Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE55F6400 vs. UE55F6500

vivid.sk (11472)|11.11.2013 21:55
spytam sa majitelov F6xxx modelov:

- upravil samsung v tychto modeloch "funkcionalitu" AutoDimming? Je moznost ju uplne vypnut?
Na hdtvtest.co.uk sa pise, ze je aktivna len pri uplne ciernej obrazovke, je to pravda?

V modeloch ES este tato otravna funkcionalita existovala, vid tento prispevok
jarino1978 (8045)|11.11.2013 22:00
auto dimming je možné offnúť cez script cez servisné menu. funguje len pri vypnutej obrazovke.
vivid.sk (11472)|11.11.2013 22:05
Cize standardnym sposobom nie?
Heartwork (2358)|11.11.2013 22:16
Ne.
LEDky zhasnou pouze při černé obrazovce a v noci (za úplné tmy v místnosti) to je prakticky jediná šance, jak si vychutnat 100% černou. :)

Uznávám, že rozdíl mezi černou a "černou", může být v tomto případě až šokující a poněkud nepřirozený.
vivid.sk (11472)|11.11.2013 22:18
[QUOTE=Heartwork;472478]pouze při černé obrazovce[/QUOTE]
Toto je OK. Pokial je nutna k autodimmingu len uplne cierna obrazovka, to je akceptovatelne. Realne to nieje skoro nikdy (max pri prepinani vstupov, atd..)
Heartwork (2358)|11.11.2013 22:25
[QUOTE=vivid.sk;472479]Realne to nieje skoro nikdy (max pri prepinani vstupov, atd..)[/QUOTE]
+ např. při začátku filmu - název filmu, černo, jméno herce, černo... :)
vivid.sk (11472)|11.11.2013 22:28
Tak ano, toto je akceptovatelne (Dnes ma uz minimum filmov taketo intro cez ciernu).
Mne slo skor o to, aby to neotravovalo pri sledovani tmavych scen, vzdy ked sa zobrazia titule.
jarino1978 (8045)|12.11.2013 15:49
cez daný prípad je to akceptovateľné. otázne je, ako sú na tom iné modely, ktoré majú microdimming. Myslím, že už rada 67xx má microdimming. Ale čo som pozeral, tak vypnúť išiel.

Inak FW XX14 u mňa dospel k ešte lepšiemu obrazu, čo sa týka SD. Takisto Youtube už stíha na tomto FW ( v XX09 sa stávalo, že procesor vedel vytuhnúť ).
vivid.sk (11472)|12.11.2013 16:00
[QUOTE=jarino1978;472568]Myslím, že už rada 67xx má microdimming[/QUOTE]
Microdimming by mala byt len "firmwarova" blbostka. Pokial je vysledok rovnaky ako "dynamicky kontrast", len s rozdelenim na mensie segmenty - tak nic zaujimave.
Heartwork (2358)|14.11.2013 20:32
[QUOTE=jarino1978;472568]
Inak FW XX14 u mňa dospel k ešte lepšiemu obrazu...[/QUOTE]
Mohu potvrdit, že nějaký posun k lepšímu jsem u fw 1114.1 zaznamenal - specifikovat to neumím, ale cítím / vidím to tak. :)
huberokororo (58)|15.11.2013 11:17
fw 1114.2 vám z toho udělá prý prohnutý OLED 4k:-D
Joystick013 (36)|20.11.2013 22:24
Od včerejška jsem taktéž majitelem UE55F6400, která nahradila po třech měsících používání předchozí model Toshiba 47VL963G. Protože mě toto fórum dost ovlivnilo v rozhodování napíši pár mých postřehů a srovnání a zároveň si dovolím položit i pár dotazů.

Toshibu 47VL963G jsem byl nucen vrátit pro naprostou ignoraci České republiky ze strany Toshiby, deklarované funkce (PVR, HbbTV) byly dostupné pouze pro jiné lokality, kde je zase problém s českými znaky, takže nepoužitelné.

Celkové pocity z nové televize F6400 jsou smíšené, ale spíše převažují do kladna. Celkově to je kompromis mezi cenou, úhlopříčkou a funkčností.

