Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Screenblast movie studio 3

mutaduno (3)|9.4.2013 01:14
Ahoj.
Screenblast movie studio používam už niekoľko rokov a posledne asi 2 roky na zostave winXP proffesional Intel dual core, 4 BG pamäte 640GB a 1000GB HDD. Program fungoval OK ale posledné asi tri mesiace po mainštalovaní sa dá spustiť iba niekoľkokrát, deň, dva, potom pri spustení naskočí základné okno a vytuhne (notresponding, alebo tak nejako). Výkon PC vyletí na 50%. Nepomôže ani odinštalovanie a znovu nainštalovanie. Už so mazal aj súčasti programu z registra, nepomohlo. Takisto, ak Screenblast vytuhne, tak sa nedá nainštalovať žiadny Vegas (4,5 a 9). Po preinštalovaní windows zas chvíľku funguje a aj Vegas sa dá nainštalovať a spustiť a po nejakom dni prevádzky PC nič, nefunguje. Skúšal som rôzne inštalácie windows xp aj celkom bez všetkých programov, iba win a screenblast a nič, stále to isté, už som z PC vyhádzal aj všetky karty (DVB-T tuner, DVB-S tuner, STAT, mSata rozširujúcu kartu, rôzen kombinácie operačnej pamäte...nič, žiadna zmena. Skúšal som aj windows 7 a stále to isté. Neviem si s tým rady. Na notebooku Asus dvojjadrový AMD a 4GB operačnej pamäte screenblast a aj vegas4 fungujú OK. Niekde je nejaký konflikt, ale kde a s čím? Dík za rady.
Dušan
Saxel (2279)|9.4.2013 07:20
Kontroloval jsi HDD? Nemůže být problém tam?
KamilZ (10277)|9.4.2013 09:04
Pokud to začne dělat bez instalace čehokoli po nějaké době, tak to může být po nějaké automatické aktualizaci. Ale je divné, že Ti to začne dělat i ve Windows 7 i ve Windows XP. Co znamená, že "sa nedá nainštalova žiadny Vegas (4,5 a 9)."? Co to přesně hlásí? Kontroloval jsi hardware (RAM, HDD, ...)? Ještě na to zkus pustit nějaký http://www.stresslinux.org/ a na RAM doporučuji nainstalovat WinRar a opakovaně zabalit a pak otestovat pár desítek GB dat. Tohle spolehlivě na rozdíl od různých memtestů atd. odhalí případné problémy s pamětí (pozn: několikrát se mi stalo, že MemTest86+ prošel OK, ale WinRar zahlásil ve výsledném archivu chybu). Dále na to skus pustit ProcessExplorer, kde to bude tuhnout a případně ProcessMonitor s filtrem na daný proces, jestli se někde něco nesnaží marně číst.
mutaduno (3)|9.4.2013 17:01
Ahoj.
Čo sa týka HDD, WinXP som mal nainštalovaný na rozdelenom HDD 640GB (40GB operačný systém, zbytok dáta), potom som ho prehodil na SSD disk Kingston ssd now 64 GB (mám dva kusy, tak os bol na jednom i druhom, OS bol aj XP aj Win 7, vždy nová inštalácia na naformátovanom disku nie kópia cez acronics), teraz mám XP na 2,5`` 80GB Western Digital Scorpio Blue, ale to už je robené cez acronics, lebo už ma nebaví toĺko vysedávať a čakať a pripravený mám ešte disk Toshiba 2,5`` 120GB 7200otáčkový, čiže tam by som problém nevidel.

Ak mám v PC nainštalovaný Screenblast a je v štádiu "vytuhnutia", čiže nadá sa spustiť a nieje spustený, tak som sa pokúsil nainštalovať vegas napr.4, že budem pracovať v ňom, ale inštalácia sa mi vôbec nespustila a takisto keď som klikol na exe súbor vegas 5, alebo 9...to isté. Tak som si pozrel cez Správca úloh systému Windows do procesov a tam bol napr vegas50d_bld194.exe, výkom PC stúpol na 50% a program sa nenainštaluje. Inštalačky mám rôzne, z ulož, zo stránky sony, z ruských fór...a Screenblast mám zálohovaný na dvoch CD, pre istotu. Skúšal som kopu rôznych editačných programov a žiadny ma tak neoslovil ako Screenblast. Ale skúsim to s tými pamäťami...zatiaľ dík...napíšem ako to dopadlo. Inak nainštaloval som uvedené programy v notebooku a všetky bežia bez problému, jak screenblast, tak vegas4...Bye!
KamilZ (10277)|9.4.2013 17:22
A co na to technická podpora toho produktu?
mutaduno (3)|9.4.2013 21:29
Ha...tak technickú odporu som vynechal, Screenblast je program z roku 2003, Vegas-y sú síce novšie, ale jaksi oficiálne ich nemám, dá sa povedať, že ich používam iba na testovacie účely, či tak nejako. Sory.
KamilZ (10277)|9.4.2013 21:32
Ha...tak tom případě zamykám vlákno.