Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp LC-60LE857E

EvaM (14)|19.4.2014 07:31
[QUOTE=Mastakila;486833]Akurat som tam supol rezim film skusam si zvyknut:)len som si prehodil farby z teplej na studenu nech je biela belsia:)[/QUOTE]

Stale spokojnost s F8000? zvazujeme rovnaku cestu - vymenu:)
Milan C (191)|19.4.2014 07:54
[QUOTE=EvaM;487059]Stale spokojnost s F8000? zvazujeme rovnaku cestu - vymenu:)[/QUOTE]

Neblaznite Sharp je Sharp po obrazovej stranke patrí k NAJ !!! Nehovorim, že je úplne naj ,ale oproti 8000 -ke určite...Treba sa s nim len "pohrať" a nadstaviť poriadne farby...
vivid.sk (11472)|19.4.2014 14:42
Obavam sa, ze vacsine uzivatelov to nevysvetlis. Ak to vacsina porovnava s default sprasenym nastavenim Samsungu ("Dynamic"), niet sa comu divit, ze Sharp bude vyzerat ako seda mys. Predpokladam, ze po profi kalibracii oboch kusov by pri priamom porovnani nebol zasadny rozdiel. Minimalne nie v podani farieb. Ale pokial sa niekto chce pozerat na presaturovane farbicky, nech sa paci.

P.S. F8000 nieje ziadny outsider, ale patri k tomu najlepsiemu, co sa (dalo) na trhu zohnat, vratne top class processingu (upscaling, deinterlacing), ale moze to byt akakolvek TV, ak ju riadne nenastavis - nebude zo psa slanina. Dynamic ("alias mod predajna") je urceny tam, kde ma zaujat - do predajne. V domacom prostredi sa na to rozhodne neda pozerat.

[QUOTE=EvaM;487059]zvazujeme rovnaku cestu - vymenu[/QUOTE]
Neblaznite - ak nema panel ine nedostky (clouding, banding), alebo ine neduhy, radsej si zaplat profi kalibraciu. Rozhodne lepsie ako zaplatit 2 litre zbytocne.
Mastakila (35)|19.4.2014 18:02
S f8000 zatial max spokojnost...vivid ja nehovorim ze dynamicky mod je naj alebo co... Pouzivam rezim film ako som pisal cize farby nie su kikirik:)ja urcitte nehovorim ze sharp je zly..len hovorim ze v nasich podmienkach ak chces vacsinou sledovat tv signal a nie bluray tak si s tym lepsie porasi samsung..sharp ked mal dobry zdroj obraz krasny..ale taky zdroj som mal max na hbo hd pripadne pekna bola miss...ale inak to vo vela pripadoch na sd nebolo moc pozeratelne...8000 je na tom urcite lepsie s upscalingom..a je to dost citelne..nejde o nastavenie farieb..to je ina vec...
Dneska by sa mal u mna objavit ak sa podari plutotype tak uvidime co povie odbornik...
vivid.sk (11472)|19.4.2014 19:14
[QUOTE=Mastakila;487093]8000 je na tom urcite lepsie s upscalingom..a je to dost citelne[/QUOTE]
Ano, to som spominal v predchadzajucom prispevku, F8000 ma jeden z najlepsich upscalerov v triede, a kedze pouzivas interny tuner, je vymalovane.
Pokial by si pouzival vsak len externy zdroj signalu s vystupom v nativnom progresivnom rozliseni, mozno by bolo vsetko inak.
Mastakila (35)|19.4.2014 19:25
Ano to je samozrejme mozne to nemam vyskusane..pisem len to co mam vyskusane:)za 15 minut je tu plutotype takze uvidime co tu z toho vycaruje:))
EvaM (14)|19.4.2014 20:07
[QUOTE=Mastakila;487104]Ano to je samozrejme mozne to nemam vyskusane..pisem len to co mam vyskusane:)za 15 minut je tu plutotype takze uvidime co tu z toho vycaruje:))[/QUOTE]