Obraz
VL963G - Po kalibrovaném nastavení obraz naprosto super ihned na první nastavení. Černá je opravdu černá. Žádný clouding, rovnoměrné podsvícení. Na to, že by se mělo jednat o IPS panel super. Upscaling SD vysílání DVB-T na vynikající úrovní, můj referenční kanál ČT24 naprosto super, kvalita v HD je samozřejmá.

F6400 - První zklamání černá. Tohle fakt černá není. Z částí zlepšilo nastavení podsvícení na 6, u HDMI kanálu jsem musel ještě nastavit Černou na Nejtmavší, aby obloha v noci vypadala aspoň trošku jako v noci. Druhé zklamání clouding. Celkem viditelných cca 8 oblastí zřetelně jasnějších (rohy a pak zhruba v oblasti uchycení VESA držáku. Co jsem našel fotky na netu, tak bych řekl, že je to asi někde uprostřed toho kde to může být. Viděl jsem lepší provedení, ale i podstatně horší, kde byla flekatá celá obrazovka. Pozitivní je, že jinde než na černý to vidět není. Třeba 30% šedá je rovnoměrná v celé ploše. Upscaling SD vysílání průměrný, určitě horší než u VL963G. HD kvalitní. Po nastavení parametrů, které vycházeli ze zkušeností uživatelů a po úpravě pro mé oko, je zobrazování celkem dobrý, z části jsem eliminoval tu bílou mlhu jak tu někdo zmiňoval.

Provedení
VL963G - Tak tady to byl designový kousek navržený studiem Jacobse Jensena.

F6400 - Zlatý střed. Jsou hezčí ale i ošklivější. Co mě ale štve je umístění zadních konektorů, které jsou hodně umístěny na střed, takže když je televize na zdi, v podstatě do ní nic nepřipojíte. Já tam prostě ruku nenarvu.

Software
VL963G - Naprostá tragedie. Grafické zpracování 10 let zpátky. Základní funkce, které bych očekával zde neexistují (třeba při přepínání programů se nezobrazuje název vysílaného programu, ale jen jeho čas do konce - nepochopitelné), to samé u přehledu všech kanálů. O Smart funkcích snad ani nelze mluvit. Dále naprosto nahodile mizí některé naladěné programy, po zapnutí trvá snad 10 sekund než televize vůbec najede zobrazí obraz. Neumí mazat naladěné kanály, export programů naštěstí jde, ale nikde se to nedočtete, musíte hledat na netu.

F6400 - Maximální spokojenost. Menu graficky povedené, svižné, start televize cca 2-4 sekundy. Umí taktéž export programů, software v PC je na mnohem lepší úrovni. Moje programy nepoužívám, zde mi pouze vadí, že po zapnutí mi po pár minutách televize zobrazí pruh s informací, že služba moje programy je připravena k nastavení, přestože mám všechny upozornění vypnuté. Nevíte jak tuto hlášku vypnout?

Funkce nahrávání
VL963G - pro ČR nedostupná, přestože všichni prodejci zde tvrdí opak, evidentně čerpají z jedněch marketingových materiálů.

F6400 - Bez problémů. Mile mě překvapila skutečnost, že přestože všude Samsung uvádí, že nahrávání je podporováno pouze na USB disk (na webu, v manuálu, v eManuálu), po vložení rychlé flešky 16GB proběhlo úspěšně otestování a je funkční jak nahrávání tak i Timeshift. Super. Akorát řeším jeden oříšek. Když chci nahrát aktuálně sledovaný program, tak abych se na něho mohl později podívat (ne timeshift) podle manuálu mám stisknou tlačítko Record. Problém je, že ani na jednom ovladači není. Nevíte jak na to?

3D
VL963G - Pasivní, 100 Hz, při sledování jsem neměl problém, kvalitní zdroj byl pěkný. Televize neumí konverzi 3D -> 2D, takže musíte mít dvě verze, pakliže někdo 3D nemusí.

F6400 - Aktivní, sice jen 50 Hz, ale kupodivu to moc nevadí, jen chvíli po zapnutí než se oči přizpůsobí vnímám blikání. Subjektivně bych řekl, že obraz je lepší než pasivní, přijde mi to ostřejší. Umí konverzi 3D -> 2D a další nastavení. Avatar super.

