Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smart TV 42''

sevamc (7)|27.8.2013 12:16
Zdravím vás,
potřeboval bych poradit s výběrem TV se slušnou obrazovou kvalitou a výbavou, ideálně Smart TV, kvůli malému bytu cca 42'', do 13-ti tisíc. Je to počáteční kup, těch věcí, co je potřeba do bytu koupit je hodně. Časem, třeba za 2 - 3 roky pořídím novou. Vysoký nárok kladu na rychle se pohybující obraz (sport, akční filmy). 3D nepotřebuji.

Trochu jsem pátral a zúžil jsem to na:
- LG 42LN575S, LG 42LN577S (nevím, kde mají rozdíl), Panasonic TX-L42E6E, Philips 42PFL4208H

Tady jsem s výběrem docela na v koncích, nevím, pro kterou se rozhodnout. Pokud Vás napadne nějaký jiný model než výše, tak se prosím podělte o radu a názor.
Také Jsem přemýšlel nad nějakými Samsungy, ale ty s lepšími parametry a pochvalnými recenzemi startují okolo 15 tis, což je 2 tis. nad můj cenový strop.

Děkuji, budu vděčný za každou (neurážlivou) odpověď.
Honza Š.
lastopia (92)|27.8.2013 13:29
jestli ti nevadí plazma (jestli nevnímáš blikání), pak bych na základě tvých požadavků doporučil loňskou http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p42ut50e/
letost se už řada ut nedělá. na sport je to ideální televize, smart featury taky má, ale časem pochopíš, že na tohle je lepší externí krabička. krabičkou ale moc nevylepšíš obraz, na ten potřebuješ dobrý panel. ten ut50 má ...
oblivionrpg (2)|27.8.2013 17:15
Zdravím.
Mám úplně stejný případ jako Honza, nebudu tedy zakládat novou diskuzi.
U mě navíc přibude herní konzole.
Děkuji za vaše expertní tipy :-)

Jirka
Operator237 (256)|27.8.2013 19:08
Hi, LG LN575s a LN577s je to jen v barvě. Ln577s je bílej. a LN570s je bez Wifi a jiny podstavec. a LN570R a nebo B je HD ready
sibelius (329)|27.8.2013 20:08
[QUOTE=sevamc;465113]Vysoký nárok kladu na rychle se pohybující obraz (sport, akční filmy)
Trochu jsem pátral a zúžil jsem to na:
- LG 42LN575S, LG 42LN577S[/QUOTE]

jak dlouho si pátral, že ti vyšlo rychle se pohybující obraz = LG?
A od toho Smart čekáš co? Topinky ti to neuvaří;-)

Jestli Philips, tak pfl5507K, myslím, že (tedy pokud jej ještě někde mají) s cenou by ses ve výprodejích mohl +- na těch 13tisíc dostat. Klást (jakékoliv) vysoké nároky na TV v metrové úhlopříčce a s cenovkou jakou máš, přinese velké zklamání...

(doufám, že odpověď nebyla moc úrážlivá;-))
sevamc (7)|27.8.2013 20:26
Tak k těm LG jsem došel hlavně dle recenzí, kde si lidi na trhaný nebo rozmazaný obraz nestěřují. Smart je pro mě prohlížení internetu, popřípadě sociální sítě, když se chci podívat na zprávy, nějaké video nebo podobně a nemusel kvůli tomu zapínat třeba v 11 večer noťas.

Jinak topinky se smažej ;) Nebo nějakou NO-Smart a multimediální centrum? Ale to cenově vychází taky výš, když bych nechtěl úplnej základ, ne? A co s porovnáním s plazmou zmiňovanou "Lastopiou": Panasonic TX-P42UT50E?

---------- Doplněno v 20:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:25 ----------

Díky :)
sibelius (329)|27.8.2013 20:48
Myslím, že velmi rád ještě v 11 večer zapneš noťas:-) na internet bude lepší jakýkoliv čínský tablet za 1500Kč...

Jestli "recenze lidí" myslíš heureku, tak sice super... nicméně bohužel málo kdo si koupí nějaký výrobek, tak je schopen ho objektivně posoudit. Spíše si to svoje bude bránit do krve (viz třeba vlákno o LM660 a mazání obrazu)...

UT50 je sice low end plazma, ale obrazově to bude o několik tříd lepší volba než ty šunty od LG, které jsi zmiňoval. Jen pozor na to, že nemá antireflexní filtr a přes den se může lesknout, na druhou stranu všechny nové LCD jsou taky jako zrcadlo, tak to asi bude jedno:)

