Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Existuje přehrávač DVD/Divx s podporou Matrosky(*.mkv)

pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 08:21
Jsem moc rad,ze jsem vyzkousel tu cistou ukazku hd video, tech par mimut staci,protoze vse co popcorn spustil s tim se vyporadal az do konce. Jsem zjistil jak jsem pul roku premyslel jestli ps3 nebo popcorna a bylo to dost sileny protoze uz jsem nevedel,tak vim ze pokud nemam tv pres celou stenu tak plny tok hd nevyuziji ;)
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 11:38
Tak jsem zkusil MPEG-4, popcorn prehraje, ale neni to zadna slava v rychlosti...
Nastesti to nicemu nevadi...ale je to zajimave info.

Jeste jedno zajimave info: spotreba ps3 pri filmu ve vysokym rozlisenim 183W
spotreba popcorna pri prehravani vide ve vysokym rozliseni... 20W ;)
jarino1978 (8045)|14.4.2008 19:19
[QUOTE=Pytkin;173061]jarino : da sa dat linux do PS3 aj ked nemas disk v nej ? resp. robi sa PS3 aj bez disku .. ze by bola taka mala ako popcorn , resp. PS2 ?[/QUOTE]

nie nedá, nie nerobí sa
jarino1978 (8045)|14.4.2008 19:46
[QUOTE=pravidelnycitatel;173066]Jenom jsem vyzkousel ze s tim popcorn nema problem.... coz je pravda...a o tom jsme se bavili.. mel jsem pravdu
Ja mam posledni beta firmware a nemam s nicim problem.
Ohledne stezovani si majitelu...kdyz chodis na stranky,kde se mluvi o nejakych chybach tak to stezovani si neni v 90% ale 100% to da rozum (tobe asi ne) proto tam pisou.
Proste jsi koupil predrazeny kram a kupujes predrazene filmy...
Nejlpsi je za tak velky rozdil mezi kvalitnim mkv a kopii blu-ray neni... a to je to hlavni :)
Priste vic myslet ;)

PS: nejsem sposty,ale ty jsi demagog... Proste popcorn zvladne vse co si od video prehravace prat.
Pises ze mas mkv filmy. Chtel bych videt jak to spoustit ,protoze neverim ze mas linux a tam nejaky media centre a dalkovy ovladac.... Takze to tam musis lupat pekne mysi a klavesnici...coz je uplne na nic..ja si jenom vezmu ovladac a spustim si naprosto vse..
PS2: kvalitni mkv z 2,5m od tv vypada stejne jako blu-ray. To mam odzkousene...
PS3: jsme se bavili o vyzkouseni datoveho toku,ale prosim najdu nejake video i v MPEG 4, ale nechci ti privolat infarkt, ze mas doma drahe tezitko. :))))

On totiz neni popcorn pro lamy (bez urazky),proste si s tim clovek musi vice pohrat nez z ps3 kde jen sazis placaty disky...ale kdyz to vychatas, me to trvalo cca . 1 tyden.. .tak je to naproste skvela vec...nepotrebuji ts filmy kdyz mkv jsou STEJNE KVALITNI PRO LIDSKE OKO
Tak preji prijemne kupovani.. :))[/QUOTE]


