Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma 60", bez 3D, ne smart?

HWTest (371)|19.7.2013 11:07
Uvažuji o nákupu nové TV.
Aktuálně mám 50" full HD Samsunga (PS50A557) a jsem celkem spokojen.

Chtěl bych plazmu, 60", full HD bez 3D a bez smart funkcí - nechci platit za něco, co nehodlám používat.

Moje požadavky
- 60" full HD
- co nejlepší obraz
- bezchybný režim 1024p24
- co nejlepší upscaler
- takové možnosti nastavení obrazu, aby šel zkalibrovat kolorimetrem
- vstupy alespoň 2xHDMI, 1 komponentní, 1 SCART
- DVB-T tuner, co bude umět i H264 (HD, mpeg4)
- dobrý poměr cena/kvalita

Přídavné funkce jako přehrávání fotek atd. nepotřebuji.
Krmit to budu hlavně VU+ Duo a Xtreamerem Ultra2 přes HDMI.
Zvuk půjde přes receiver, takže kvalita zvuku TV není důležitá.
Nechci aby "nízká" spotřeba byla vykoupena horší kvalitou obrazu, tedy green funkce by pokud možno měly být vypínatelné.
S nákupem nijak nespěchám, mohu tedy počkat na nové modely, pokud by to stálo za to.

Nějaké tipy?
matusco (376)|19.7.2013 12:10
Svojimi poziadavkami si to v podstate zredukoval na tieto 2 tv:

http://plazmove-televize.heureka.cz/samsung-ps60f5000/
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-60pn6500/


Nech sa paci, vyberaj si...
HWTest (371)|19.7.2013 12:37
Děkuji, podívám se jim "na zoubek".

Zatím jsem narážel na problém, že TV s dobrým panelem a dobrými technickými parametry byla přecpaná zbytečnostmi, čemuž pak odpovídala i cena :-(
Karel72 (428)|19.7.2013 13:52
Řekl bych že kvalitní tv bez těchto pro tebe zbytečností asi bohužel nekoupíš :-(
HWTest (371)|19.7.2013 14:31
Toho se také obávám ...

Je mi jasné, že do špičkových modelů se budou snažit nacpat "všechno".
Nemusím mít nutně to nejlepší, to bych se asi nedoplatil.
Trochu jsem koukal na ty dvě doporučené a o Samsungu jsem nenašel nic a o LG skoro nic, když nepočítám marketingové chvalozpěvy. Takže zatím nejsem schopen zjistit, jestli "by to stačilo" nebo si budu muset připlatit, aby se na to dalo koukat.
Karel72 (428)|19.7.2013 14:41
Já bych níž než ST řadu od panáku doma nezkousnul raději menší uhlopříčku než horší obraz
Pavell007 (790)|19.7.2013 15:08
...ale ST se nedělá v 60 palcích, ne?
Jinak nějakou nadbytečnou výbavu bych asi neřešil a prostě bych vybral tv podle toho, jak se mi bude líbit obraz.
Plutotype (717)|19.7.2013 15:08
Samsung 5000 rada je ok, ale kvalitny upscaler necakaj. Tie davaju do najvysiich serii.
Ja by som kupil Panasonic 65ST60, dá sa kúpiť celkom lacno už.
HWTest (371)|21.7.2013 12:54
[QUOTE=Plutotype;462525]Ja by som kupil Panasonic 65ST60, dá sa kúpiť celkom lacno už. [/QUOTE]
Našel jsem za zhruba 60k, to je míněno nebo jsem špatně hledal?

Trochu blíže jsem se podíval na ty kandidáty. Samsung je třeba hledat pod jeho US verzí (PN60F5300), pak je informací celkem dost.
Co mě poněkud od Samsungu odrazuje je informace, že do stejného modelu dávají panely různých výrobců (nejen svoje) a kvalita obrazu je pak tak trochu loterie, ale nevím jestli se to týká i tohohle modelu.

Co mě ale děsí nejvíc je informace o nevypnutelném ABL (Auto brightness limiter), kterým jsou údajně vybaveny všechny aktuální plazmy :-(
KamilZ (10277)|21.7.2013 13:12
[QUOTE=HWTest;462595]Co mě poněkud od Samsungu odrazuje je informace, že do stejného modelu dávají panely různých výrobců (nejen svoje) a kvalita obrazu je pak tak trochu loterie, ale nevím jestli se to týká i tohohle modelu[/QUOTE]
Tohle platí u midrange LCD. U plazmy jsem o tom neslyšel, což samozřejmě nic neznamená. Podle mě ale tolik výrobců plazmových panelů není (LG, Samsung, Panasonic/Matsushita). Pioneer skončil a Hitachi jsem dlouho neslyšel. Takže nic horšího jak panel od LG Tě asi nepotká :-) (ale nemyslím si to, čekal bych tam opravdu Samsung).

