Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BDS590

kuman (131)|6.12.2012 22:05
Mám takový problém.Po změně FEC 3/4 na 5/6 nejdou HD programy na frekvenci 12 207 rozkódovat.Obraz je pouze jedno velké barevné zrnění,EPG se normálně zobrazí.Na ostatních frekvencích,které HD programy vysílají problém není.Karta i cam modul irdeto od skylinku byla vyzkoušena jiných přijímačích,kde funguje.Je to možné že,byla závada na tuneru pouze u této frekvence ?
KamilZ (10277)|7.12.2012 06:53
Spíš problém s FEC 5/6 v 8PSK, viz např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Ale divné je, že EPG jede. Když to zkusíš proladit, tak to stanice normálně najde?

[QUOTE]"Chceme testovať na" mase "našich partnerov. Zatiaľ sa zdá, že prijímača spracovávajú FEC = 5/6 bez problémov," vysvetľuje webe parabola.cz Jaromír Glisník, predseda predstavenstva spoločnosti M77 Group, prevádzkovateľ služby Skylink, dôvod rozšírenia testov s DocuBOX HD .[/QUOTE]
kuman (131)|7.12.2012 16:48
Dal jsem tovární nastavení,znovu jsem naladil všechny placené programy,moc jich teda nemám(balíček flexi 7),a problém trvá stále.Aktualizace přístroje je nejnovější.
KamilZ (10277)|7.12.2012 17:02
Zkus nějaký FTA s DVB-S2 a FEC 5/6: http://cz.kingofsat.net/sat-astra3b-fta.php
kuman (131)|7.12.2012 20:05
Tak jsem zadal 12 051 (SAT BG a BNT WORLD) a 11 817 (Planeta HD) a opět problém. Na frekvenci 11 778 (High tv a Astra demo Rai) fungují.
KamilZ (10277)|7.12.2012 20:32
11 778 má FEC 9/10 a QPSK. Teď je ale jasné, že to není nekompatibilitou mezi přístrojem a modulem (když nejedou ani FTA, měl jsi pro jistotu vytáhnutý modul?), ale je to přímo v přístroji. Takže jediná šance zřejmě bombardovat support, aby aktualizoval firmware :-(

Jen pro jistotu - poslední firmware je z 29/11/2012 (zřejmě nějaký malý patch), ten jsi myslel?
kuman (131)|7.12.2012 21:51
Mám tam :verze ovladače H80604
verze SW:BR.8.42.149.B
Nic novějšího není.Ale přesto ti děkuji za snahu o pomoc,po novým roce pojede bedýnka na výlet do autorizáku na reklamaci.
*single* (130)|7.12.2012 23:02
Mě to na tomhle stroji taky nejede. Na tvém místě bych to do servisu neposílal, jsem přesvědčenej, že s tím nic neudělají. FEC 5/6 na DVB-S2 je nějakej začarovanej, či čo... Zajímalo by mě jestli nové modely HR923S apod., tohle zvládají. Protože pokud v tom bude Skylink pokračovat, potřebujeme nové příjmadlo.
kuman (131)|8.12.2012 12:20
Já ho tam ale odvezu,ať se starají.Pokud se "závada" projeví jako neopravitelná,pokusím se získat prachy zpět a koupit něco jiného.Přístroj musí DVB-S2 umět bez ohledu na jiné parametry.
KamilZ (10277)|8.12.2012 13:26
Pokud má v menu u DVB-S2 8PSK volbu FEC 5/6, tak je velká šance to uhrát na závadu. Pokud to tam nemá, tak to asi bude trochu hádačka.
kuman (131)|8.12.2012 16:24
V menu lze nastavit pouze Frekvence,Polarizace,Symbolová rychlost,Modulace,Hledání sítě.Typ hledání,22kHz tón,DISEqC,Výkon LNB,Transpondér,Motor.Vše ostatní je automatika.Programy fungovali,nyní nefungují.Takže je to HW nebo SW závada.Od toho se dá odrazit.
Dagy2 (3153)|9.12.2012 11:16
[QUOTE=*single*;435242]Mě to na tomhle stroji taky nejede. Na tvém místě bych to do servisu neposílal, jsem přesvědčenej, že s tím nic neudělají. FEC 5/6 na DVB-S2 je nějakej začarovanej, či čo... Zajímalo by mě jestli nové modely HR923S apod., tohle zvládají. Protože pokud v tom bude Skylink pokračovat, potřebujeme nové příjmadlo.[/QUOTE]

