Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr domácího kina

Shoter (12)|3.3.2013 13:53
Dobrý den,
prosím o radu při výběru domácího kina. Jsem vyloženě lajk s určitou představou, tak mne prosím neukamenujte:

Rád bych si koupil jednu z těchto televizí:

SONY KDL-40HX855
Samsung UE40ES7000


A k tomu bych potřeboval domácí kino. Má představa je:

AV Receiver (četl jsem doporučení na Onkyo) + systém beden dřevěné prý hrajou lépe než plastové sety (Jamo, QQ čí tak) - zde nemám moc představu, cena tak okolo 20tis. za vše

A prosím o radu, jestli 5.1 či 7.1, já se přikláním 5.1

Uvažovat budu i o 3D blueray, ale na to nespěchám.

Moc jsem toho asi nenapsal, ale i tak snad doufám, že mi poradíte. Děkuji
KamilZ (10277)|3.3.2013 13:55
Jen upřesnění - domácí kino není AVR, domácím kinem se všeobecně myslí AIO hračky (sra*ky), které naštěstí nechceš.
Shoter (12)|3.3.2013 14:12
Psal jsem, že tomu nerozumím, proto se ptám tu a napsal jsem ,že nechci žádné plastové sady, ale AVR a dřevěné reproduktory za slušnou cenu .. nechci to nejlepší a nejdražší, ale něco za rozumné peníze co už dobře hraje
vivid.sk (11472)|3.3.2013 15:10
[QUOTE=Shoter;447551]ale AVR a dřevěné reproduktory za slušnou cenu[/QUOTE]
Slusne bedne su v inej cenovke. Drevene (nie, naozaj nemyslim nastriekanu drevotriesku ktora je v tejto cene bezna) maju particnu vahu, vid specifikacia. Za 20Kc kupis akurat trosku lepsi AVR. Takze bud bazar, alebo nejaky vyladeny set, vid:
https://www.alza.cz/onkyo-ht-s6505-cerne-d348834.htm

Jamo a podobne "drevene" bedne za 10Kc vsetkych 5+1, je naozaj zla volba. Pokial ti ovsem nejde len o dunenie :)

Samozrejme, pri uvazovovani o bazare sa uz mozme bavit o inych kuskoch, napr za 6k zozenies toto a za ostatok mozes kupit lepsie bedne.
Shoter (12)|3.3.2013 15:19
Já jsem nikdy žádný set neměl, takže pro mne bude slyšet pěkně asi cokoliv, ale dobrý, když vezmu v úvahu fakt, že nechci dávat 50tis. za televizi a nechci dávat 30tis a více na AVR a repro, co by jste mi za cca 20tis. doporučili jako nejlepší možnost? Co bude lepší volba než si koupit nějaký set domácího kina od Samsungu?
vivid.sk (11472)|3.3.2013 15:25
Ak nechces bazar (z 2ruky), kludne aj to Onkyo, co mas v linku vyssie. Oproti TV bude hrat vsetko lepsie :). V sete je hlavne plnohodnotny AVR, v buducnosti mozes teda vymenit bedne za lepsie, v pripade ze budes chciet ist "vyssie".
KamilZ (10277)|3.3.2013 15:27
Audio má velkou výhodu - kvalitní Ti vydrží hodně, hodně dlouho. Speciálně repro, ty hned tak měnit nebudeš a přežijí pár TV.
vivid.sk (11472)|3.3.2013 15:32
Presne ako pise Kamil, repro preto treba vyberat s ohladom na tento fakt. AVR je spotrebka a mozes ho menit kazdych x-rokov (kazdu chvilku tu mame novy standard), ale repro ti vydrzia, ak ich fyzicky neznicis, pripadne sa o to nepostaraju decka :)
Shoter (12)|3.3.2013 15:58
Co třeba tato sada:
http://www.mall.cz/akcni-sety/txnr414b5

A co je tedy podle Vás trošku kvalitnější repro? Je mi jasné, že to bude něco dle Vás za úplně jinou cenu .. ale já nemusím mít úplně to nejlepší .. jsem prostě limitovaný cenou, jako většina lidí ..
vivid.sk (11472)|3.3.2013 16:17
[QUOTE=Shoter;447578]trošku kvalitnější repro[/QUOTE]
kvalitne stlpove repro zacinaju na cca 1000€/25.000Kc / par (regalove za cca polovicu), vaha je okolo 20 kg/kus. Ked sa pozries na horeuvedene bedne s vahou 9.5 kila a 4 (styrmi!) menicmi vovnutri, tak ti musi byt jasne, ze niekde bude ojeb*. Najdolezitejsi na zvuku je totiz samotny menic, ktory zvuk vytvara. Samozrejme, ze umiestnenie v plaste, tomu nic neprida, ale uvazujme, co bude hrat lepsie, "zly" menic v drevotrieske, alebo "dobry" menic v plaste (plast nestoji skoro nic) ? Samozrejme, to druhe.

