Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon EOS 7D a snímková frekvence

zderem (6)|3.4.2013 22:54
Prosím kolegy, kteří točí video na 7D, o jejich postřehy ohledně snímkové frekvence.
Když jsem začínal používat video, přepnul jsem v menu na pal, abych mohl natáčet buď full HD na 25fps nebo 50fps při menším rozlišení 1200x720. Už při prohlížení nahraných klipů na displayi DSLR se obraz viditelně cuká. Na velkém lcd tv je to stejné při propojení přes HDMI. Po sestřihu a následném vypálení na BD totéž. Při 25fps jsem to přičítal málo snímkům, ale když jsem to pozoroval i u 50fps, začlo mi to být divné. Při přepnutí na NTSC je obraz při 60fps naprosto plynulý, při 30fps se projevuje strobování jen u rychlých dějů, švenků, což ještě chápu. Od té doby mám proto stále přepnuto na NTSC. Máte obdobnou zkušenost s tímto foťákem? Dělá to stejně i 5D II, popřípadě 5D III? Přijde mi to, že je přístroj primárně zkonstruován pro JPN, USA a pro Evropu to šikovní žabonci trochu ušili horkou jehlou. Děkuji za případné odpovědi.
joeh (1358)|3.4.2013 23:20
- pravdepodobne si to prehrával na PC. Tu je problém s frekvenciu monitora 60Hz a videom 25 resp. 50fps, Skus to na telke s podporou 25p
zderem (6)|3.4.2013 23:36
Takže vestavěný lcd na 7D také nepodporuje 50fps? Na něm se to projevuje úplně stejně, jako na LCD televizi. Když se dívám na vysílání v TV, které je natočeno taktéž v 50i, nic nestrobuje. Jedině, že by byl problém v HDMI vstupu.
Jarda.Bar (1238)|4.4.2013 09:24
[QUOTE=zderem;451898]Při 25fps jsem to přičítal málo snímkům, ale když jsem to pozoroval i u 50fps, začlo mi to být divné.[/QUOTE]

No v první řadě se ujisti, že natáčíš delším časem, tedy při 50fps čas 1/50, 1/100 při 25fps 1/25 či 1/50.