Co vím, tak Samsung měl vždy trochu tendenci podseknout zdroj a pískat.
HWTest (371)|21.7.2013 14:01
Pokud plazma panely nevyrábí už nikdo jiný, než výše zmínění výrobci, tak jsem celkem v klidu :-)

Pískání mého Samsungu je slyšet jen zezadu a hodně zblízka, z normální "koukací" pozice jsem ho nezaznamenal ani při sledování sněžných plání, takže mám kliku.
penca (33)|21.7.2013 23:10
[QUOTE=Plutotype;462525]Samsung 5000 rada je ok, ale kvalitny upscaler necakaj. Tie davaju do najvysiich serii.
Ja by som kupil Panasonic 65ST60, dá sa kúpiť celkom lacno už.[/QUOTE]

PANASONIC VIERA TX-P65ST50E
Za 34K je to myslím dobrý kup.

http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p65st50e/
HWTest (371)|22.7.2013 01:09
65" za ty peníze velmi slušné. Děkuji za tip.
HWTest (371)|22.7.2013 20:04
Tak moje nadšení z Panasonica poněkud ochladlo, když jsem se dočetl o 50Hz bugu :-(

Mohli by se k tomu prosím vyjádřit případní majitelé Panasonic plazem - jak moc je to vidět, jak moc je to rušivé?
THeBaNDiT (497)|22.7.2013 20:23
50Hz bug, ktory mame len tu u nas v Europe, kde este ficime na 50Hz, sa tyka v podstate len toho, co ma na vzstupe 50Hz (teda DVB-T, satelitny STB a tusim aj DVD, ale ci aj BluRay, to neviem, BR nemam). Ak ale budes v drvivej vacsine pozerat HD filmy (z dostupnych "volnych" zdrojov), tak ta 50Hz bug trapit nemusi, pretoze bud ti tie filmy pojdu v 24p, alebo ti pojdu v 60p (resp. Hz). A 1080p/24 tieto Panasoniky podporuju nativne, a v 60Hz je to logicky bez spominaneho 50Hz bugu.

Este dodam, ze treba zaroven vediet, co vlastne pod 50Hz bugom rozumieme - jedna skupina hovori o preblikavajucom obraze pri svenkovani kamery, druhi spominaju ruzovozelene kontury na tvarach ludi pri takomto svenku. Mam Panasonica ST30, preblikavanie pri svenkovani kamery som odstranil zapnutim dopocitavania snimkov (obraz je pre mna krajsi, stabilnejsi, telenovelovy efekt uz nevnimam), ruzovkaste kontury na tvarach este kedy-vtedy vidim, ale nie je to nic take, kvoli comu by som telku chcel vyhodit z okna. :D Som s mojim Panasonicom spokojny. 8-)

Ale ved nech sa vyjadria aj ini majitelia Panakov. :)
tdlmarek (1566)|22.7.2013 20:47
[QUOTE=THeBaNDiT;462728](teda DVB-T, satelitny STB a tusim aj DVD, ale ci aj BluRay, to neviem, BR nemam)[/QUOTE]
DVD ano (tedy pokud uvažujeme naše DVD v PALu a ne nějaký NTSC dovoz ze zámoří), Blu-ray nikoliv. Tedy ne že by ten formát BR nepodporovalo, ale snad všechen běžný materiál je dnes už v nativních 23.976, případně to z přehrávače může lézt v podobně "kompatibilních" 60 Hz. Evropských 50 Hz patří minulosti.
HWTest (371)|22.7.2013 22:33
[QUOTE=THeBaNDiT;462728]50Hz bug, ktory mame len tu u nas v Europe, kde este ficime na 50Hz, sa tyka v podstate len toho, co ma na vzstupe 50Hz (teda DVB-T, satelitny STB a tusim aj DVD, ale ci aj BluRay, to neviem, BR nemam). Ak ale budes v drvivej vacsine pozerat HD filmy (z dostupnych "volnych" zdrojov), tak ta 50Hz bug trapit nemusi, pretoze bud ti tie filmy pojdu v 24p, alebo ti pojdu v 60p (resp. Hz). A 1080p/24 tieto Panasoniky podporuju nativne, a v 60Hz je to logicky bez spominaneho 50Hz bugu.

Este dodam, ze treba zaroven vediet, co vlastne pod 50Hz bugom rozumieme - jedna skupina hovori o preblikavajucom obraze pri svenkovani kamery, druhi spominaju ruzovozelene kontury na tvarach ludi pri takomto svenku. Mam Panasonica ST30, preblikavanie pri svenkovani kamery som odstranil zapnutim dopocitavania snimkov (obraz je pre mna krajsi, stabilnejsi, telenovelovy efekt uz nevnimam), ruzovkaste kontury na tvarach este kedy-vtedy vidim, ale nie je to nic take, kvoli comu by som telku chcel vyhodit z okna. :D Som s mojim Panasonicom spokojny. 8-)

Ale ved nech sa vyjadria aj ini majitelia Panakov. :)[/QUOTE]

Využití bude tak půl na půl DVB-T(S) - filmy, takže pokud je to rušivé, asi by to dost vadilo.

Co je "telenovelovy efekt"