Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mizení radiových kanálů na Ferguson Ariva 250 Combo

MarioF87 (6)|1.1.2013 18:27
Pořídil jsem si satelit a jako přijímač jsem si koupil Ferguson Ariva 250 Combo. Mám monoblok, takže chytám družice Astra 1 a Astra 3 a k tomu pochopitelně DVB-T. S TV kanály nemám žádný problém, už dvakrát se mi však stalo, že mi zmizely naladěné a uložené radiové kanály.

Poslední případ vypadal takto: včera, tj. 31. 12., jsem před půlnocí nastavil nahrávání z rádia (slovenské radio Regina na Astře 3) na 1. 1. 2013 v 9 hod ráno. Ještě předtím bylo nastavené nahrávání z ČT 1 o půlnoci. Ráno po deváté hodině přijdu k televizoru a vidím, že přijímač je v provozu, běží tam Cinemax, tedy televize (naštěstí nastavené nahrávání z ČT 1 proběhlo), nic se nenahrává (tedy rozhlas) a z radiových kanálů jsou přístupné jen ty z Astry 1. Astra 3 přes noc kompletně zmizela, proto se pochopitelně nic nemohlo nahrávat. Nechápu, proč se po nahrávání z ČT 1 přijímač sám nepřepnul do stand-by a byl aktivní, ani jak mohly zmizet ty radiové kanály z celé jedné družice. No a když se něco podobného stalo poprvé, tehdy to bylo opačně - zmizely kanály z Astry 1, zůstaly jen z Astry 3. Pokud jde o rozhlas vysílající z DVB-T, naladil se (či zůstal) jen Proglas. Rádia z A3 jsem znovu naladil, DVB-T už tak nechám, protože bych to musel ladit všechno vč. televizních kanálů a nechci do nich rýpat, když fungují.

Otázka ale je, jak dlouho mi to vydrží, než to rádio budu muset znovu ladit, a hlavně proč to mizí. Napadá někoho něco? Má to snad souvislost s tím, že jsem předtím nahrával z tv? To by snad nemělo, přijímač by se měl umět sám vypnout po každém nahrávání i přepnout mezi tv a rádiem.
vivid.sk (11472)|1.1.2013 18:36
verzia fw?
MarioF87 (6)|1.1.2013 18:55
Hm, tak s firmware jsem zatím nic nedělal, mám to vše opravdu jen pár dní a nijak jsem do toho nezasahoval (raději jsem ani nechtěl). Takže je tam to, co je tam od výroby. Z hlavy to nevím, ale zjistím to, po večeři se to pokusím sem dopsat, pokud se dostanu k počítači.

EDIT: tak z možností v menu uvádím dvě informace, nevím, co z toho je směrodatné.

HW version 37032
HS1C (ani nevím, co to je) 37032-01047
vivid.sk (11472)|1.1.2013 19:16
pozri v menu Nastroje / informacie / maincode.
Pripadne nahraj odtialto komplet lososov setting pre tvoj model. [1.18B6]
MarioF87 (6)|1.1.2013 22:26
maincode mi to píše V1.20B6
vivid.sk (11472)|1.1.2013 22:36
To je (relativne) aktualny fw. Skus pouzit posledny, alebo aktualne aktualizovany od lososa 1.18B6 (linka je v predch. prispevku vyssie)
MarioF87 (6)|1.1.2013 22:43
Můžu se zeptat, co to jako ovlivní? Není to starší než ta moje verze? Navíc, jestli to dobře chápu, tak ty settingy z netu už obsahují různá nastavení, vč. naladění programů, a když to pak budu chtít upravit podle svých potřeb, bude s tím docela piplačka. Už tak bylo dost pracné upravovat "pouhých" 250 tv kanálů a zhruba stejně tolik rádiových.
A co dekódovací karta, když budu muset znovu nastavovat datum nebo něco, nezmizí mi záhadně dvouměsíční promo balíček? Omlouvám se za amatérské otázky, ale opravdu v tomhletom jsem zcela nováček, nejen zdejším statusem :)-
vivid.sk (11472)|1.1.2013 23:07
- Pokial je tento problem nahravania bug danej verzie, ina verzia toto moze odstranit (co ale neviem nijako zarucit, mozes to odskusat).
- Jedna z fw je starsia, jedna je novsia.
- Ano, v danych nastaveniach uz mas naladene kanaly od lososa (aj rozumne zoradene).
- Datum sa nastavi sam, balicek promo urcite nezmizne.

Pokial mas nejake dalsie otazky, odporucam prestudovat prilozene informacie vid "settingy.txt", je tam uvedene snad vsetko, co sa tohto tyka.
MarioF87 (6)|2.1.2013 10:33
Ještě jsem trochu pátral na netu a vypátral jsem toto:

http://www.ferguson-digital.eu/en/component/content/article/39/408.html

Nebylo by lepší zkusit nejdřív tohle než nějaké patche? A druhá věc - taky jsem našel na netu, že při použití patche si zruším záruku na přístroj. Je to pravda? Pak bych to nerad dělal, takže bude asi lepší zkusit tu aktualizaci.
vivid.sk (11472)|2.1.2013 13:07
[QUOTE=MarioF87;438836]Nebylo by lepší zkusit nejdřív tohle ....[/QUOTE]
Iste. Mas moznost odskusat. Aktualny fw sa vzdy nachadza na oficialnych strankach
tahlovej (304)|2.1.2013 13:49
[QUOTE=MarioF87;438836]Ještě jsem trochu pátral na netu a vypátral jsem toto:

http://www.ferguson-digital.eu/en/component/content/article/39/408.html

Nebylo by lepší zkusit nejdřív tohle než nějaké patche? A druhá věc - taky jsem našel na netu, že při použití patche si zruším záruku na přístroj. Je to pravda? Pak bych to nerad dělal, takže bude asi lepší zkusit tu aktualizaci.[/QUOTE]Nejdůležitější nastavení pro používání timeru - nesmíš použít vypnutí do "deep" standby!!! Na dipleji vypnuté ARIVY musí zůstat hodiny!!!
MarioF87 (6)|2.1.2013 14:54
[QUOTE=tahlovej;438896]Nejdůležitější nastavení pro používání timeru - nesmíš použít vypnutí do "deep" standby!!! Na dipleji vypnuté ARIVY musí zůstat hodiny!!![/QUOTE]

Hm, díky za radu! Právě že já od počátku mám to "deep" standby, nemám vůbec hodiny na displeji. Hned to jdu změnit!