Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Škubaní obrazu v dvbvieweru

ftoz (5)|15.5.2005 18:56
Mám tvkartu airstar2 a dvbviewer 2.9. Signal mam na 98%. Když se dívám na hokej, nebo na nejaký rychlý scény, znatelně se obraz cuká, tak cca 1 za sekundu. Když je scéna pomalá, tak je to ok. Může to být softwarovým nastavením, nebo datové toky stanic jsou malé. Dělá to i na ct2. Jak se toho zbavit?
etecka (36)|22.5.2005 17:40
ahoj,
taky mám airstar a dvbviewer (3.1) a dělá mi to něco podobného. signál dost kolísá 90-100%, v průměru tak 97% ale nepravidelně, třeba jednou za minutu obraz škubne, myslím, že obvykle při změně scény. někdy to jede dlouho a nic a někdy se to cuká co pár vteřin.
přes těch 97% mám podezření na signál, jsem ca 25km od prahy.

co ty, seš v praze nebo taky dál od vysírače?
[color=red]e.[/color]
exTNT (1421)|22.5.2005 23:30
Tož zkuste napsat, na jakým to provozujete železe, podle mně to spíš bude tím, že nestíhá grafická karta nebo nějaká jiná komponenta. Taky jde o to, co při tom běží na pozadí (Ctrl+Shift+Esc, záložka Processes) a jak starou (a zaneřáděnou) máte instalaci woken. Já to mám na Athlon XP 3200+, 1 GB RAM, NV 6600GT a neškube mi ani ň. Každopádně bych vám doporučil vyzkoušet "uklidit" si komp pomocí TuneUp Utilities 2004, psal jsem o tom třeba tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2670, pokud nehovíte angličtině, na http://www.cestiny.cz je někde čeština.
Jinak co se týká signálu, není až tak důležitá ta hodnota, co uvádíte, nejpodstatnější hodnota je BER, pokud jste na nule, problém skutečně nejspíš nebude v DVBVieweru.
Pokud jste nečetli můj návod na instalaci AS2, je tady http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/dvb-t/prijimace/instalace-PCI-karty-technisat-airstar-2.html, jak zjistit hodnotu BER je popsáno v bodě 4.
etecka
Ještě jsem Ti neposlal číslo účtu, vlastně... :-E :-E :-E
etecka (36)|23.5.2005 10:20
ahoj,

já mám podobný železo jako ty, athlon64 3000+, 1GB RAM, 6600 PCIE a procesor při sledování dvbt jede pod 10%.

souhlasím že ber je důležitější a bohužel nemám trvale 0, hodně to kolísá občas tam skočí i 10e-5, někdy 10e-7, takže nějaká chybovosta tam je i když většinou to stojí na 0. taky to ukazuje uncorrected blocks (tak nějak se to jmenuje) a tam po chvíli naběhnou tisíce. na záložce dvbsource filteru je zas ukazatel discontinuities a tam mi nabíhaj jednotky až desítky kusů. a to všechno při signálu trvale >90%.

ASI to bude signálem, ale pak je ten ukazatel v procentech dost zavádějící. MOHLO by to být i aplikací (spíš ovladače) nebo nějakým problémem v propustnosti airstar na desce s nforce4.

nevím.
[color=red]e.[/color]
pe3k (37)|26.5.2005 11:02
inak problem moze byt aj to ak niekto telefonuje v blizkosti anteny, mne to vtedy uplne vypadne..
mam DvbViewer 3.1 a vsetkym fakt odporucam, aby si to kupili, 15 euro je smiesna cena, predtym som mal DVB TE - tu verziu co bola na instalacnom cd a to bolo nieco hrozne, nepouzitelne. mozem aj poradit ako cez internet banking to zaplatit
ftoz (5)|29.5.2005 15:04
ja mam durona 1.4GHz, abit kt333 s 256MB ram a grafiku ati radeon 9000 pro. Myslim, ze by to melo stacit a kdyz koukna na zatizeni cpu, neni nijak velky. Spis to bude softwrova chyba, pac se mi zda, ze to skubani je naprosto pravidelny a zjistil jsem, ze mi to dela nejcasteji pote, co se obraz zasekne. Proste kdyz dojde k vypadku signalu a obraz uz nenaskoci, musim mamualne prepnout stanice a zase zpet a potom to vetsinou skube