Poznámka na závěr. Co je u F6400 naprosto super a asi spousta lidí neví (a možná ani nepotřebuje) je to, že každý vstup (HDMI1,2,3,4,USB,AV atd) má vlastní kód pro dálkový ovladač. Protože na originálních ovladačích tyto tlačítka nejsou musí uživatel pro změnu vstup jít přes Source a zde naklikat požadovaný vstup. Já používám ovladač Harmony, kde se mi tyto kódy zobrazily. Pro programování maker je to naprosto super. Na jeden povel navolíte požadovaný vstup.

Závěr
Vlastně jsem s tím Samsungem spokojený až na ten clouding a tu černou, ale asi si zvyknu. Uvažoval jsem ještě nad 55LA660S, ale podle videí se mi více zamlouvalo menu Samsunga.

Díky.
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 22:33
Ako to myslíš, že aktívne 3D, ale len 50Hz? Každá telka s aktívnym 3D musí mať minimálne 100Hz panel, aby za sekundu stihla vykresliť striedavo 50 obrázkov pre každé oko. Ak by to malo fungovať na 50Hz paneli, znamenalo by to iba 25 obrázkov pre každé oko a divák by pri takomto stroboskope s blikajúcimi okuliarmi prišiel o oči. :D
Joystick013 (36)|20.11.2013 22:52
Asi jsem to blbě napsal a možná si to i blbě myslím. Myslel jsem to tak, že u 2D zobrazuje panel 100 Hz, ale ve 3D, kdy ve stejný časový úsek musí zobrazit dva obrazy, vlastně jede 50 Hz. Nebo se mýlím?
tdlmarek (1566)|20.11.2013 22:53
[QUOTE=THeBaNDiT;473333]Ako to myslíš, že aktívne 3D, ale len 50Hz? Každá telka s aktívnym 3D musí mať minimálne 100Hz panel, aby za sekundu stihla vykresliť striedavo 50 obrázkov pre každé oko. Ak by to malo fungovať na 50Hz paneli, znamenalo by to iba 25 obrázkov pre každé oko a divák by pri takomto stroboskope s blikajúcimi okuliarmi prišiel o oči. :D[/QUOTE]
Řekl jsi to sám. Aktivní 3D znamená, že se brýle zatmívají pro každé oko poloviční frekvencí panelu. Zde v případě 120 Hz se tedy člověk pocitově (každým okem zvlášť) dívá na 1920x1080 v 60 Hz. Přesně obráceně než u pasivního 3D, kde se naopak půlí rozlišení - tedy 1920x540p na každé oko, ale v plných 120 Hz.
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 23:47
[QUOTE=Joystick013;473335]Asi jsem to blbě napsal a možná si to i blbě myslím. Myslel jsem to tak, že u 2D zobrazuje panel 100 Hz, ale ve 3D, kdy ve stejný časový úsek musí zobrazit dva obrazy, vlastně jede 50 Hz. Nebo se mýlím?[/QUOTE]aha, tak potom tomu chapes spravne a ja som nepochopil, ako si to povodne napisal... ono sa totiz u F6400 niekde mylne uvadzalo, ze ma len 50Hz panel a myslel som si, ze si to myslis aj ty... ale ako vidime v citacii, nemyslis. :) Takze vsetko je OK, vsetci tomu rozumieme spravne. :D
zorin (19)|21.11.2013 15:32
[QUOTE=Heartwork;472765]Mohu potvrdit, že nějaký posun k lepšímu jsem u fw 1114.1 zaznamenal - specifikovat to neumím, ale cítím / vidím to tak. :)[/QUOTE]

