Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade z Win1.01 až k Win8

Ivo Mašek (10205)|5.6.2013 13:37
Jistý polský uživatel zkusil projít upgrady od Windows 1.0 až po nejnovější Win_8. A skutečně se úspěšně „proupgradoval“ až do zdárného konce. To vše si nahrál a udělal s toho video o délce 1 hodiny. Autor pouze vynechal Windows 2000. Instalace proběhly ve vizualizačním nástroji VMware Workstation 9.
Jaké verze operačního systému ve videu spatříte?
- Windows 1.01
- Windows 2.03
- Windows 3.0a
- Windows 3.1
- Windows 95
- Windows 98
- Windows ME
- Windows XP
- Windows Vista
- Windows 7
- Windows 8

Takže se pohodlně usaďte, na všechny se v tom filmečku dostane (s výjimkou majitelů "dvoutisícovek")


Pytkin (7947)|5.6.2013 13:53
aj Windows NT vynechal ..
Pavel_tempx2 (829)|7.6.2013 10:28
tak NT jsou trošku větev mimo běžné WIN, jooo na NT4 jsme se učili sítě na střední, to byly časy :)
ony v podstatě všechny WIN od XP nahoru jsou NT
https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT

nemá tam ani 3.11, 98 SE :)
arkij (540)|7.6.2013 11:27
[QUOTE=Pavel_tempx2;459356]nemá tam ani 3.11, 98 SE [/QUOTE]

Moje první a ještě v němčině včetně německého DOSu na PC dovezeném po "revoluci".
Pavel_tempx2 (829)|11.6.2013 14:42
začínal jsem na C64, pak DOS a pak teprve upgrade na WIN 3.11, to byla bomba a 95 tss, to už bylo něco :)
mirekv (7169)|11.6.2013 15:53
PC v němčině jsem kdysi dával dohromady švagrovi a naštěstí jsem veděl, kde jsou vizualně příkazy retry? abort?... Z němčiny znám akorát Dubist šajsn nicht a Ich bin gros alkoholik.
Konďa (586)|11.6.2013 17:58
:D Není co dodat:)
arkij (540)|11.6.2013 18:14
[QUOTE=Pavel_tempx2;459730]začínal jsem na C64, pak DOS a pak teprve upgrade na WIN 3.11, to byla bomba a 95 tss, to už bylo něco :)[/QUOTE]

Já začínal na Atari ...
pak samozřejmě DOS (dodnes některé úkony píšu z příkazového řádku)
a pak teprve ty Win ...

a dnes jsem s celou firmou pořád na WinXP
Konďa (586)|11.6.2013 18:29
No slyšel jsem, že XP stále slouží dobře, mám také na svém PC, na NB už win7 s problémy, neb je 64b a ne všechny progr. tam jedou, co si budem povídat...
mirekv (7169)|11.6.2013 18:40
No já prošel postupně MS DOS, win 3.11, win 95, win 98SE, xp a teď sedmičky 32b. Kdo nechce mít problémy, tak zůstat u xp, nebo 7, ale ty ve 32b verzi. S kamarády mám stále polemiku, jesli 32b nebo 64b, ale hromada ovladačů na 64b prostě nechodí (třeba SAT karty Technisat, kamarád nerozchodil tiskárnu). Pokud mi někdo vysvětlí, jaký je přínos 64b proti 32b, tak si třeba někdy dám říct.
RossiD (1271)|11.6.2013 18:51
Až mi to vehnalo slzu do oka, doba krásná - doba evoluční. Počátek datuji na 80 léta, kdy jsem začínal na herní konzoli Atari 2600, návštěva Tuzexu a následná objednávka spojená s půlročním čekáním přinesla před vánoci domů Commodore C64, poté chvilku Atari 800XE - následoval opětovný návrat k C64, upgrade na Amigu 500 a velký boom ve formě Amigy 1200. Okolo roku 1993 totální přestup k PC v tehdy prestižním modelu 486DX společně s Win 3.1 (moc jsem je nevyužil - hlavní byl MS-DOS) a mé první seznámení s novinkou nazvanou CD mechanika, vše za bratru 120.000,- plus hra na CD "Megarace" (v ceně) :-E . Byl jsem tehdy hravý a prokládal jsem počítačové stroje i herními mašinkami od fa SEGA.
mirekv (7169)|11.6.2013 19:02
No já měl až 286, ale kamarádi měli před tím různá Spektra, Atari, Comodory... Do dneška mě fascinují hry hratelné na těchto strojích, třeba Wolf 3D (na jediné disketě) nebo Sentinel. Grafika samozřejmě v plenkách, ale těch možností hraní! Dnes jsou autoři her zhýčkaní a počítají s výkonem dnešních PC.
Konďa (586)|11.6.2013 19:03
[QUOTE=mirekv;459741]PC v němčině jsem kdysi dával dohromady švagrovi a naštěstí jsem veděl, kde jsou vizualně příkazy retry? abort?... Z němčiny znám akorát Dubist šajsn nicht a Ich bin gros alkoholik.[/QUOTE]

