Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rozdíl mezi obyčejným kabelem a kabelem belden h125 na 15m

Juros89 (16)|3.6.2013 18:59
Zdravím,

měl bych dotaz ohledně kabelu pro dvb-t signál.

Mám doma anténu, na kterou chytám DVB-T signál, od antény vede obyčejný kabel do settop boxu, který je pomocí HDMI připojen k 23" monitoru BenQ (http://www.czc.cz/benq-v2320h-lcd-monitor-23/83225/produkt).

Mezi monitorem a anténou je cca 15m kabelu.

Momentálně mám STB připojený pomocí "kabelu" takovéhoto typu: http://www.eltasat.cz/ucastnicke-snury/ucastnicka-snura-10m

Zajímalo by mě, jestli by byl rozdíl v obraze znatelný, pokud bych použil například kabel belden (http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/belden-h-125-al-pvc-6-8mm-cerny)

Jinak by mě zajímalo, jestli na výsledný DVB-T signál má i vliv použití klasického monitoru místo TV??

Díky za odpovědi..
geronimoh (2327)|3.6.2013 19:23
Kvalitnější koaxiální kabel ti k lepšímu obrazu u DVB-T určitě nepomůže. Obraz buď máš nebo nemáš. Vliv na kvalitu obrazu má hlavně zobrazovadlo, jeho videoobvody a pozorovací vzdálenost ....
Juros89 (16)|3.6.2013 19:54
[QUOTE=geronimoh;459034]Kvalitnější koaxiální kabel ti k lepšímu obrazu u DVB-T určitě nepomůže. Obraz buď máš nebo nemáš. Vliv na kvalitu obrazu má hlavně zobrazovadlo, jeho videoobvody a pozorovací vzdálenost ....[/QUOTE]

Zobrazovadlem je myšlen pouze monitor/tv nebo i současně s STB (mám obyčejný evolve arcadia)??

S tou pozorovací vzdáleností je mi to jasné.
geronimoh (2327)|5.6.2013 19:21
Zobrazovadlem jsem myslel monitor. Pokud nebude mít vestavěný DVB-T tuner, tak pak samozřejmě kvalita obrazu závisí i na STB. Ideál je STB zvládající i HD a propojení s monitorem prostřednictvím HDMI, nebo DVI. Různé STB mají různě kvalitní upscaling.

Z vlastní zkušenosti - sousedi si koupili malý LCD televizor Sencor s příšerným obrazem, obzvlášť dokud používali jako zdroj obrazu starší DVB-S STB připojený k TV přes SCART. Když jim STB odešel, tak mě požádali o pomoc. Prodal jsem jim svůj starší, ale stále kvalitní HD DVB-S STB a připojil ho přes HDMI. HD kanály jsou i na tom šméčku docela hezké a SD kanály se z mazanice staly alespoň koukatelnými.
Pavel_tempx2 (829)|7.6.2013 13:59
souhlasím, přes to HDMI bývá obraz lepší než přes vestavěný tuner :) (samozřejmě záleží na značce TV)

koax ti ovlivní kvalitu obrazu, buď tam totiž máš obraz a nebo ne :D

pokud by jsi měl nekvalitní příjem (koax, anténu) tak ti maximálně budou kostičkovat programy, ale určitě to nemá vliv na kvalitu signálu, tam už hodně záleží na operátorovi, jestli je v DVB-T HD program s bitratem 7Mbitps a na satelitu 10Mbitps, tak už rozdíl bude poznat...stejně tak ještě než HD začínalo jsme řešili kvalitu signálu a když mi známý v té době ukázal SD německý program s bitratem 10Mbitps, tak si člověk skoro myslel že se dívá na HD :) né jako ty mazanice v ČR s bitratem od 3 po 6Mbitps :)