No môžem Ti povedať, že sa vo všetkom mýliš, ale hlboko...
- nepísal som o sťažnostiach majiteľov, ale o sťažnostiach tých, ktorý Pukanca testovali, to je zásadný rozdiel...
- k tomu predraženému krámu : momentálne sa nedá nič lepšie zohnať, ako je PS3, všetko ostatné, je len také hranie...PS3 je nielen next gen hracia konzola, ale aj jeden z najlepších HD prehrávačov a určite jeden z najlepších BD playerov na trhu ( v danej cenovej kategorii). Nie je to žiaden krám ( 8 jadrový procesor CELL, Wi-Fi, 4x USB 2.0 , BLUETOOTH, LAN, HDD , HDMI 1.3 , podpora 1080p/24, podpora DIVX HD + titulky, podpora BD, podpora AVCHD, podpora MPEG2 TS ( SD+HD ), podpora WMV ( VC1 ), podpora H.264 AVC, po pridaní LINUX a SW aj podpora MKV + subtiles , podpora DD, DD+, TrueHD, od zajtra DTS-HD, DTS-Audio Master, podpora streamu, podpora LAN PC-PS3 atď atď ). Za 10 litrov , čo je nie určite veľa, vzhľadom na všetko, čo môžeš mať.
- rozdiel medzi klasickými MKV, čiže 720p je oproti BD v 1080p priepastný. Kto tvrdí opak, nech ide k očnému, alebo nech si kúpi poriadny FULL HD TV s uhlopriečkou 120 cm. Všetko pod týmto rozmerom je na kvalitný HD zážitok zasa len také hranie
- rozdiel medzi MKV 1080p a BD 1080 p je tiež veľký, platí tu, čo je napísané vyššie
- BD film ( len samotný film ) má cca 25-30 Gb, niektoré až 40 gb, MKV 1080p má 8,5 gb, čiže 4x väčšia kompresia, tvrdiť, že je to rovnaké, je blbosť...
- zreteľne je vidno typické neduhy vysokej kompresie na MKV ripoch ( farby sa prekrývajú, moskity na veľkých jednofarebných plochách, viditeľne nižšia ostrosť ) oproti BD
- k PS3 a MKV : je vidno, že sa nevyznáš, na HDD nemám nainštalovaný LINUX ako OS, ale len linux SW (niečo ako v pukancovi ) - podpora YOUTUBE, GOOGLE VIDEO, NBC , ABC a iné hovadiny, podpora MKV je samozrejmosťou. Informácie zoženieš na nete...
- ak chcem, na PS3 si nainštalujem LINUX, pripojím bezdrátovú myš a klávesnicu a mám plnohodnotné PC s takým výkonom, ktoré ani v súčastnosti nie je na trhu...
- bežne používam v obývačke z kresla bezdrátovú klávesnicu - integrovaná myš na surfovanie, sťahovanie z PSN, sťahovanie filmov
- samozrejme na všetko toto sú prispôsobené obidva ovládače - SIXARIS a BD, takže ak chceš, nepotrebuješ na surfovanie ani myš a ani klávesnicu
- je dobrý zážitok pozerať web stránky na 120 cm uhlopriečke....
- máš pravdu, stačí my len BD ovládač, ovládam s ním komplet PS3 a všetko, čo si len zmyslím ( web, stream, MKV, BD,LAN, Bluetooth ...... )
- MKV 1:1 k BD vypadá rovnako na FULL HD.....
- skús to, čo ja : 33 Gb s bitrate 33 Mbit/s H.264 1080p, nie H.264 síce s bitrate 33 Mbit/s, ale veľkosťou 400 Mb
- na PS3 nemusíš nič vychytávať ( nie je to pukanec, alebo napr. Dreambox ), kúpiš a ideš
- a to preto, že FW pre PS3 píšu ľudia, ktorý tomu aj rozumejú a SOny si nedovolí vyhodiť na trh nepodarok ako pukanca...
- ďakujem, pred vyše rokom to bol príjemný nákup, ktorý som ešte neoľutoval...
- každý mesiac nový FW, ktorý aj niečo prinesie, nie ako na pukancovi len opravy opráv chýb...
- želám veľa trápenia...
- keď si narátaš cenu pukanca bez HDD, k tomu HDD, dostaneš sa na 8-9 litríkov slovenských, potom prídeš na to, čo je predražené...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 19:52
[QUOTE=pravidelnycitatel;173085]Tak jsem zkusil MPEG-4, popcorn prehraje, ale neni to zadna slava v rychlosti...
Nastesti to nicemu nevadi...ale je to zajimave info.

Jeste jedno zajimave info: spotreba ps3 pri filmu ve vysokym rozlisenim 183W
spotreba popcorna pri prehravani vide ve vysokym rozliseni... 20W ;)[/QUOTE]


- no ty zadubenec, kto tu klamal ??? Ale skús taký rip, ako som skúsil ja a uvidiš, čo pukanec dokáže ( teda pokiaľ ho neusmažíš )...
- s tou spotrebou máš pravdu, to áno, PS3 - BD H.264AVC 1080p - 165 W
- ale : tvoja plazma + pukanec = ??? no koľko ?

