Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerMedia TVPhone98w/VCR - Slabý signál nebo rušení?

CoSpi (1)|9.5.2004 22:05
Mám takový problém. Když jsme měly kabelovku, tak mi to chodilo všechno celkem slušně, ale teď nenaladím vůbec nic. Na tývce se nechá naladit cokoli bez antény.
Mám AVerMedia TVPhone98w/VCR. Jinak rádio je v poho.
Kodl_tvf (40)|18.5.2004 09:39
Samozřejmě, možné je obojí.
V každém případě by stálo za to vyzkoušet kvalitní anténní kabel. Kabelovka totiž má signál o síle kolem 70dB (i výše), takže pokud jsi měl původně špatný kabel, nemuselo se ti to moc projevit, protože i po útlumu byl na konci kabelu ještě dostatečně silný signál pro tuner karty.
Teď, když máš normální venkovní anténu, tak už signál nemusíš mít dostatečně silný a tím pádem se ti může nekvalitní kabel projevit více.
Kromě toho, kabely mají různý útlum na různých frekvencích. Frekvence kanálů air-broadcast vysílání TV se liší od kabelovky.
Pokud nepomůže pokus s kvalitním ant. kabelem tak bych ještě zkusil dát k anténě nějaký kvalitní zesilovač.
Tvojí kartu bych nepodezříval. Podle mého názoru je dostatečně kvalitní.
Bohužel všechny TV karty trpí neduhem, že potřebují mít na vstupu silný a kanálově dobře ohraničený signál.
Ivo Mašek (10205)|18.5.2004 11:19
to COSPI:
Jakmile na kabelovce klesne signál pod 50 dB - mechanici mají pohotovst. Musíš dosáhnout alespoň 40 dB. Bez zesilovače se neobejdeš.