*obavam sa, ze zvukovo +- na urovni JAMO, v tejto cenovke. Ani v Cine sa to totiz lepsie a lacnejsie vyrobit neda.

Ale vsetky poucky su len teoria, dolezita je prax, teda ako to realne hra, a to zistis jedine tak, ze si to pojdes vypocut (co je pri takychto e-shopovych setoch vacsinou nerealne). Takze ti nic konkretne neodporucim, kedze som ich nemal sucasne vedla seba doma.


Keby som bol na tvojom mieste, kupim za tento rozpocet napriklad Tento AVR + Repro. Neskor (po dosetreni) by som dokupil dalsie 3 repro (center + zadne), zvukovo si vsak uplne inde, ako vyssieuvedene riesenia. A za obdobnu cenu. Pokial chces pocuvat aj muziku, nad tymto riesenim by som uvazoval ako prvoradym.
Shoter (12)|3.3.2013 18:06
To vivid:
Díky za radu, ale tohle je pro mne opravdu cenově přehnané .. dříve mi stačili bedničky u počítače či jeho reprák. Repro za 25tis./pár rozhodně kupovat nebudu a ani nechci, to raději pojedu do světa. Takže prosím i o radu ty, kteří neutrácí přemrštěné sumy za domácí kina, aby mi poradili jejich alternativy. Mi přijde, že tu každý má telku za 80tis. a repro soustavu za dalších 50tis.

Tak snad je toto forum i pro průměrně vydělávající občany a nějaké se mezi Vámi najdou .. :))
THeBaNDiT (497)|3.3.2013 18:11
svojho casu boli chvalene a odporucane reproduktory Jamo S 426 HCS3, ktore, ako sa povrava(lo), hraju za ten peniaz vzdy o kusisko lepsie nez plastove all-in-one domace kina... k tomu nejaky AVR od Onkya a si na zaciatok zahojeny. Moj nazor. :)
vivid.sk (11472)|3.3.2013 18:18
[QUOTE=Shoter;447593]Díky za radu, [/QUOTE]
Nemas za co :D, pytal si sa, odpovedal som. Nikde som nepisal, ze si to musis kupit, len aby si bol v obraze.


[QUOTE=Shoter;447593]dříve mi stačili bedničky u počítače či jeho reprák[/QUOTE]
Tvoja otazka znela inak. A za 20k sa uz rozhodne da kupit (bazar) hrajuca bedna.

[QUOTE=Shoter;447593]Takže prosím i o radu ty, kteří neutrácí přemrštěné sumy za domácí kina...[/QUOTE]
Myslim, ze vsetko podstatne tu uz odznelo. Staci citat medzi riadkami. Ci veris, ze pride Jozko Mrkvicka, ktory si vcera kupil k TV set piatich repro JAMO za 200€ a hra mu to "perfektne"? Samozrejme :), urcite pride aj taky.

Nalejme si vsak cisteho vina a ber vyssieuvedene vety ako fakty s ktorymi nic nespravis a nikto za poslednych 30 rokov nic zasadne lepsie (a lacnejsie) nevymyslel.


[QUOTE=Shoter;447593]svojho casu boli chvalene a odporucane....[/QUOTE]
a kym boli chvalene a odporucane?

podla mna su tieto najlacnejsie sety najhorsie, co sa da na trhu kupit (v ramci segmentu). A este to chce vyzerat ako repro bedna. Ak uz nutne JAMO, tak potom rady C (Concert) pripadne S608, tie su uz inde.


Ale takto je to so vsetkym, su ludia, co fotia mobilom za 100 euro a myslia si, ze ake super obrazky z toho lezu. Ale voci gustu .....
THeBaNDiT (497)|3.3.2013 19:10
ono vies, kazdy si kupi to, co (si mysli, ze) potrebuje... Niekomu staci fotak v mobile, iny si dosetri a kupi DSLR (ja). Zalezi na to, co clovek vo vystupe ocakava a za ake peniaze.