Prosim ako po kalibracii? U nas je velka dilema - polovicka za Sharp a ja zas chcem skusit F8000, vyuzivame UPC CA modul digital, kde je cca 15 programov v hd..
vivid.sk (11472)|19.4.2014 23:32
EvaM> To je rovnaky setup ako v pripade Mastakila(u), kalibracia ti vysledok upscalera nezlepsi. A obavam sa, ze tie HD STB, ktore ponuka UPC do prenajmu tiez nebudu mat upscaler na urovni vlajkovej lode Samsungu. Zavisi od sledovacej vzdialenosti.
EvaM (14)|20.4.2014 07:17
[QUOTE=vivid.sk;487102]Ano, to som spominal v predchadzajucom prispevku, F8000 ma jeden z najlepsich upscalerov v triede, a kedze pouzivas interny tuner, je vymalovane.
Pokial by si pouzival vsak len externy zdroj signalu s vystupom v nativnom progresivnom rozliseni, mozno by bolo vsetko inak.[/QUOTE]

urcite smiesna otazka v tomto fore: aky je tozdiel v internom a externom tunere

externy zdroj signalu je satelit?
KamilZ (10277)|20.4.2014 08:38
Přesně tak.

Pokud máš nekvalitní externí zdroj signálu, tak se v případě kvalitní TV vyplatí nechat výstup z externího zdroje jen v nativním rozlišení (např. 720) a upscaling na 1080 nechat udělat TV (což Samsung řady 8000 zvládá bravurně). A naopak, pokud máš lepší externí přijímač a horší TV, tak se vyplatí přepnout výstup přijímače na 1080, aby upscaling dělal on a ne méně kvalitní TV. V případě interního tuneru v TV samozřejmě upscaling dělá vždy pouze TV.

Upscaling je docela věda (http://en.wikipedia.org/wiki/Image_scaling) a je náročný na výpočetní výkon, profi zařízení se pohybují ve stovkách tisíc.
EvaM (14)|20.4.2014 11:37
[QUOTE=vivid.sk;487085]Obavam sa, ze vacsine uzivatelov to nevysvetlis. Ak to vacsina porovnava s default sprasenym nastavenim Samsungu ("Dynamic"), niet sa comu divit, ze Sharp bude vyzerat ako seda mys. Predpokladam, ze po profi kalibracii oboch kusov by pri priamom porovnani nebol zasadny rozdiel. Minimalne nie v podani farieb. Ale pokial sa niekto chce pozerat na presaturovane farbicky, nech sa paci.

P.S. F8000 nieje ziadny outsider, ale patri k tomu najlepsiemu, co sa (dalo) na trhu zohnat, vratne top class processingu (upscaling, deinterlacing), ale moze to byt akakolvek TV, ak ju riadne nenastavis - nebude zo psa slanina. Dynamic ("alias mod predajna") je urceny tam, kde ma zaujat - do predajne. V domacom prostredi sa na to rozhodne neda pozerat.


Neblaznite - ak nema panel ine nedostky (clouding, banding), alebo ine neduhy, radsej si zaplat profi kalibraciu. Rozhodne lepsie ako zaplatit 2 litre zbytocne.[/QUOTE]

Dakujem za komenty, nie je to take jednoduche pre laika zorientovat sa. A rozhodne nechodim pozerat F8000 do predajni, vyhladala som si profesionalne recenzie led tv a F8000 v hodnoteni vedie. Sharp je podla mna skvely ale pre iny typ signalu - prvotna volba padla nan, pretoze bol vyrobeny v Japonsku.


