Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LN570S rady, skusenosti a odporucania

kody33 (16)|23.7.2013 03:02
Zdravim :-)))zaujimam sa o tento lelevizor LG 42LN570S, objavil sa v ponuke je vyrazne zlacneny na cenu okolo 450 euro, celkom zaujimavy model z roku 2013, ale nieco som si tu okolo TV LG precital a videl som tu vela negativnych nazorov na tuto znacku.Potrebujem druhy televior a cena sa mi zda zaujimava, nepotrebujem 3D, takze vyhovuje, ale rozne nazory tu uvadzaju ze tieto IPS panely a hlavne televizory LG z roku 2013 maju rozmazany obraz hlavne pri rychlych scenach, pri pozerani sportu, ktory ja rad sledujem, takze ak je to tak tak by som musel volit nieco ine:-))) Ma niekto skusenosti, bud negativne alebo pozitivne a poradi, ci tento televizor kupit alebo nie??? ani internetovy obsah nie je pre mna zaijimavy na to mam PC, skor okolo tej kvality obrazu. Pouzivam externy satelitny prijimac Skylink, takze hlavne SD, zopar HD programov z ponuky Skylink.
KamilZ (10277)|23.7.2013 21:48
[QUOTE=kody33;462763]ale rozne nazory tu uvadzaju ze tieto IPS panely a hlavne televizory LG z roku 2013 maju rozmazany obraz hlavne pri rychlych scenach[/QUOTE]
Myslím, že se stížnosti týkaly 2012, protože s 2013 moc zkušeností zatím není. Něco se zde mihlo o A620 (někdo ji vracel, protože nebyl spokojen s kvalitou obrazu, jiný ale spokojen byl) ...

Osobně bych se díval po jiné TV, např. Panasonic E6E, nebo se trochu plácnout přes kapsu na Sony HX751, Panasonic ET60E, Toshiba 40RL933G. Máš výhodu, že jdeš jen po obraze, tak nevidím důvod se držet LG.
kody33 (16)|24.7.2013 17:20
Dakujem pekne za odpoved:-)))ja sa nedrzim LG znacky, mne je jedno aka to bude znacka, viac ma zaujima pomer cena a kvalita, na druhy televizor do detskej izby viac menej pre syna sa mi investicie okolo 700 euro vidi vela, ale rozhodne si pozriem tieto televizory tebou navrhnute:-))))
Hudlanek (18)|24.7.2013 17:21
[QUOTE=kody33;462763]Zdravim :-)))zaujimam sa o tento lelevizor LG 42LN570S, objavil sa v ponuke je vyrazne zlacneny na cenu okolo 450 euro, celkom zaujimavy model z roku 2013, ale nieco som si tu okolo TV LG precital a videl som tu vela negativnych nazorov na tuto znacku.Potrebujem druhy televior a cena sa mi zda zaujimava, nepotrebujem 3D, takze vyhovuje, ale rozne nazory tu uvadzaju ze tieto IPS panely a hlavne televizory LG z roku 2013 maju rozmazany obraz hlavne pri rychlych scenach, pri pozerani sportu, ktory ja rad sledujem, takze ak je to tak tak by som musel volit nieco ine:-))) Ma niekto skusenosti, bud negativne alebo pozitivne a poradi, ci tento televizor kupit alebo nie??? ani internetovy obsah nie je pre mna zaijimavy na to mam PC, skor okolo tej kvality obrazu. Pouzivam externy satelitny prijimac Skylink, takze hlavne SD, zopar HD programov z ponuky Skylink.[/QUOTE]

LG dělá v dnešní době nejlepší IPS panely, které vidíš všude kolem sebe a ani o tom nevíš. Dell/Lenovo/Apple aj. takže kvalita je výborná, samozřejmě odstupňovaná směrem k vyšším třídám, tahle TV je spíše střední třída, ale i tak je ten obraz suprovej, skoč se na ni mrknout někam do krámu. Co se týče společnosti LG, najdeš na ně špínu jen v oblasti telefonů, protože měli řadu let špatnou podporu telefonů. U TV ti naopak ti samí lidé napíšou, že nemají výhrady.
KamilZ (10277)|24.7.2013 20:00
Argument typu "LG dělá v dnešní době nejlepší IPS panely, .... takže kvalita je výborná" má asi stejný význam, jak argument, že Samsung dodával LCD pro iPhone a proto Samsung telefony musí být naprosto super, přestože to jsou nesrovnatelné systémy.