Nebudem tu teraz dohladavat, kto, kde, komu, kedy a preco tieto Jama reproduktory odporucal, ale viem, ze som cital i od zanietencov, ze ako domace kino (teda pre filmy) su tieto reproduktory vzdy daleko lepsie nez AIO riesenia, a ako vidime, nestoja mnoho. Nie kazdy si moze dovolit investovat velke ciastky do audiotechniky, pripadne mu to manzelka nedovoli (:D).

Ja tuto zostavu nevlastnim (nevlastnim zatial ziadnu audio-zostavu, som v stadiu rozhliadania). Rad by som si vsak vypocul nazor od nejakeho zanietenca, ako si na tom co do pomeru cena/vykon tieto reproduktory stoja, ak to prenesieme do sveta automobilov. PC reproduktory su, predpokladam, nejake budgetove lacne a nekvalitne auto. HiFi repro budu nejake Ferrari, alebo Rolls-Royce? Co si ma clovek kupit, ak nechce zbytocne investovat do nejakeho BMW ci Mercedesu (hoc' jazdeneho), ale chce nejaku Oktavku (aktualne uz predposlednej generacie), ci aspon Fluence, P301, C-Elysse? :) Multikanal.
vivid.sk (11472)|3.3.2013 19:20
[QUOTE=THeBaNDiT;447612] Niekomu staci fotak v mobile, iny si dosetri a kupi DSLR[/QUOTE]
Jasna vec, prave preto som to pisal. Ja nemam proti tomu nic, ale clovek ktory ide to takehoto riesenia by si nemal mysliet, ze ide kupovat Porsche. (Aj ked ten zvukovy rozdiel oproti chrchlakom v TV bude znacny). Pokial vsak niekto zvazi, ze nieco take chce, pripadne mu to staci - preco nie.

[QUOTE=THeBaNDiT;447612]...daleko lepsie nez AIO riesenia...[/QUOTE]
AIO riesenie je velmi siroky pojem. Tak ako najdes AIO za 150 euro aj vratane playera, tak isto najdes AIO za 1000 euro a v sete bude AVR + repro (ak sa to da povazovat za AIO). Vyssieuvedene riesenie (ONKYO, set AVR+repro), uz za AIO neberiem, kedze je to samostatny AVR + samostatne bedne, aj ked sa to predava spolu. "Plastove bedne" ale nie su ten najvacsi problem, ako som uz pisal vyssie.

[QUOTE=vivid.sk;447613]...ale chce nejaku novu Oktavku ci aspon Ibizu?...[/QUOTE]
Pisal som v prispevku vyssie (dopisem to neskor....)
THeBaNDiT (497)|3.3.2013 19:24
[QUOTE=vivid.sk;447613]Pokial vsak niekto zvazi, ze nieco take chce, pripadne mu to staci - preco nie.[/QUOTE]Presne tak. A ak by mu to predsalen nestacilo, stale to moze v zakonnej lehote vratit (ak sa toho procesu neboji).
vivid.sk (11472)|3.3.2013 20:48
[QUOTE=vivid.sk;447613]Pisal som v prispevku vyssie (dopisem to neskor....) [/QUOTE]
Tak to dokoncim.

To je na velmi dlhu debatu. A plati, ze je lepsie raz pocut, ako celu stranu citat. V prvom rade si treba urcit pouzitie. Niekto si chce len raz za cas vychutnat film a muziku nepocuva, niekto chce pocuvat hlavne muziku a pocuva vela. Toto je dolezity aspekt.

Vseobecne vsak zastavam nazor, ze ak niekto chce muziku pocuvat, je relativne jedno ake bedne si kupi ako prve. Pretoze za kratku chvilu zisti, ci mu to staci, alebo ich obmeni a zadovazi si nieco seriozne (pripadne skonci v neustalom kolotoci obmien a upgradov, ako mnoho hifistov). Univerzalna rada "co si kupit", preto neexistuje, naviac kazdy mame ine preferencie (a to myslim aj v pripade highendu, kde su preferencie a predstavy o vyslednom vernom zvuku rozdielne).

[QUOTE=THeBaNDiT;447615] ...stale to moze v zakonnej lehote vratit...[/QUOTE]
Na toto prave sluzia studia s hifi aparaturami, kde ti dane bedne predvedu, pripadne za nejaky poplatok zapozicaju domov. Nie je to totiz sranda presuvat bedne, ktore vazia casto 20-30 a viac kg/kus. Naviac, pri nesetrnom zaobchadzani hrozi riziko poskodenia.
Shoter (12)|3.3.2013 22:15
[QUOTE=vivid.sk;447599]
Ostatne tu uz odznelo. Staci citat medzi riadkami. Ci veris, ze pride Jozko Mrkvicka, ktory si vcera kupil k TV set piatich repro JAMO za 200€ a hra mu to "perfektne"? Samozrejme :), urcite pride aj taky.

