a grafikou. Ono jde leccos, ale chce to "vyladit".
Myslím, že s tou reklamací asi neuspěješ. To jsem tedy zvědav. :BB:
StD (8612)|18.5.2005 12:36
O toto jsem zakopl ve FAQ Pinnacle po zadání hesla PCI jako první:

Frage / otázka
Mein Mainboard unterstützt nur die PCI 2.2 Spezifikation. Kann ich die Pinnacle Media Center Hardware trotzdem verwenden? / Moje základní deska podporuje jenom specifikaci PCI 2.2. Mohu na ní přesto používat hardware Pinnacle Media Center?

Antwort / odpověď
Nein, das wird nicht empfohlen. Wie bereits in den Produktspezifikation angegeben, muss Ihr Mainboard die PCI 2.3 Spezifikation unterstüzen um korrekt mit unser Hardware arbeiten zu können. / Nikoli, to se nedoporučuje. Jak je už uvedeno v technické specifikaci výrobku, musí vaše základní deska podporovat specifikaci PCI 2.3, aby s ní mohl náš hardware korektně spolupracovat.

Hinweis / poznámka: Revision 2.3 ist eine Weiterentwicklung der PCI Local Bus Spezifikation. Hiermit wurde ein wichtiger Grundstein gelegt um den PCI Bus von der Original 5.0 Volt auf 3.3 Volt umzustellen. Aufgrund dieser Veränderungen ist Revision 2.2 nicht mehr 100% kompatibel mit der 2.3 Spezifikation und sollte nicht mit unserer Hardware verwendet werden / Revize 2.3 je dalším vývojem specifikace sběrnice PCI Local Bus. Je v ní položen základ k tomu, aby mohla sběrnice PCI pracovat místo s původním napětím 5 Volt nově na 3,3 Volt. Na základě této změny už není revize 2.2 plně 100% kompatibilní se specifikací 2.3 a neměla by proto být s naším hardware používána.

Howgh! Takže je docela dobře možné, že jsi tu kartu zapnutím ve slotu PCI 2.2 jednoduše odpálil... :-((
archenemy (14)|18.5.2005 13:28
hmm, je to dost pravdepodobny :/, mozna sem ji ani neodpalil, mozna jen kvuli tomu PCI 2.2 se proste prehrivala. Heh - to abych si koupil novou desku
archenemy (14)|18.5.2005 13:49
hele, tak s tim PCI 2.3 je to naky divoky, co sem tak narazil tak jedinej asus udava ve specifikacich verzi PCI, ani u jedny desky co dela asus sem nevidel PCI v 2.3, microstar neuvadi verze ve specifikacich vubec, u epoxu sem taky nic nenasel, uz sem z toho zmatenej.
archenemy (14)|18.5.2005 13:57
hmm standart 2.3 je jen u novejch desek pro AMD 64, intel atd, deska s PCI 2.3 pro normalni Athlon hold neni :(, docela smula, to abych teda koupil rovnou i novou desku a novej procesor lol
archenemy (14)|18.5.2005 17:37
no to se mi proste nechce verit!

tohle je jedna z nejnovejsich zak. desek s chipsetem K8T890 - http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=376&l1=3&l2=15&l3=143 - a PCI 2.2???

bud je ta zavislost na PCI 2.3 nesmysl, ano jako ze to podporuje, ale jede i na 2.2

anebo je to od Pinnacle peknej podraz, vypustit nejakou kartu, ktera se neda dat skoro do zadnyho pc, ponevadz zakl.desek s podporou PCI 2.3 je jak safranu. V tom pripade mi meli na krabici napsat pismem jak krava pouze pro PCI v 2.3 s trema vyrkicnikama :-).

tuhle situaci mi pripomelo ATI, ta kdysi vydala naslaplou kartu Rage Fury Max, s podporou 3D jen pro W98 :D, takze s jinym systemem ses mohl jit houpat.
StD (8612)|19.5.2005 08:09
...jo, je to zajímavé. Schválně se na to zeptám kolegy Riedela (rdldom na foru Pi), to je odborník na 300i.

http://www.riedelprivat.de/
(zde má soustředěny jak různé patche pro PMC, tak i malé soukromé forum na téma PMC 300i)

Třeba o tom bude vědět více. V každém případě to potvrzuje pravidlo, že v zájmu zvyšování prodejnosti svých krámů kašlou výrobci stále více na zpětnou kompatibilitu. Servus!
archenemy (14)|10.6.2005 20:50
zdravim StD, takze, karta dorazila z reklamace s tim ze ji nic neni, zavada se pry neprojevila, okamzite sem tedy kartu vzal a vyzkousel ji na uplne jine sestave nez mam ja a bracha - momentalne tu mam u sebe PC kamarada, na ktere sem testoval - jeho sestava:

MB: Epox KT880 pro socket A (upozornuji ze PCI je 2.2!!! - tudiz 2.3 neni podminkou pro chod karty!) , Sempron 2200+, DDR 2x256 A-DATA, HDD MAXTOR 80GB IDE, graficka karta GF 4000MX
Cista instalace Windows XP PRO SP2.

- zadna nabusena multimedialni sestava, je to normalni kanclovskej komp, ale jede to na nem bez problemu, provedl sem na nem instalaci uplne stejne jako na svem a bratrove - jedinej zasadni rozdil v sestave je chipset KT880 oproti me a bratrove KT600, vypada to, ze Pinnacle MC300i je pravdepodobne nekompatibilni s chipsetem VIA KT600, jeste budu zkouset naky veci, zkusim stahnout nenjnovejsi bios do desky, via ovladace k desce atd. Kdyby te prosim jeste napadla nejaka vec, pisni, dik.

Zatim zdar.
StD (8612)|10.6.2005 21:02
Věc... jo, napadla: Zkus opakovaně grabovat záznam nejlépe v DVD kvalitě, jestli nebude vypadávat zvuk po různě dlouhé době (v záznamu). To je další "projev" toho PCI 2.3!
archenemy (14)|10.6.2005 21:16
mno tak na ty sestave s Epoxem bez problemu, zvuk ok, obraz ok.

na te me sestave problemy stale :-((( - jak pri beznem sledovani tak pri zaznamu
StD (8612)|10.6.2005 21:18
Halt VIA! :-((