Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 47la690s

piskot1987 (8)|17.4.2013 10:46
Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto televizí. vypadá velice hezky ale nikde jsem k ní nenašel žádnou recenzi. děkuji za jakýkoliv odkaz
piskot1987 (8)|18.4.2013 07:40
Tak jsem to pomocí googlu nějak přelouskal a celkem mě to zaujalo. Myslíte že za 26000kč je to dobrá koupě?
Dagy2 (3153)|18.4.2013 12:46
píšu že náhrada "nepodarenej" LM660.
Keďže je to nový model tak nejaké slúsenosti s ním ťažko kto môže mať.
piskot1987 (8)|20.4.2013 11:32
asi to risknu a pak dam kdyžtak vědět jak jsem dopadl...
sibelius (329)|20.4.2013 14:16
Vzhledem ke zmrvenym lonskym modelum LG jsi velmi odvazny:-)
piskot1987 (8)|22.4.2013 15:54
Mysliš že to není dobrý nápad?
sibelius (329)|22.4.2013 21:36
Nevim, letosni Lg jsem nevidel, ale lonska sestkova rada (a vlastne ani sedmickova) me, mirne receno, nepresvedcila. A nejsem si jist, ze bude posun k lepsimu (ale muzu se mylit). Nicmene byt jeden z prvnich testeru bych nechtel byt...
Carlosik (9)|20.5.2013 16:12
Jak to dopadlo? Zakoupena 47LA690S? Uvažuji buď o téhle a nebo o trochu dražší 47LA740S. Ta druhá by měla údajně mít 100Hz panel... Jsou už nějaké zkušenosti?
mekr (59)|20.5.2013 19:46
Zkusenosti jsou asi takove: byl jsem rad, ze jsem 47LA690S vratil, tak spatny panely jaky ted cpou do LG jsem jeste nevidel- tmave vertikalni pruhy a clouding, ale nejhorsi jsou ty pruhy a je jedno jestli je to tato rada nebo vyssi ci mensi nebo vetsi uhlopricka, podsvícení jde doruzova a na jedne strane panelu dokonce prosvetloval ruzovej vertikalni pruh asi 8 cm siroky, bylo to hlavne videt u svetleho pozadi. Jinak Tv ma moc pekny dizajn a konecne pekny zvuk. Tato LG by byla jinak dobry kompromis pomer cena/vykon-jen ten obraz to cele kazi- aspon muj nazor:-(
luiz (214)|20.5.2013 20:43
[QUOTE=mekr;457633]jen ten obraz to cele kazi[/QUOTE]
To je u TV celkem podstatný problém :)
McT84 (81)|21.5.2013 12:25
A když si ji vrátil tak co jsi koupil nového? Já tedka koukám na LG 42LA660S, ale jak vidím tak LG v loni i letos celkem řádí s panelama. Takže od LG asi úplně upustím :-/
mekr (59)|21.5.2013 21:25
Nemam jeste nic, ale asi volba padne na nejaky LED Panasonic,3D Smart. Je to skoda, taky bych sel znovu do LG- protoze uz tu znacku trochu znam a uz tak nejak vim kde se co nastavuje, proste vernost znacce, ale ted to momentalne nejde a budu muset proste koupit neco jinyho...
piskot1987 (8)|22.5.2013 07:47
Tak jsem se teda nakonec rozhoupal a koupil tv lg 47la690s. Mám jí asi týden, obraz je SUPER, žádný clouding ani pruhy, prostě krásný čistý obraz, byl jsem opravdu mile překvapen. Zvuk také mile překvapil. Wifi a internet v tv fungují svižně a bez problémů, 3D je taky moc hezké. Vůbec bych se nebál tuhle Tv někomu doporučit.
Jo a panel v téhle tv je 120Hz. Teda alespoň dle recenze v druhém příspěvku.