Ahoj vsem,
mam TV UE55F6740 a chtěl bych tam dat nejnovejsi FW, muzete poradit jak? TV ho sama nenabizí, nevim proc kdyz ho maji. (doufam ze tedy 1114.1 je i pro mou TV, ted mam 1111)
+ ma tento FW taky funkcni "MOJE PROGRAMY"
a jeste jeden dotaz pro ty co maji i Sat tuner. Nenasli jste nejakou rychlou cestu jak prepinat mezi DVB-T a Sat tunerem?
Diky vsem za radu
THeBaNDiT (497)|21.11.2013 18:48
u F6400 sme stiahli najnovsi firmver zo stranky Samsungu, nahrali na kluc a updatovali z kluca...
Heartwork (2358)|21.11.2013 19:57
[QUOTE=zorin;473382]Ahoj vsem,
mam TV UE55F6740 a chtěl bych tam dat nejnovejsi FW, muzete poradit jak? TV ho sama nenabizí, nevim proc kdyz ho maji. [/QUOTE]
Pokud si zkoušel bez úspěchu aktualizovat fw přes menu TV, můžeš si ho stáhnout z webu Samsung, pro tvůj model konkrétně tady:
http://www.samsung.com/cz/support/model/UE55F6740SBXXH-downloads

Stáhneš, rozbalíš, dáš na flashku, strčíš do USB portu a v menu vlezeš tam, kde se fw aktualizuje standardně - tam už ti to pak nabídne update.
Po dokončení procesu se TV sama restartuje. toť vše.

Ano..., i pro tvůj model je aktuální verze fw 1114.1.
Heartwork (2358)|21.11.2013 20:14
[QUOTE=Joystick013;473330]
Závěr
Vlastně jsem s tím Samsungem spokojený až na ten clouding a tu černou, ale asi si zvyknu.
[/QUOTE]
Zvykneš..., nesmíš se na tu TV koukat jen v noci při vypnutém veškerém osvětlení - je to jen LCDčko, navíc Edge LED. :)
LCD matrici, která by pod sebou udržela to světlo přicházející z podsvícení nejspíše už nikdo nevyrobí - to už snad přijde dříve OLED.

Pravděpodobně mám u 65" jiný panel (AUO), ale když se to vezme kolem a kolem, tak s černou ani kontrastem žádný vážný problém nemám:

[ATTACH=CONFIG]25416[/ATTACH]

V rámci LCD, myslím, dost nadprůměrná čísla, najdi si někde podobný obrázek, který se váže k nějaké LCD s IPS panelem, např. LG - to je teprve hukot. :-D


[QUOTE=Joystick013;473330] Moje programy nepoužívám, zde mi pouze vadí, že po zapnutí mi po pár minutách televize zobrazí pruh s informací, že služba moje programy je připravena k nastavení, přestože mám všechny upozornění vypnuté. Nevíte jak tuto hlášku vypnout?
[/QUOTE]
Nechápu proč, ale té hlášky jsem si všiml až potom, co si tady o ní napsal - že by se tam dostala až s novým fw?!
Taky ji tam mám, ještě jsem na to nekoukal, ale předpokládám, že to vypnout půjde.

P.S.
vypnout to jde: menu, funkce smart, upozorňování, odstranit vše - hotovo.
UE65F6400-contrast.jpg
Joystick013 (36)|21.11.2013 23:23
Třetí den testování - začínám se více seznamovat a řeším věci k lepšímu :-)

Clouding
Nevím jestli v tom má prsty laborování s nastavením obrazu nebo se panel sám zahořel, ale ty výrazné bílé skvrny, co jsem o nich psal, zmizely :-) Když si nyní podívám na černou, tak je to nyní celkové homogenní, lehoučce vidím světlejší rohy, ale nic katastrofálního, mnohem lepší než první den. Samozřejmě pořád není černá černá, ale to je dané asi panelem (55A1AF0S). V každém případě mi to velmi zvedlo náladu :-)

Moje programy
Vyřešil jsem to tak, že jsem tuto službu nakonfiguroval a v nastavení vypnul start po zapnutí. Zatím se neukazuje.

Nahrávání právě sledovaného programu
Zatím nevyřešeno. Dnes jsem to řešil s podporou Samsung po telefonu a myslím podle jejich reakce (To pustíte tlačítkem na ovladači....ono tam není....aha, no máte pravdu, to je zvláštní :-)). Tak jsem jim to ještě sepsal a uvidíme jak se vyjádří mailem.

Obraz
Konečně se mi podařilo naladit obraz pro SD, HDMI a 3D tak, že jsem spokojený.

