Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Náhrada DVD rekordéru

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj všem, měl bych dotaz - jak byste nejlépe nahradili starší analogový DVD rekordér ? Doma mám kabelovku a bohužel TV nemá více DVB-C tunerů což je pro můj komfort nahrávání na HDD nedostačující. Nemohl bych přepínat kanály při nahrávání. Zároveň mi odešla přes nějakou dobou PS4 a tím jsem přišel i o Bluray přehrávač. V TV mám Conax kartu pro přístup ke kanálům z kabelovky. Mám tedy náhradu řešit tak, že si koupím Bluray přehrávač s DVB-C tunerem nebo se to dá nahradit jinak ? Musel by mít tento rekordér také Conax kartu pro dekódování kanálů nebo to mohu propojit systémem TV- rekordér ?

Děkuji za jakoukoliv radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

BD rekordér určitě nekupuj, je to dnes nesmysl (uzavřené staré řešení, zřejmě s šifrováním nahrávek, bez možnosti je rozumně dostat ven, při poruše po záruce velmi drahá oprava). Kup si MMC s DVB-C tunerem nebo DVB-S STB s výměnnými tunery (to je komfortnější řešení) a k tomu si nezávisle kup nějaký levný BD přehrávač. Nesnaž se to spojovat dohromady. Pro nové zařízení samozřejmě potřebuješ novou kartu s modulem, z TV rozumně (digitálně) zdroj signálu pro nahrávání nedostaneš a nahrávat přes SCART (pokud to TV pouští ven), to fakt ne .

Stejný problém:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post424110
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...na-pouzivateov

Výběr zařízení je už dnes lepší (TechniSat TechniStar K1, CryptoBox550HDC, ...). Záleží na rozpočtu. U vyššího lze doporučit DVB-S STB, který má možnost osadit DVB-C tuner.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 11-06-2013 v 19:38

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

ten cryptobox můžu jenom doporučit, slouží jako MMC jak pro nahrávání z DVB-C i pro přehrávání běžných formátů (jak SD tak i HD)
    http://www.abcomcz.cz/produkt/ab-cry...c-1118434.html

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Díky moc za odpovědi, MMC už mám (Xtreamer Ultra 2 ), ale na ten CryptoBox jsem doposud nenarazil - asi jsem to špatně popsal, Hodil by se HDD rekordér s bluray přehráváním mých cca 15 originálek. Případně originálky prodám a pořídím něco co mi doporučujete

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jen 15 originálek? Ty si stáhni do ISO a máš od placek pokoj. Znovu opakuji, kupovat HDD rekordér je hloupost.

Podobná témata

1. Náhrada za PS3
    Od RomanP v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 19-12-2011, 10:41
  2. Náhrada za Cyberhome dvd 462??
    Od Peter5110 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 27-09-2006, 14:32
  3. Náhrada za Sigmatek
    Od JoSJoS v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray