Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE55F8000

Heartwork (2358)|1.4.2013 11:17

Samsung UE55F8000
již skladem v ČR:
http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ue55f8000/

Start nakonec opravdu na 59.990 Kč.

Na Samsung webu ji ještě nevidím, ale absence Precision Black a šizení Evropy, je nejspíše realitou. :-!!!
Viliamko (56)|2.4.2013 09:43
Vyzera to tak,že sa pomaly ale isto začnem orientovat na Sama F8500...Heartwork alebo sa dohodnime tak,že Ti požičiam peniažky na F8000,ty kupiš F8500 postaviš ich vedla seba testneš a potom sa rozhodneme ktoru si kupim čo povieš? :)
Heartwork (2358)|3.4.2013 21:46
[QUOTE=Viliamko;451648]Heartwork alebo sa dohodnime tak,že Ti požičiam peniažky na F8000,ty kupiš F8500 postaviš ich vedla seba testneš a potom sa rozhodneme ktoru si kupim čo povieš? :)[/QUOTE]
Nemáš hloupé nápady - preferuješ Western Union nebo účet na Kypru? :-E

Budeš nakonec konvertovat k plazmě?
Mně se tak nějak furt nechce - jak z toho nemám dobrý pocit, tak...?!

Samsung UE55F8000 je i nadále jedním z možných kandidátů, ale absence Precision Black v Evropských modelech mě rozhodně nenechala chladným, ani přes závěry recenzentů stále příliš nevěřím Edge LED podsvícení - to je pro mě krok zpět.
Leda to zase zkusit testnout - bez toho nepůjde..., to vracení TV je ovšem taky malinko únavné.

Stále tady F8000 nikdo nevlastníte? Podělte se o zkušenosti, né? :-)-
Viliamko (56)|4.4.2013 17:23
[QUOTE=

Budeš nakonec konvertovat k plazmě?
Mně se tak nějak furt nechce - jak z toho nemám dobrý pocit, tak...?!

Samsung UE55F8000 je i nadále jedním z možných kandidátů, ale absence Precision Black v Evropských modelech mě rozhodně nenechala chladným, ani přes závěry recenzentů stále příliš nevěřím Edge LED podsvícení - to je pro mě krok zpět.
Leda to zase zkusit testnout - bez toho nepůjde..., to vracení TV je ovšem taky malinko únavné.

-[/QUOTE]

No praveže sa mi k plazme nejak nechce a tiež stale verim a dufam aj napriek abesncii Precision black v uspokojive vysledky F8000-ky :) Dnes som bol za tym znamym u nas v Euronicse a ten odhadol,že Samsungy F8000 a F8500 budu mat možno až maj-jun... :(
Heartwork (2358)|4.4.2013 18:31
Tak proč to nezkusíš jinde?!

Samsung UE55F8000:
http://3d-televizory.heureka.sk/samsung-ue55f8000/

Samsung PS64F8500:
http://3d-televizory.heureka.sk/samsung-ps64f8500/ 8-)
Viliamko (56)|4.4.2013 20:49
Tak kupit sa už da to mi je jasne,ale rad by som ju predsa len najprv videl naživo bez pripadneho neskoršieho posielania späť eshopu...alebo mam možnost obvolat obchody a vyzistit či ju už niekde nemaju,potom sadnut do auta a dufat,že tam bude predavač ktory mi dovoli všetko poskušať :)
matusco (376)|5.4.2013 08:15
V novom letaku istej nemenovanej slovenkej elektro spolocnosti na 3 pismena je uvedeny 46" model. Tak ho snad uz maju na predajniach, ked ho maju aj v letaku, neviem...