- ináč na plazmo šrote s 1024x768 rozlíšením : tak ti verím, tam musí vyzerať aj XVID ako FULL HD - ha ha...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 19:55
[QUOTE=pravidelnycitatel;173067]Jsem moc rad,ze jsem vyzkousel tu cistou ukazku hd video, tech par mimut staci,protoze vse co popcorn spustil s tim se vyporadal az do konce. Jsem zjistil jak jsem pul roku premyslel jestli ps3 nebo popcorna a bylo to dost sileny protoze uz jsem nevedel,tak vim ze pokud nemam tv pres celou stenu tak plny tok hd nevyuziji ;)[/QUOTE]

si urobil peknú hovadinu s tým pukancom a taký inteligent si vyzeral...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 19:56
[QUOTE=pravidelnycitatel;173067]Jsem moc rad,ze jsem vyzkousel tu cistou ukazku hd video, tech par mimut staci,protoze vse co popcorn spustil s tim se vyporadal az do konce. Jsem zjistil jak jsem pul roku premyslel jestli ps3 nebo popcorna a bylo to dost sileny protoze uz jsem nevedel,tak vim ze pokud nemam tv pres celou stenu tak plny tok hd nevyuziji ;)[/QUOTE]

ešte by som ti poradil, pozrieť si pekný film na BD na min. 120 cm FULL HD a prídeš na to, o čo prichádzaš už teraz...
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:05
Pekny prispevek,
-Takze mas v pohodlnem kresle jeste bezdratovou mys a klavesnici.. ta se urcite dava zadarmo,ze?
-To musi byt moc fajn serfovat z kresla ,ale to muze nekoho bavit nekoho ne
-Neustale vyhazovani penez za blu-ray disky ...ale ty mas asi zdarma ,ze?
-mkv v pohodly neprehrajes...
-Pust si nekdy mkv a blu-ray zaroven a uvidi ci spise neuvidis rozdil....
-NECHUTNA SPOTREBA PS3
-Popcorn neni pro lamy to uz jsem,ale psal..muzes si ho udelat k dokonalosti pokud umis zakladni IT veci
-Stahovani torrentu...
-Popcorn ma pasivni chlazeni.. coz PS3 nema
-Pokud mas cisty blu-ray na starym filmu tak tam neduhy vidis taky, je to tim filmem.
-Dobry mkv nerozeznas od blu-ray na tv co ma pod 2.5m uhlopricky a pokud sedis normalne v kresle a necumis na to z pul metru... vyzkousene
-Popcorn-v cervnu podpora WI-FI

ecc
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:08
Popcorna a PS3 bych prirovnal k autum..
Popcorn ma 300koni a PS3 ma 400 koni..
Ve vysledku je to jedno pokud nejsi zavodnik.

To je to same jestli poznas rozdil mezi 720p a 1080p ... mam vyzkousene ze nepoznas...
PS:
NEMAM BRYLE,VIDIM DOBRE
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:15
[QUOTE=jarino1978;173137]si urobil peknú hovadinu s tým pukancom a taký inteligent si vyzeral...[/QUOTE]

No inteligent... jsi ve foru na prehravace mkv ...coz ps3... podivej se o par radek niz je tam primo forum pro tebe... Tim ze se s tebou bavim ,jsem pochopil,ze cist umis.
Nechci se hadat...
PS3 je podle me nejlepsei blu-ray prehravac na trhu ,ktery soupne do kapsy vsechny ostatni prehravace...
ale popcorn je hlavne na mkv.. a ma jine vyhody oproti PS3
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:16
[QUOTE=pravidelnycitatel;173141]Pekny prispevek,
-Takze mas v pohodlnem kresle jeste bezdratovou mys a klavesnici.. ta se urcite dava zadarmo,ze?
-To musi byt moc fajn serfovat z kresla ,ale to muze nekoho bavit nekoho ne
-Neustale vyhazovani penez za blu-ray disky ...ale ty mas asi zdarma ,ze?
-mkv v pohodly neprehrajes...
-Pust si nekdy mkv a blu-ray zaroven a uvidi ci spise neuvidis rozdil....
-NECHUTNA SPOTREBA PS3
-Popcorn neni pro lamy to uz jsem,ale psal..muzes si ho udelat k dokonalosti pokud umis zakladni IT veci
-Stahovani torrentu...
-Popcorn ma pasivni chlazeni.. coz PS3 nema
-Pokud mas cisty blu-ray na starym filmu tak tam neduhy vidis taky, je to tim filmem.
-Dobry mkv nerozeznas od blu-ray na tv co ma pod 2.5m uhlopricky a pokud sedis normalne v kresle a necumis na to z pul metru... vyzkousene
-Popcorn-v cervnu podpora WI-FI

ecc[/QUOTE]