Loňské LG modely v lowendu a midrange (obzvláště po tom odrbu s přečíslováním), patřily na trhu k té slabší části trhu. LG 570 je spíše lowend. Pro oko náročnějšího diváka byly špičkové modely LG 2011 (zde mnohokrát doporučované, stačí si to zde trochu přečíst), u modelů 2012 byl znatelný propad a ruku do ohně šlo dát až za 860, teprve nad tímto model se shodli prakticky všichni (resp. nikdo nenadával, jako na nižší řady).

Samozřejmě, jak zde bylo také několikrát řečeno, lidé mají různé nároky a oči. Někdo je velmi spokojen i s LS570 (takovému člověku lze jen upřímně závidět). Nedokonalosti, co jeden vidí, druhý vidět nemusí. Většinou je začne vidět až po upozornění, ale pak už je vidí pořád.
Hudlanek (18)|25.7.2013 13:57
[QUOTE=KamilZ;462875]Argument typu "LG dělá v dnešní době nejlepší IPS panely, .... takže kvalita je výborná" má asi stejný význam, jak argument, že Samsung dodával LCD pro iPhone a proto Samsung telefony musí být naprosto super, přestože to jsou nesrovnatelné systémy.[/QUOTE]

Reagoval jsem na dotaz o IPS panelech, nic víc v tom nehledej. Pravdu máš v náročnosti diváka na obraz, já třeba nikdy televizi moc neměl, takže jsem zřejmě méně náročný. Druhá věc je, že v prodejně toho taky moc neuvidíš, důležité je si pohrát i s obrazem jak tobě to vyhovuje a ty Full HD spoty, co tam pouští, ti toho moc neřeknou..
kody33 (16)|25.7.2013 23:06
Presne tak:-))) v predajni vacsina televizorov vyzera uzasne,ale doma je to uz trosku ine.televizor som objednal, dorazi za par dni, potom dam vediet svoj nazor , ak bude mat niekto zaujem, inak je tu dost vela nezrovnalosti, uvidime to v realnom pohlade, priamo na webe vyrobcu udavaju ze to ma MCI 100 cize asi real 50hz panel, na roznych anglickych a americkych strankach som nasiel ze tento TV ma MCI 240 teda realne 120 Hz panel.
kody33 (16)|28.7.2013 03:19
tu je link na vsetky LG panely pre rok
http://www.hdtv-news.com/lg-2013-comparison-database/
kody33 (16)|30.7.2013 20:02
televizor dosiel vcera,urobil som zakladne nastavenie,obraz skvely,hlavne na HD programoch, nespozoroval som ziadne opisovane problemy, ziadne problemy pri sporte, ziadne tiene za loptou, ani podobne problemy a uz vobec ziadne kostickovanie obrazu, zatial spokojnost velka, velmi podareny televizor za tie smiesne male peniaze:-)))odporucam:-)))
magic remote som zatial neobjednal, stiahol som si z googleplay aplikaciu LG TV REMOTE, funguje to skvele, nahraza to pripojenie mysi, trosku lepsie ovladanie hlavne vyhladavania a aplikacii v smarte:-)))
Dagy2 (3153)|30.7.2013 22:50
- "kostičkovanie" = štvorčekovanie obrazu je o kvalite vstupného signálu ani nie o TV ako takej. Štvorčekovanie si najlepšie vychutnáš u skylinku pri videoklipoch na TV Pohoda, regionální TV a niekedy Cinemaxe
- tienik za letiacou loptou tam asi máš. To je proste LCD technologia, asi sa to dá zamaskovať ale nie oklamať

inak väčšina strašení o mazaniciach, menej čiernej čiernej, menej bielej bielej a neviem čo ešte pochádza od majiteľov plaziem. Netreba si z toho nič robiť len pozerať svojimi očami.
Super, že sa LG zase vrátilo kvalitou do roku 2011.
