Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamery: video z mini DVD Kamery do PC a nastavení rozlišení

Neregistrovaný (0)|22.2.2013 00:26
Tazatel: V.N.

Znění dotazu: Dobrý den,
mám videokameru Panasonic NV GS320 a nahrané videokazety, které jsem dodnes nepřehrál do PC a už chci konečně zpracovat. Prosím o radu:
1. stáhnout do PC přes USB 2.0 nebo přes Fire Wire?Dochází při stahování přes USB 2.0 k nějaké ztrátě/degradaci videa? Četl jsem na to hromadu názorů a každý pes, jiná ves. Jde mi o to, jestli použít USB konektor, což je pro mě jednodušší nebo zajistit Fire Wire aby byl výsledek lepší.
2. jak nastavit fps, komprimaci atd. tak, aby nedošlo ke zhoršení kvality videa a zase nebylo video v řádech GB za minuty záznamu.
3. má smysl ještě na tuto kameru točit nová videa nebo radši koupit novou kameru s full HD rozlišením?
Jde mi o to, že mám 107 cm full HD TV a nevím, jestli rozdíl u této mini DVD kamery a dnešních full HD kamery při pouštění na TV je značný.

Předem děkuji za rady. Vím, že je informací na webu všude spousta, ale při pročítání webůůjsme docházel k různým názorům.
Děkuji
Vráťa

Technika, které se dotaz týká: Kamera Panasonic NV GS320
arkij (540)|22.2.2013 09:17
[QUOTE=;446367]1. stáhnout do PC přes USB 2.0 nebo přes Fire Wire?[/QUOTE]

Přes FireWire - použij WinDV (Mourek) http://windv.mourek.cz/, nebo přímo SW ve kterém budeš stříhat, počítej že hodina má cca 13 GB - nic se nepřevádí, kvalita se nesnižuje, jenom se to co je na kazetě uloží na HDD
USB pro tento úkon není v daném případě použitelné.
Smysl točit na ni nová videa asi už dnes nemá protože i trochu slušnější kompakt Ti natočí video lépe i pro Tvoji [FONT=Verdana]107 cm full HD TV[/FONT].
vivid.sk (11472)|22.2.2013 11:15
[QUOTE=arkij;446391]USB pro tento úkon není v daném případě použitelné.[/QUOTE]
Ale je. Dana kamera (po nainstalovani ovladacov z prilozeneho CD) vie grabovat aj cez USB. V rovnakej (nezmenenej) kvalite.

k povodnym otazkam:

1) S kludnym svedomim pouzi v pripade tejto kamery USB. Na stiahnutie pouzi originalny sw z CD, vytvori ti avi v povodnej kvalite (ako uz napisal arkij)
2) Nijako. Kvalita je povodna. Cize 720x576@50i. Audio je PCM.
3) Zial nie. Tato kamera ma sice kvalitnu optiku a vyborny obraz v low-light, ale co z toho, ked je to SD.
arkij (540)|22.2.2013 18:50
[QUOTE=vivid.sk;446405]Ale je. Dana kamera (po nainstalovani ovladacov z prilozeneho CD) vie grabovat aj cez USB. V rovnakej (nezmenenej) kvalite.[/QUOTE]

Těch DV kamer, co mohly používat USB pro nekomprimované stažení videa z pásky nebylo moc, tak se omlouvám, že jsem si to tak detailně nezjistil, jinak ale ostatní platí a jak vivid potvrzuje
Neregistrovaný (0)|22.2.2013 20:55
Díky za rychlé shrnutí.
A v jakém rozlišení ukládat?
Jde mi o nastavení v Pinnacle nebo Win Movie Maker.
Díky
VN
arkij (540)|22.2.2013 22:37
[QUOTE=;446494]A v jakém rozlišení ukládat?[/QUOTE]

Co v jakém rozlišení ukládat?

To co stahuješ z kamery bude mít rozlišení Pal DV - 720x576 a datový tok 25 megabit/sec - pokud ne, tak to nějak blbě stahuješ

To co budeš exportovat z editačního SW by pak mělo mít výstup stejnej jako originál bez ztráty kvality pro archivaci (například zpět na kazetu)

Škála toho co budeš někde přehrávat je pak široká a je dobré tomu výstup přizpůsobit (Mpeg2 pro DVD, m2ts pro HDD přehrávače, Xvid a Divx pro PC a některé TV apod.)
To je ale na dlouhý popis, někde to nastuduj, nebo se zeptej na konkrétní výstup.
vivid.sk (11472)|23.2.2013 08:59
Idealne pokial by soft vedel ulozit priamo taky format, aky je zdroj (DV). Premiera to vie a rekomprimuje (modifikuje) iba sminky, ktore su "poznacene" nejakym efektom. Takto neprides o ziadnu kvalitu. Ulozenie do MPEG2 v dnesnej dobe nepodporucam. Rozdiel v kvalite oproti povodnemu DV nie je zanedbatelny. Problem je akurat v prehratelnosti, dnesne MMC DV format zvacsa nepodporuju, mozes to prehravat v/z HTPC, pripadne priamo z kamery/pasky na TV.