---------- Doplněno v 23:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:21 ----------

[QUOTE=Heartwork;473408]P.S.
vypnout to jde: menu, funkce smart, upozorňování, odstranit vše - hotovo.[/QUOTE]

Ověř si to. Tohle jsem vypnuté měl, ale stejně to se to po pár minutách od zapnutí zobrazilo.
Heartwork (2358)|22.11.2013 00:04
[QUOTE=Joystick013;473445]
Ověř si to. Tohle jsem vypnuté měl, ale stejně to se to po pár minutách od zapnutí zobrazilo.[/QUOTE]
Máš recht - vrátila se mrška.

Zkusil jsem novou taktiku - menu, funkce smart, upozorňování, kliknout na tu zobrazovanou zprávu a dát "ok" (potvrdit přečtení?!), zmizela..., ale po restartu je tam znovu.
Vyřešil si to šalamounsky, ale mě se to nelíbí - nerad se nechám k něčemu nutit. :) To radši zkusím napsat do Samsungu, že mě ta hláška irituje a chci se jí zbavit - uvidíme.

---------- Doplněno v 00:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:01 ----------

[QUOTE=Joystick013;473445]ale to je dané asi panelem (55A1AF0S).[/QUOTE]
Samsung panel, v tom problém nevidím.
Man5on (661)|22.11.2013 07:34
Chlapi poraďte mi. Nemám sice model, o kterém je tu řeč, ale jelikož to tady žije Samsungisty, zkusím svůj dotaz nacpat sem.
Včera jsem si stáhl FW ze stránek Samsungu pro svou TV model 2012 (viz. podpis). Nainstaloval a pozoruju, že se mi každou chvilku restartuje tv sama od sebe vždy na programu ČT. Po chvilce jsem zjistil, že mi přestalo fungovat HBBTV u ČT. Jdu do Hubu, odinstaluju HBBTV widget, nainstaluju, datovou službu zapnu a nic. Pořád dokola a nic. Nenapadá někoho něco? Dokonce jsem udělal i v servisním menu factory reset a ani to nepomohlo. Je možný, že by Samsung podělal FW?
RoPo (6061)|22.11.2013 08:35
Ano je možné, že zmršil FW. Nebo jsi stáhl a nahrál FW pro jiný model !
Man5on (661)|22.11.2013 08:58
RoPo: Tak si představ, že fakt zmršili! Teď jsem se to dozvěděl na jiné diskuzi. To jsou howada!!!
zorin (19)|22.11.2013 09:54
[QUOTE=Heartwork;473406]Pokud si zkoušel bez úspěchu aktualizovat fw přes menu TV, můžeš si ho stáhnout z webu Samsung, pro tvůj model konkrétně tady:
http://www.samsung.com/cz/support/model/UE55F6740SBXXH-downloads

Stáhneš, rozbalíš, dáš na flashku, strčíš do USB portu a v menu vlezeš tam, kde se fw aktualizuje standardně - tam už ti to pak nabídne update.
Po dokončení procesu se TV sama restartuje. toť vše.

Ano..., i pro tvůj model je aktuální verze fw 1114.1.[/QUOTE]¨

Diky za radu, je ještě jestli tam je porad MOJE PROGRAMY ve verzi 1114.1?
zorin (19)|22.11.2013 10:41
[QUOTE=Joystick013;473445]Třetí den testování - začínám se více seznamovat a řeším věci k lepšímu :-)

[

Nahrávání právě sledovaného programu
Zatím nevyřešeno. Dnes jsem to řešil s podporou Samsung po telefonu a myslím podle jejich reakce (To pustíte tlačítkem na ovladači....ono tam není....aha, no máte pravdu, to je zvláštní :-)). Tak jsem jim to ještě sepsal a uvidíme jak se vyjádří mailem.