Nalejme si vsak cisteho vina a ber vyssieuvedene vety ako fakty s ktorymi nic nespravis a nikto za poslednych 30 rokov nic zasadne lepsie (a lacnejsie) nevymyslel.
[/QUOTE]

No v podstatě jsi mi krom toho jednoho setu moc neporadil, protože jak ten, tak to ostatní co jsem tu sám napsal jsi zkritizoval jako totální krámi a bazarový AVR + 2 páry repro za 19tis. neřeší můj problém koupit si AVR + 5.1 za tu cenu .. a neříkejte mi, že 20tis. nejsou žádné peníze na to, aby to trošku slušně nehrálo .. berte to tak, že chci to nejlepší v této třídě, bez ohledu na to, jaký je to ve skutečnosti "krám" .. jak jsem psal, nechci koupit žárné extra věci a vlajkové lodě těch nejlepších začek, jen poradit něco lepšího, než set domácího kina v plastu, který nehraje nic moc a nabídnou ho každému neznalci v obchodě ..

Přijde mi to tu jako by chtěl někdo poradit jakou amaterskou zrcadlovku si má koupit a já mu radil ať si nic horšího než Canon D1 Mark 4 nekupuje ..
vivid.sk (11472)|3.3.2013 22:33
[QUOTE=Shoter;447656] než set domácího kina v plastu, který nehraje nic moc a nabídnou ho každému neznalci v obchodě ..
[/QUOTE]

vidim, ze si moc nepochopil o com som pisal. Plast "nehra". Hra menic. A zrkadlovky sem neplet (tam je situacia jasna a osvedcenych vyrobcov je len zopar, takze nieje moc o com spekulovat. Dolezitejsie je kvalitne sklo, ktore sa lacno vyrobit neda. To je rovnaky ekvivalent ako bedna). Stale sa pohybujes v triede mobilov, ktore vedia fotit.

V danej cene naozaj nie je o com, spekulovat. Bud si kupis plastove AVR + plastove bedne v jednom sete, alebo AVR + shitnu drevotriesku (ktora vo vysledku - ci sa ti to paci, alebo nie - moze naozaj hrat horsie, lebo za tych par ostavajucich tisic sa poctiva drevena bedna urobit neda). Uvedom si, ze set Onkyo byva zladeny k AVR, takze jeho zvuk moze byt vo vysledku vernejsi (tym nijako nechcem kvality plastovych bedni obhajovat, len si treba sedlackym rozumom uvedomit, ako su rozlozene naklady na vyrobu a co stoji viac).

Cena AVR je totiz konstanta (v danych prikladoch sa vzdy objavovalo ONKYO 414 za cenu cca 350 euro).

Obdobne zostavy:
http://www.alza.cz/onkyo-ht-s6505-cerne-d348834.htm
http://www.alza.cz/denon-dht-1312-cerne-d339763.htm
http://www.alza.cz/onkyo-ht-s9405thx-cerne-d273360.htm (mimo rozpocet)
jarino1978 (8045)|3.3.2013 22:41
neriešte tu somariny...:-)-:-)-:-)-

s týmto si síce mierne priplatíš, ale bude to hrať ako zostava za 50 litrov ( Kč ) \\/\\/\\/ :
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr313-hdmi-kabel-real-cable-zdarma

http://www.mall.cz/sloupove-reprosoustavy/yamaha-ns-777
http://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy/yamaha-ns-333
http://www.mall.cz/stredove-reprosoustavy/yamaha-ns-c-444

Ak na toto mať nebudeš ako celok, kúp najskôr AVR a podlahovky, potom si došetri na center a regálovky. SW ani nebude treba.
vivid.sk (11472)|3.3.2013 22:46
[QUOTE=jarino1978;447663]...[/QUOTE]
Iste, kazdy odporuca, co ma doma :) Ale aspon ze neodporucas komplet za 200 euro.