DOPLNENIE:
pozeram na ich web shope, ze vraj maju skladom aj 55", tak mozno uz niekde bude aj vystaveny
Viliamko (56)|5.4.2013 09:25
matusco dik za tip :) Obvolal som to a Samsung PS64F8500 maju v Blave v Petržke v Auparku a Samsung UE55F8000 v Žiline a v Blave...takže už je na pondelok naplanovana ,,služobka,, ;)
matusco (376)|5.4.2013 10:48
"na oplatku" teraz dakujem ja, dnes si to teda odskocim tiez pozriet, mam to v mojom meste...
Viliamko (56)|5.4.2013 15:47
[QUOTE=matusco;452091]"na oplatku" teraz dakujem ja, dnes si to teda odskocim tiez pozriet, mam to v mojom meste...[/QUOTE]

..tak utekaj a kukni nech vieme ako na teba telky zapôsobia a potom rychlo domov a na net podat hlasenie ;)
matusco (376)|5.4.2013 19:31
tak som bol, ale mal som zo sebou deti, tak som sa na tam nezdrzal a ani neotravoval predavacov... (ZA) nevidel som ziaden F-kovy Samsung, iba nove 6-kove Panasoniky LCD aj PDP. Tak nabuduce, alebo niekto iny ...
Viliamko (56)|5.4.2013 21:58
matusco to si teda bol v Blave či?
matusco (376)|6.4.2013 08:10
Zilina
autobus (7)|6.4.2013 14:34
Dobry den neviete ako do tohoto tv dostanem hru angry birds v hub apps tam ju nenajde .DIK
Heartwork (2358)|6.4.2013 14:39
Ty máš starosti... :) Jsi tady asi první vlastník a místo nějakých postřehů, na které tady všichni čekají jak na smilování, se zeptáš na Angry Birds. :-E
bavorak (1494)|6.4.2013 17:04
vsak top model je priamo predurceny na taketo veci :-)
Viliamko (56)|6.4.2013 17:10
[QUOTE=Heartwork;452288]Ty máš starosti... :) Jsi tady asi první vlastník a místo nějakých postřehů, na které tady všichni čekají jak na smilování, se zeptáš na Angry Birds. :-E[/QUOTE]
..si mi to ukradol z ,,pera,, :D ..autobus sadam do auta a idem k tebe a ak ma nechaš s tvojou telkou aspon 2 hodky osamote slubujem,že Ti tam tie Birdsi dam aj keby som ich tam mal namalovat :)
autobus (7)|8.4.2013 08:46
ok co chcete vediet ,najlepsie je pozriet navod na http://www.samsung.com/sk/support/model/UE55F8000STXXH pretoze navod prilozeny k tv je nanic . Tam su vsetky moznosti nastavenia ,mne to nic nehovori aj tak si to kazdy nastavi podla seba.
Viliamko (56)|8.4.2013 20:15
chceme vidiet nejake fotečky alebo videjko z vysielania a pripadne nejakeho test videa na tvojej telke :)
Heartwork (2358)|9.4.2013 21:51
Tak už se nám to pomalu klube na povrch - chvalozpěvy v U.S. jsou jedna věc a zkušenosti evropských uživatelů věc druhá:

[ATTACH=CONFIG]22824[/ATTACH]

http://www.avforums.com/forums/18816475-post904.html

V naději jsem doufal..., leč Edge LED v životě nevěřil. :-k

Budeme doufat dál - třeba se najdou i povedenější kousky, do objednávky a testování se mi ovšem už moc nechce - vypadá to dost bledě. :)
sam-f8500-black.jpg
Krayzie (325)|9.4.2013 21:59
@Heartwork: A preco silou mocou pozeras po "top" modeli od Samsungu? Sam Samsung podla vsetkeho povazuje radu 7 a 8 iba za "design" kusky, kedze tam dava EDGE LED kvoli hrubke. 4/5/6 rada by mala pouzivat DIRECT LED a necudoval by som sa, keby min. 6 rada mala porovnatelny obraz a este aj bez coudingu. Osobne som presvedceny, ze TOP modely kupuje len blazon, kedze su len plne hovadin a obrazovo su casto na nerozoznanie od strednej triedy.
joeh (1358)|9.4.2013 22:02
- obrazovka na fotke je evidentne prežhavená. Ono je to tak, že ak chcem spraviť škaredu fotku tv obrazovky, tak ju aj spravím a bude jedno, či led, plazma, pc monitor.
Heartwork (2358)|9.4.2013 22:08
[QUOTE=joeh;452943]- obrazovka na fotke je evidentne prežhavená. [/QUOTE]
To samozřejmě chápu, ale o homogenitě podsvícení to snad trošku vypovídá, ne? Nebo máš dojem, že to svítí všude stejně, že to nebude v rozích zase prosvítat / zářit?!
Podle recenzí už s tímhle neměl být problém, respektive měl být Samsungem vyřešen - evidentně nebyl.

