Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer HTP-GS1

zilda (9)|6.4.2013 01:08
Zdravím,sháním něco co bych napojil na xbox 360 a PS3 tak aby zvuk byl 5.1. Mám bedny genius active 5.1 home theater surround system...bedny pro mě dostačujíci. Nechce se mi kupovat zesak ktery ma stejně jen jeden opticky vstup tak jsem hledal a našel Pioneer HTP-GS1. Je to takový kompakt jako ty me bedny, ma to 2x optický vstup a všelijake srandy...problem je že se to neda sehnat,zboží se již neprodáva...žádam tedy o radu zdali někdo neřešil problem připojení herní konzole a domacího kina...problem je že mam 2 různé konzole kde bych využil optiku + set top box také na optiku...ještě mě napadá zdali není nějaky digitalní převodník tak abych do něj přivedl optiku a z něj by šlo buď 3x jack 3.5mm a to přední L,P + zadní L,P + center,sub...nebo 6x cinch... přední L,P + zadní L,P + center,sub...díky
KamilZ (10277)|6.4.2013 06:45
Převodník optika -> 5x Cinch existuje, ale mohou být problémy s dekódováním různých formátů. Příklad máš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434489&viewfull=1#post434489 . Dále jsou optické přepínače Toslinku, manuální i automatické: http://www.inday.com/da4x/da4x.htm . Ale když to vše poskládáš, tak to nejlevnější nebude.

Být Tebou (máš toho celkem dost), jdu do AVR, nebo Onkyo HT-S4505, Onkyo HTX-22HDX+Onkyo SKS-22X. I jedno z nejlevnějších AVR má 1x TOSLINK + 1x Koax + spoustu HDMI, takže vstupů je dostatek: http://av-prijimace.heureka.cz/pioneer-vsx-322/ (zvuk jde i v HDMI, převodník optika<>koax stojí pár korun)
zilda (9)|7.4.2013 19:34
tak jinak...mam v druhem pokoji Receiver SONY STR DE 485 ale na prostory pokoje velke repro...co takhle napojit na toho soňaka ty male repračky z toho genius active 5.1 a výstup z receiveru na subwoower hodit do toho geniusa subwooferu, takže soňak mi optikou uděla 5.1 a ja budu hrat na ty male repračky(pokud to jde...jestli je třeba tímto zpusobem nespálím nebo něco podobného...)
zilda (9)|7.4.2013 19:58
a nebo ještě jinak,z xbox 360 optickým kabelem dovest do receiver...z receiver kabelem 6x cinch vest zvuk do genius subwooferu a tem by mi to snad měl rozvest 5.1 ne? a nemusím do receiver žadne bedny...a mam jistotu že nic nespalím...
zilda (9)|7.4.2013 22:04
tak ještě jeden příspěvek...sony ma v zadu pouze multi ch in těch 6 cinch...takže ja to do těch mých beden nemam jak dovest,jedině teda napojit ty male repračky na zesak ale nevím jak potom rozjet subwoofer...na sony je subwoofer out ale kde to pichnout v těch geniusach...jedině na jakykoliv vsup a teoreticky by to mělo hrat...ještě ten Pioneer VSX-322 ma vzadu 4x hdmi in...1x hdmi out...takže když ja přivedu ten xbox, set top box a ps3 do toho zesaku tak by si to měl pobrat a do beden rozvest 5.1 ne?...ted mi jde o to zdali když bude zesak vypnut (stand by) tak jestli mi pujde obraz a zvuk i do tv...ne vždy si šlověk chce nebo muže pouštět 5.1
zilda (9)|10.4.2013 21:27
Zdravím,tak jsem koupil Pioneer VSX-422-K ...napojil na male repračky od geniusu,jako aktivní subwoofer použil genius subwoofer...propojil jsem konzole s HDMI kablem a xbox 360 mi napiše dolby digital a na čelním panelu mam takove okenko značky dolby...když ale napojim ps3 tak mi nic takoveho neukaže přitom přehravam film na blu-ray...když ale připojím ps3 přes optický kabel tak mi napiše dolby digital a po chvili se i přepne na DTS(hra...film pouze DD)...hdmi kablem to není,ty jsem prohazloval,nechapu proč stara konzole(xbox) přes hdmi jede dolby a novější ne,přitom v menu PS3 je volba hdmi a ty output formats tam je dolby 5.1...DTS a nevím co všechno,jen to proste pioneer nepřečte či co...