Ja to nerobim, doma plastaky nemam, zato duniace JAMO som uz pocul. Ale zasa v tejto cenovke sa naozaj neda nic vymysliet. Z hovna bic neupleties, staci si cenu vydelit poctom repro, nasledne poctom menicov v nom, a skusit sa zamysliet. Potom sa staci pozriet, kolko stoja menice, ktore sa pouzivaju v realnych bedniach a je vystarane.
A na to staci sedliacky rozum.
jarino1978 (8045)|3.3.2013 22:51
ja tvrdím len to, že to bude hrať rovnako, ako zostava za 50 litrov. Bodka. \\/
vivid.sk (11472)|3.3.2013 22:58
[QUOTE=jarino1978;447665]že to bude hrať rovnako, ako zostava za 50 litrov...[/QUOTE]
To je tiez prirovnanie hodne predajcov. Za 50 litrov si totiz z 2. ruky vyskladam taku aparaturu, ze na Yamahy okamzite zabudnes. Naviac nieco porovnavat cez cenu nieje celkom dobry napad.
Pri uvedeni je casto cena vysoka, potom klesa, niekedy klesne aj o 1/3 - 1/2. Takisto za 50 kupis iny zvuk pri velkych "znackovych" bedniach (B&W, Dynaudio, Focal) a uplne iny pri mensich vyrobcoch, pripadne malovyrobe. Takze cena nie je dolezity aspekt - dolezity je len zvuk. Ale ten nieje meratelny, neda sa opisat ani odfotit a je cisto subjektivny. A hlavne - kazda firma razi inu filozofiu pristupu k zvuku, takze zvukovy prejav bedni roznych vyrobcov bude odlisny.

Takze tak.
píďa_m (716)|3.3.2013 23:30
Naprostý souhlas, vivid, to by se dalo tesat do kamene..

( jen malé doplnění, Dynaudio vyrábí i malé reprobedny, které hrají).
Shoter (12)|4.3.2013 16:19
To jste mi opravdu hodně pomohli s přednáškou o to, že nic za 20tis. se nedá koupit aby se to dalo poslouchat .. tak já nevím, podle čeho si mám vybrat v této kategorii něco co nejvíce slušného, když třeba set:

http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru-4-ohmy/quadral-quintas-5000-cerny

zhodnotí 100 lidí jako super výkon za super cenu a tu 2 lidi napíšou, že to jsou mrchy největší .. vůbec tomu nerozumím .. doufal jsem, že mi 10, 20 lidí napíše, třeba i něco jiného a poradí, ale asi tu mají všichni soustavy za 50tis. :(
vivid.sk (11472)|4.3.2013 17:27
[QUOTE=Shoter;447778]zhodnotí 100 lidí jako super výkon za super cenu [/QUOTE]
Tak si ich kup a nemusel si zakladat zbytocne vlakno. A aby toho nebolo malo, dam ti dalsi perfektny tip na podobne sracky, aby si mal lepsiu moznost vyberu :)
http://pureacoustics-repro.cz/det?id=23
http://pureacoustics-repro.cz/det?id=28
Ladys (1829)|4.3.2013 17:54
Zakladem je potreba si urcit, co budes hlavne z danych repro poslouchat, od toho se vse odviji.

Pokud to mas na hudbu, drz se rad Vivid.sk a investuj nemalou castku, urcite se to vyplati.

Pokud to mas prevazne na filmy, tak bud si kup jiz zminovany vyladeny set domaciho kina Onkyo a nebo nejaky set levnych drevenych repro kolem 10-15tis + AVR za 10tis., ktery ti prinese na filmy vice nez slusny zazitek, kort kdyz nemas usi jak netopyr a neslysis veci co 95% populace nevnima.

Nehlede na to, ze koupe nejakych drahych beden je ovlivnena vice faktory.Do obyvaku 3x4 metry fakt nema smysl cpat repro za 50tis.Ale proti gustu...

PS: kdyz jsem ja vybiral sestavu (viz podpis), tak jsem porovnal set za 12tis a set za 20tis, rozdil jsem neslysel, tak jsem volil levnejsi variantu.Sestava za 50tis by urcite hrala jinak, ale bud clovek ty prachy za to vyhodit nechce a nebo by to stejne neocenil.Mozna v budoucnu.
vivid.sk (11472)|4.3.2013 17:59
[QUOTE=Ladys;447789]Do obyvaku 3x4 metry fakt nema smysl cpat repro za 50tis[/QUOTE]
A preco nie ? Napis 1 rozumny dovod (okrem nedostatku financii). Dnesne moderne nezatlmene kuchyno-obyvacky s holymi stenami su velakrat akusticky horsie, ako rozumne zatlmena mala miestnost s rozmermi 4x3. A ver tomu, ze aj v malej akusticky upravenej miestnosti ti to moze hrat "ako z praku", kde vo velkej nezatlmenej hale budes mat ozvenu ako v jaskyni. A tu ta drahe/kvalitne repro nezachrania.
Ladys (1829)|4.3.2013 18:03
Vsak ano, ale jiste uznas, ze by to lepe hralo v mnohem vetsi a lepe usporadane mistnosti a ze do takto male bude stacit levnejsi set ?

