Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skryti kabelaze

Magicie (85)|26.3.2013 16:07
Nenasel jsem tady nikde vhodnejsi vlakno, tak se zeptam zde.

Mam AVR, ktery ma stribrnou kabelaz. Jelikoz nemela vyhovujici delku zakoupil jsem namisto ni pro zadni 7.1 repro cernou kabelaz.

Kazdy jste jiste resili jak skryt kabelaz pri instalaci v obyvacim pokoji. Mam na mysli vedeni u podlahy, ramu dveri a na samotne zdi, coz je nejvice kriticke, protoze to je videt. Jake jsou moznosti?

Napadaji mne:
a) listy - nevim jestli si clovek s timhle pomuze, a nebo to jeste vice na otevrene zdi zviditelni
b) uchyceni kabelu plastovymi uchyty s hrebikem ve zdi - prozatim se priklanim k tomuhle

Jak to resite u instalaci, ktere jste provadeli? Zajimaly by mne zkusenosti idealne s odkazy na konkretni material. Diky moc.
vivid.sk (11472)|26.3.2013 16:17
ak mas plavajucu podlahu:
- kable umiestnis v listach, kde je na to dostatok priestoru (dalsi priestor je medzi stenou a podlahou, kde sa nechava este cca 1cm medzera, tam vies vopchat dalsie kable).
[ATTACH=CONFIG]22532[/ATTACH]

ak mas koberec:
- sup s kablami pod koberec, po obvode miestnosti si to nikto nevsimne :)

vyvaruj sa vedeniu cez dvere, skus ich viest mimo tohto priestoru, opacnym smerom. Kable sa sice daju umiestnit pod prekryvne listy, no zavisi od volneho priestoru, ktory je k dispozicii.

Samozrejme, vela zavisi od umiestnenia zadnych repro. Zadne kable by mali ist v idealnom pripade k repro vovnutri stojanu,takze nic nebude vidno:
[ATTACH=CONFIG]22533[/ATTACH]
Home-Cinema.jpg thmb_339_2142_1.jpg
Magicie (85)|26.3.2013 17:09
Diky za odpoved. Mam plovouci podlahu a chtel jsem to vest v listach.

Problem je v tom, ze jsem chtel uchycovat zadni repro do zdi a pak je k nim potreba nejak dovest kabel.

O stojanech jsem nepremyslel, protoze k me sestave nejsou dodavany.
vivid.sk (11472)|26.3.2013 17:28
[QUOTE=Magicie;450580]O stojanech jsem nepremyslel, protoze k me sestave nejsou dodavany. [/QUOTE]
:D :D :D.
To akoby si napisal, ze k autu si nedostal automaticky prives.


Nebudem sa radsej ani pytat, ako a kam chces tie repro umiestnit :)
len si neber priklad z takychto (vid obrazok nizsie), lebo ludia su schopni vsetkeho, len aby "vyuzili" vsetkych 7 dodanych repro....

[ATTACH=CONFIG]22534[/ATTACH]



pokial chces naozaj umiestnovat repro priamo na stenu, budes si musiet dokupit konzoly (take, ktore sa daju natacat horizontalne aj vertikalne), napriklad:
[ATTACH=CONFIG]22535[/ATTACH]
DSC01158.jpg 136867171.jpg
Magicie (85)|29.3.2013 10:13
To nevypada vubec spatne.

Myslis, ze by jsi mne mohl navest na nejake e-shopy, nebo obchody, kde je mozne tohle zakoupit? Neexistuji na to nejaci odbornici, kteri podobne veci montuji at pak ten obyvak jeste trochu vypada? Vubec se nebranim to nekomu sverit.

Libi se mi take varianta s temi sloupky. Neni to tak, ze bych chtel prives a basu piv v cene auta (i kdyz by to nebylo spatne), ale spise jsem mel obavu, ze muzu na sloupky zapomenout kdyz nebyly soucasti repro. Kde se tohle da sehnat, nebo se to musi do nich zastavet a sloupky vyrobit na zakazku?
golfLC (1941)|29.3.2013 13:53