Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: Propojení televize, satelitu a DVD/VHS rekordéru scartem

Neregistrovaný (0)|23.11.2012 20:23
Tazatel: Bohouš

Znění dotazu: Můžete mi prosím poradit, jak scartem propojit televizor Panasonic TX–25CK1P/M (1 scartový výstup) se satelitním receiverem Golden Interstar GI–S770 CR Xpeed Class (1 scartový výstup) a s DVD a VHS rekordérem FUNAI TD6D-D4413DB (2 scartové výstupy)? Až dosud jsem používal DVD a VHS rekordér LG RC 278 rovněž se dvěma scartovými výstupy, který jsem propojil jedním scart kabelem se satelitem a druhým s televizí. Všechno bez problémů fungovalo, ale když totéž udělám s Funai, obrazovka televize zrní a nejde na ní ani satelit, ani DVD/VHS. Díky předem za radu.

Technika, které se dotaz týká: FUNAI TD6D-D4413DB
Panasonic TX–25CK1P/M
Golden Interstar GI–S770 CR Xpeed Class
KamilZ (10277)|23.11.2012 21:00
Poradil bych Ti tohle všechno vyházet a pořídit něco rozumného, ale to asi předpokládám neprojde...

Zaujala mě věta "obrazovka televize zrní". Máš na TV přepnutou na AV vstup? Tam by totiž při puštěném FUNAI (DVD nebo film z kazety...) nic zrnět nemělo. Zrnění je z tuneru v TV, který bys v téhle kombinaci neměl nepoužívat.
Neregistrovaný (0)|23.11.2012 21:52
Díky za nasměrování. Je mi jasné, že televize (z r. 2004) a satelit (z r. 2007) už jsou dávno za zenitem (pokud na něm kdy byly :-)), ale protože o tom bohužel nerozhodnu sám, budeme je doma nejspíš mít do té doby, dokud se neopravitelně neporouchají nebo jejich oprava nebude rentabilní, což ovšem mí drazí blízcí musí slyšet od opraváře, ne ode mě :-). Funai je volba kvůli tomu, že má DVD i VHS rekordér (na VHS by stačil i přehrávač, ale shánět kombinaci DVD rekordéru s VHS přehrávačem má IMHO ještě menší smysl). To přepnutí TV na AV režim rozhodně zkusím, ale dá se obecně říct, že princip "satelit scartem propojený s recordérem, rekordér druhým scartem propojený s televizí" je správný? Nebo by to mělo být ještě nějak jinak? Propojit navíc anténní výstup satelitu s anténním vstupem rekordéru a anténní výstup rekordéru s anténním vstupem televize by asi ničemu dalšímu nepomohlo, nebo ano? V případě předtím používaného DVD a VHS rekordéru LG to na základě výše uvedeného principu fungovalo a propojení anténních vstupů se nijka neprojevovalo, takže jsem ho ani neužíval.
KamilZ (10277)|23.11.2012 22:06
Lepší je se to snažit rozchodit přes SCARTy, přes RF anténní vstupy to bude ještě horší (myslím kvalita). TV má pouze SCART? Nemá žádné AV CINCH? Pokud má CINCH (3x, červený+bílý+žlutý), tak bych to propojil takto (DVR=FUNAI):
DVR -> TV přes SCART
Satelit -> TV přes CINCH
Satelit -> DVR přes SCART

alternativně (podle konektorů):
DVR -> TV přes CINCH
Satelit -> TV přes SCART
Satelit -> DVR přes CINCH

Tím budeš mít možnost sledovat satelit na TV bez zapnutého DVR a také na DVR ze satelitu nahrávat. Na TV si budeš jen přepínat AV vstup. Pokud mají některé dvě vzájemně propojená zařízení možnost RGB režimu a máš plná SCART kabel, tak to na RGB přepni, je to o něco lepší (ale musí to podporovat obě strany + mít patřičný SCART kabel).

Pokud má TV pouze 1x SCART a nemá CINCH, tak:
Satelit -> DVR přes SCART
DVR -> TV přes SCART
Tak budeš moci nahrávat ze satelitu na DVR. Ale pro sledování satelitu budeš muset mít zřejmě puštěné DVR, protože to ve vypnutém stavu nemusí propouštět. Když v této variantě přidáš připojení DVR -> TV přes RF, tak se dostaneš na první variantu, ale s o něco horším obrazem (pokud to na tak malé TV půjde poznat).
Neregistrovaný (0)|23.11.2012 22:28
Televize CINCH (sice dost nešikovně zepředu, ale přece jen) má, takže by takhle propojit šla, jen mě trochu mate, že původní DVR LG byl se satelitem i s televizí propojený jen SCARTy, ale přesto ve stand-by režimu DVR se dalo normálně dívat v televizi na satelit a po zapnutí DVR bez problému nahrával program ze satelitu.
Neregistrovaný (0)|23.11.2012 22:35
Svou předchozí reakci jsem psal ve chvíli, kdy jsi editoval svou odpověď, proto jsem se v ní nevyjádřil k variantě, že TV CINCH má. Díky moc za radu, snad to po přepnutí TV do AV režimu a propojení podle Tvého návodu už bude fungovat. Zítra to zkusím, ještě jednou děkuju.