Zde zrovnatak plati nepsane pravidlo, stejne jako u TV na ktere je potreba se dojit osobne podivat, tak to same plati i pro repro...jit si to nekam poslechnout, aby si clovek udelal obrazek nebo spise ousko.
vivid.sk (11472)|4.3.2013 18:17
[QUOTE=Ladys;447792]takto male bude stacit levnejsi set [/QUOTE]
Nie levnejsi, ale skor mensie. Urcite by som nejake 50 kilove bedne s rozmermi 40x50x120cm netrepal do takejto miestnosti. Tie su naozaj urcene do vacsieho priestoru.
Ale s cenou to nema nic spolocne. Mam kamarata s dvoma regalmi za 5.000 euro a je spokojny ako mu to hra aj v malickej miestnosti.
breby (19)|11.3.2013 09:19
jestli ti muzu poradit, napis do poradny na tehle strance. Velice rad ti doporuci sestavu s tvym limitem.
napis jak je velka mistnost, jestli nejsi omezeny mistem na repro a uvidis co ti doporuci

http://www.hifimarket.cz/hi-fi-poradna-a273


sam jsem si koupil do mistnosti 3,6x3,5m tuhle sestavu http://www.elektrofresh.cz/Zvyhodnene-sety-AV-BluRay-Repro/Yamaha-YHT-398-BD-S473.html
uplne staci pro me potreby .o))
romankrasty (58)|20.3.2013 13:36
He dobre se to cte. Prvni rada je rozhodni se na co to chces, kolik chces investovat, kolik na to budes mit casu (tim myslim poslouchani a kolik lidi tim budes otravovat). Jestli na hudbu a pak na filmy. Kup obyc domaci kino a k tomu predni dobry bedynky, kvalitni stereozesilovac a neco kvalitniho pres co budes prehravat kvalitní hudbu. Jestli jen na filmy a zvuk z telky tak kvalitni domaci kino. Klidne v plastu a k tomu na hudbu poradny kvalitní sluchatka.
Panove zapomeli jste rict jednu poctatnou vec, ze pri instalaci kvalitniho prostoroveho domaciho kina se mistnost podrizuje kvalitnim bednam. Jestli ze ne pak to trochu straci smysl. Dalsi vec je ze sestav nevykouzlite kvalitni prostorový zvuk bez predelani mistnosti. Preci jen plastaky jsou na to vylozene delany at uz je to pomoci "berlicek" a podobne.

Mam doma Visatony, poradnej zesik a repro 5.1 predtim 7.1. Mistnost jsem musel prizpusobit reprobednam. Odstupy od sten, umisteni, závesy.
Pak mi napochoduje manik do bytu. Rozlozi Lonskej model Samsunga - plastaka a vykouzli tak perfektni prostorovej zvuk ze jen cumim. Ano hudba z toho moc nejde i kdyz na filmovou dostacuje. Prostorove diky tem vecem okolo bude vzdy dal a pomalu je jedno kam se to da. To nejdulezitejsi to umi par vstupu to taky ma a je to. Jestli ze si nekdo koupi poradnou aparaturu a pak pousti MP3 tak me to pozbejva smysl.

Vzdy je to o kompromisu. Kvalitni AVreciver nebude hrat tak jako za stejnou cenu kvalitni stereozesilovac. Jestli je malej rozpocet vem kvalitni domaci kino. K tomu subaci. kamarad to vyresil nakupem aktivniho subace a je spokojen.
Ladys (1829)|20.3.2013 13:55
Ono je taky rozdil kouzlit s prostorovym zvukem, kde ti dany pozitek jiste nejake plastaky z AiO prinesou, ale mluvene slovo a jednotlive tony od nejnizsich po nejvyssi budes mit slite v jeden, resp nebudou tak ciste a zretelne.O tom snad neni pochyb.

Mel jsem uz dvoje AiO systemy domaciho kina a nebyly zrovna levne a muzu rict, ze na filmy to bylo hodne efektni, duneni stridalo ruzne efekty, ale kdyz to tedka hodnotim zpetne, bo uz mam srovnani s drevenyma bednama, tak se to proste neda srovnavat.