Mám dojem, že Samsung těm recenzentům ty televize pak nechává. :-k
Heartwork (2358)|9.4.2013 22:14
[QUOTE=Krayzie;452941]4/5/6 rada by mala pouzivat DIRECT LED a necudoval by som sa, keby min. 6 rada mala porovnatelny obraz a este aj bez coudingu. .[/QUOTE]
Ten DIRECT LED u nižších řad bych tedy rád viděl - max. pod panel napráskali pár bílých LED diod a tím to celé taky asi skončilo.
Je o tom někde nějaké psaní? Nějaká recenze?

S těma bláznama máš možná pravdu. :-)-
vivid.sk (11472)|9.4.2013 22:21
[QUOTE=joeh;452943]obrazovka na fotke je evidentne prežhavená. [/QUOTE]
Nemusi byt, staci fotit s dlhsim casom. Ako inak zistis homogenitu panelu? (vid moju druhu foto TV) Pri spravnej fotke by si mal vidiet kompletne modre podsvieteny panel, aby si z neho vedel precitat homegenitu. Samozrejme v skutocnom prostredi to namodro neziari, ale takyto clouding vo vlajkovej lodi, je na povazenie.
Krayzie (325)|9.4.2013 22:32
@Heartwork: Samozrejme, ze sa nejedna o FULL LED podsvietenie s local dimming. Jedna sa o to, ze diody su rozlozene po zadnej casti panela a nielen po okrajoch. Homogenita podsvietenia je (mala by byt) lepsia a potvrdzuju to aj minulorocne recenzie EH modelov. Tu je napr. hodnotenie podsvietenia UE46EH5300 z AVFORUMS - Almost pristine screen uniformity. Samozrejme, je otazne aky by bol vysledok pri 65"+ uhloprieckach. V kazdom pripade, uz z dvoch nezavislych zdrojov mam informacie, ze tento rok Samsung zvysil pocet LED diod a podarilo sa mu to pri zmenseni hrubky (cca 10 cm vs 5 cm). Tento typ DIRECT LED podsvietenia by mal byt pri rade 4/5/6. Rada 7/8 kvoli hrubke pouziva EDGE LED = nechapem, ved by to malo byt TOP.