esite (20)|31.7.2013 15:23
Ja som objednal LA620 a tiez som nadmieru spokojny. HD Filmy su na tom krasne ba dokonca aj to 3D ktore som povodne neplanoval vyuzivat :) Myslim ze LG tento rok je fakt na dobrej urovni:)
kody33 (16)|31.7.2013 16:38
takze strasenia na roznych forach a rozne negativne nazory ludi, sa podla mojich skusenosti s tymto televizorom nezakladaju na pravde:-))) ja nie som ziadny odbornik na obraz ale viditelne vady na tomto televizore nie su, za tu cenu je to skvela kupa:-)))
oliver741 (5)|22.9.2013 09:22
Jelikož nám v květnu po 3letech a 7 měsících odešla LED TV SHARP, tak jsem si ji také pořídil (LG 42LN570s) minulý týden v PLANEO za 11.490,-. Obraz je super. Mé požadavky na novou TV byly:
- JIná značka než SHARP :-)
- Velikost 80 - 110 uhlopříčka
- SMART TV
- Satelitní tuner součástí
- Možnost vypnout obraz a nechat puštěný zvuk
- USB pro nahrávání i přehrávání
Vše tento model splňuje , ALE:
Asi největší slabinou je satelitní tuner. Velmi složité ladění a rovnání programů - asi nejlepší je nevybírat žádný region, ručně naladit transpondéry a kanály a pak pomocí hotelového menu uložit na USB v PC si vše porovnat a znovu nahrát do TV (satelitu). Rozhodně se hodí si soubor s kanály uložit a schovat. Za ten týden už se mi 2x stalo, že některé programy ze seznamu zmizeli nebo je to nějak vyřadilo. Pak je nejrychlejší opět je z USB nahrát. A přepínání mezi kanály je dost pomalé.
Obraz vypnout lze,takže si mohu pustit třeba Óčko jako zvukovou kulisu a vypnout obraz. ALe už toto nelze ve SMART TV kde si pustím internetové rádio a pak už obraz vypnout nejde :-( Tedy jde, ale jen u YOUTUBE.
SMART TV jde perfektně a splňuje co jsem očekával. Jen jsem ještě nenašel jak přidat/najít nějakou aplikaci například na IP kamery, nebo třeba na jiné internetové rádia.
Výborný ja časovač zapnutí / vypnutí, je pěkný obraz, nahrávání funguje a dokonce si sám stále jakoby na hardisk ukládá a je možné se vrátit zpět ve sledovaném programu.
Bohužel nelze nahrávat na satelitu a na DVB se dívat na jiný program. To můj předchozí DUAL satelit uměl. Také když chci zvolit z jakého zdroje signálu budu programy sledovat musím to složitě přepnout. Čekal bych, že bude DVB-S fungovat společně s DVB.
No za ty prachy jsem spokojenej a třeba to doladí. Ještě jsem si připlatil 2 další roky záruky tak musím asi chvíli vydržet.
miki1250 (3)|22.12.2013 22:47
[QUOTE=oliver741;467158]Jelikož nám v květnu po 3letech a 7 měsících odešla LED TV SHARP, tak jsem si ji také pořídil (LG 42LN570s) minulý týden v PLANEO za 11.490,-. Obraz je super. Mé požadavky na novou TV byly.............



Prosím o info, jak je to v tomto přijímači s čtečkou karet. Budou v ní fungovat karty Skylink ICE, Irdeto? Jakou tam máš kartuTy? Dík za zprávu.
balloa (1)|30.12.2013 20:12
Kúpil som si tento TV, obraz je super, ale nemôžem rozchodiť satelit. Kúpil som už druhý CI modul a TV vypisuje - žiadny CI modul. Poraďte aký modul vám funguje, poprípade aj na Skilink. Dík.
Comby (53)|31.12.2013 12:00
Co su to za moduly? Planujem kupit pre LN575S modul Smit Irdeto CI+.
KamilZ (10277)|31.12.2013 12:18
Nemáš ho tam zastrčený jen opačně?
Konďa (586)|17.1.2014 11:47
Já jsem si tento typ objednal, tak uvidím v pondělí... Pro připojení k internetu se musí dokoupit USB modul. Je asi jedno jaký, nebo musí být od LG?? A prohlížeč je dle informací, které jsem zatím získal zřejmě plnohodnotný...
kudma611 (702)|26.1.2014 16:18
Sestra kúpila mame Tv 32LN575S.Nahral som tam Software_File(Version_04.22.11) z 02/01/2014.Seká jej zvuk.Pozerá hlavne Šlagr a tam som to aj ja spozoroval.Na ostatných ani nie.Ona my hovorí,že aj na iných to robí,ale hlavne na šlagr tv.Nemal som času osobne to potestovať.Myslel som,že to je vo vysielaní,lebo obraz bez prerušenia.Potom,že skúšali mať zapnutý ten istý program(signýl z tej istej paraboy) a na druhej tv(lg lw570s) vśetko ok.Čo to môže spôsobovať?Hw,alebo fw?Skúsiť nahrať starší fw-ak to pôjde,alebo reklamovať?Kúpený pred 2 týždńami.