Jedina vyhoda AiO systemu domaciho kina je jeho vyvazeni a sladeni v co nejlepsi pozitek prostoroveho podani, tam ale vsechna sranda konci.
romankrasty (58)|20.3.2013 14:04
Ladys: to mas pravdu. Jenze tady je problem. V nekterych pripadech je lepsi zit v nevedomosti. :) Kamarad ma postavene domaci kino na zakazku. Reknu ti ze vsechny repraky jsou stejne. Tim myslim komplet osazeni vcetne stredoveho repraku. Nepouziva subac neni potreba :). Zesik je zvlast oddelen. Na AV cast a zesilovaci. Reknu ti nevyslo to komplet ani na 100tisic ale hraje to uzasne :). Vyhrazena jedna mistnost jen na tohle :).
U me bylo uz par znamich a vsichni skoncili u plastaku. Duvod hodne penez, narocnost na instalaci a sladeni. No a ze jim to na to obcasne bum bac staci. Stejne to nemuzou osolit aby to hralo. :)
Ladys (1829)|20.3.2013 14:33
A o tom to je a na co jsi v podstate narazel pri vyberu vyse.Je potreba si urcit na co danou sestavu potrebuji, ...pokud pouze na filmy a v podstate pokud se clovek spokoji s dunenim a efekty, tak sladene plastove kino je idealni volbou...za malo penez hodne muziky nebo spise efektu.
Pokud mam misto, hodlam do toho investovat, rad si poslechnu hudbu a i od filmu ocekavam vice zvukovych detailu a jasnejsi cistsi prednes, je lepsi si nechat nejaky komplet AVR+repro sestavit.

Ja jsem si nedavno koupil nove sloupy a centr a byl jsem jak v Jirikove videni/slyseni, jake zvukove osvety se mi dostalo a o co jsem drive prichazel :D
kublik (19)|25.3.2013 16:39
Ahojte, ja som si na zaciatku roka kupil TV Philips 42PFL4007H a teraz uvazujem o doplnenie nejakym domacim kinom. Mam stary DVDplayer ktori nestoji za nic, takze to urcite potrebujem kupit tiez. Ako tu vsetci pisete, tak sa v celku oplati Onkyo spolu s 5.1repro, ale k tomu si budem musiet este dokupit nejaky ten BDplayer aby som mal na com filmy pozerat? Nestaci kupit len BDplayer a 5.1 repro? Musi tam byt aj ten AVR napr. spominane Onkio? Chem to cisto na pozeranie filmov a telky, hudbu nepocuvam vobec. Teraz som si kupil sluchatka Sennheiser RS 170, aby mohla priatelka v klude spat, kym ja este jak blazon sledujem telku ;) Ale cez den by som chcel pocut dobry zvuk normalne, nie to co pocujem z TVrepro chrastitok ako to volate... Moj rozpocet je podobny ako u kolegu, cize strop 15k czk. Domace kino som nikdy nemal, akurat obcas pripojim k Tv stare Pc repro Geniusi 2.0 a ten zvuk je urcite hned lepsi... Takze ziadam Vas odbornikov o radu, dakujem vopred :D
Co si teda kupit???? Upozornujem, len na to co davaju v telke a na fimy, hudba ma vobec nezaujima. Este raz DAKUJEM za rady ;)
vivid.sk (11472)|25.3.2013 17:09
[QUOTE=kublik;450396] Nestaci kupit len BDplayer a 5.1 repro? Musi tam byt aj ten AVR[/QUOTE]
Ano musi. To je najdolezitejsi komponent, stara sa o zosilnovanie zvuku a processing audia/videa (Pri najlacnejsich zostavach byva AVR priamo v sube, ako je to pri HTX-22HDX).
BD player (alebo akekolvek MMC) je len zdroj signalu.

