Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doba zapínání SHARP LC-40LE730EVNET

Longlife (2)|12.6.2013 12:53
Pořídil jsem si televizi SHARP LC-40LE730EVNET, ale dost nepříjemně mě překvapila doba zapínání - od stisknutí tlačítka on/off na ovladači uběhne 18 vteřin, než se zobrazí nápis SHARP, a celkem 30 vteřin, než se zobrazí obraz a ozve zvuk. V servisu mi řekli, že je toto normální - je tomu skutečně tak? Díky! M. K.
Jan10 (836)|12.6.2013 16:30
No, to nepotěší ... hlavně že je dobrej obraz. Nebo?
eevil (92)|12.6.2013 20:06
No můj Philips se zapíná cca 10s a dalších 10s nereaguje na žádné povely. Nejlépe zapnout, udělat kafe a koukat:)
Ivo Mašek (10205)|13.6.2013 13:42
Mám také SHARP, ale starší model. Po zapnutí na DO se za 5 vteřin objeví hláška, že budu odebírat signál s HDMI_1., po dalších asi 10 vteřinách se objeví hláška "není signál" (signál mám z STB pro DVB-C, a jeho najetí trvá opravdu hodně moc dlouho, proto ta hláška). Odebírat DVB-T, tak už by běžel program
puschpull (921)|13.6.2013 14:19
pokud mám zapnutý satelitní přijímač, tak po zapnutí mé TV přes dálkový ovladač naskočí obraz cca za 5 vteřin
Longlife (2)|13.6.2013 23:36
Obraz fajn je, ale odezva televize (ať už diskutované zapnutí nebo např. pohyb v menu apod.) mi přijde x-krát horší než u předchozího min. 10 let starého CRT Panasonicu...

A pokud mám signál přes DBV-T a stejně naběhnutí tak trvá, je s TV něco špatně anebo mám jen "horší" model, než Ivo Mašek a puschpull? Už jen těch 18 vteřin, než se vůbec objeví logo SHARP, mi přijde dost extrémních...
Hornet F-18 (1328)|13.6.2013 23:43
Tiez mam starsi model 705LE (podobne ako Ivo), skoro 3 roky a tiez mu to trva dost, ale netrapi ma to, pretoze sat. prijimacu to trva este dlhsie...takze pockam :-)
Da sa ale zapnut rychly start, bohuzial to riadne zdvihne spotrebu... prestuduj navod. U mojho modelu to vybehne v stand-by vyse 30W, takze som to radsej rychlo zrusil !
puschpull (921)|14.6.2013 07:06
mě se žádné logo neobjeví, prostě po těch cca 5 vteřinách naskočí obraz. DVB-T přes TV nepoužívám, možná to tam trvá o chvilku déle. Satelitní přijímač mám nastaven na rychlé zapnutí, takže tam proběhne od zapnutí po zobrazení tv signálu na výstupu cca 4 vteřiny. Takže vše bez problému. Technisat je při přepínání rychlý jako blesk, Sharp TV má menu o něco pomalejší, ale není to nic co by mi mohlo nějak vadit.
Ivo Mašek (10205)|14.6.2013 19:42
Logo se mi též neobjevuje. A protože mám kabelový set-top-box Kaon, který najíždí dvojnásob déle, jak TV, tak nic neřeším (ono to ani nejde)

---------- Doplněno v 17:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:39 ----------

[QUOTE]A pokud mám signál přes DBV-T a stejně naběhnutí tak trvá, je s TV něco špatně anebo mám jen "horší" model, než Ivo Mašek a puschpull? Už jen těch 18 vteřin, než se vůbec objeví logo SHARP, mi přijde dost extrémních... [/QUOTE]
Asi to bude normální. Já bych to nijak neřešil. Pokud je jinak TV v cajku, tak ten čas holt překousni. Kdyby jsi měl STB (kabelový, či satelitní), tak by se ti logo TV s největší pravděpodobností neobjevilo
crysis81 (91)|18.6.2013 21:41
Ja tiež používam rýchly štart aj keď možno zbytočne, lebo satelit nabieha tiež dlho.Ale spotrebu neriešim, prepätovku zapnem DO od tv a po vypnutí TV prepätovka po 1 minúte vypne prúd do TV,takže pohoda.
NNoeX (1)|1.6.2014 13:52
ano, je to tak, 15vterin nez se nacte logo, dalsich 15nez funguje normalne.
docela mi stve i doba nez nabehne zvuk, pri prepinani programu i pri pauze treba na filmu... 4vteriny ticha. kolikrat se prepne mono-stereo a je na 8vterin ticho. dalsi vec. dneska sem koupil 4TB disk a nechce mi to nacist... ze bylo max kapacita na usb 2000gb? ale nikde sem to nedocetl :(
johnyrk (11)|3.6.2014 08:31
já mám Sharp 752v a s dobou zapínání to mám bohužel to samé, občas se mi i stane, že se u toho zapínání televize restartuje, takže se to logo Sharp objeví postupně 2x. jak koukám, je to asi více featura než bug... :(