Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: MPC - trhání obrazu v závislosti na nastavení audia

 1. #1
  Je tu pořád
  Registrace
  Jun 2012
  Příspěvků
  1,568

  Zdravím.

  Dnes jsem narazil na poměrně záludný problém a protože se mi ani po spoustě hledání nepodařilo zjistit, co se vlastně děje, rád bych se o svoje poznatky podělil.

  Takže ve zkratce - chtěl jsem se podívat na film a zjistil jsem, že se obraz nějak nepříjemně trhá. Jedná se o přehrávání 1080p MKV z (HT)PC prostřednictvím MPC-HC se zapnutým DXVA. Začal jsem se tedy hrabat v nastavení a po zobrazení statistik jsem si ověřil, že nejde jenom o moje oči, ale něco je skutečně špatně. Viz příloha "bad.jpg".

  Tak jsem zkoumal, zkoušel, experimentoval, testoval, ... Nebudu vás nudit popisem celé své strastiplné cesty, pouze tu shrnu hlavní závěry:
  - problém se týká dvou konkrétních filmů, u ostatních jsem si toho nikdy nevšiml
  - problém dokážu reprodukovat jak na HTPC+TV, tak i na svém PC+LCD
  - jak píšu v titulku, problém je závislý na volbě audio stopy (byť jsou obě DTS 5.1 @ 1.5Mbit, nastává to prostě jenom u anglické)
  - problém vzniká jenom při nastavení audia na bitstream, pokud nechám MPC aby audio dekódoval a posílal dál jako 5.1 PCM, vše je v pořádku

  Pro referenci ještě přikládám screenshot správného chování (nechme teď stranou, že nepřehrávám ve 24p, vím o tom) - "good.jpg".


  Omlouvám se za tenhle přístup, ale má někdo alespoň nějakou představu what the F is going on? Opravdu nechápu, jak může jedna konkrétní audio stopa v jedné konkrétní konfiguraci zcela rozbít zpracování videa. A nebo doporučujete to jednoduše svést na poškozené MKV a dál neřešit?

  EDIT: Sotva jsem příspěvek poslal, podařilo se mi vygooglit téměř stejný dotaz. Zdá se, že nejsem jediný s tímhle bitstream problémem. http://www.avsforum.com/t/1393846/pr...rops-in-mpc-hc
  Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: bad.jpg 
Zobrazení: 207 
Velikost: 540.8 KB 
ID: 20483   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: good.jpg 
Zobrazení: 186 
Velikost: 547.3 KB 
ID: 20484  
  Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 16-11-2012 v 21:30
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #2
  Je tu pořád
  Registrace
  Jun 2012
  Příspěvků
  1,568

  Vím, že jsem se v tomhle tématu asi pronikl více do hloubky, než je tu na fóru běžné, ale pokud by sem nějaký nešťastník zabloudil s podobným problémem, přikládám ve stručnosti své zkušenosti a i řešení problému.

  Vůbec jsem netušil, do čeho jsem se to vlastně pustil, když jsem pomocí googlu začal hledat informace o "advanced" konfiguraci MPC-HC. Byl jsem zvyklý plně využívat tu krásnou vlastnost tohodle přehrávače, že stačí nainstalovat a ihned je připraven k použití a zvládne v podstatě jakékoliv video. Proto jsem docela koukal, když jsem narazil na řadu návodů využivajících další nástroje jako LAV Filters, madVR, ReClock, CoreAVC, ... Např. zde: http://myanimelist.net/blog.php?eid=717799.

  Řešením nakonec byl onen ReClock, protože problém opravdu souvisel více se zvukem, než obrazem. Nechápu absolutně jak to funguje, protože všechny zdroje tvrdí, že ReClock má význam jenom pro získání kvalitního PCM a v případě Bitstreamingu v podstatě nehraje žádnou roli, ale moje zkušenost je opačná. Takže používám ReClock abych obešel Windowsí DirectSound filtr a ačkoliv ReClock s audiem nijak nemanipuluje, problém trhaného videa to řeší.

  A jako bonus ještě doplním, že LAV filtry řeší obdobným způsobem problém hardwarové akcelerace na Sandy Bridge procesorech. Momentálně zkoumám ještě madVR pro získání kvalitnějšího obrazu při upscalingu, ale zatím je to ve fázi testování, protože mi zlobí přehrávání prokládaných videí. Jako stabilní konfiguraci proto mám MPC-HC + LAV + ReClock.
  Odpovídat lze po přihlášeníPodobná témata

 1. LCD: Samsung UE32D6100 - trhání obrazu
  Od AceMsnsCZ v sekci Televize: LCD, plazma
  Reakcí: 26
  Poslední příspěvek: 13-02-2012, 21:47
 2. TV UE55D6000 Trhani obrazu
  Od Dotalia v sekci Televize: LCD, plazma
  Reakcí: 16
  Poslední příspěvek: 19-11-2011, 10:25
 3. Trhání obrazu v ProgDVB
  Od mmarvv v sekci DVB-S
  Reakcí: 5
  Poslední příspěvek: 12-04-2010, 16:46
 4. Reakcí: 0
  Poslední příspěvek: 15-02-2009, 17:58
 5. Trhání obrazu ve Win MCE
  Od prokyno v sekci SW pro TV karty
  Reakcí: 9
  Poslední příspěvek: 24-04-2008, 22:32