Mekr: asi jsi prostě narazil na špatný kus, jinak si to nedovedu vysvětlit...
zatty (1215)|22.5.2013 08:22
[QUOTE=Carlosik;457607]Jak to dopadlo? Zakoupena 47LA690S? Uvažuji buď o téhle a nebo o trochu dražší 47LA740S. Ta druhá by měla údajně mít 100Hz panel... Jsou už nějaké zkušenosti?[/QUOTE]

obě jsou 100hz...740 je obrazově slušně udělaná, nemá moc nepřepálené barvy ze základu a dobré vykreslení detailů...je navíc neuvěřitelně rychlá s práci na HDD či net,nebo v menu...docela těžko se zvyká na smart motion ovladač...už není ve výbavě klasický
EfineSS (17)|22.5.2013 10:55
LA690S není 100Hz. LA740S by 100Hz být měla.

//edit: Abych to upřesnil, na internetu jsem našel dva přehledy:

[code]Motion Clarity Index 1000=> TruMotion 400Hz => 100Ηz(реални) => + 4 генерирани междинни кадъра + 200Hz scanning backlight
MCI 800=> TruMotion 200Hz => 100Ηz(реални) => + 3 генерирани междинни кадъра + 100Hz scanning backlight
MCI 400=> TruMotion 100Hz => 100Hz(псевдо) => +1 генериран междинен кадър + 100Hz scanning backlight
MCI 200=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реални) => +1 генериран междинен кадър

To zvyraznene v zatvorke znamena "placebo", ak by si nerozumel. реални=realny.[/code]

Zdroj: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1191817&st=0&sk=t&sd=a&start=15

[CODE]MCI 1000 = TruMotion 400Hz = 200Ηz (true) + 200Hz scanning backlight
MCI 800 = TruMotion 200Hz = 100Ηz (true) + 100Hz scanning backlight
MCI 400 = TruMotion 100Hz = 100Hz (true)
MCI 200 = TruMotion 100Hz = 100Hz (true)
MCI 100 = 50Hz (true) [/CODE]

Zdroj: http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1655689-lcd-matrices-differences-what-models-placed-part-2-a.html

A teď co z toho platí??
McT84 (81)|22.5.2013 11:59
Prosím o radu, vzlezl jsem na LG stránky a do srovnání si dal LG 42LA690S a LG 42LA660S, zaškrknul jsem rozdíly a žádný mi to nenašel. Chci se zeptat jaký je zasádní rozdíl mezi těmito TV a rozídl v ceně 5tisíc. Oba mají magic motion ovladač, 4ks 3D brýlí a pro mě důležitý Setobox S2. Rozdíl co jsem našel je v tom že 690S má 2ks brýlí pro dual play. Nebo jsem přehlídl důležitý parametr a 690S má lepší panel?
mekr (59)|22.5.2013 15:28
Tak to blahopreji piskot1987 - ja takove stesti nemel, dva kousky jsem mel doma a oba spatny.
petrali (2)|5.8.2013 18:37
Dobrý den, jsem běžný uživatel, takže nepoznám co je supr atd...Jelikož jsme měli vždy tv a domácí kino značky LG , rozhodli jsme se při koupi opět pro tuto firmu. Model 47LA 690S.
Mám prosbu...napíšu možná otázky hloupě, ale prosím o odpověď...
1) u TV je nový magic ovladač, chybí mi ale ten klasický, jelikož si ráda vyhledávám programy tlačítkem FAV + jsem zvyklá na jeho funkce...dá se dokoupit nějaký univerzál ?ten ze staré tv jde přes simplink spojit, ale bude v jiné místnosti, takže ho nechci použít pro tu novou...
2) vůbec nechápu....při koukání na filmy avi atd, jsem ve starých TV ( plazma +lcd) -doufám, že to popíšu dobře... měla pocit, že se dívám na film jako celek, což je super...ale při puštění na této nové TV mi filmy připadají jako divadelní představení, nebo dokument, jakoby postavy vynikaly, okolí je nijaké, ten film vypadá nedodělaně, uměle...jsem z toho nešťastná, mám něco zle nastaveno? nebo to prostě u těchto TV dělá?
3) výše uvádíte, že je net rychlý, mi pořád vypadává, nevím jestli to je nějakou ochranou u poskytovatele Wifi, ale když se připojím z PC, bluray jede normálně...
4) a poslední dotaz- abychom nemuseli používat satelitní kartu v klasickém stroji, přikoupili jsme ca-ci modul, chytl se, ale občas vypadává signál, píše to chybu, tv musím vypnout a pak zase zapnout, aby se to rozjelo, lze nějak aktualizovat ? ( na skylinku to moc nedoporučují....)
Předem díky za info!:-?
mekr (59)|5.8.2013 19:19
Tak za
1) Ovladac si muzete koupit i klasicky LG AKB73615303, muzu Vam jeden prodat, mam dva nove.
2)Je to vsechno asi o nastaveni, ktere se nastavuje na TV zvlast take u prehravani filmu na flasch disku,DLNA. Celkove me vubec nesel obraz barevne nastelovat, pripadalo mi, ze to bylo barevne neprirozene a moc pastelove a nijak to neslo ubrat a celkove mel panel takovej ruzovej nadech.
3)taky mi padal furt net, pripada mi, ze tam je slaba Wifi.
4)jo a s modulem jsem mel podobny problem, musel jem to vzdycky nechat na CT1 SD nez jsem vypnul TV. Pak kdyz jsem ji zapnul, tak to muselo vzdycky startovat na CT1 a byl pokoj.