Konďa (586)|27.1.2014 21:36
Při podrobnějším sledování jsem zjistil nerovnoměrnost v podsvícení:( Při běžném obraze není moc poznat, ovšem pokud je obraz rovnoměrný, šedý nebo bílý, je to znát dost:( Co s tím? Má někdo podobnou zkušenost? No a navíc je LCD trošku volnější v uchycení... Že by kvůli teplotní roztažnosti?
Mám typ LG 42LN570S.
Navíc obraz u mnoha stanic kostečkuje, až se kanál úplně vypne...
Ještě je možné, že ta stránka je záměrně nastínovaná:)
Zjistil jsem, že i na obrázku-fotografii v tištěném návodu je ta stránka záměrně vystínovaná. Ovšem i při pozorování běžného obrazu jsou patrné mírné nerovnoměrnosti, např. snížení jasu v pravém dolním rohu.
V instrukcích jsem se dočetl, že se mám v případě pochybností o funkčnosti obrátit na Reklamace Mall.cz. Po několika dnech došla "odpověď". Stálo v ní, že pokud jsem našel závadu, mám se obrátit na nejbližší servis:D Opravdu nečekané:) Takže spíše to jen slouží k tomu, aby zákazník nestihl vrátit zboží v zákonné lhůtě:)
Jelikož mi nikdo neporadil ani zde, ač tu telku má doma a ví, že elektronický návod je stínovaný, a vada není zase tak výrazná, už se nebudu tímto zabývat.
obrazovka.jpg
acemajky (36)|30.1.2014 23:51
Dobry den, zvazuji koupi teto TV k PC - prevazne na hrani automobilovych simulatoru. Jak je na to tato TV s input LAGem? Muze nekdo z pritomnych, kdo TV ma otestovat, jak je na tom hra pri hrani her - jaky ma obraz zpozdeni od stisku klavesy - preba po pripojeni PC a prochazeni v menu (treba nabidka start), zdali pri stisku sipky dolu (ci nahoru) je pozorovatelne zpozdeni, nez TV zareaguje (prekresli obraz). Precijenom u automobilovych simutoru je pak znat, kdyz zatocite a volant na obrazovce zataci se zpozdenim - dost neprijemne. Jesze zvazuju nejakou 32" variantu, ale predpokladam, ze pokud to bude stejny model, tak to bude stene
KamilZ (10277)|31.1.2014 06:15
Ten Tvůj popis na test input lagu je kouzelný :-). Tvůj test s menu sice o něčem vypovídá, ale je to opačně - to, že by byly problémy i v menu by byl opravdu těžký průšvih, ale naopak, v menu to nemusí být patrné a stejně to bude na nějakou FPS nepoužitelné. Každý to má individuálně, Ty musíš vědět, kolik ms ještě sneseš (obvykle je hranice cca 45ms, za ideál se považuje 35ms a méně). Je pravděpodobné, že to bude obdobné jako u modelu 5700: http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/lg/ln5700 , případně mrkni zde: http://www.youtube.com/watch?v=XdOcWy2bS5k
acemajky (36)|2.2.2014 07:46
Diky za reakci, dost se v tom ted hrabu a nacitam, tak uz vimjak zpozdeni otestovat,a le bez CRT monitoru se neda rici, kolik je asi tak hodnota
http://www.flatpanelshd.com/focus.php?id=1229335064&subaction=showfull
ale vzal sem notebook (Dell inspiron 7720 17") a porovnal plazmu panaka co mam doma s timto noutasem a zjistil, ze LCD na noutasu ma 50ms zpozdeni oproti plazme. Testnul jsem i LCD monitor samsung 23" a ten je oproti LCD na noutasu o 40ms rychlejsi - cli pokud na noutasu nepozoruji zadne problemy, nemusim to resit, jelikoz pokud je LCD noutasu o 50ms pomalejsi nez plazma, tak realna hodnota bude jeste vyse.
Max bych mohl noutase porovnat s CRT a pak zajit do obchodu a poprosit o pripojeni noutase na TV a udelat si test
KamilZ (10277)|2.2.2014 08:28
Řekl bych to takto - pokud nepoznáš 50ms input lag, tak buď jen rád. Ale stejně se mi to Tvé měření vůbec, ale vůbec nezdá. Notebook nemá žádný postprocessing apod., který mají TV a právě dělá zpoždění ...
acemajky (36)|5.2.2014 23:49
Dnes sem porovnal LCD samsung s asi 8 let starym dataprojektorem (co v te dobe stal asi 40 000,-) a dataprojektor ho o 50ms porazil (onen monitor) a tento monitor ma o 40ms rychlejsi odezvu nez zminovany notebook DELL inspiron 7720
Kudykam (89)|7.5.2014 14:25
Jak si vede tato tv v porovnání se samsungem F5000 co se týče kvality obrazu?
