Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 9 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 131

Téma: Sony 2013 - již v prodeji

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2012

To kupi len blazon za tie ceny.
    Zvlast teraz ked su tu take plazmy a cenovo dostupny OLED je zrejme blizsie ako sa zda.

Zaprdene Sony este stale prestreluje ceny a nezaplo mu ze casy ked bol King su uz davno prec.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Narazil jsem na video "Sony 55HX950 Blooming test"

(na youtube je to v 1080p)

Video krásně zachycuje blooming i to, jak se zhoršuje z úhlu - z čelního pohledu se to jeví překvapivě dobře.

Na videu je též pěkně vidět, co takové Full LED podsvícení s Local Dimmnig s LCD TV dokáže a jak je ta černá opravdu černá i za úplné tmy.
    Obávám se, že tohle mi žádné Edge LED podsvícení nabídnout nemůže a ten blooming jsem ochoten akceptovat jako daň za černou ve zbytku obrazu. Beztak si toho při běžném sledování všimnu zpravidla pouze když běží závěrečné titulky.

Škoda, že není k dispozici už i ta W900 - potřeboval bych nějaké testy nebo alespoň přímé srovnání, abych případně nelitoval.
    Myslí si tady někdo, že W900 bude lepší než HX955?

I love you Full LED LD.
    Nemůžu za to, je to nemoc.

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

To je proste dan za cernou v absolutni tme.Malokdo dokaze zpracovat local dimming tak jako tvoje vracena Toshiba.

Ja mel take direct led s local dimming a presne tohle prosvitani / ozareni vedle bileho textu nebo plochy bylo patrne.K tomu jeste local dimming zobrazoval neprijemne radkovani.

Pokud by nove TV dokazaly nastavit uroven local dimmingu, tak by ses toho na dalku nemusel vsimnout.Tady na tom videu to je take videt jen z vetsi blizkosti.

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od Ladys Zobrazit příspěvek
    To je proste dan za cernou v absolutni tme.
    Vím..., já s tím problém nemám a proto jsem HX955 zařadil do svého výběru. Aby to nebylo příliš jednoduché, tak bych ji rád porovnal s W900, což bohužel zatím nejde a navíc to vypadá, že HX955 už nebude dlouho k dispozici - mám dojem, že se jedná již o doprodej posledních kusů i přesto, že byla na trh uvedena nedávno.
    Nejspíše musí uvolnit cestu nastupující řadě W.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Základ je stejně vždycky aby byl vysoký kontrast samotnýho LCD panelu - když dáš dohromady IPS a local dimming, tak z toho nemůže být nikdy TV bez bloomingu.

Registrace
    Nov 2008

Local Dimmnig je pouze v modelu HX955 a ten IPS panel nemá.

Registrace
    Nov 2008

Sony TV pro 2013:
    http://www.pcadvisor.co.uk/new-produ...2013-hands-on/

Sony W9 preview:
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sony-w900.jpg 
Zobrazení: 407 
Velikost: 169.9 KB 
ID: 22960

http://www.trustedreviews.com/sony-w...look_TV_review
    (Visible horizontal line structure if you're very close to the screen?!)

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

EdegeLED local dimming ...

Registrace
    Nov 2008

jo tak - na ten jsem úplně zapomněl

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2012

Citace Původně odesláno od Heartwork Zobrazit příspěvek
    Narazil jsem na video "Sony 55HX950 Blooming test"

I love you Full LED LD. [/FONT] Nemůžu za to, je to nemoc.
    ZT60 a min 65"ST60 bude mat rovnaku ciernu aj na ciernej obrazovke bez bloomingu,s x krat lepsim kontrastom,detailnostou a poz.uhlami.

Ale mas pravdu je to nemoc a riadna vyberat posratu telku ako kebyze to je najdolezitejsia vec v zivote.Zvlast ked ti hociktora z tych teliek co zvazujes zanecha to co mas na hony.

Len si rychlo vyber lebo sa ani nenazdas a zacnu vo velkom ohlasovat OLEDy a znovu budes v slepej ulicke a s prditkom do sudneho dna.

