Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za Dune HD Smart B1

Nikoloki (55)|11.3.2018 08:17
Ještě doplním další možnost: jelikož televizor umí přehrávat WAV (i 24 bit, 192 kHz), tak si nakonec asi vše převedu do WAV - je mi celkem fuk, jestli mi hudba zabere ve FLAC 140 GB nebo ve WAV 280 GB - nicméně pořád mě bude štvát, že šíleně drahý televizor FLAC přehrávat neumí …
vivid.sk (11472)|11.3.2018 10:34
[s]Aké máš audio komponenty k TV? [/s]
Precital som si este raz a nasiel som ;)

Takze TV->AVR-repro. OK.
- Hlasitost ovladas priamo na AVR?
- Pozor na resampling audia (neviem, ci je to standard, mne TV up/downsampluje vsetky zdroje na 48k, a zaroven znizi hlasitost vystupu (zrejme prevencia pred clippingom), takze ten vystup nieje ani pocutelne rovnaky, ako priamy vystup z inych zdrojov, ktore mam).
jito (999)|11.3.2018 11:18
Chtít po televizi jako samozřejmost přehrávat FLAC???Nechápu.....
A já zase potřebuju,aby dělala vanilkovou zmrzlinu......
vivid.sk (11472)|11.3.2018 11:44
[QUOTE=jito;533904]A já zase potřebuju,aby dělala vanilkovou zmrzlinu...... [/QUOTE]
Zmrzlinu by som bral aj ja :)

Ale k neprehratiu flac, na to nieje rozumny dovod. Je to 15+ rokov stary standard, ktory je free (bez licencnych poplatkov pri implementacii dekodera, na rozdiel od inych, ktore TV standardne prehrava).
Foolproof (2713)|11.3.2018 14:51
[QUOTE=Nikoloki;533718]Na stará kolena rozhodně nejsem netopýr a tedy ani neslyším rozdíl mezi FLACem a MP3 s 320 kbit/s, takže přehrávání FLACů si nechám pro sváteční chvíle[/QUOTE]

Tento názor jsem taky kdysi zastával, ale protože na stará kolena je pro mě poslech hudby sváteční chvíle, tak to poslouchám na koncertní hlasitost se sedadlem v první řadě a garantuji, že to poznat je, zkreslení je daleko nižší.
(Yamaha + Magnat)
Nikoloki (55)|5.4.2018 14:31
2 vivid: Jasně, ovladač TV ovládá přes HDMI link hlasitost na receiveru, takže běžně používám jen TV ovladač. Eventuální resampling audia nemám jak zjistit, ale nechápu, jaký by k němu měl televizor důvod.

---------- Doplněno v 13:31 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:26 ----------

2 jito: jsou to "chytré přístroje" přehrávající kdeco - fotky, video, audio, ale LG BD player za 2 500 Kč FLAC přehraje a LG OLED TV za 100 000 Kč FLAC nepřehraje - a to je ten největší nesmysl - téměř nejlevnější BD player FLAC umí, zatímco špičková televize nikoliv - což je kompletně na palici …
jito (999)|5.4.2018 15:00
Sám jsi si odpověděl-player to přehraje a a TV ne.
Pořád nechápu,k čemu to je dobré-to si na TV budeš vychutnávat HiRes FLAC hudbu????
Potěš koště........
whitesak (406)|5.4.2018 16:21
[QUOTE=jito;534194]Pořád nechápu,k čemu to je dobré-to si na TV budeš vychutnávat HiRes FLAC hudbu????[/QUOTE]

Předpokládám, že nejde o to si FLACy pouštět na OLED drahé TV přes její repráky, ale o to, že tato TV zřejmě FLAC soubory prostě nezná a tudíž její Player je prostě nepustí - rozuměno ani na digitální výstup této TV (jako PCM) který je připojen na slušný Receiver nebo zesilovač s digitálním vstupem - HDMI nebo Optiku.
A to pak smysl dává - TV používat jen jako rozhraní pro pro přehrávání FLAC souborů, ale vlastní poslech a D/A převod dělá receiver (zesilovač)...
Takže že to LG neumí je fakt slušně řečeno - hloupé...
Nikoloki (55)|5.4.2018 18:27
TV to jen posílá do receiveru připojeného přes HDMI ARC. Jinak ta TV přehraje HiRes 24 bit 192 kHz WAV, ale obyčejný 16 bit 44,1 kHz FLAC prostě nevidí. Debilita je v tom, že ač jak BD player, tak TV fungují jako přehrávač, tak vlastně i návrhově novější a 40× dražší TV neumí na rozdíl od BD playeru přehrát ten FLAC. Jak už jsem psal, ještě pořád můžu taky FLAC převést zpátky do WAV, který televizor umí přehrát - a jestli mi audio zabere místo 250 GB nějakých 500 GB je mi na 24 TB NASu celkem jedno :) Jinak na přehrávání audia se samozřejmě obejdu zcela bez TV a stačí k němu jenom receiver, ale za prvé musím vytáhnout jeho DO :) a za druhé na jednořádkovém displeji receiveru se seznamem skladeb blbě listuje …
sblasko (11)|12.11.2018 16:35
Hmm zapinat TV aby som si pustil hudbu ?? Chapem spravne - potrebuje screen na vyber danej skladby?
A co tak AirPlay a hudbu si vyberu v mobilu, ktory vidi muj NAS na domacej siti....