Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jednoduchá editace HD videa - prosba o pomoc

Emil 1234 (6)|20.4.2013 11:01
Dobrý den, prosím nekamenujte mne za tento dotaz a poraďte. Mám nový úkol: na notebooku přibližně třikrát za rok sestříhat hodinu videa z HD kamery, přidat hudbu a titulky, uložit na HDD ve formátu vhodném k přehrávání na TV. Nic víc. Jsem starší člověk a z pročtených diskuzí na téma vhodných SW opravdu nejsem chytrý. Velmi bych ocenil doporučení konkrétního jednoduchého editačního programu, pokud možno přátelského k člověku nepříliš obeznámenému s počítači. Předem děkuji za vaši laskavost.
dalizije (641)|20.4.2013 12:22
VideoStudio Pro X5
akg (71)|20.4.2013 12:26
Jestliže stříháte takto nárazově a nechcete si kupovat softw. tak bych se mrknul třeba sem

http://www.jurass.unas.cz/video/konverze/virtualdub/1.html

http://jech.webz.cz/vd.php
RossiD (1271)|20.4.2013 12:27
Nebo [FONT=Tahoma]CyberLink PowerDirector 11

[/FONT][ATTACH=CONFIG]23038[/ATTACH]
decoupage.jpg
joeh (1358)|20.4.2013 13:08
Emil 1234 - Windows Live Movie Maker - sučasť OS Windows, jednoduchý import i editácia, na výstupe ponuka EXPORT na HDTV OBRAZOVKU. Program ukladá vo formáte .wmv, ale z PC do TV pohoda.
romana51 (355)|20.4.2013 13:47
Tady není rada zase tak jednoduchá. Nevíme jaký má tazatel noťas a to má stříhat hodinu videa v HD. V jakém formátu kamera točí a v jakém datovém toku? Jednoduché programy jsou většinou tak jednoduché, že to v nich jednoduše nejde! :-) A zrovna hodina HD. Bylo by asi vhodné, aby tazatel poskytl více informací o noťasu, jaký má operační systém atd.
Potom se dá už odpovědněji radit. Tady pro ilustraci uvádím příspěvek z jiných webových stránek, (ten příspěvek není můj) kde se řešil podobný problém:

Zdravím pánové, chci se dotknout toho problému s výkonem PC. Vyzkoušel jsem hodně střihových SW a musím říci, že při střihu AVCHD klipů jsou mezi SW obrovské rozdíly v jejich výkonu. Tedy na stejně výkonném PC lze střihat to stejné různě rychle. Jen pro úplnost porovnával jsem: Sony Vegas, Pinnacle Studio, Magix, Cyberlink PowerDirector, Corel Videostudio a Edius. Jednoznačně vítězí Edius a je úplně jedno, která verze. Myslím tím Pro, Neo, Express nebo Elite. Tyto verze se liší pouze funkcemi a podporou HW, nikoli rychlostí zpracování. Doporučuji vyzkoušet. Je to fakt velký rozdíl.
joeh (1358)|20.4.2013 16:39
a smart rendering Edius v AVCHD pozná ?
romana51 (355)|20.4.2013 19:29
Tak o tom už se napsalo ve vlákně o Ediusu dost a dost. Protože u mne funguje jak na noťasu, tak na stolním PC HW kódování, tak mám render vč.titulků, přechodů a hudby rychlejší než realtime. Točím v AVCHD 50p. Chce to procák intel i7 nebo i5 s integrovanou grafikou a další (to tu nyní nebudu rozvádět). Pro ty, kteří nemají silné PC, má Edius Proxy mód. Také se už o tom napsaly stohy povídání.
joeh (1358)|20.4.2013 19:47
romana51 - ty preferuješ Edius, ja Corel - to je OK. Len ma udivuje, že ti pri testoch vyšiel Edo rýchlejší.
romana51 (355)|20.4.2013 20:08
Kdyby jsi si to lépe přečetl, píši že ten test jsem nedělal já. Ale jinak to není nic překvapujícího, protože i řada profíků stříhá v Ediusu a ne v Corelu. Na Corel mám svůj názor, tedy ne na CorelDraw, ten je super, ale stříhací programy zmršili počínaje UleadMediaStudioPro. To jim nemohu zapomenout!
joeh (1358)|20.4.2013 20:16
Mrkni na názov vlákna...
razorder (124)|21.4.2013 09:30
asi bych začal u movie makeru a třeba postupně příjdete na to že nestačí a budete se koukat po něčem jiným. ale střihnout hodinu videa to není sranda, stojí to hodně práce aby to za něco stálo
Emil 1234 (6)|22.4.2013 06:49
Děkuji všem, kteří si našli čas na odpověď. Jsem mile překvapen, že všechny příspěvky jsou ve věcném a vstřícném tónu. Přiznám se, že jsem čekal spíše něco jako "proboha, kolikrát už jsme to tady řešili, nejdřív si něco přečti, nevíš co je to Google" atd . Vyzkouším tedy movie maker, dalším krokem bude určitě Video Studio X5 nebo X6. Ještě jednou děkuji.