- mal si radšej ostať pri SD a nepísať blbosti. Jedna otázka, jedna odpovedˇ :
- Ako dokážeš na tvojom plazmo šrote 1024x768 rozoznať rozdiel medzi 720p a 1080p, medzi MKV a BD, keď tvoj plazmošrot nedokáže zobraziť FULL HD ???
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:19
Protoze ,kdyz jsem sel kupovat tv tak jsem si porovnaval vedle sebe plazmy a lcd s tim ze jedna mela 720p a druha 1080p a byl jsem tam opravdu dlouho a porovnaval...NEPOZNAS ROZDIL....
Zvlastn kdyz mas LCD,ktery je na filmy o dost horsi nez plazma... coz je dalsi vec.. nesmis hned vsemu verit co davaji v reklamach a pak nebudes utracet za kraviny
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:19
[QUOTE=pravidelnycitatel;173144]No inteligent... jsi ve foru na prehravace mkv ...coz ps3... podivej se o par radek niz je tam primo forum pro tebe... Tim ze se s tebou bavim ,jsem pochopil,ze cist umis.
Nechci se hadat...
PS3 je podle me nejlepsei blu-ray prehravac na trhu ,ktery soupne do kapsy vsechny ostatni prehravace...
ale popcorn je hlavne na mkv.. a ma jine vyhody oproti PS3[/QUOTE]

- no napíš mie tie výhody pukanec vs. PS3...

- a keď už, nevieš si prečítať názov tohoto topicu
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:21
Chapu,ze te stve ze vyhazujes prachy za blu-ray filmy a neumis si nastavit zakladni veci na popcornu...
Taky jsem celt ty fora kde davas odkazy..protoze jsem nevedel.. neb popcorn nema navod,takze si to musis sam nastudovat..proste to neni tak lehke jak zastrci drahy blu-ray
;)
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:23
Psal jsi,ze mas 84 filmu na blu-ray... hmm to bude asi trosku drazsi nez popcorn z diskem...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:25
[QUOTE=pravidelnycitatel;173141]Pekny prispevek,
-Takze mas v pohodlnem kresle jeste bezdratovou mys a klavesnici.. ta se urcite dava zadarmo,ze?
-To musi byt moc fajn serfovat z kresla ,ale to muze nekoho bavit nekoho ne
-Neustale vyhazovani penez za blu-ray disky ...ale ty mas asi zdarma ,ze?
-mkv v pohodly neprehrajes...
-Pust si nekdy mkv a blu-ray zaroven a uvidi ci spise neuvidis rozdil....
-NECHUTNA SPOTREBA PS3
-Popcorn neni pro lamy to uz jsem,ale psal..muzes si ho udelat k dokonalosti pokud umis zakladni IT veci
-Stahovani torrentu...
-Popcorn ma pasivni chlazeni.. coz PS3 nema
-Pokud mas cisty blu-ray na starym filmu tak tam neduhy vidis taky, je to tim filmem.
-Dobry mkv nerozeznas od blu-ray na tv co ma pod 2.5m uhlopricky a pokud sedis normalne v kresle a necumis na to z pul metru... vyzkousene
-Popcorn-v cervnu podpora WI-FI

ecc[/QUOTE]

- nemáš 500 koruniek na klávesnicu s integrovanou myšou ???
- teraz ma normálne baví surfovať z kresla cez PS3 ...
- BD : jo chlapče, za kvalitu sa platí, ale to ti nemusím písať, veď ty to vieš a preto si kúpil Pukanca
- MKV vs. BD - sledujem denne a mám odskúšané na FULL HD žihadle, na rozdiel od teba
- ach áno, PS3 nevie šťahovať torrenty, to je pravda...
- áno, pukanec má pasívne chladenie, no koľko vydrží chip pri stálej záťaži 75 stupňov, to si nenapísal...
- PS3 nie síce úplne tichá, no nie je ani hlučná - no neruší to
- ak pozeráš na ten tvoj plazmošrot zo 4 m, musí ti pripadať aj DIGI TV ako HD
- PS3 má wifinu integrovanú, nemusíš nič kupovať...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:30
[QUOTE=pravidelnycitatel;173147]Protoze ,kdyz jsem sel kupovat tv tak jsem si porovnaval vedle sebe plazmy a lcd s tim ze jedna mela 720p a druha 1080p a byl jsem tam opravdu dlouho a porovnaval...NEPOZNAS ROZDIL....
Zvlastn kdyz mas LCD,ktery je na filmy o dost horsi nez plazma... coz je dalsi vec.. nesmis hned vsemu verit co davaji v reklamach a pak nebudes utracet za kraviny[/QUOTE]

keby si toto napísal v roku 2006, veril by som ti...
to čo sa vytýkalo LCD už dávno neplatí, to by si mal vedieť, ak sa vyznáš ( čierna, pohyb, uhly )...
Asi si moc študoval jednu nemenovanú web stránku s marketingom od výrobcov plazmošrotov, takže ťa chápem....
Všetci už vieme, že rozdiel medzi LCD a plazmošrotmi je už dávno v prdeli, takže si ostal sám s tým 1024x768, ale viem, je to lacné a stojí to za ....
A keby si neplatil vysoké účty za elektriku a netriasol sa, kedy budeš mať vypálené pixeli....
Už sa zobuď, je rok 2008 !!!!
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:31
Promin ,ale kdy jsi vedel zakladni fakt ,ze u lcd je psana stale spotreba .... u plazem je max. pri plne bile...takze to vychazi stejne..