Ahoj, ad němčina, na něco jsem si vzpomněl. Tata pochází ze "Sudet" jak píďoš a německy umí. Pracoval v Meoptě, ostatně jak děda, zlepšovatel. Dodnes mám doma meopťáckej projektor, osmičku a barevnou hlavu na Opemus 2, se kterou jsem dělal barevné fotky už na základce. Jeli kdysi do NDR (tata), pracovní výlet, a byli si také zastřílet na místní pouťové střelnici. Manželka šéfa se chtěla předvést v němčině... Asi chtěla být za dámu:) Oslovila tedy toho provozovatele německy, její věta měla v češtině znamenat: "Chtěla bych si zastřílet". Měla říct ich will schiessen, jenže řekla ich will schaisen, mám pocit, že v tom okamžiku za dámu fakt nebyla:) Snad jsem pobavil...
Pokud se foto zobrazí, je to souprava na barevné fotky, jedna mi doma zbyla...
souprava1.jpg souprava2.jpg
Konďa (586)|11.6.2013 19:40
[QUOTE=mirekv;459757]No já prošel postupně MS DOS, win 3.11, win 95, win 98SE, xp a teď sedmičky 32b. Kdo nechce mít problémy, tak zůstat u xp, nebo 7, ale ty ve 32b verzi. S kamarády mám stále polemiku, jesli 32b nebo 64b, ale hromada ovladačů na 64b prostě nechodí (třeba SAT karty Technisat, kamarád nerozchodil tiskárnu). Pokud mi někdo vysvětlí, jaký je přínos 64b proti 32b, tak si třeba někdy dám říct.[/QUOTE]

Píďoš třeba nenechá na XP dopustit, jede jim doma bez problémů na všech PC a dokonce moc nepoužívaj antivirák. Já po záruční opravě NB v Bohemce, výměně matherboard, přeinstalaci win a instalaci office školních pak doma spustil avast a našlo mi to 8 virů, avast hlásil max nebezpečné:)
Co se týká naší školy, budu mít v dalším školním roce i druháky... Asi i tvého známého. Neznám ale dám mu zabrat:)
mirekv (7169)|11.6.2013 20:57
Jen dej, ale on je chytrej, dá to, já mu pomůžu.
Konďa (586)|11.6.2013 21:45
[QUOTE=mirekv;459772]Jen dej, ale on je chytrej, dá to, já mu pomůžu.[/QUOTE]
Věřím, že dá...
Dobrou.
Pavel_tempx2 (829)|12.6.2013 13:46
[QUOTE=mirekv;459759]No já měl až 286, ale kamarádi měli před tím různá Spektra, Atari, Comodory... Do dneška mě fascinují hry hratelné na těchto strojích, třeba Wolf 3D (na jediné disketě) nebo Sentinel. Grafika samozřejmě v plenkách, ale těch možností hraní! Dnes jsou autoři her zhýčkaní a počítají s výkonem dnešních PC.[/QUOTE]

No hlavně dnešní autoři si nelámou hlavu vymýšlení (ikdyž pravda že moc prostoru vymýšlet něco nového není), ale spíš jenom kopírují...stačí se podívat na staré hry, většinou co hra to originál i konceptem, který do té doby nikdo nepoužil, dneska jsou to všechno stejné "střílečky" s jiným příběhem, stejně tak závodní hry... ;) první Need for Speed byla bomba a i pár dílů potom, pravní SimCity nebo GTA..., vždy se to snažili nějak vylepšit a hlavně každý originální koncept byl hodně úspěšný, stačí se podívat třeba na Operation Flashpoint, Mafia, Medal of Honor, Call of Duty MF a je jejich spousta dalších...třeba teď občas když je čas (stejně není) si chvilku zahraju World of Tanks a taky je to tak úspěšná hra, protože přišla s něčím novým, navíc "zdarma"...

XP mám zatím taky všude, mimo notebooku...není zatím důvod je měnit a opravdu nevydělávám tolik, abych mohla každý 4 rok kupovat nové OS....raději ani nebudu říkat jaké všechny počítače jsem měl už od svého mládí v ruce, byl by to hezký seznam :D

příkazový řádek má pořád něco do sebe, tak používá se v Linuxu a hlavně všechny dobré aplikace mají většinou základní provedení přes příkazový řádek, třeba FFmpeg...samozřejmě se dají udělat grafické nástavby, ale pokud člověk ví co do řádku napsat, tak není moc důvod, návody se dneska dají najít na internetu
Pytkin (7947)|12.6.2013 14:54
bez konzoly ani rana ..
mirekv (7169)|12.6.2013 17:02
Pavel: příkazové řádky jsou krásná věc, ale nesmíš v nich sekat chyby, jak já, s tím jsem měl problémy už v DOSu. Takže jsem vděčný za různé gui nástavby. Dělával jsem v AviSynthu, ale na to jsem měl připravené šablony. Na příkazové řádky jsem později používal TC, tam nemusíš pracně vypisovat cestu. Stejně u toho AviSynthu.