Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LS570S vs externí HDD

vcacky (4)|11.1.2013 22:55
Dostal jsem výše uvedenou TV a mám s ní jeden problém. Neumím na jeden disk nahrávat z TV a i přenášet filmy z PC. Udělal jsem na disku dvě partition, jednu ntfs a jednu jsem nechal pro TV (350+350GB). Před nahráváním si TV udělala formátování a tím totálně rozhodila obě partition, tak že tam zbyla jedna velká pro TV jedna nevim co a z NTFS zbylo kousek.
A teď mi prosím poraďte jak to udělat abych měl půlku disku na nahrávání z TV a druhou půlku na stahování z PC. Nejsem žádný velký ajťák a s linuxem neumim :-)
Předem všem děkuji za dobrou radu.
dacaneq (2)|12.1.2013 12:04
Dobrý den, připojím se taktéž k dotazu. Mam 42LM670S a koupil jsem si externí HDD. Rád bych využil možnosti nahrávání ale i toho že na disk si umístním filmy a fotky z PC abych pc nemusel zapínat a spouštět DLNA. Tedy prosím mohl by mi někdo objasnit jak to je:

- Dá se na externí disk (sloužící pro nahrávání) přistoupit - V počítači - tady se jeví jako disk s neznamým file systémem a není vubec vidět obsah - OS win7. Nebo dá se na disk přistoupit pomocí DLNA či sdílení přes televizi po síti?
- Dají se z disku vyextrahovat nějak nahrané pořady? Dají se přehrát v pc? Dají se převést do smysluplného formátu? *mkv, *avi, *mpg?
- Dají se na disk nějak nahrát filmy a fotky z pc? A poté si je spouštět v TV?

Díky moc všem za Vaše rady a postřehy.
KamilZ (10277)|12.1.2013 12:34
dacaneq: ne, ne a ne (vše za předpokladu jedné partition na disku)

vcacky: jestli Ti teď TV na disk dokáže nahrávat, tak pomocí nějakého nástroje (Parted Magic, MiniTool Partition Wizard apod.) pouze partition pro TV zmenši a za ní udělej druhou pro Windows (NTFS). Jestli to pak půjde nevím, ale za pokus nic nedáš.

PS: Nevím jaký typ partition TV dělá. Pokud je to XFS, tak ten určitě umí Parted Magic.
vcacky (4)|12.1.2013 13:47
KamilZ: TV na disk nahrava, musi si ho nejdriv zformatovat, ale nahrava. Problem je, ze predela partišny podle sveho. Udělam 2x 350GB a ona si z toho udela 680GB + 8MB pro sebe a pro PC zbyde prd. Nevim proc to predelava.

PS: dělá jfs partition.
luiz (214)|12.1.2013 13:47
S více oddíly jsem již před nějakým časem experimentoval, vč. zmenšování - bez úspěchu. Proto vás musím zklamat, ale nahrávat a zároveň přehrávat soubory z PC nejde. Musíte použít jiný disk.
KamilZ (10277)|12.1.2013 13:53
vcacky: to zmenšení by následovalo až po zformátování v TV. Ale podle toho co píše luiz to zřejmě bohužel nemá cenu.
vcacky (4)|12.1.2013 14:01
Jo, to zmenšení dělá ta mrcha na zdi :-)
Takže myslíš že to nejde?
KamilZ (10277)|12.1.2013 14:10
Nevím, jestli jsem pochopil první větu :-). Naformátuješ HDD v TV, pak strčíš do PC, zmenšíš a uděláš další partition. Zkusit to můžeš, je to akce na 5 minut. luiz s tím úspěšný nebyl a nemám důvod mu nevěřit. Třeba se ale od té doby mohla stát nějaká změna ve firmware, nebo měl velký HDD a mohl se projevit vliv advanced format apod., náhoda je blbec. Maximálně potvrdíš jako další nezávislý že to fakt nejde :-).
Mayki07 (185)|12.1.2013 14:22
Na Samsungu to gunguje bez problému, mám 500GB disk rozdělený na 100GB pro nahrávání a 400GB pro filmy, TV vidí dva disky, který ji označím tak naformátuje a potom nahrává...
vcacky (4)|12.1.2013 16:18
[QUOTE=KamilZ;440646]Nevím, jestli jsem pochopil první větu :-). Naformátuješ HDD v TV, pak strčíš do PC, zmenšíš a uděláš další partition. Zkusit to můžeš, je to akce na 5 minut. luiz s tím úspěšný nebyl a nemám důvod mu nevěřit. Třeba se ale od té doby mohla stát nějaká změna ve firmware, nebo měl velký HDD a mohl se projevit vliv advanced format apod., náhoda je blbec. Maximálně potvrdíš jako další nezávislý že to fakt nejde :-).[/QUOTE]
Udělam dvě partition, strčím do TV, tak to předělá podle sebe. Partition rozhodí na jednu velkou a dvě malý. Nechápu proč TV zasahuje do partition na HDD.
KamilZ (10277)|12.1.2013 17:28
Protože je to uzavřený systém a nemáš ji do toho co sahat :-). Tak tu velkou pak v PC zmenši, dvě malé posuň a udělej čtvrtou (na konci) NTFS....
luiz (214)|13.1.2013 15:11
Tu velkou v PC nezmenší ani nepřidá další. Jakmile totiž disk telka zformátuje, PC už televizí vytvořený oddíl nerozpozná ,tudíž jej nejde ani zmenšit či vytvořit jiný.