coz uz nevychazi stejne je zrou PS3

Jeste jednou pro zopakovani PS3:160W
popcorn:20W
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:31
[QUOTE=pravidelnycitatel;173149]Chapu,ze te stve ze vyhazujes prachy za blu-ray filmy a neumis si nastavit zakladni veci na popcornu...
Taky jsem celt ty fora kde davas odkazy..protoze jsem nevedel.. neb popcorn nema navod,takze si to musis sam nastudovat..proste to neni tak lehke jak zastrci drahy blu-ray
;)[/QUOTE]

Veď práve, keď je to nedorobené...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:33
[QUOTE=pravidelnycitatel;173149]Chapu,ze te stve ze vyhazujes prachy za blu-ray filmy a neumis si nastavit zakladni veci na popcornu...
Taky jsem celt ty fora kde davas odkazy..protoze jsem nevedel.. neb popcorn nema navod,takze si to musis sam nastudovat..proste to neni tak lehke jak zastrci drahy blu-ray
;)[/QUOTE]

Nie že ma to štve, mňa to baví !!! Kupovať si BD a nečumieť na MKV shity...Koľko máš doma originálnych DVD ???
Keby si mal FULL HD , vedel by si, o čom píšem...
leas (71)|14.4.2008 20:33
to jarino1978 - mohl by jsi doplnit do podpisu co vlastnis za "masinu" ty? mam na mysli TV.
Vetsi na lidi se shoduje ze ze 3metru neni poznat rozdil na 106cm plazme jestli je to Hdready nebo full. Otazka je jak to je na 126cm ,ale nevim nevim jestli to je tak dramaticke jak pises...Samozrejme rip neni nikdy to co original takze ta komprese tam bude videt zrejme(nemam ,nevidel jsem) je to asi jako mp3 a origo cd. Jasne ze je to o tom kdo na to ma! ten si dopreje full hd plazmu+prehravac+filmy...ostatni to resi "jinak" to abych vas trosku rozsek ve vasi debate ;-) ale jinak se to pekne cte :-)
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:34
[QUOTE=pravidelnycitatel;173151]Psal jsi,ze mas 84 filmu na blu-ray... hmm to bude asi trosku drazsi nez popcorn z diskem...[/QUOTE]

Áno, určite si mal DVD prehrávač, a koľko ťa stáli disky ????
A koľko ťa stojí v reále MKV rip ???
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:35
Ano vetsina lidi se schoduje ....
Jarono ale asi prodava PS3 nekde v shopu...jinak si nedovedu predstavit proc chodi na fora, ktery nema s jeho tematem nic spolecneho. Protoze na ps3 si v pohodli zadny mkv nespustis .... pokud nechces mit pred sebou mys a klavesnici ,coz je dalsi zhuverilost
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:36
Me mkv rip nestoji nic... co na tom nechapes
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:39
[QUOTE=pravidelnycitatel;173156]Promin ,ale kdy jsi vedel zakladni fakt ,ze u lcd je psana stale spotreba .... u plazem je max. pri plne bile...takze to vychazi stejne..

coz uz nevychazi stejne je zrou PS3

Jeste jednou pro zopakovani PS3:160W
popcorn:20W[/QUOTE]