Kazdopadne, podla recenzii je motion resolution vsetkych LCD rovnakych 300 riadkov (samozrejme po vypnuti SW vylepsovakov), takze ake je potom rozdiel medzi LOW a TOP? Kontrast, farby, a pozorovacie uhly, ale toto vsetko zalezi od typu panela (IPS, VA). Fakt nevidim dovod na to kupovat napr. vlajkovu lod F8000 s otrasnym EDGE LED, kde je najhlavnejsie to, ze ma nadupane ARM 4-jadro, ktore mi je na 2 veci :-)
joeh (1358)|9.4.2013 22:34
vivid.sk - telka je primárne určená na zobrazovanie pohybu, takže používať expozíciu niekoľko sekund, je fakt dobré len na testy. Objektívna fotka tv musí zobraziť to, čo oko vidí a nie to, čo by mohlo vidieť,
vivid.sk (11472)|9.4.2013 22:35
[QUOTE=joeh;452953]telka je primárne určená na zobrazovanie pohybu,[/QUOTE]
bavime sa teraz LEN a LEN o podsvieteni, preco pleties jablka a hrusky? Jasne, ze musi zobrazovat dobre obraz, ale ak tam bude clouding ako prasa, tak ti to ten zazitok zarucene pokazi.
Predpokladam, ze z mojich foto si precitat uniformitu panela dokazes. Presne obdobnu ocakavam od panelov, ktore sa montuju do TOP modelov.
Krayzie (325)|9.4.2013 22:45
[QUOTE=vivid.sk;452955]Presne obdobnu ocakavam od panelov, ktore sa montuju do TOP modelov.[/QUOTE]
To by Samsung a pod. nemohli za kazdu cenu robit TOP modely s co najnizsou hrubkou, ale ktovie, mozno v Korei sa nepozeraju na obraz, ale bocnicu TV.
joeh (1358)|9.4.2013 22:46
Nechápeš - tak takto - v prípade sledovania za tmy si nastavím podsvietenie na 7-8/20 a doladím jasom, žiadny cluding nevidím, čierna ok, obraz krásny, potom ma napadne pribiť ledkám na maximum - objaví sa clouding ano je tam, ale film je nesledovatelný.
Pavell007 (790)|9.4.2013 22:48
JOEH-No vzhledem k tomu, že na tý fotce je to okolí televize furt dost tmavý, tak zase až tak moc přežhavený to nebude-hned jsem si vzpomněl na svýho bývalýho Samsunga a strašně se mi ulevilo, že už ho nemám :) Ty fotky se zcela záměrně takhle dělají, aby vylezla nehomogenita, která by tě pak (samozřejmě v menší míře) mohla rušit i při sledování normálního obsahu.
Pokud to máš tak, jak píšeš, jsi šťastný člověk a užívej si svého štěstí, ale nevymlouvej ostatním, že mají jiné zkušenosti,já například to štěstí neměl. Při podsvícení na 8 sice byl clouding snesitelný, ale zase šly tmavý scény do hajzlu, to je právě výhoda tý plazmy, že tam vidím to, co na ledce jsem neviděl a zároveň mám dokonalou naprosto homogenní černou.
A nemusí se hned dávat podsvícení na max, ono stačilo, abych dal podsvícení na 10 (z 20 možných), aby mi nesplývaly detaily v tmavých scénách, no a clouding a prosvítání rohů už tam bylo velmi dobře patrné-samozřejmě při sledování za skoro tmy, ale já to tak prostě rád. :)

Šťastný majitel: I love the looks of this TV, I love the picture quality, hell..I love the 3D on it. But to me it just feels like a defective productive, and for Ł2500 (Ł2200 with a price match from RS) Im not willing to compromise my enjoyment.
vivid.sk (11472)|9.4.2013 23:41
[QUOTE=joeh;452957]Nechápeš[/QUOTE]
Ja chapem velmi dobre. Mam pocit, ze sa snazis spravit z nudze cnost. Skratka, ked je raz homogenita na <|>, tak sa to nebudem snazit zakryvat znizovanim podsvietenia (alebo ak mam takyto TV doma, tak budem? nic ine v tomto smere zrejme nepomoze).
To mozes rovno napisat - zavriem si oci a clouding nevidim. A bude to tiez pravda.

Ja teraz nedavam clouding vsetkych TV do jednej roviny, je jasne, ze kazdy EDGE LED nejaky clouding bude mat, ale o intenzite mozu ukazat pravdu presne taketo fotky. Niekde clouding rusivy nebude ani pri podsvieteni 5 z 10, ale niekde ho uvidis aj pri 2 z 10.
hexxisek (74)|10.4.2013 08:44
Jestli to zase jen není nějakej jedovatej výkřik do tmy tyhle obrázky, podle zatím všech recenzí, i třeba hdtvtest apod, je vše co se podsvícení týče v cajku...kvuli 2 obrázkům nemá cenu dělat v tu ránu takovej poprask...třeba porovnat s ohlasmi dalších uživatelů. Tak jako tak to zatím vypada, že při 55" se stejně lepší lcd bedna při rozumnejch prachách sehnat nedá...nic proti vám některým, je fajn že se objevují nedostatky a je na ně upozorňováno, ale třeba takové věci brát s nadhledem a pokud se objeví něco, podívat se na to z pohledu sledování filmu apod, zda je opravdu problem tak veliký a nezkousnutelný....některé věci jsou fakt silně přitažené za koule....
joeh (1358)|10.4.2013 08:45
vivid.sk - tak to áno, ak je clouding viditelný s podsvietením na 2 z 10 je to v ri....Hodil by som do vlákna fotky tv s postupným budením led, len neviem, či to má zmysel
hexxisek - presne, o to sa aj ja snažím.
autobus (7)|10.4.2013 09:42
[QUOTE=autobus;452607]ok co chcete vediet ,najlepsie je pozriet navod na http://www.samsung.com/sk/support/model/UE55F8000STXXH pretoze navod prilozeny k tv je nanic . Tam su vsetky moznosti nastavenia ,mne to nic nehovori aj tak si to kazdy nastavi podla seba.[/QUOTE]
http://www.youtube.com/watch?v=wrb5avzH9b8&feature=youtu.be tu som dal take rychle menu tv a ak nieco budete chciet konkretne vidiet napiste .
Heartwork (2358)|10.4.2013 18:37
[QUOTE=autobus;453000]http://www.youtube.com/watch?v=wrb5avzH9b8&feature=youtu.be [/QUOTE]
Zdá se mi to nebo má ta F8000 v těch širokoúhlých "černých" pruzích (nahoře a dole) ambilight? :)
Heartwork (2358)|10.4.2013 18:55
[QUOTE=hexxisek;452991]Jestli to zase jen není nějakej jedovatej výkřik do tmy tyhle obrázky, podle zatím všech recenzí, i třeba hdtvtest apod, je vše co se podsvícení týče v cajku...[/QUOTE]
Nezlehčoval bych to - nevěřím, že je to problém jednoho kusu a že ostatní kusy budou v tomto ohledu bezvadné. Většina kladných recenzí byla na neevropské modely, tedy modely neočesané a hlavně modely s "Precision Black".

