Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung F5300

xmen201 (23)|22.5.2013 09:52
Ahoj má někdo zkušenost s touhle televizí?Je teď v akci na mall.cz.Původně jsem chtěl LG,pak Panasonic ale včera jsem byl v electroworldu na zličíně,byl tam takový mladý prodavač ale šlo viděť že má o TV velmi slušný přehled.Nakonec jsem si vybral tento model protože je v akci a navíc má samsung nejlepší podporu flash a ten já dost využiji na youtube...Předem díky za jakékoliv info,případně recenzi....
sibelius (329)|22.5.2013 12:18
s největší pravděpodobností to bude stejně obrazově "kvalitní" TV jako loňské pětkové Samsungy. Nicméně jde-li ti opravdu jen o flash (což je cesta do pekel) a obrazová kvalita je ti jedno, tak do ní běž:)
xmen201 (23)|22.5.2013 14:01
A ty byly na tom jak - lonske petkove modely?Recenze na F6400 vyznela skvele tak fakt nevim.Jen o flash mi nejde.Jde mi spis o cena/vykon....LG jsou na tom tento rok mizerne.....
xmen201 (23)|22.5.2013 16:08
Ahoj tak nakonec mne zaujal tento model - Sony Bravia KDL-42W653.Nejsou nejake recenze,co na sony rikaji mistni odbornici?Muzou byt i recenze na W654 predem diky....
sibelius (329)|22.5.2013 17:26
Lonske petkove modely na tom byly/jsou obrazove katasgrofa:-) nicmene letosni modely jsem jeste nevidel...
LG na tom obrazove byla loni mizerne, jak to bude letos tezko rict.
Ta sonka je taky novy model, takze zkusenosti moc nebude, nicmene ips panel (od lg???).... mel by ses na ni jit mrknout
xmen201 (23)|28.5.2013 13:09
Tak Sony obrazove nic moc.Jdu do Samsung F6500.
sibelius (329)|28.5.2013 14:30
to by měla být lepší volba ne f5xx, v čr by měla údajně být dokonce direct led (???). Pokud překousneš panelovou loterii, která předpokládám bude i v letošních modelech, tak není co řešit...
xmen201 (23)|28.5.2013 16:39
Ja cetl chvalu az na modely od F6400. Jinak videl jsem 5 modely a je to humac DDDDD.
Plutotype (717)|30.5.2013 23:14
Kalibráciu 32" F5000 som robil cez víkend a musím povedať, že TV ma príjemne prekvapila. Humáč to rozhodne nie je.

- perfektná uniformita čiernej - F5000 má tzv Direct LED. Síce bez local dimmingu, ale žiaden clouding sa nekoná. TV je perfektne uniformná. Možno počet LEDiek je rovnaký aj pri vyšších uhlopriečkach a nejaké "obláčky" sa vyskytnú. 32-ka ale bola perfektná, až som čumel.
- grayscale takmer referenčná, menší problém len na 10%
- gamma sa mi podarila takmer lineárna okolo 2.2-2.3
- farby sú po kalibrácii za tie peniaze vynikajúce, viz obrázok

[ATTACH=CONFIG]23528[/ATTACH]
Advanced CMS.jpg
matusco (376)|4.7.2013 11:18
Zdravim,

zaujimalo by ma ci Samsung rady F5xxx dokaze prehravat video z DTS zvukom. Prosim majitelov o info, ci ano alebo nie, resp. ci su tam nejake problemy s prehravanim z USB.

Vopred vdaka za odpoved.

P.S. Ano, viem o tom, ze na webe Samsungu sa cosi o DTS pise v zmysle ze ano, rad by som vsak mal priame potvrdenie
Adfboy (1)|4.7.2013 12:08
Taky uvažuju o koupi letošní řady f5000 tak pokuď je tu nějaký majitel mohl by se podělit o subjektivní pocit z této tv :)
Jan10 (836)|4.7.2013 12:36
Možný že tam montují panel MVA jako je v Panasoniku E6, ale ve 32" verzi asi ne ... Jinak pro východní trh by měl být directled i v 6. řadě, akorát co jsem četl na jiným servru, tak jeden člověk zas psal, že je tam clouding jak prase (6. řada - tuším 40")
vivid.sk (11472)|4.7.2013 13:56
[QUOTE=matusco;461478]video z DTS zvukom[/QUOTE]
Samsungy DTS vedia prehravat uz od modelovej rady "C" (spred 3 rokov). Problemy s prehravanim su take, ake su (neprehra vysoke hodnoty ref-frames, nemoznost detailnych nastaveni), prave preto na seriozne pozeranie uvazuj nad MMC.
Ako jednoducha nahrada/alternativa k MMC vsak postacuje (u inych vyrobcov TV to lepsie nebude).
Didaktikus (14)|10.8.2013 15:04
Tak koupil jsem 32 5300 a vyuziju tohodle vlakna pro otazky a az to cele dam dohromady tak se podelim o subjektivni nazor na tuto tv.