single, čo je toto za čudná rada? Čo s tým má skyLink? Proste ak je skutočne problém v tom, že tento prístroj nezvláda štandardné vysielanie (FEC, 8PSK, QPSK a iné ptákoviny) tak ho treba REKLAMOVAŤ, VRÁTIŤ. Inak sa nič nikam nepohne.
Najhoršie (a najšpinavšie a podrazácke) riešenie je predať ho niekomu ďalšiemu, kto nemá zaplatené HD programy a príde na to možno na vianoce alebo za pol roka!
Takých ľudí by som odsúdil na 5 rokov nepodmienčne bez TV. :)
*single* (130)|9.12.2012 17:50
Skylink před časem hlásil, že bude postupně měnit u DVB-S2 programů FEC na 5/6. Z toho plyne, že BDS590 bude ze Skylinku hrát stále méně stanic. A LG bohužel neoplývá ochotou opravovat chyby ve firmware, a že tento stroj pár mušek má... (pokud je to vůbec chyba firmware, např. u Xtrend bylo nutné měnit nějaký krystal v tuneru aby se to rozchodilo). Takže předpokládám, že návštěva servisu přinese v případě BDS590 jen systémový reset a vymazání naladěných programů. U tohoto přístroje je dost peklo znovu třídit nějakou tu stovku stanic :-k
Pokud by prodejce vrátil peníze, bylo by to ideální ale tak nějak tomu nevěřím... Ale co, můžeme zkusit a uvidíme.
kuman (131)|9.12.2012 18:42
Nevím kolikrát jsi vyřizoval reklamaci,ale snad je normální,že když reklamuji přístroj z důvodu závady,tak při převzetí chci vidět přístroj v bezchybném provozu.Pokud je reklamace řešena přes prodejce a on zašle opravený přístroj zpět poštou a závada není odstraněna,tak reklamuji opravu.Proto preferuji autorizáky,tam se to všechno urychlí.Když to nepůjde, tak to nepřevezmu.Zákonná lhůta pro opravu je 30 dní a pokud to nestihnou nebo se závada nepodaří odstranit ,tak to vše už zařizuje autorizák.Je jenom na mě jestli budu chtít zpátky peníze nebo jiný kus.Něco podobného jsem řešil u dvd rekordéru panasonic.Dostal jsem potvrzení o neopravitelnosti,tu jsem zaslal i s přístrojem prodejci a ten mi za cca 2-3 týdny poslal peníze na konto.
kuman (131)|3.1.2013 18:55
Tak dnes mi vrátil autorizák přístroj jako neopravitelný z důvodu nerentability opravy.Vadná základní deska.Vše potřebné jsem naskenoval a odeslal mailem prodejci.Samozřejmě požaduji odstoupení od smlouvy.Teď ještě vybrat náhradu- slušný HD sat co umí nahrávat a přehrávat z HDD.
Dagy2 (3153)|4.1.2013 00:02
Toto bol jediný správny postup. Najhoršia reakcia na problém je zmieriť sa s ním. Fandím ti a prajem lepšiu ruku pri novom výbere.
Teraz vyberaj skutočne SAT prijímač a nie nejaký rekordér s DVB-S tunerom.
kuman (131)|4.1.2013 17:12
Dagy 2:Možná se budeš divit,ale byl jsem s ním velmi spokojený.Přehrál všechny běžné formáty, s televizí obstojně komunikoval ,obraz ze sat.i dvb tuneru byl velmi slušný.Za 4500 Kč to umělo spoustu věcí.Pro nenáročného uživatele naprosto dostačující.Ovládání bylo naprosto jednoduché a přehledné.Teď hledám sat přijímač s rekordérem na flešku a HDD a zatím mi funkcemi nejvíce vyhovuje jeden model od Mascomu.Bral bych i Technisat,ten ovšem neumí přehrávát stažené filmy.