Ešte raz :
- FULL HD LCD Samsung 46M86BD - 165 W

Keby si vedel, že je rok 2008, vedel by si, že dynamický kontrast na LCD a čidlo ti spôsobí, že spotreba kolíše...
Keby si vedel, tak na plazme, keď pozeráš HD cez HDMI je spotreba najväčšia, už si videl celý film tmavý ???Veď vieš, klasiku hollywood - kontrastyako sviňa, všetko vyčačkané , full hd plazma sa ešte nedostala pod 165W...
Keby si vedel, že všetky dobré LCD majú reguláciu podsvietenia, takže by si prišiel na to, že najmenšie podsvietenie = najmenšia spotreba = humus obraz, u mňa je podsvietenie na 5 z 10 , obrazu to len pomohlo, spotreba je 165W !!!
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:41
Ok dobre je to nastejno u lcd a plazem co uz uz neni stejne je spotreba PS3, coz musis uznat je vec priserna
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:43
Protoze nejsem zadny blazen do popcorna i ja musim uznat nejakou chybu na nem...
Tj.. jeho laciny vzhled....sice uz existuje modifikace s hezci bedynkou
PS3 se nekomu libi nekomu ne...ale designove nezapada i on mezi domaci hifi sestavy.. muj nazor
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:47
[QUOTE=leas;173160]to jarino1978 - mohl by jsi doplnit do podpisu co vlastnis za "masinu" ty? mam na mysli TV.
Vetsi na lidi se shoduje ze ze 3metru neni poznat rozdil na 106cm plazme jestli je to Hdready nebo full. Otazka je jak to je na 126cm ,ale nevim nevim jestli to je tak dramaticke jak pises...Samozrejme rip neni nikdy to co original takze ta komprese tam bude videt zrejme(nemam ,nevidel jsem) je to asi jako mp3 a origo cd. Jasne ze je to o tom kdo na to ma! ten si dopreje full hd plazmu+prehravac+filmy...ostatni to resi "jinak" to abych vas trosku rozsek ve vasi debate ;-) ale jinak se to pekne cte :-)[/QUOTE]

že, pekne sa to číta. ...
Áno , čítal som články ( aj od Pioneera ) , že v roku 2007 robili test a väčšina ľudí nerozoznala rozdiel nie medzi 720p a 1080p, ale dokonca rozdiel medzi SD a HD !!!!!
Na konci článku bolo potom napísané, že test prebiehal cez upscale DVD...

ale vážne, rozdiel medzi 720p a 1080p je .A dosť veľký, lenže vždy záleží ( nielen pri porovaní 720p/1080p), z čoho je zdroj ( či je to len prevod starého filmy na HD, alebo naitívne FULL HD od zdroja ). Pokiaľ máš aspoň 46 " uhlopriečku, niekto udáva min. 42" a dodržíš pozorovaciu vzdialenosť ( nemyslím tým to, čo som napísal, že na BD sa dá dívať aj z 50 cm ), rozdiel budeš jasne vidieť. Ak toto porušíš ( hlavne vzdialenosť, čo porušuje drvivá väčšina ľudí ), rozdiel uvidíš len s veľkou námahou...Zasa aby to niekto nebral tak, že keď 2m tak 2 m a ani o cm ináč !!!
- SAMSUNG 46M86BD , v máji asi bude Samung rada F9
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:49
[QUOTE=pravidelnycitatel;173162]Ano vetsina lidi se schoduje ....
Jarono ale asi prodava PS3 nekde v shopu...jinak si nedovedu predstavit proc chodi na fora, ktery nema s jeho tematem nic spolecneho. Protoze na ps3 si v pohodli zadny mkv nespustis .... pokud nechces mit pred sebou mys a klavesnici ,coz je dalsi zhuverilost[/QUOTE]

nedrístaj kraviny a nauč sa po mne čítať...
- PS3 - na MKV potrebuješ len a len ovládač
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:51
[QUOTE=pravidelnycitatel;173163]Me mkv rip nestoji nic... co na tom nechapes[/QUOTE]

ježiši, asi máš elektriku zadara...
a titulky si asi píšeš sám...
a asi aj dabuješ si sám...
a asi aj média máš zadarmo
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:55
[QUOTE=pravidelnycitatel;173168]Ok dobre je to nastejno u lcd a plazem co uz uz neni stejne je spotreba PS3, coz musis uznat je vec priserna[/QUOTE]

bože, keď klameš v jednej veci, chytáš sa veci druhej...
čo máš PC PI ???
alebo máš dual core ?
asi si mal v jednom aj v druhom prípade rovnaké zdroje ??? HA-HA-HA

Ja priznávam, že PS3 má spotrebu 165W pri prehrávaní H264, v pokoji je to 65W, pri DVD - 82W, pri surfovaní 70W....
Daj si do pukanca HDD a napíš potom, čo to žerie ....