[QUOTE=hexxisek;452991]ale třeba takové věci brát s nadhledem a pokud se objeví něco, podívat se na to z pohledu sledování filmu apod, zda je opravdu problem tak veliký a nezkousnutelný...[/QUOTE]
Jak moc si toho ochotný skousnout na TV za 60+ tisíc Kč? Já tedy moc ne. Ano musíme přihlédnout k možnostem technologie (rozuměj Edge LED), ale pokud je tam problém, je na něj třeba upozornit - zda-li, to pak někomu vadit bude či nikoli, je už na každém z nás. Např. ten, kdo kouká na TV převážně za denního světla tento problém řešit příliš nemusí. Ten kdo kouká naopak dosti i v noci, by z toho velkou radost určitě neměl. Ne všichni kupují TV přes e-shop s možností využít zákonného práva na vrácení v ochranné lhůtě.

Ač se to někomu líbit nemusí - jsem pro, aby se tady objevila každá případná negativní vlastnost jakékoli TV. Homo sapiens se poté již rozhodně sám, jak s tím naloží.
I když uznávám - sladká nevědomost. :)
joeh (1358)|10.4.2013 19:30
[QUOTE=Heartwork;453056]Zdá se mi to nebo má ta F8000 v těch širokoúhlých "černých" pruzích (nahoře a dole) ambilight? :)[/QUOTE]
- Tak kusom to určite nebude. Mám S8000 a ked pribijem LEDkám 20/20 + jas na 80/100, ako v ukážke, tiež získam v čier. pásoch ambilight.
Heartwork (2358)|10.4.2013 19:41
Takhle tedy nějak vznikají ty "referenční" videa a fotky na netu?! Člověk si to fakt musí všechno vyzkoušet na vlastní oči (to se dá zase jen doma) - jinak se může pouze domnívat.
Ty pruhy musí zůstat černé (v rámci LCD možností), kurv.

ZL1 měla ty pruhy i v noci jako uhel, se mi po ní furt stýská, ale taky nebyla bez chyby. :-((
joeh (1358)|10.4.2013 19:45
- pruhy budeš mať v noci čierne, ale nie na max. podsvietení, to sa nedá sledovať...
Heartwork (2358)|10.4.2013 20:04
No jen aby - nemůžu vyzkoušet dokud to zase nedám do košíku. :-I Včera jsem prošel pár obchodů, ale moc toho k vidění nebylo. Přede mnou tam zrovna montovali stojánek na F8000, ale pouze v 46", ptám se a co 55"? Nevíme, nemáme ji ještě ani v ceníku, přijďte za měsíc. Říkám..., dalo by se to tady celý zhasnout na menší test? Cožééé?! :-E Pak se diví, že nic neprodají.