A musim spomenut aj podporu Sharpu a Samsungu - ovela lepsie servisne a poradenske sluzby su u Samsungu.
Mastakila (35)|20.4.2014 12:00
Takze mam po:))vcera sa tu plutotype "trapil" do 4 rana:))za co som mu naozaj vdacny ze takto potiahol a spravil mi rezim den aj noc...s vysledkom som moc spokojny obraz je krasny cisty a prirodzeny...takze som rad ze som sa na to dal...:)
Priatelka este hovori ze jej tam chybaju tie presaturovane farby ktore samsung ponuka v dynamiku ked je to prehadzujem..ale uz aj ja ako amater vidim ze jednoducho je to neprirodzene take cukrikove...takze snad si zvykne..ono to prameni z toho ze sme dva roky kukali na "zle" farby a zvyk je zelezna kosela:))
EvaM poradim vam ze ak si planujete nevhat sharpa vyskusajte to s plutotypom co sa mu podari...ale obavam ze ked puzivate tuner ako ja a signal je aky ju ze ten upscaling jednoducho sharp nezvladne a nebude vysledok ako na samsungu...
Este raz dakujem plutotypovi za ochotu a trpezlivost pri mojich otazkach:))
Milan C (191)|20.4.2014 14:29
[QUOTE=EvaM;487112]Prosim ako po kalibracii? U nas je velka dilema - polovicka za Sharp a ja zas chcem skusit F8000, vyuzivame UPC CA modul digital, kde je cca 15 programov v hd..[/QUOTE]

Ja mam kvalitný, externý zdroj signálu /ten robí aj upscaling / a sharp je u mňa naj...veľmi verné farby asi naj u LCD...mal som na porovnanie 8000-ku, ale to bolo s prepáčením aj po niekolko hodinovom nadstavovaní len ako "omalovánka"...sorry za výraz ! Preto ten SHARP...v neposlednom rade je to japonec a obrazovka japonská !!! Ale ako pišu kolegovia , ak sa Vam pači 8000-ka ? Záleži na Vašich očiach...
vivid.sk (11472)|20.4.2014 14:47
Milan, ešte že tu točíme už 2 strany o kalibrácii, a ty ideš porovnávať default Samsung preset. Myslím, že tu bolo viackrát vysvetlené ako tieto značky prednastavujú svoje TV.
Mastakila (35)|20.4.2014 15:35
Samozrejme bez kalibracie to bola omalovanka..na prvy pohlad pekne ze farbicky..po uvedomeni si ze to neni realita:)po kalibracii vcerajsej je vysledok super:)z fabricky nastaveni bol "najblizsie" farbam terajsim rezim film ako aj bolo spominane..mam samsunga a som rad ze som homvymenik za sharpa..proste je mi to blizsie nejako..:)samozrejme kazdy ma pravo na vlastny nazor:)
Milan C (191)|20.4.2014 16:02
[QUOTE=vivid.sk;487162]Milan, ešte že tu točíme už 2 strany o kalibrácii, a ty ideš porovnávať default Samsung preset. Myslím, že tu bolo viackrát vysvetlené ako tieto značky prednastavujú svoje TV.[/QUOTE]

Ano ja viem čital som, ja som porovnaval bez kalibračnej sondy, len ručné nadstavenie obrazu čo ponúka menu oboch TV a tam je na tom podstatne lepšie spominaný Sharp...

---------- Doplněno v 16:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:00 ----------

[QUOTE=Mastakila;487164]Samozrejme bez kalibracie to bola omalovanka..na prvy pohlad pekne ze farbicky..po uvedomeni si ze to neni realita:)po kalibracii vcerajsej je vysledok super:)z fabricky nastaveni bol "najblizsie" farbam terajsim rezim film ako aj bolo spominane..mam samsunga a som rad ze som homvymenik za sharpa..proste je mi to blizsie nejako..:)samozrejme kazdy ma pravo na vlastny nazor:)[/QUOTE]

Súhlas...

len ta značka vyrobené u nás samsung ...a japonec...ale inak presne ako hovoriš.
EvaM (14)|20.4.2014 17:53
[QUOTE=Mastakila;487164]Samozrejme bez kalibracie to bola omalovanka..na prvy pohlad pekne ze farbicky..po uvedomeni si ze to neni realita:)po kalibracii vcerajsej je vysledok super:)z fabricky nastaveni bol "najblizsie" farbam terajsim rezim film ako aj bolo spominane..mam samsunga a som rad ze som homvymenik za sharpa..proste je mi to blizsie nejako..:)samozrejme kazdy ma pravo na vlastny nazor:)[/QUOTE]