Tohle je z manualu:
Nahrávání aktuálně vysílaného programu spustíte tak, že stisknete tlačítko červené na panelu virtuálního dálkového
ovladače nebo na standardním dálkovém ovladači a nastavíte dobu nahrávání.
Opakuji virtualni dálkový ovladač, to je ten ovladac co se zobrazuje vlevo dole na obrazovce a ten obsahuje i tlacitka ktera chybeji.
tady je obrazek: http://0.tqn.com/d/hometheater/1/0/D/b/2/samsung-un46f8000-onscreenremoteabc.jpg
NEBO
pri aktualnim programu INFO --> Enter (tlacitko uprostred) a mela by se obevit volba Nahrat

Snad to pomuze :-)
Joystick013 (36)|22.11.2013 13:55
Tak vyjádření Samsungu k nahrávání aktuálního programu je, jak píše zorin, použití dotykového ovladače a přes virtuální ovladač tam to nahrávací tlačítko je. Což je metoda pro mě nepoužitelná, protože používám svůj ovladač. Ale tímto děkuji zorinovi, ten druhý způsob (Info - enter) funguje. Super!
Heartwork (2358)|23.11.2013 11:23
[QUOTE=Joystick013;473445]
Moje programy
Vyřešil jsem to tak, že jsem tuto službu nakonfiguroval a v nastavení vypnul start po zapnutí. Zatím se neukazuje.
[/QUOTE]
Nějak se mi nedaří, potřebuji trknout - té otravné hlášky se nemůžu zbavit.

Když už jsem se (ač nerad) rozhodl přistoupit na tu "Samsung hru" s konfigurací funkce, o kterou nemám zájem jen proto, abych se otravné hlášky zbavil, tak se mi nedaří ani tak.

Vlezu do menu, funkce smart, nastavení moje programy, inst. moje programy, vyberu zdroj kanálů (stb), zadám PSČ (tady vůbec nechápu proč a co je komu do toho), vyberu poskytovatele (Skylink) a co dál?

Napíše mi to tuhle píčovi.u a sem studenej:

[ATTACH=CONFIG]25445[/ATTACH]


Když jsem se to rozhodl obejít nastavením na "můj poskytovatel zde není", obdržel jsem hlášku, že "panel moje programy se nezobrazí, protože váš poskytovatel služeb není podporován", o.k, instalace dokončena, ok... no super, ale hláška o nastavení "Moje programy" otravuje při zapnutí TV dál. :-!!!

Hlava mi to nebere, nějaká idea? :)
instalace-moje-programy.jpg
lukasho (11)|23.11.2013 11:50
[QUOTE=Joystick013;473445]Třetí den testování - začínám se více seznamovat a řeším věci k lepšímu [/QUOTE]

ahojte, mohu potvrdit, první den po zapnutí byly pocity rozporuplné, clouding nebyl strašnej, ale byl tam(po zavěšení na zeď se to ještě o něco zhoršilo). tv(55f6400) mám 4. den a každej den to je lepší, samozřejmě i nastavení má na to vliv, konečně se mi podařil režim film nastavit k obrazu svému. Někdo tu psal, že ho z toho bolí oči, mě pomohlo snížit ostrost, podsvícení mám jak psal heartwork na 6.

Otázka na Heartworka, povedlo se ti nastavit režim černé barvy, jak si nad tím pár stránek dozadu laboroval? já to mám na normální a měnit to nejde, čím se tato položka odemkne? jedu přes zesilovač yamaha 673...

Prozatimní shrnutí, za ty prachy(mohl jsem uplatnit odpočet+slevička, 20.600) to je super tv:)
Heartwork (2358)|23.11.2013 12:04
Pokud máš na mysli nastavení "HDMI černé", tak to neřeš - mám taky "normal".

Nakonec se ukázalo a kalibrace to potvrdila, že to Samsung má nějaké pomotané (něco jiného TV píše a něco jiného je realita), ale na funkčnost to nemá vliv, neboli zobrazení je korektní.
odtahovka (54)|23.11.2013 12:43
[QUOTE=Heartwork;473590]ale hláška o nastavení "Moje programy" otravuje při zapnutí TV dál. [/QUOTE]

Ahoj, me pomohlo odhlasit se z uctu samsung v nastaveni a hlaska se uz neobjevuje.
Heartwork (2358)|23.11.2013 13:22
Přihlášený nejsem a ani nevím o tom, že bych si nějaký "chytrý" samsung účet vytvářel. 9-)