Proste jsem byl rad, ze jsem tuto TV vratil, tady byl snad dobry jen ten zvuk...
Dagy2 (3153)|5.8.2013 21:39
[QUOTE=petrali;463822]Dobrý den, jsem běžný uživatel, takže nepoznám co je supr atd...Jelikož jsme měli vždy tv a domácí kino značky LG , rozhodli jsme se při koupi opět pro tuto firmu. Model 47LA 690S.
Mám prosbu...napíšu možná otázky hloupě, ale prosím o odpověď...
[/QUOTE]

2/ mnoho protidotazov:
cez čo prehrávaš tie AVI filmy? Prehrávač, PC, spojenie DLNA cez to nefunkčné WiFi ?
boli tie predchádzajúce TV FullHD alebo HD ready

potom:
- za prvé skontrolovať aký režim obrazu sa prepne pri prehrávaní filmov. Každý vstup má možnosť svojho nastavenia - DVB-T, DVB-S, DLNA, USB disk, HDMI1 atd atd. Takže donastaviť farebné podanie pre tento vstup.
- AVI je hodne špatný formát na FullHD TV - pokiaľ predchádzajúca TV bola HDready alebo CRT obraz sa zdal podstatne lepší
- pre sledovanie filmov zapnutie truemotion vytvára tzv telenovelový efekt, skúsiť vypnúť

3/ WiFi je absolutne nevhodné pre prehrávanie videí, youtube a pod. WiFi je OK pre surfovanie, keĎ načítanie stránky trvá dlhšie. TV nie je PC, neveriť merketingovým kecom o wifi. PC bufruje tok dát a určite je odolnejšie pred kolísavým signálom wifi.
Pre prehrávanie filmov je potrebné káblové stabilné spojenie

4/ už to tu bolo 785x - CI-modul + karta + TV vždy u jedného predajcu. Každý modul a každý TV vyžaduje svoju konfiguráciu. to že je niečo "určené pre skylink" vôbec nič nezaručuje. Najlepšie v TV snáď fungujú Technisat Technicrypt Irdeto moduly ale je to bez záruky.
mekr (59)|5.8.2013 22:21
[QUOTE=Dagy2;463839]3/ WiFi je absolutne nevhodné pre prehrávanie videí, youtube a pod. WiFi je OK pre surfovanie, keĎ načítanie stránky trvá dlhšie. TV nie je PC, neveriť merketingovým kecom o wifi. PC bufruje tok dát a určite je odolnejšie pred kolísavým signálom wifi.
Pre prehrávanie filmov je potrebné káblové stabilné spojenie[/QUOTE]

Prehravam z PC AVI filmy spojenim DLNA cez Wifi a nemam zadny problem, nic mi nepada -LG 47LM860V

