Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: kostičky XviD/DivX

tie tie je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Je normální, že po jednoprůchodové kompresi v XviD/DivX na bitrate 1200 vznikají po celém obraze kostičky. Jsou velké tak 3x3mm. Zdrojový obraz je MJPEG nahraný z kvalitní nahrávky VHS. Dělal jsem to VDubu(i Mod).
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

na tuhle bitrate je zazrak ze nemaj 3x3cm.... jo je to celkem normalni...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

tie: Udělej to v MPEG-2 na Mainconceptu v 512x288x25 a žádný kostičky tam nebudou

Kostičkují více MPEG-4 protože jsou nekvalitní - DivX, XVID, WMV = nekoukatelné !!!

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no ze nekoukatelny bych zrovna netvrdil...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Bullback
    tie: Udělej to v MPEG-2 na Mainconceptu v 512x288x25 a žádný kostičky tam nebudou

Kostičkují více MPEG-4 protože jsou nekvalitní - DivX, XVID, WMV = nekoukatelné !!!
    Billback (sorry ) budes prekvapeny, ked najdes svoj oblubeny titul onedlho vo WMV \/ tomu mpeg2 nesiaha ani z polovice dat.toku

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

>>>> budes prekvapeny, ked najdes svoj oblubeny titul onedlho vo WMV tomu mpeg2 nesiaha ani z polovice dat.toku <<<<<

To je dobrý, , a hlavně V1 je uplně stejné jako WMV9 a kolik vývoje je to let ????
    WMV má jednu výhodu a to že má relativně slušný obraz ve větším rozlišení než DivX, ale MainConceptu se nevyrovná, rozdíl je veliký a obraz lepší u toho MC.

Jó a tilul, no asi budu mít smůlu, v tom se s Tebou shodnu, bohužel doba je taková, tj. v neprospěch kvality ...

Oprava: Pěkný jsem nahradil "relativně slušný", uš se si dal facku za tak hrubou chybu :-& :-& :-&

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Az na to, ze WMV uz davno zvlada aj HD rozlisenie s ovela nizsim dat.tokom, ako potrebujes u Mpeg2 \/ Ale ok, je to tvoj nazor.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

HD, pfffffff, High level je už v MPEG-2 od samého počátku, a menší tok je blbost, je akorát jiný systém pozadí, to ale je vidět v jakési podobě "oddělení jedné části od obrazu od druhé", je to jiné než MPEG-2 či DivX ale trpí to velikou vadou právě v tom "táhnoucím se" či odělujícím se pozadí".

Jednoduše - kvalitou je WMV horší než MPEG-2.

Čím nižší tok tím blíže k uplatnění WMV ale za cenu špatného a zkresleného podání.

MPEG-2 je vůbec velmi chybový a hlavně v ML, v HL je to o poznání lepší - profi formát.

No je to Tvůj názor,mám nějaké (jednu) nahrávku ve WMV a V2 a oproti MainConceptu v MPEG-2 jsou to "prašivci"

Předpokládám že nesrovnáváš MPEG-2 ze satelitu, DVB-T nebo nějakej "fatal error" na TMPEGNCu nebo CCE, Ligossu atd ...

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Nie nie, porovnavam vystup z Vegasu u WMV9 HD 720p (60fps) pri dat.toku 5000kbps a u Mpeg2 HD 720p (60) pri dat. toku 9000kbps (defaultne ti ponukne 18000kbps) a videokvalitu si daj na 31. Ten WMV to zvlada grandiozne

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Zkus tam dát 5000 pro rychlé video do toho Billova vejmyslu a seš nahranej ..., to jedině že bys použil nějake korektor čtverečků a mazanic (barvy - to WMV čuní dokonale) ....