V menu mám v nabídce "účet samsung" aktivní pouze políčka "přihl." a "vytvořit účet", takže tady problém asi nebude.
odtahovka (54)|23.11.2013 13:34
Tak tam problem nebude, ja vytvoreny ucet samsung mam ohledne sdileni filmu s pc a hlaska se mi porad ukazovala, ale po odhlaseni ze sluzby samsung hlaska uz 3 dny neni :-)
Heartwork (2358)|23.11.2013 14:12
V tom případě mi zbývá dotaz na Samsung podporu nebo [ATTACH=CONFIG]25446[/ATTACH]:-E
sekera.jpg
vivid.sk (11472)|23.11.2013 14:31
A co tak skusit vytvorit si ucet a nasledne sa z neho odhlasit?
odtahovka (54)|23.11.2013 14:32
Heartwork:
Heartwork (2358)|23.11.2013 16:22
[QUOTE=vivid.sk;473611]A co tak skusit vytvorit si ucet a nasledne sa z neho odhlasit?[/QUOTE]
Možná řešení a možná taky ne, ale příliš krkolomné na to, že se chci zbavit nevyžádané hlášky na konfiguraci nežádoucí funkcionality, kterou mi Samsung cpe pokaždé, když zapnu TV, nemyslíš?!

To se mám nechat nutit k vyplnění svého e-mailu, PSČ... v několika položkách menu, abych je po tomto procesu mohl nakonec alespoň vypnout?!
Stále doufám, že jsem něco přehlédl a že sem někdo napíše nějaké jednoduché řešení jak se toho zbavit - jinak budu muset volat / psát do Samsungu, protože se mi tenhle přístup / postup vůbec nelíbí.
odtahovka (54)|23.11.2013 17:19
Vyzkouset to muzes za pokus to stoji, ale je divne, ze se ti tam objevuje ta hlaska, kdyz nemas ucet u samsungu.Myslel jsem, ze na zaklade toho uctu ti chodej aktualizace atd.A menu - funkce smart - upozornovani - OK odstranit vse ...si zkousel..??
Joystick013 (36)|23.11.2013 18:20
[QUOTE=odtahovka;473630]Vyzkouset to muzes za pokus to stoji, ale je divne, ze se ti tam objevuje ta hlaska, kdyz nemas ucet u samsungu.Myslel jsem, ze na zaklade toho uctu ti chodej aktualizace atd.A menu - funkce smart - upozornovani - OK odstranit vse ...si zkousel..??[/QUOTE]

Tohle jsme zkoušeli, ale ani tak to nepomohlo. Opravuji své předchozí tvrzení, že po konfiguraci služby Moje programy" se hláška nezobrazuje. Potvora se zobrazuje pořád, akorát jsem asi v ten správný okamžik čučel někam jinam a neviděl jí.
Heartwork (2358)|23.11.2013 22:26
[QUOTE=Joystick013;473636]Opravuji své předchozí tvrzení, že po konfiguraci služby Moje programy" se hláška nezobrazuje. Potvora se zobrazuje pořád...[/QUOTE]
To není dobrá zpráva..., jen mi je divné, že jsme tady pouze dva, kteří s tím mají problém?!

Nikomu jinému tam ta hláška nevyskakuje?
Nikdo nemáte v TV poslední verzi fw 1114.1 a totožný problém?

S.O.S. :-)
Heinrici (2)|24.11.2013 11:55
Ahoj,

sice mám tv ue40f6740, ale nedá mi se nezezeptat na současný FW 1114.1. Jaký je rozdíl v obrazové kvalitě u SD oproti FW 1111? Měl jsem verzi FW 1105 a obraz byl daleko lepší než 1111. Bohužel u tohoto fw mi nešel smart hub, proto jsem aktualizoval a ted lituji. Díky za odpověď.
zorin (19)|25.11.2013 11:23
[QUOTE=Heartwork;473660]To není dobrá zpráva..., jen mi je divné, že jsme tady pouze dva, kteří s tím mají problém?!

Nikomu jinému tam ta hláška nevyskakuje?
Nikdo nemáte v TV poslední verzi fw 1114.1 a totožný problém?

