Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uživatelské dojmy (LCD 40")

dvorakluk (4)|16.2.2013 20:53
Ahoj,
vybírám novou TV a už mi zbyli poslední tři kandidáti:
Sharp LC-40LE830E
Toshiba 40TL938G
Sony Bravia KDL-40EX650

Nejde mi o multimediální funkce (vlastním MMC) a 3D nevyžaduji.
Chápu, že kvalita obrazu a barevného podání je věcí subjektivní, proto se na vás obracím s dotazem na zkušenosti s uživatelským rozhraním, jeho odezvou, EPG atd.
Zkrátka bych byl rád, pokud by mi mohli vlastníci jednoho z výše uvedených typů popsat co jim na tv vyhovuje a co naopak vadí..

V alzasoftu a datartu mi odmítli do rukou půjčit DO se slovy, že tam mají moc frmol a že nemůžou každého hlídat. V OKAY mi přislíbili zapůjčení, když se stavím o víkendu. Tento to ale nestihnu a navíc tam z výše uvedených modelů měli pouze toho SHARPa.

Děkuji za případné odpovědi
KamilZ (10277)|16.2.2013 21:01
Přidal bych ještě Panasonic TX-L42ET5. Po dlouhé době rozumný člověk... Výběr bez Samsung a LG se hned tak nevidí.

Z těch tří má podle mě nejhorší UX Sony, u toho vždy rostu. Ale žádná tragédie to není, nicméně mi nesedí.
Ivo Mašek (10205)|16.2.2013 21:06
Já bych bral SHARP, protože TV od tohoto výrobce mám. Je tam i záruka obrazovky vyrobené v Japonsku v továrně SHARP (oni nikde jinde obrazovky nevyrábí a ani nechtějí, aby se obrazovky od SHARP vyráběly mimo Japonsko). Takže asi nebudu nestranným diskutérem :-) . Na SONY se tu na můj vkus objevuje dost stížností a Toshiba byla kdysi velmi dobrá, ale dneska bych si to rozmyslel do ní jít (už to není ta původní japonská výroba s příslovečnou kvalitou)
V tom Datartu to znovu zkus - když tak si vyžádej vedoucího úseku (na mumlání prodavače/podavače se vykašli). Ovšem, pokud se ti při předvádění nějaký model zalíbí a budeš ho chtít, je opravdu pak slušností ji tam i zakoupit - ne jim říct, že půjdeš na jinam, nebo na net
dvorakluk (4)|16.2.2013 21:14
Díky, na ten Panasonic jsem nekoukal, ale když ho někde potkám, tak ho prohlédnu.. ještě mě napadlo - pokud má někdo možnost srovnat upscaling z DVB-T SD mezi uvedenými modely, podělte se prosím :) na prodejnách do TV pouštějí většinou prezentační FHD materiál a TV ani nemají naladěné.
A u té Toshiby si nejsem jist MPEG4 u DVB-T ani ze stránek výrobce mi to není jasné.

S koupí v obchodě počítám - zatím nejvstřícnější byli právě v OKAY, akorát tam si nejsem jist jednou věcí a to značením - neprodávají modely s koncovkou E (které jsou určeny pro Evropu, pokud jsem to správně pochopil), ale s koncovkou S. Mohl by to být problém?
Ivo Mašek (10205)|16.2.2013 21:19
OKAY je pro mě nedůvěryhodný kšeft. Možná jsem paranoik. Možná jsem na ně zlej. Ale důvěru k nim prostě nemám. K DATARTu mám nejlepší reference a osobní zkušenost. DATART má u mě PLUS !
Hmm (1739)|16.2.2013 21:28
[QUOTE=dvorakluk;445761]V alzasoftu a datartu mi odmítli do rukou půjčit DO se slovy, že tam mají moc frmol a že nemůžou každého hlídat. V OKAY mi přislíbili zapůjčení, když se stavím o víkendu.[/QUOTE]Tohle je ovšem na stížnostní mejl ma ústředí těchto prodejců, na Alzasoft a Datart přímo rozhořčený, protože Tě pokládají za zloděje, kterého je nutno hlídat.

Nevím z jaké vzdálenosti se budeš na TV dívat, ale na téhle úhlopříčce bych upscaling u TV vysílání moc neřešil, to spíš u filmů a seriálů v AVI a MP4 s typickými cca 270 řádky, budeš-li si je přes USB pouštět.
KamilZ (10277)|16.2.2013 21:30
[QUOTE=dvorakluk;445769]A u té Toshiby si nejsem jist MPEG4 u DVB-T ani ze stránek výrobce mi to není jasné.[/QUOTE]
E-shopy ho uvádějí, na stránkách výrobce je to velmi pravděpodobně skryto v H.264: http://www.toshiba.eu/television/3d/tl/40tl938/
dvorakluk (4)|16.2.2013 22:20
[QUOTE=Ivo Mašek;445771]OKAY je pro mě nedůvěryhodný kšeft.[/QUOTE]
Nemám s nimi žádné zkušenosti, tak nemohu soudit..
[QUOTE=Hmm;445773]Nevím z jaké vzdálenosti se budeš na TV dívat[/QUOTE]
cca 2,5m..
[QUOTE=KamilZ;445775]E-shopy ho uvádějí, na stránkách výrobce je to velmi pravděpodobně skryto v H.264: http://www.toshiba.eu/television/3d/tl/40tl938/[/QUOTE]
Díky, snad je to opravdu tak :)
Ivo Mašek (10205)|16.2.2013 23:05
H.264 je skutečně Mpeg_4 :-)
dvorakluk (4)|16.2.2013 23:14
To vím, konkrétně jde o part 10.. jen mi to přišlo nešikovně/nejasně uvedené..
Ivo Mašek (10205)|17.2.2013 09:10
Tohleto je u nás k sehnání. Co ty na to?
http://www.tvdigitalne.cz/technisat-tareo-40-titan.html
Jan10 (836)|17.2.2013 14:10
Sony ex650 má pouze 50hz panel >>> případný blur, trhaný pohyb při sportu
Na Toshibu je tady recenze: http://www.avforums.com/reviews/Toshiba-40-46-TL968B-3D-LED-LCD-Television-Review_471/Review.html - PRŮMĚR ...
Sharp může být asi nejlepší volba z těchto http://www.avforums.com/reviews/Sharp-LE831-LC-40LE831E-46LE831-3D-LED-LCD-TV-Review_209/Review.html - GOOD ...
Koukni do té tabulky - je tam i řádek "video processing SD/HD"
Ještě bych do výběru přidal Philips 5007 - nepřiplácíš za 3D a uživatelé si chválí přirozené podání barev a dobré zpracování pohybu.
Pokud nevadí slabší úroveň černé - kontrastu, tak bych se zaměřil i na Panasonic ET5 - pro někoho možná nejlepší volba v této cenové úrovni ...