To je jediné, co jsem včera našel - žádný další zajímavý Top model LCD TV ani žádnou Top plazmu. Buď musím počkat, vyrazit do Prahy nebo zase na blind do košíku jako ZL1?! :)
hexxisek (74)|10.4.2013 21:07
S tím zhasnutím je to všude samé, nejhuř je na tom podle mě Datart, v Okay mají v tv úseku alespon "skoro" zhasnuto...
Jarda.Bar (1238)|10.4.2013 21:09
Heartwork: Podle mě s tímhle nekompromisním přístupem nemůžeš vybrat TV ani dnes, ani za rok, ani za deset let. I když technika postoupí, zvýší se i tvé nároky, takže budeš stále ve stejné pasti. Vidím jediné řešení, udělat kompromis.
Heartwork (2358)|12.4.2013 11:55
Samsung UE40F8000 review
http://www.trustedreviews.com/samsung-ue40f8000_TV_review

[ATTACH=CONFIG]22907[/ATTACH]

Stále to vypadá celkem dobře. 8-)

Ani s tou uniformitou podsvícení to snad nebude taková tragédie, respektive to bude nejspíše jako obvykle, kus od kusu.

[ATTACH=CONFIG]22908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22909[/ATTACH]

Možná tomu dám ještě šanci. :)
samsung-f8000-review.jpg samsung-f8000-uniformita-1.jpg samsung-f8000-uniformita-2.jpg
bavorak (1494)|12.4.2013 14:08
Ja byt tebou, tak asi kupim aj F8000 aj F8500, doma to 10 dni zrovnaval a jednu poslal spat a mas vystarane. To sony je dost predrazene, ale to boli oni vzdy. A bohuzial nie len tie naozaj dobre, ale vsetky ...
Viliamko (56)|12.4.2013 14:48
[QUOTE=bavorak;453353]Ja byt tebou, tak asi kupim aj F8000 aj F8500, doma to 10 dni zrovnaval a jednu poslal spat a mas vystarane. To sony je dost predrazene, ale to boli oni vzdy. A bohuzial nie len tie naozaj dobre, ale vsetky ...[/QUOTE]

...ved toto som mu navrhoval už davno a dokonca som mu chcel na to aj požičat prašule ale nejak sme to zahovorili :)

---------- Doplněno v 14:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:44 ----------

[QUOTE=Heartwork;453328]Samsung UE40F8000 review
http://www.trustedreviews.com/samsung-ue40f8000_TV_review

[ATTACH=CONFIG]22907[/ATTACH]

Stále to vypadá celkem dobře. 8-)

Ani s tou uniformitou podsvícení to snad nebude taková tragédie, respektive to bude nejspíše jako obvykle, kus od kusu.

[ATTACH=CONFIG]22908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22909[/ATTACH]

Možná tomu dám ještě šanci. :)[/QUOTE]
...ja sa len bojim,že to dobre podsvietenie je len preto,lebo testovali 40-tku a tie vačšie uhlopriečky nas opät skalmu :(
Viliamko (56)|12.4.2013 23:28
...vraj ten isty obraz foteni s roznou dlžkou expozicie
espo.jpg espo1.jpg
Heartwork (2358)|12.4.2013 23:45
Povím ti to na rovinu - bojím se toho a nevěřím, že mi může nějaká LCD TV s Edge LED zobrazit za úplné tmy takovou černou jako to umí LCD TV s Full LED Local Dimming.

To je moje největší současná brzda a důvod, proč jsem nedal 55F8000 ještě do košíku - stále se s tím peru. Nechci si přidělávat další zbytečné starosti s nákupem a vracením několika televizí i přesto, že to dneska jinak snad ani nejde. Z vratky Toshiba 55ZL1 jsem se sice už vzpamatoval, ale že bych prahnul po tom, si to několikrát zopakovat, to opravdu ne.
Heartwork (2358)|13.4.2013 00:08
Samsung F8000 DSE/Banding

Ladys (1829)|13.4.2013 09:20
Pokud nam chces delat tady na foru Matejskou, tak to svuj ucel splnilo :D

Tyhle testy jsou vzdy prehnane.Zkus se na to divat nekolikrat za sebou a oci si tak zvyknou, ze ti na tom neprijde nic divneho.