Ostatne uz vsetko odznelo v tomto vlakne.
kublik (19)|26.3.2013 01:09
Takze, precital som si cele vlakno este raz a myslim, ze som pochopil, ze pre mna bude bude asi najlepsie na pozeranie filmov a telky kupit nejake kvalitnejsie domace kino s plastacikmi, aj ked viem ze podla vas to je uplne ta najhorsia volba....
Uz ma asi iba zaujma ci sa viac oplati kupit rovaku znacku ako je TV, alebo to nema ziaden vplyv a je jedno akej je znacky? Ide mi o to aby som si nekupil nejakeho samsunga alebo lg a potom sa mi to doma nebude chciet sparovat a bude to blbnut...
Vdaka ;D
vivid.sk (11472)|26.3.2013 14:01
[QUOTE=kublik;450469]aj ked viem ze podla vas to je uplne ta najhorsia volba.... [/QUOTE]
Najhorsia zdaleka nemusi byt (vid predchadzajuce strany). Reprobedne, ktore len vyzeraju ako reproobedne, v drevotrieske s imitaciou dreva rozhodne lepsie hrat nemusia. Netreba sa nechat oklamat designom.
Co sa tyka ostatneho, kup si overene a odporucane produkty, bez ohladu aku mas doma TV, jedina mozna nekompatibilita by mohla byt v HDMI-CEC, ale podla spatnej vazby od uzivatelov to vacsinou funguje (a ked pri Philipse by som si nebol nicim tak isty :D). V najhorsom pripade pouzijes univerzalne DO.
Ladys (1829)|26.3.2013 18:07
Pokud opravdu chces koupit neco na filmy a bezne TV vysilani, myslim si ze najdes uspokojeni v AiO systemu, kde budes mit vsechno krasne sladeno, hlavne tedy pozadovane filmove efekty a prostorovy zvuk.
breby (19)|27.3.2013 08:29
mam atypickou mistnost v obyvaku i malou, resil jsem misto a velikost repro, koupil jsem si set od Yamahy AVR+repro a blu-ray. Jsem spokojeny, vecer kdyz je doma klid pustim si film v DTSku nebo DTStrue HD a super. Sestava ma kalibracni mikrofon, takze si sestava zkalibrovala repra, TV od Panasonicu ma ARC a ovladcem od TV ovladam hlasitost domaciho kina. Zapnu TV zapne se kino, standartne mam na stole 2 ovladace od MMC a TV. Da se rict ze TV bezi u nas cele odpoledne, pohadky ........... a zvuk o proti TV je nekde jinde. Hudbu a radio jsem jen otestoval jestli to funguje. Takze se da rict ze u nas jede kino na 99 procent na filmy+TV.
kublik (19)|30.3.2013 19:09
Ahojte, napadla ma taka jedna drobnost, ze ja mam telku od O2, cize kabel zo steny do settoboxu a od tial dalsi do telky. Tiez mam 2 ovladace ale pouzivam len ten od stboxu, s nim sa da zapnut telka a programy potom prepinam na nom. Ako sa to potom prepoji s AiO aby isiel zvuk z obyc. progamov v reprakoch z AiO. Je to vobec realne tak prepojit, alebo sa uz musi riesit AVR? Pretoze co mam stary DVDplayer, tak z neho ide kabel do stboxu a nie priamo do telky.... Lol, som zmateny... Dufam ze ste pochopili co chcem povedat ;)
KamilZ (10277)|30.3.2013 19:20
Pokud koupíš AIO se vstupem a STB od O2 má výstup (samozřejmě stejného typu jako vstup na AIO), tak proč ne. Další možnost je např. ARC z TV.
kublik (19)|30.3.2013 19:51
STB je spojene s telkou HDMI kablom, cize ak spravne rozumiem, to je vystup a teraz sa vsetky lepsie AiO predavaju s tym ze maju HDMI, takze by to nemal byt asi problem. Ale to budem musiet mat potom zapnute asi vsetko aby mi isiel zvuk?
kublik (19)|30.3.2013 20:22
Ok, precital som si, ale aj tak sa tomu nerozumiem tak ako vy tu, som iba kuchar ;)
Nasiel som si info o stb:
Set-top box iCAN 3800TW

dvě zásuvky SCART pro zapojení televize a DVD přehrávače rozhraní HDMI, optický výstup SPDIF rozhraní pro přenos audia (levý a pravý kanál)
Hadam ti to pomoze zistit z toho co je co a povedat mi ci maju tie AiOcka taky vstup, cito teda bude mozne prepojit.... Diki
KamilZ (10277)|30.3.2013 20:58
Dívej se po AiO s optickým vstupem. Příklad: lLG BH6420P (je to jen příklad, ne konkrétní doporučení).

Ale AVR + repro, to je samozřejmě jiná liga :-)
kublik (19)|30.3.2013 21:38
Ano, to mi je jasne, ale do nejakych 15k czk sa s AVR + repro5.1 + player sa nezmestim ;( tak aby to malo aspon trosku lepsi zvuk...
Ladys (1829)|31.3.2013 10:42
[QUOTE=kublik;451316]Ok, precital som si, ale aj tak sa tomu nerozumiem tak ako vy tu, som iba kuchar ;)[/QUOTE]

aj kuchar si moze udelat jednoduchy prehlad o danych vyrobkov, staci precitat,