S.O.S. :-)[/QUOTE]

Ahoj,
mam stejny problem i na verzi 1111. At nastavim co chci porad se to vraci.
Heartwork (2358)|25.11.2013 11:32
Budeme muset tedy na ten Samsung asi opravdu napsat. Teď na to nemám čas, tak kdyby byl někdo rychlejší?!
Jinak tam napíšu, až bude volněji.
Heartwork (2358)|25.11.2013 13:53
Na Samsung jsem napsal, zatím bez odpovědi - počkáme tedy.

Mezitím se objevil nový fw 1116.0, dal jsem ho hned do TV, ale hláška je tam stále - na testování, zda-li se dá v novém fw úspěšně vypnout nemám teď čas, můžete zatím vyzkoušet.
odtahovka (54)|25.11.2013 14:12
Ahoj Heartworku, tak jsem si vsiml, ze hlaska se mi objevuje v notifikacni liste taky, ale pouze kdyz zapnu TV.Nikdy jsem si toho nevsiml, ale po male chvilce hlaska sama zmizi bez nejakeho odstranovani.
No jsem zvedavej co ti napisou ... budu to sledovat :-)
Heartwork (2358)|25.11.2013 16:24
Ano, pouze když zapneš TV, ovšem pokaždé. :-!!!

Odpověď jsem zatím neobdržel, počkám do zítra a píši tam znovu. Bylo by dobré, kdyby tam napsal i někdo další, jinak si budou myslet, že jsem retardovaný neználek a smetou to do koše.

P.S.
tak jsem na podporu Samsung i zavolal, ale řešení nemají.
Služba je prý nová, zkušenosti žádné :), moje hlášení prý zapíší a podstoupí dále. Co se bude dít dál, je ve hvězdách.

Opravdu bude dobré, když jim zavoláte či napíšete všichni, kterých se to týká - kvůli jedinci se nepose.ou.

Rada zněla, menu, funkce smart, upozorňování a odstranit vše - říkám dobrý tip, ale nezabírá..., po restartu je tam hláška zpět. :)
Druhá rada byla konfigurace služby "Moje programy", že prý potom hláška určitě zmizí. Tvrzení nedokáži posoudit, protože tu službu ad1 aktivovat nechci a ad2 jsem se o to, i přes odpor, již pokusil a skončil jsem na nějaké nesmyslné hlášce o připojení IR kabelu, přes kterou jsem se nedostal, viz zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35487-Samsung-UE55F6400-vs-UE55F6500?p=473590&viewfull=1#post473590
odtahovka (54)|25.11.2013 22:01
Jeste jsem se chtel zeptat .... tobe ta hlaska sama cca. po 5 sekundach nezmizi a musis ji odstranit rucne?
Protoze me sama zmizi tak me to tak nese*e.
Heartwork (2358)|25.11.2013 22:43
Zmizí sama, ale nemění to nic na tom, že je nevyžádaná, nežádoucí a obtěžující - zkrátka nehodlám akceptovat, aby se mi zobrazovala při každém zapnutí TV.

Je to otázka principu - je mi fuk, jaký text v té notifikační liště běží... teď se smířím s neustálým obtěžováním výzvou na funkci, o kterou nestojím a za měsíc mi tam bude Samsung pouštět reklamu na tampóny, ne?! :-k
Joystick013 (36)|25.11.2013 22:55
[QUOTE=Heartwork;473850]Rada zněla, menu, funkce smart, upozorňování a odstranit vše - říkám dobrý tip, ale nezabírá..., po restartu je tam hláška zpět.
Druhá rada byla konfigurace služby "Moje programy", že prý potom hláška určitě zmizí. Tvrzení nedokáži posoudit, protože tu službu ad1 aktivovat nechci a ad2 jsem se o to, i přes odpor, již pokusil a skončil jsem na nějaké nesmyslné hlášce o připojení IR kabelu, přes kterou jsem se nedostal, viz zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthre...l=1#post473590[/QUOTE]

Jak jsem psal druhou možnost jsem já zkoušel, tedy službu nakonfigurovat (vybral jsem celou oblast DVB-T_CZ) a skončilo to, že bylo úspěšně nakonfigurováno. Přesto se hláška že mohu konfigurovat objevuje stále. napíšu jim taky a uvidíme.