Mastakila - ked porovnate ovladanie menu, prehlad kanalov, prepinanie cez ovladac -aky dojem?
Mastakila (35)|20.4.2014 21:54
EvaM..samsung je taky priateljkejsi uzivatelsky prehladnejsi krajsi...ovladanie mi pride take take intuitivnejsie..ale to by som bral ako subjektivny pocit lebo je to zvyk z mojho predchadzajuceho modelu..takze je to vec zvyku:)ovladac pouzivam z predosleho modelu lebo som na neho zvyknuty
EvaM (14)|21.4.2014 07:12
[QUOTE=Mastakila;487186]EvaM..samsung je taky priateljkejsi uzivatelsky prehladnejsi krajsi...ovladanie mi pride take take intuitivnejsie..ale to by som bral ako subjektivny pocit lebo je to zvyk z mojho predchadzajuceho modelu..takze je to vec zvyku:)ovladac pouzivam z predosleho modelu lebo som na neho zvyknuty[/QUOTE]

dakujem, nas predchadzajuci je plazma panasonic -tak uvidime
EvaM (14)|21.4.2014 08:34
[QUOTE=Milan C;487158]Ja mam kvalitný, externý zdroj signálu /ten robí aj upscaling / a sharp je u mňa naj...veľmi verné farby asi naj u LCD...mal som na porovnanie 8000-ku, ale to bolo s prepáčením aj po niekolko hodinovom nadstavovaní len ako "omalovánka"...sorry za výraz ! Preto ten SHARP...v neposlednom rade je to japonec a obrazovka japonská !!! Ale ako pišu kolegovia , ak sa Vam pači 8000-ka ? Záleži na Vašich očiach...[/QUOTE]

A v tom je zrejme rozdiel, ani mne sa nepacia presaturovane prehnane farby, ale ak evidentne sharp mi sadol len pri niektorych HD programov a zvysok nie - musim to riesit. To nie je o paceni sa v pripade 8000 - zobrala som recenzie aj zahranicne - a vysiel mi Samsung ako alternativa. Tiez je v sucasnosti 65´´ za prijatelnu sumu vo vypredajoch. To je vsetko, ak by som nemala problem s obrazom pri sharpe, nevolila by som zmenu. Napriklad pri HBO HD niekedy dochadzalo ku kockovaniu obrazu, mozno problem UPC mozno TV, ja neviem.

Kamarat ma sharp myslim 634, a je nadmieru spokojny- ma satelit. Neznizujem Sharp.
Zaujimavost o ktorej urcite viete - Sharp ako spolocnost ma uz dlhsiu dobu financne problemy, tyka sa to myslim aj Sony a Hitachi. V kazdom pripade vdaka za komenty.
Mastakila (35)|28.4.2014 09:14
Dobry pani EvaM len sa chcem zo zvedavosti spytat jak ste to poriesila
Ivo Mašek (10205)|28.4.2014 20:52
[QUOTE]Napriklad pri HBO HD niekedy dochadzalo ku kockovaniu obrazu, mozno problem UPC mozno TV, ja neviem.[/QUOTE]
Já Sharp mám (už ale starší model) a také UPC. A ano, celý mux, kde je mimo jiné i HBO_HD, kostičkoval. Není to chyba TV. Já to vyřešil kabelovým zesilovačem a od té doby naprosto spokojený.
ono je to o cistlivosti televize (tuneru). Sharp je tím známý - ovšem druhá strana mince je právě ta kvalita obrazu. Pokud je vynikající signál, krásný obraz je vám odměnou.
Něco podobného bylo (a možná ještě je) u TV karet Leadtek. Neschroustly jen tak něco. Ale pokud dostaly to, co měly, obraz nádhera
dj1311 (13)|30.4.2014 14:28
Tahle TV byla můj cíl, mám doma starší Sharpku, ještě když je dělali full led a obraz paráda. Ale jak to tady čtu, tak docela velké zklamání z této vlajkové tv, přitom recenze i v zahraničí hodně pochvalné, hlavně ke kvalitě obrazu... Najde se tu i nějaký spokojený majitel této tv?
Robo (12)|2.5.2014 13:39
Viete porovnat 857-cku s novou LC70UQ10E? Je na tom lepsie pri SD?
Peter94 (56)|4.5.2014 14:47
[QUOTE=KamilZ;487141]Přesně tak.