Edit: když už si s tím zdejší moderátor dal práci, doporučím ještě přečíst https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA a minimálně to o smart blbostech:-)
Ivo Mašek (10205)|28.8.2013 15:45
[QUOTE]Jestli "recenze lidí" myslíš heureku, tak sice super... nicméně bohužel málo kdo si koupí nějaký výrobek[/QUOTE]
Podle Heureky se vřele doporučuji se NEřídit. A to ve všem, ne jenom TV. Není to vina Heureky, ale nastavenému systému. Z vlastní zkušenosti vím, že hned druhý den přijde email od Heureky (já sem jim email sice nedával) a oni žádají napsat, v čem byste dali +, a v čem - a napsat zkráceně co si myslíte o zakoupeném výrobku. Pokud výrobek vyloženě kupující netestuje, tak se vším se seznámí nejdříve tak za 1 měsíc, a to ještě mnohem později přichází na různé fičuriny, o kterých pár měsíců neměl ani tucha. Je to tam velmi, velmi zkreslující
sevamc (7)|29.8.2013 15:10
Díky všem za reakci....mohl bych se zeptat v čem se liší modely Philips 40PFL5537K, Philips 40PFL5507k a Philips 40PFL4308H. Mám pocit, že 5537 je loňský model, ale je to vše? Ta poslední by měla mít Hbb, ale využiju to jako obyčejný divák, ne "TV maniak"? Která z nich by Vás nejvíce oslovila? Díky předem, Honza
KamilZ (10277)|30.8.2013 08:16
Co má společného HbbTV s "TV maniakem"? HbbTV je jedna z mála použitelných Smart věci, které se jinak neudělají.
sevamc (7)|30.8.2013 09:32
Asi jsem nezvolil vhodné spojení, ale ptám se, jak hodně to běžný uživatel využije. Někde jsem četl, že z českých TV stanic to podporuje zatím jen Česká televize. Z toho důvodu.

A měl by někdo nějaký komentář k těm 3 Philipsům, prosím?
oblivionrpg (2)|30.8.2013 14:43
Ahojte a co říkáte na samsung ue42f5000? Podle http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32f5000-201308253262.htm je to velice dobrá telka. Může se lišit kvalita obrazu u stejného modelu a jiné úhlopříčky?
sibelius (329)|30.8.2013 15:37
[QUOTE=sevamc;465283]Díky všem za reakci....mohl bych se zeptat v čem se liší modely Philips 40PFL5537K, Philips 40PFL5507k a Philips 40PFL4308H. Mám pocit, že 5537 je loňský model, ale je to vše? Ta poslední by měla mít Hbb, ale využiju to jako obyčejný divák, ne "TV maniak"? Která z nich by Vás nejvíce oslovila? Díky předem, Honza[/QUOTE]
Obe xxx7 jsou lonske, ale to snad neni nic proti nicemu, panel budou mit obe stejne a lisit se budou jen najakou prkotinou, resp. 5537 bude urcen pro nejakeho konkretniho prodejce. Letosni ctyrkovou bych z toho vyberu vypusti. Pfl 5xx7 nebude za tu cenu spatna volba...
A hbbTv si musis posoudit ty, my nemuzeme vedet jestli ho budes a jak vyuzivat
sevamc (7)|31.8.2013 22:41
Tak došlo ke změně, nakonec budeme kupovat 32" max 37" TV. Nějaké tipy prosím? Třeba co říkáte na Samsung UE32F6400? popřípadě nějaké jiné tipy?
sibelius (329)|1.9.2013 10:42
Deset palcu dolu o proti puvodnimu planu, je celkem velky skok...
sevamc (7)|2.9.2013 09:02
Ano, je to docela skok, ale po dlouhém přemýšlení a radách a po upravení sledovací vzdálenosti, která se oproti původním 3,5 m zmenšila na 2,5m , jsem se ropzhodl, že je lepší za stejnou cenu získatmenší, ale obrazově lepší, pokud taková nějaká TV je, například jsem koukal, že u Philipsů v 32" jsou max. 5xxx serie. Samsung tam má zastoupení 64xx a 65xx serií. pořád platí strop 13 tis.
Mohli byste mi prosím poradit, jaký je rozdil mezi samsungy ue32es a eu32f seriemi?
sibelius (329)|2.9.2013 13:10
Ja i kdyz nesdilim nazor jako vetsina tady, ze cim vetsi uhlopricka, tim lip, tak i tak si myslim, ze na 2,5m bude 32" palcu malo... Tim nic nevnucuji, jen konstatuji:)
Es je lonsky modelovy rok, F je letosni... Jestli es, tak od Es6xxx, letosni jsem nemel moznost lip videt, nicmene podle spekulaci ma letosni sestkova rada direct podviceni. I kdyz ja osobne tomu neverim,ale jak jsem psal, nevidel jsem, tak netvrdim,ze to tak je...
sevamc (7)|17.9.2013 09:36
Ahoj, tak jsem koupil Philips 40PFL5507k (fakt parádní obraz, povypínal jsem "motion fíčury") a chci k němu dokoupit MMC, ideálně s DVB-T tunerem, podpora 3D, HD, titulky, WiFi nepotřebuji (kabel je kabel), a deálně šachta na disk. Přemýšlím o Evolve Infinity TwinCorder HD. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Vím, že to patří o kategorii jinam asi,ale nechci zakládat další vlákno.

Díky za rady. Honza