Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

šedo černý průhledný pruh přes celý obraz

jhhrdina (5)|9.12.2012 11:47
Ahoj prosím o radu,
mám novou LED TV Samsung UE46ES6570, zakoupenou 6.10.2012.
Včera jsem zaznamenal šedo-černý průhledný pruh přes celý obraz.
Můžete mi prosím poradit, zda se to dá odstranit nějakým nastavením a čím to může být zapříčiněno?
Jinak jsem s TV absolutně spokojený. TV mám připojenou přes přepěťovou ochranu. Ani na kabelu HDMI jsem nešetřil, pro lepší obraz při přehrávání filmů z PC.
Ale takhle doprasenej obraz jsem opravdu nečekal :-(

Díky za reakci Honza
IMAG0297.jpg IMAG0298.jpg
Retiree (659)|9.12.2012 11:56
[QUOTE=jhhrdina;435396]Jinak jsem s TV absolutně spokojený[/QUOTE] Tomu nerozumím...
Problém je pouze při připojení na internet, nebo i při přehrávání filmů nebo sledování tv?
Tipuju na poruchu LED podsvícení v rámu (edge). Jednoznačně reklamovat!
Heartwork (2358)|9.12.2012 11:59
Možná ti tam Samsung omylem instaloval svůj [FONT=Verdana]micro dimming ultimate :)

A teď vážně..., tady asi opravdu pouze reklamace.


[/FONT]
jhhrdina (5)|9.12.2012 12:08
Je to tam pořád, u běžné DVB TV, i u připojení HDMI při sledování filmů, připojeném odpojeném internetu.
Pozadí Google, jsem tam dal pro lepší viditelnost...

Díky za reakci.
H.
Heartwork (2358)|9.12.2012 12:10
Reklamace a svátky nejspíše bez TV. :-(
zatty (1215)|9.12.2012 12:33
to vypadá že se odporoučely diody, vzhůru do servisu
Pytkin (7947)|9.12.2012 12:34
Neni to daka zemna slucka? Robi to aj ked je telka komplet od vsetkeho odpojena?
KamilZ (10277)|9.12.2012 12:34
Krásná ukázka Edge podsvícení, když vypadne jeden pás. U krajů je to nejvíc vidět, protože čím víc ke středu, tím víc se musí rozvádět světlo i ze sousedních, aby se vykryla ztráta.
jhhrdina (5)|9.12.2012 13:20
Díky za reakci,
je možné, že by to bylo zapříčiněno nějakou špatnou manipulací s TV? (nejsem si ničeho vědom)
Nebo je to čistě závada přístroje? a sem tam se to u nějakého kusu stane...
Může se to zhoršovat? Je to na výměnu za nový kus, nebo jen oprava servisem?
Ptám se pro argumentaci při reklamaci.

Ještě jednou díky za rady,
H.
Retiree (659)|9.12.2012 13:28
[QUOTE=jhhrdina;435417]je možné, že by to bylo zapříčiněno nějakou špatnou manipulací s TV? (nejsem si ničeho vědom)
Nebo je to čistě závada přístroje? a sem tam se to u nějakého kusu stane...
Může se to zhoršovat? Je to na výměnu za nový kus, nebo jen oprava servisem?[/QUOTE]

ad 1) Leda by jsi pro ovládání tv použil kladivo, nebo manželka pro čištění obrazovky Savo
ad 2) To je velmi pravděpodobné
ad 3) Zhoršovat se to může. Asi záleží na servisu, při záruční opravě nejspíš výměna příslušného dílu
jhhrdina (5)|9.12.2012 13:32
Pruh je tam pořád, i po odpojení HDMI 1.4 zn. ROLINE. I po odpojení DVD přehrávače, ten je připojen přes dodávanou redukci s TV, scart/EXT(RGB).
I po odpojení kabelů - vypnutí, malé pauzy a zapnutí, pruh nemizí.. (zapojen zůstal jen scart)
Retiree (659)|9.12.2012 13:43
Jak psali i ostatní, jedná se velmi pravděpodobně o technickou závadu podsvícení displeje (vadné diody, studené spoje apod.). Záruční oprava v autorizovaném servisu je nutná...
jhhrdina (5)|17.12.2012 18:42
Tak TV opravena. Byl to vadný konektor podsvětlení.
Volal jsem rovnou na Samsung, ne na prodejce. Na lince Samsung si vzali komplet info o TV a závadě, řekli mi, že do dvou dnů zavolá technik, ten volal hned druhý den a další den si pro TV přijeli, tzn. ve středu a dnes v pondělí je TV zpět a opravena. I když jsem byl se servisem spokojen, tak doufám, že jejich služby už potřebovat nebudu.
Dagy2 (3153)|19.12.2012 14:25
Tak mne sa to stalo tiež. ešte na CRT. Potom niekto utrel prach z obrazovky a bolo to OK. :)

Teraz tiež vážne - studený spoj sa môže stať úplne u každého zariadenia. Myslím že ale v tomto prípade vyšiel práve ten Samsung vzhľadom na rýchlu reakciu -na výbornú.