Díky
bagr3210 (379)|18.5.2014 21:52
Osobne bych asi sel do modelu LN575S nebo vyssi..Popravde,mel jsem moznost vyskouset (ne v prodejne,nebo na par minut u kamaradu) a porovnat s Samsungem,Sony a Sharpem a muj nazor ze ta LG je snad s nejhezcim obrazem..Jeste mozna Philips,ale vyssi a drahsi modely..Akorat mi moc nevyhovuje magic ovladac ale i klasicky,menu taky mi prijde komplikovanejsi a zdlouhavy..Je to ale jen vec zvyku a muj osobny nazor..
dayu (1)|25.5.2014 21:45
[QUOTE=bagr3210;489367]Osobne bych asi sel do modelu LN575S nebo vyssi..Popravde,mel jsem moznost vyskouset (ne v prodejne,nebo na par minut u kamaradu) a porovnat s Samsungem,Sony a Sharpem a muj nazor ze ta LG je snad s nejhezcim obrazem..Jeste mozna Philips,ale vyssi a drahsi modely..Akorat mi moc nevyhovuje magic ovladac ale i klasicky,menu taky mi prijde komplikovanejsi a zdlouhavy..Je to ale jen vec zvyku a muj osobny nazor..[/QUOTE]

mam 575s a myslim ze jako tv vyborna az na ty ovladace jako smart totalni propadak.nedoporucuji 370ecek v.... radsi priplatit za philips
drazad (3)|28.7.2014 21:19
Zdravím. Rodiče mají tuto TV už cca rok a stále se potýkají se stejným problémem. Vždy když jsem u nich na návštěvě tak jim tam aktualizuji FW a je to pořád stejné. Problém je v nahrávání. Mají tam externí disk 1TB bez přídavného napájení. Některé nahrávky nejdou po nahráti přehrát. V přehledu nahrávek je černý náhled. Ostatní dobré nahrávky mají náhled. Velikost a délku nahrávky to ukazuje správně. Po spuštění nahrávky vyběhne nějaká hláška, která nevím teď bohužel přesně jak zní ale něco ve smyslu že nahrávání není správně nastaveno a jestli to chci smazat nebo ne. Přitom určitě víme, že to bylo nahrané, protože po těhto zkušenostech otec vždy po nahraní pořadu zkouší jestli to je opravdu nahrané a druhý den (nebo někdy potom) kdy se na to chce dívat tak to nejde. Neděje se to tak ale se všema nahrávkama. Některé prostě jdou a některé ne. Můj dotaz asi tušíte. Nevíte čím to může být? Dík za odpověď
vivid.sk (11472)|28.7.2014 21:26
To vyzera ako keby bola nahravka ulozena sifrovana a na dekodovanie sa pouzivala karta. Ibaze po uplynuti nejakeho casu nahravky prestanu fungovat.
Tato domnienka sa do otestovat pri nahrati nejakeho FTA kanala, ten by mal fungovat stale.
drazad (3)|28.7.2014 21:40
Nahrávají pouze z pozemního tuneru a pořady z ČT, PRIMY nebo NOVY. Ty jsou volné a neměli by být kódované
drazad (3)|16.8.2014 15:42
Tak přesně ta hláška je "Problém s místem pro záznam. Chcete smazat naplánovaný program? Ano Ne" Disk má Smasung M3 Portable 1TB 2,5". Poradíte někdo?
obor (147)|28.8.2014 20:25
Ja si nemozem pomoct ale prax je taka. Mam 50" LG plazmu 90PK 4 roky,no problem ide ako hodinky obraz jedna basen-na plazmu, dalej mame v rodine 2 roky LG 42LM620S zatial zaidane problemy, ale co je zarazaujce, ma nadherny obraz a strci do kapsy aj tu plazmu-ci vecer po tme ci cez den - vedla seba porovnane - ta 42LM620S je skvost, ja neviem ako to LG robi.
;-).
Tot otazka, aky sucasny model 39-40" od LG bez 3D a bez smart ma porovnatelny obraz s 42LM620S ? potrebujem kupit pre rodicov manzelky. dakujem.