Nejdrive bych se chtel zeptat abych vyuzil ty smart funkce objednal jsem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] k tomu je potreba predpokladam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ( v manualu pisou cat7 ale to ja myslim zbytecnost ne?) na propojeni routeru a tv.

Internet mam pres kabel od upc s timto modemem http://www.simplehelp.net/2006/07/04/cable-modem-troubleshooting-motorola-sb5100/.

Hw zapojeni tedy bude dle meho nasledujici: z modemu utp kabelem do routeru (wan port) pote z routeru utp kabelem do pocitace a dalsim utp do tv (z 2 switchu) . Muzete mi potvrdit spravnost?(wifi bude vypnuta pac momentalne pro ni nemam vyuziti,ale do budoucna se myslim hodi.Proto jsem vzal toto a ne pouhy switch). Se sitovejma prvkama sem si nikdy nehral - nemel jsem duvod :) Sw nastaveni si necham na jindy pokud budu mit problem.

Dale bych se zeptal na obrazky ci videa ktera pomohou pri nastaveni obrazu na tv. Myslim tim neco takoveho co byvalo trebas u monitoru. Existuje neco takoveho? Preci jen nastaveni obrazu je na teto tv dost a tak bych mel rad nejake voditko.



Prvni natuknuti obrazu: Tv zatim jede pres dvbt signal a pripadne pres kabel a nejak moc jsem si s obrazem nehral. Muzu konstatovat ze tovarni nastaveni se mi zda dost prepaleny ale to se da upravit. TAkove ty fleky o nichz se mluvi jsem nepozoroval ani v temne mistnosti.Cerna barva je v poradku. To bude zatim vse a vetsi rozbor napisi az dam tv do kupy :)

Derkuji za odpovedi na me otazky a pokud by se chtel nekdo zeptat na neco ohledne teto tv rad se pokusim odpovedet.
Retiree (659)|10.8.2013 15:20
Hw zapojeni tedy bude dle meho nasledujici: z modemu utp kabelem do routeru (WAN port) pote z routeru utp kabelem do pocitace a dalsim utp do tv .
Zapojení správné , ale ne z 2 switchů, ale ze dvou LAN portů, i když o termínech se dá diskutovat...:-)

Ještě doplním: UPC šíří po kabelu programy jak v systému DVB-C, tak i v systému DVB-T. Takže pod Ti postačí základní nabídka asi 19 programů šířených v DVB-T, pak nebude další investice zapotřebí, ovšem pokud chceš využívat širší nabídky tv programů, pak jedině příjem v DVB-C (předpokládám, že tv má i DVB-C tuner, nechce se mi hledat) a další investice cca 1000 Kč do dekódovacího CA modulu...
Didaktikus (14)|10.8.2013 15:49
Jo jo to vim proto jsem psal pripadne pres kabel :) Tv sem zkusebne pichul do vystupu od upc a naladilo to vsechny klasicke + hafo radii a nejake dalsi programy. Zbytek byl kodovan.DVB-C tuner ma.
Didaktikus (14)|13.8.2013 22:02
Tak menší update. Televizi jsem připojil jak jsem popisoval minule a vše v pořádku na první dobrou :) Zkusil jsem i přímé přehrávání z PC. Cpal se mi tam ten Windows media center ale to sem hned zavrhnul neb je to strašně nepřehledné práce s tímto rozhraním. Použil jsem PS3 Media Server a to je jinčí kafčo :) Vše šlape nezaznamenal jsem žádný problém. Zatim nechávám stranou Samsung allshare páč z toho nejsem moc moudrej a nevim přesně jak se to používá. Na to že jsem v tomhle naprostej lajk tak mě překvapilo jak je to user friendly.

Mimochodem když jsem to tam cpal přes ten WinMedia tak mi to jeden .mkv nepřehrálo ale přes PS3 Media Server to šlo. . Zajímavé.

Jinak pro rozumné využití netu bude zapotřebí klávesnice s myškou. Přes samotný ovladač je to peklo a v podstatě nepoužitelné.Hbbtv u čt funguje dobře ,ale je to teda dosti pomalé.

K pořádnému nastavení obrazu jsem se zatím nedostal :) Ale celkově je obraz pěkný a ani u fotbalu nepozoruju nějaké ruchy.

Další poznatky budou následovat :) A i otázky :D
Plutotype (717)|25.8.2013 19:47
Ved som vám písal, že F5000-F5300 je najlepšia basic LED na trhu:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32f5000-201308253262.htm

"..if you can find a set blessed with such a panel, there won’t be a better TV in this size, at this price."