Sám vieš, že Pukanec po stránke možností a hlavne kvality prevedenia na PS3 NEMÁ !!!!
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 20:56
Cela tato diskuze je k nicemu .. oba mame neco s cim jsme spokojeni... bohuzel jsi se zacal navazet od zacatku tohoto vlakna do popcorna...
Kazdemu vyhovuje neco jineho...
Ja jsem s popcornem spokojenejsi nez jsem si myslel ze budu a to o nem ctu a dalsi alternativach jako je ps3
od listopadu...tak dlouho jsem o tom premyslel a nelituji... ;)
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:56
[QUOTE=pravidelnycitatel;173168]Ok dobre je to nastejno u lcd a plazem co uz uz neni stejne je spotreba PS3, coz musis uznat je vec priserna[/QUOTE]

a tá spotreba nie je pri plazme rovaná, ako pri LCD ( FULL HD + rovnaká uhlopriečka ), plazma žerie stále oveľa viac ( pri sledovaní rovankého zdroja )...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 20:57
[QUOTE=pravidelnycitatel;173169]Protoze nejsem zadny blazen do popcorna i ja musim uznat nejakou chybu na nem...
Tj.. jeho laciny vzhled....sice uz existuje modifikace s hezci bedynkou
PS3 se nekomu libi nekomu ne...ale designove nezapada i on mezi domaci hifi sestavy.. muj nazor[/QUOTE]

klavírna čierna zapadne na 100 % medzi klavírnu čiernu s mojim LCD, môžeš si ju dať horizontálne a aj verikálne...
jarino1978 (8045)|14.4.2008 21:00
[QUOTE=pravidelnycitatel;173176]Cela tato diskuze je k nicemu .. oba mame neco s cim jsme spokojeni... bohuzel jsi se zacal navazet od zacatku tohoto vlakna do popcorna...
Kazdemu vyhovuje neco jineho...
Ja jsem s popcornem spokojenejsi nez jsem si myslel ze budu a to o nem ctu a dalsi alternativach jako je ps3
od listopadu...tak dlouho jsem o tom premyslel a nelituji... ;)[/QUOTE]

akože, je to topic k MKV, čo PS3 zvláda, nie je to topic o POPCORN HOUR...
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 21:00
Klavirni cerna... uff o tom jsou tady cely fora... to mi nikdy u lcd nevadilo.
Jsou tady jedinci co dokonce porovnavaji cernou na obrazovce s cernou na ramu...to uz je podle me moc :)
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 21:03
Ona ta cerna neni uplne spica ani u plazem ... protoze pokud si nastavis, aby jsi mel cernou jako uhel tak mas tmavy cely obraz jako na crt a nebo je to moc kontrastni
jarino1978 (8045)|14.4.2008 21:03
[QUOTE=pravidelnycitatel;173181]Klavirni cerna... uff o tom jsou tady cely fora... to mi nikdy u lcd nevadilo.
Jsou tady jedinci co dokonce porovnavaji cernou na obrazovce s cernou na ramu...to uz je podle me moc :)[/QUOTE]

tak to máš pravdu. čierna sa dá testovať len v noci pri žiadnom osvetlení, toto je dokonalý test na všetky plazmy a LCD

Vizuálne je ten klavírny lak bohovský, prakticky, no je na tom viacej vidieť prach a ak máš deti, tak aj packanice. Treba častejšie pretierať...
A videl si bedne YAMAHA v klavírnej čiernej = dokonalá harmónia zvuku a vzhľadu a kvality...
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 21:10
Na poradnou Strereo sestavu ted setrim. Bohuzel zatim posloucham jen co zvlada tv :(
jarino1978 (8045)|14.4.2008 21:15
[QUOTE=pravidelnycitatel;173187]Na poradnou Strereo sestavu ted setrim. Bohuzel zatim posloucham jen co zvlada tv :([/QUOTE]

už to nie je s cenami také zlé, ako kedysi.. koruny nám posilnili, takže je to lepšie...záleží, akú máš obývačku, podľa toho si vyberaj bedne
pravidelnycitatel (213)|14.4.2008 21:16
To je dalsi otazka ... koupit si kvalitni hifi stereo nebo napr. kvalitni 5.1... zatim se priklanim k prvnimu
jarino1978 (8045)|14.4.2008 21:25
vec názoru a tvojho vkusu a tvojich uší...
určite kvalitnú stereo zostavu ako nekvalitný multikanál
rado101k (298)|14.4.2008 23:15
A to nikto z vas nepozna nic ine? A co LimHD200i alebo uplna novinka Egreat m-31A a este Tvix a Emgeton guru4 tvix s Dvb tunerom.Len dokola PS3 a Popcornhour?hmmmmmm,neaky ste zaujaty.......Ten Egreat vyzera dobre.....
Pytkin (7947)|15.4.2008 00:38
Hmm .. Uz som vazne zacal rozmyslat , ze zacnem uvzovat na PS3 .. Kedze sa bez disku neda bezat linux , tak ma to tym padom prestalo zaujimat ..
Pytkin (7947)|15.4.2008 00:51
[QUOTE=rado101k;173204]A to nikto z vas nepozna nic ine? A co LimHD200i alebo uplna novinka Egreat m-31A a este Tvix a Emgeton guru4 tvix s Dvb tunerom.Len dokola PS3 a Popcornhour?hmmmmmm,neaky ste zaujaty.......Ten Egreat vyzera dobre.....[/QUOTE]