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

No, já myslím, že nemá vůbec cenu na Heartworka reagovat. Ne proto, že by nebyl v pohodě, ale proto, že se vyžívá v nekonečném sdílení svého snu a hledání něčeho, co prokazatelně neexistuje. Ale já chápu, že je to taková libůstka, že si člověk pokecá. Jak jsem psal dříve, prostě babinec

Jinak ten blooming by mě štval asi víc než prosvítající šedá v celé ploše obrazovky. Bílé fleky by mi přišly při sledování agresivnější.
    Naposledy upraveno uživatelem strom.strom: 13-04-2013 v 19:03 Důvod: gramatika :)

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od strom.strom Zobrazit příspěvek
    Jinak ten blooming by mě štval asi víc než prosvítající šedá v celé ploše obrazovky. Bílé fleky by mi přišly při sledování agresivnější.
    Tak to zase ne - nejsou to žádné bílé fleky, určitě sis všiml, jak musel točit tou kamerou, aby to bylo pořádně vidět (úhel) a když pomineš závěrečné titulky sledované z boku, tak při běžném sledování na příliš rušivých scén zřejmě nenarazíš.

Nemění to ovšem nic na tom, že tam ten blooming zkrátka je - určitě lepší, než tam mít clouding.

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Heartwork:
    Jasně, ale Full LED pořád neřeší jednu významnou slabinu LCD. Totiž když je velmi tmavá scéna, diody ztlumí jas a velmi tmavé detaily se ztratí. Anebo diody nezhasnou a tmavé detaily se ztratí v prosvítajícím podsvícení. U filmů jako např. Harry Potter - relikvie smrti II nebo Dark knight rises (např. scéna, kde slečna s maskou vede batmana do podzemí za Bainem) se obávám, že by Full LED měl velmi podobné neuspokojivé výsledky jako stmívání edge LED na mé dosavadní LCD. Full LED umí černou, ale ne kvalitní obraz. LCDéčko zůstane LCDéčkem. LCD jsem vcelku fandil, ale dokonalá technologie pro film to zřejmě nikdy nebude.

Nevím, kde jsem poprvé zahlédl tohle video, možná jsi ho sem dal dříve zrovna ty... už nevím. Nesnažím se tu dát nějaké šokující video, je třeba brát, že kamera měla nastavenou nějakou expozici, aby byl blooming dobře vidět... ale jen pro info, v jakém rozsahu může blooming působit u HX950. A jak píšu, spíš by mi vadila ztráta tmavých detailů, což je nedostatek LCD nezávisle na podsvícení.

Registrace
    Nov 2008

Ano, dal sem ho sem já ... tohle video je spíše demonstrační - chlapci se snaží ukázat, jak funguje Local Dimming Feature, kolik je tam zón... Blíže reálnému provozu je pak to video výše:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post453437

Citace Původně odesláno od strom.strom Zobrazit příspěvek
    A jak píšu, spíš by mi vadila ztráta tmavých detailů, což je nedostatek LCD nezávisle na podsvícení.
    S tímto bych nesouhlasil - tohle je dost o tom, jak má kdo TV nastavenou (dynamická kurvítka apod.), žádný problém se ztrátou detailů nepozoruji a myslím, že např. na této recenzi LCD TV Samsung F8000 je to též dobře vidět:
    http://www.avforums.com/reviews/Sams...91/Review.html

Greyscale calibrated - reference
    Colour reproduction calibrated - reference

Stupně šedi (detail) ani barevné podání (omalovánky) nejsou problém - to, že někdo nesprávně nastaví svou TV a přijde o detaily v obraze, je víceméně jeho vlastní chyba.

P.S.
    Nezpochybňuji, že plazma umí obraz jako víno, ale jako vždy - je to něco za něco, to víme oba.
    Naposledy upraveno uživatelem Heartwork: 14-04-2013 v 22:56

Registrace
    Nov 2008

Aktualizace webu Sony.cz - nově již W8 + W9 s Triluminos:
    http://www.sony.cz/product/tv-139-55-lcd/kdl-55w905a
    Start 55W9 na 69.990 Kč, skladem nejspíše v květnu.

Recenze zatím nikde, takže co udělá nakonec s obrazem Triluminos, můžeme jen spekulovat. Změna k horšímu to snad nebude, když je Triluminos i v 4K top modelu X9000A.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: sony-triluminos.jpg 
Zobrazení: 102 
Velikost: 83.7 KB 
ID: 23007

Strana 4 z 9 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Novinky 2013 - Sony
    Od Fricoolinek2 v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-01-2013, 12:20
  2. Nový rok 2013
    Od Ivo Mašek v sekci Volná témata
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-01-2013, 11:00
  3. Formát HD VMD - přehrávače a mechaniky brzy v prodeji?
    Od stani v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-10-2007, 14:57
  4. HDTV prijimace v prodeji i v CR
    Od clee v sekci DVB-S
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-05-2005, 11:06