Pokud máš nekvalitní externí zdroj signálu, tak se v případě kvalitní TV vyplatí nechat výstup z externího zdroje jen v nativním rozlišení (např. 720) a upscaling na 1080 nechat udělat TV (což Samsung řady 8000 zvládá bravurně). A naopak, pokud máš lepší externí přijímač a horší TV, tak se vyplatí přepnout výstup přijímače na 1080, aby upscaling dělal on a ne méně kvalitní TV. V případě interního tuneru v TV samozřejmě upscaling dělá vždy pouze TV.

Upscaling je docela věda (http://en.wikipedia.org/wiki/Image_scaling) a je náročný na výpočetní výkon, profi zařízení se pohybují ve stovkách tisíc.[/QUOTE]
Takze ak tomu dobre rozumiem ,tak je lepsie ,ked na stb (AB Cryptobox 550hd) nastavim 720p ,aby mi to f8000 spravila do 1080?Lebo som to mal na stb nastavene ,na 1080i.Co sa tym vlastne zlepsi SD alebo HD programy?Dik
vivid.sk (11472)|4.5.2014 14:50
[QUOTE=Peter94;488335]nastavim 720p[/QUOTE]
Nieje. Lepsie je ak nastavis by source (pri SD ide 576i, pri HD ide 1080i). Ale neviem ci tento STB taku moznost ma. Naviac ti vznikne znacny delay pri prepinani medzi SD a HD programom. Pri nastaveni 720p sa robi dvojity upscaling (na oboch stranach, co kvalite neprospieva).
Zlepsia sa tym iba SD programy. Pri HD bude rozdiel minimalny (nerobi sa upscale, len deinterlace, moze to byt vidno pri sporte, treba odskusat).
KamilZ (10277)|4.5.2014 14:53
Neznám Cryptobox, ale nastavil bych tam prostě to, aby pouštěl ven rozlišení (včetně prokládání), ve kterém se aktuálně vysílá (nějaké AutoResolution apod.).

edit: vivid byl rychlejší :-)
Peter94 (56)|4.5.2014 15:10
Mam tam na vyber:
Rezim zobrazovania:
576I 50Hz
576P 50Hz
720P 50Hz
1080i 50Hz
1080P 24HZ
1080P 25Hz
1080P 50Hz

TV norma:
PAL
NTSC
AUTO

Pomer stran:
4:3
4:3 pan/scan
4:3 latter box
16:9
16:9 pan/scan
16:9 pillar box
AUTO

Ako by som to mal najlepsie nastavit?
Dakujem
vivid.sk (11472)|4.5.2014 15:14
V tom pripade mas len 2 moznosti.
Bud 1080p@50 alebo 1080i@50, zial ani jedna nieje optimalna.
V prvom pripade sice nezahadzujes po SD upscalingu polovicu snimkov, ale STB robi dopocet aj pri HD kanaloch, v druhom pripade su HD kanaly vysielane "as-is", ale pri SD sa zahadzuje polovica informacii, ktoru nasledne TV opat dopocita (tu uz zavisi od pouziteho upscale algoritmu, je to naozaj tazka matematika).

Preto odskusaj oba rezimy, zvol ten, ktory sa ti subjektivne bude viac pacit.
Peter94 (56)|5.5.2014 12:53
Neviem ja tam nevidim ziadne rozdiely.Ked pozeram hd programy obraz fantazia ,ale ked to prepnem na Sd hnus ,take zrnenie,sum.Nechapem ,ako v tejto dobe nevysielaju vsetky stanice v hd.