Čo ma teraz zaujíma, či modely UE60F6300 a UE60F6100 majú rovnaké vlastnosti ako panel F5000. Navyše majú totiž v základnom menu CMS, ktorý umožní detailnú kalibráciu farieb. A sú 60inch. :-)
Didaktikus (14)|12.4.2014 17:47
Dotaz. Meril sem spotrebu tv a nahodou kdyz jsem u toho byl blizko a mel zvuk na nule tak jsem slysel slabounke bzuceni. Je to normalni? Kdyztak to zkuste u sebe. Dik :)

Kdyby to nekoho zajimalo,tak si v plny palbe bere 75W , na optimalnim obrazu +-50W a na takovem mem setricim,ale stale koukatelnem 38W. Se zapnutym eko modem je to kolem 28W,ale na to uz se skoro neda divat. S vypnutym obrazem, jen zvuk, si bere 20W. Vypnuta ve sleep modu bere 10W.
tdlmarek (1566)|12.4.2014 17:52
[QUOTE=Didaktikus;486569] tak jsem slysel slabounke bzuceni. Je to normalni?[/QUOTE]
Ano, v podstatě každá TV více či méně bzučí. Platí to i pro LCD monitory. Pokud to slyšíš jen zezadu nebo v absolutním tichu, tak o nic nejde.
Didaktikus (14)|12.4.2014 17:54
Ok. Dikes za za uklidneni :)
Didaktikus (14)|29.7.2014 22:08
Pánové nevíte někdo jestli jde Tv ovládat nějak z Pc? Docela by se mi hodilo přes pc ovládat zvuk, když se někdo dívá na tv programy :)
vivid.sk (11472)|29.7.2014 22:38
RoPo (6061)|29.7.2014 22:42
Jedine z Androidu nebo IOSu. Na PC existuje emulator Androidu do ktereho pak nahrajes odpovidajici app z play.google.com.
Didaktikus (14)|31.7.2014 16:15
vivid.sk to je přesně to co jsem hledal!! Děkuju. Funguje to pěkně,ale sem tam ten prográmek padne :)
pazda (17)|18.8.2014 15:56
Mam takovy problem s Samsung UE46F6340.Pripojeno mam do tv sat,dvd a pc vse pres hdmi.Pak mam pripojenu tv k routru.A ted ten problem,k routru je pripojeny i pocitac kdyz koukam na tv a mam vypnuty pc vse funguje,ale kdyz ho zapnu tak po case se mi na tv napise ze sitovy kabel byl odpojen a tv se sekne a vypne.Zapnu tv a zas vse jede jak ma a po case se zase vypne.Nema nekdo podobnou zkusenost?

[hl]mod KZ[/hl]: přesunuto, nezakládej příště nová vlákna, neprve prohledej existující pro danou modelovou řadu
RoPo (6061)|18.8.2014 16:38
Možnosti:
- špatně nakonfigurovaná síť
- nepoužíváš router, ale switch
- špatné UTP kabely

Co máš za poskytovatele internetu?
Jaký máš router (pokud to je opravdu router)?
bastlir (3245)|18.8.2014 17:27
Já bych to viděl na kolizi IP adres.
pazda (17)|18.8.2014 17:38
Router mam Asus wl500g,poskitovatel Sferia net
bastlir (3245)|18.8.2014 17:59
Poskytovatel a ani router není kamenem úrazu. Nevím, jak máš v TV nastavenou síť. Ale pro začátek tam zadej automatické nastavení. Jelikož předpokládám, že máš nastavený router a PC na automatické přidělování IP adres, neměl by být v ničem problém. Pro jistotu router asi na 15 vt. odpoj ze sásuvky, PC a TV vypni. Pak zapni router, PC a TV.
vivid.sk (11472)|18.8.2014 20:44
Aby si vedel, o com kolegovia vyssie pisu - pozri a uved nastavenia DHCP na serveri (router) a na klientoch (TV, PC, NTB ....).
pazda (17)|19.8.2014 15:56
Mam vse na ziskat IP adresu automaticky
RoPo (6061)|19.8.2014 16:04
Po získání IP adresy, zapnutí TV, máš na TV jakou IP adresu, masku podsítě, DNS server a gateway?

A jak se změní nastavení po zjištění, že TV není připojena k síti?
pazda (17)|19.8.2014 19:02
Tak jsem vse zkousel a nedostal jsem se do routru volal jsem poskytovateli a ten mi rekl ze prijimac co mam na strese je i jejich router a ja mam svuj jen jako switch.Tak ted nevim co mam delat
RoPo (6061)|19.8.2014 19:44
Proto jsem psal, že asi nemáš router, ale switch....

Kontaktuj svého poskytovatele a řeš to s ním. Mám za to, že má asi blokování (povolení jen na konkrétní zařízení) na MAC adresu PC nebo TV.
pazda (17)|19.8.2014 19:54
Dekuji moc vsem za pomoc zavolam poskytovateli a uvidim