Jinak modul jsem mel ten co popsal Dagy2 - Technisat Technicrypt Irdeto
petrali (2)|6.8.2013 10:49
Díky za info..
Filmy přehrávám přes Bluray BH5320F
na ty Tv se musím podívat....ale myslím Hd ready
truemotion? opravdu ho tato tv má? nemůžu to nikde najít....tady je popis http://www.lg.com/cz/televizory/lg-47LA690S-cinema-3d-tv
musím s tím obrazem něco udělat, mně už ty filmy v tomto obraze přestaly bavit:-(
Volala jsem na lg linku, tam mi pouze poradili že si mám pohrát v nastavení obrazu, ale to jsem už zkoušela...
a ještě prosba, píšeš , že mám zkontrolovat nastavení obrazu u vstupů- kde v TV, nebo bluray?
a poslední dotaz, jak často aktualizujete soft? děkuji mooc
robin111 (9)|9.10.2013 21:45
Zdravím.
Kolega kúpil LG 47LA690S. Dokáže táto tv prehrať cez USB vstup *.mpls súbor?
RoPo (6061)|9.10.2013 22:06
[QUOTE=robin111;468976]Zdravím.
Kolega kúpil LG 47LA690S. Dokáže táto tv prehrať cez USB vstup *.mpls súbor?[/QUOTE]

Ať kolega koukne do manuálu a není líný číst :-R
robin111 (9)|9.10.2013 22:49


V návode sa píše toto, ale neviem to z toho vydedukovať.
vivid.sk (11472)|9.10.2013 22:59
mpls nieje video subor ale len BD playlist (odkaz na m2ts video subory). Takze tento subor (sam o sebe) urcite neprehra.
a m2ts mozno prehra, ak nie, staci remux do mkv/mp4/ts ... tieto kontajnery su vacsinou podporovane.
robin111 (9)|9.10.2013 23:04
OK. Ďakujem.
Max583 (7)|30.4.2014 15:37
Tuto TV jsem si koupil hlavně kvůli vzhledu - ten je perfektní. Dnes po zkušenostech jaké s ní mám bych se asi hodně rozmýšlel zda ji koupit. Jak jsem uvedl výše, nejvíc mě vadí samovolné přesouvání programů,Jednou za čas se posune některý program ( nejvíce to dělá Prima a Barrandov) někam dozadu , třeba na č. 251 a na přednastaveném čísle např. 4 nic není. Potom se musí složitě do nastavení programů a celé to přesouvat zpět. Myslel jsem, že to má nějakou souvislost s aktualizacemi, tak jsem je vypnul, ale dělalo to pořád. Tohle není TV, která by se jednou nastavila a už se na ní nemuselo sahat. Lidé, kteří nejsou trochu technicky zdatní, ať si ji vůbec nekupují nebo budou nešťastní. U Panasonicu se to dělá také, ale nejdřív se to zeptá jestli ty programy chcete změnit nebo ne. Tady se to natvrdo změní a já každou chvíli poslouchám od manželky, co jsem to za takový prachy koupil za klump, že se zase nemůže dívat na svůj oblíbený program, protože tam není.
Na zákaznickém servisu tvrdí, a to dosti arogantně, že to není možné. Chyba prý je v základním nastavení programů při první instalaci. Jednou už jsem to celé přeinstaloval tak jak mi řekli a dělá to stejně pořád. A čas na to znovu od začátku to přenastavit opravdu nemám, protože to je práce na celý den. Tak že na závěr, jestli chcete TV se kterou se nebudete muset zabývat víc než jednou při prvním nastavení - tak tahle to určitě není. A co se týče přehrávání videí na netu, tak to není žádná sláva. Třeba přehrát něco z Nova Plus je problém. Je to asi zastaralým MediaPlayerem, který nejde zaktualizovat. A jak mi řekl známý, který byl na školení u pracovníků LG neumí to ani ty TV za velký prachy. Je to zkrátka prý věc, kterou neumí udělat. Hlavně, že všude píší, že to má plnohodnotný internetový prohlížeč. Ale tohle do něj asi nepatří.
mekr (59)|30.4.2014 18:42
Ano- jediný co na LA690S je podařený- vzhled a poměrně dobrý zvuk a to je všechno...