Rado : Tvix je najlepsi .. Popcorn najlacnejsi .. Asi preto sa hovori len o nich .. Vacsina prehravacov je aj tak na jedno brdo .. rovnaka chipova sada .. iny firmware a ina vybava ..
Man5on (661)|15.4.2008 09:52
[QUOTE=jarino1978;173171]
...ale vážne, rozdiel medzi 720p a 1080p je .A dosť veľký, lenže vždy záleží ( nielen pri porovaní 720p/1080p), z čoho je zdroj ( či je to len prevod starého filmy na HD, alebo naitívne FULL HD od zdroja ). Pokiaľ máš aspoň 46 " uhlopriečku, niekto udáva min. 42" a dodržíš pozorovaciu vzdialenosť ( nemyslím tým to, čo som napísal, že na BD sa dá dívať aj z 50 cm ), rozdiel budeš jasne vidieť. Ak toto porušíš ( hlavne vzdialenosť, čo porušuje drvivá väčšina ľudí ), rozdiel uvidíš len s veľkou námahou...Zasa aby to niekto nebral tak, že keď 2m tak 2 m a ani o cm ináč !!!
- SAMSUNG 46M86BD , v máji asi bude Samung rada F9[/QUOTE]

O tom, že 1080p alias Full HD je momentálně to nej netřeba polemizovat, ale i 720p je dramatickej skok oproti SD. Každej nemůže mít doma vždy to nej co je na trhu, takže se spousta lidí spokojí s finančně rozumějším HD ready variantou a filmy v 720p, jako třeba já. A ačkoliv sem viděl BD 1080p na FullHD telce, tak zase tak ohromující rozdíl to není, musel by člověk skutečně sledovat kdejakej detail na obraze, ale pak se ztrácí celkové vnímání obrazu jako takového, o ději filmu ani nemluvě. Takže třeba já se osobně nepotřebuju honit za nej hi-fi full HD kvalitou, protože to nepovažuju za důležité ani za nutné. Mě osobně HD rip mkv 720p už tak posadí na zadek a abych z filmu něco měl, tak na něj nebudu koukat z metru, to je podle mě blbost. Ale to je můj názor, takže se mnou nemusí každej souhlasit.
artam (1147)|15.4.2008 11:14
[QUOTE=Pytkin;173207]Hmm .. Uz som vazne zacal rozmyslat , ze zacnem uvzovat na PS3 .. Kedze sa bez disku neda bezat linux , tak ma to tym padom prestalo zaujimat ..[/QUOTE]

Nevzdavaj sa hned na zaciatku ;), linux sa da PS3 nabootovat aj z externej flashky, takze nic nemusis instalovat na disk. Alebo kludne mozes interny disk rozdelit na 2 partitions, prva ostane na normalne PS3 pouzitie a druha na linux.
artam (1147)|15.4.2008 11:16
jarino:
Neboj, aj torrenty idu - ked si v linuxe :) .
jarino1978 (8045)|15.4.2008 11:51
[QUOTE=artam;173238]Nevzdavaj sa hned na zaciatku ;), linux sa da PS3 nabootovat aj z externej flashky, takze nic nemusis instalovat na disk. Alebo kludne mozes interny disk rozdelit na 2 partitions, prva ostane na normalne PS3 pouzitie a druha na linux.[/QUOTE]

toto používam aj ja : 1 partícia PS3 + 2 partícia LINUX
na MKV používam megabox , tversity...
jarino1978 (8045)|15.4.2008 11:53
[QUOTE=artam;173239]jarino:
Neboj, aj torrenty idu - ked si v linuxe :) .[/QUOTE]

ja mám momentálne v PS3 500 Gb hard, dokonale mi stačí.
torrenty sa priznám : to o tom neviem, ak je to možné ( aký klient ??? ), tak je to ideálne...
asi počítam, že PS3 máš, takže sa môžeme podeliť o skúsenosti....