Jo a nezapomeň najít nějakej program pro počítání těch čtverečků, nějakej "kvalitatometr" - to abys to nějak vysvětlil

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Praveze sa ti snazim vysvetlit, ze s WMV nie je ziadny problem ani s koceckovanim, tam kde uz ani DivX, XviD nestacil, pomohol on. A este Mpeg2 potrebuje daleko vyssi dat.tok, aby sa mu vyrovnal.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

sa pobite, cvoci

tie: tie stvorceky udavaj ked uz tak v pixloch lebo milimetre a podobne sracky zavisia od uhlopriecky obrazovky, rozlisenia a velkosti preview okna a ked udavas bitrate udavaj aj rozlisenie a ci je to prekladane alebo nie, na tom tiez dost zavisi

Bullback: na hrube porovnanie povodneho a vysledneho videa ma dost funkcii aj Vegas, ale ide to aj napisat... pokial mi niekto napise rutiny ktore mi budu na vystupe vypluvat maticu s RGB alebo YUV hodnotami jedneho a druheho videa, zvysnu matiku spacham na pockanie. Vid moj comment k testu MPEG-2 encoderov.

Suhlasim so StayManom ze WMV 9 je dooost gooood. BTW stalo by za to porovnat vo Vegase vysledok kompresie s originalom.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

>>>> WMV nie je ziadny problem ani s koceckovanim, tam kde uz ani DivX, XviD nestacil, pomohol on<<<<

Ha,ha, kde je mez si zkus MJPEGem, když se budou rychle střídat snímky tak nebude stačit jakýkoli encoder, encoder který používá (a funguje to) nějaký lepší formát komprese základního snímku (jen MPEG) tak se to projeví (musí to být vidět) na nějakém jiném negativu, např. barevnostech či rozostření atd., zázrak neexistuje, vždy je něco za něco, je jen na uživateli jak posoudí celkový dojem ... U mě jsou to "ochlemstanice", mapy a čtverečky. Tím trpí všechny MPEG tak co řešit jiného než zvýšit tok.

Na 5000 bude koskatět vše stejně MC i WMV, zkus dát na vegas fotky 50 za sec. a uvidíš (každou jinou), pak si prohlédni každý snímek (i odečtový) ...

>>>> WMV 9 je dooost gooood. BTW stalo by za to porovnat vo Vegase vysledok kompresie s originalom. <<<<

Nóóó, to by bylo terno
    Čím jednoduší komprese tím méně chyb ...

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od tie
    Je normální, že po jednoprůchodové kompresi v XviD/DivX na bitrate 1200 vznikají po celém obraze kostičky. Jsou velké tak 3x3mm. Zdrojový obraz je MJPEG nahraný z kvalitní nahrávky VHS. Dělal jsem to VDubu(i Mod).
    to ze ti to ctvereckuje na 1200 znamena, ze mas neco nastaveno "dost blbe" (kdyz jsem kdysi v real capturingu [fullpal] zachytaval s podobnym biratem, tak ne ze by obcas nebyly, ale urcit ne tak velke)

a jinak 1pass je o nicem....

a kdyz zachytavat do divx, tak jedine Quality based a min. 90% (podle mne lepsi nez jakykoli MPEG2 zachytavac...)

uz vidim, jak se SOKOLI OCI nekterych odpurcu Divxu zacnou zlobit

PS: nedavno jsem tak chytil Moby Mo Rodgerse z Geneva Jazz Live (analog satelit, tj. sumu az moc), a pokud pochybujete o kvalite/ctvereckovani apod., jsem ochoten SOKOLIM OCIM zaslat vzorek....

tie tie je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Monitor mám staré 14 palců. Zachytávám z televize do MJPEG v rozlišení ve full palu (768x576). Potom ve VirtDubu zapnu deinterlace a nastavim bitrate.

Mě hlavně jde o to, že vím, že před časem (pár měsíců) mi to ty kostečky nedělalo(díval jsem se na videoklip nahraný z ČT2 (horší signál) - kvalita obrazu byla špatná, ale ani jedna kostička a použil jsem určitě 1pass a bitrate kolem těch 1200 v Xvid a to bylo nahraný přímo do Xvidu) . Zkoušel jsem i starší Xvid kodeky, ale je to to samý jak teď = špatná kvalita s kostečkama.

Nastavení Xvidu používám defaultní. Ale i když použiju nějaky wide searchy, atd. tak se to zlepší jen o fous = furt kostečky.
    Když to zkusím 2pass, tak také jen minimální zlepšení.

Jiný menší problém: Používal jsem teď Xvid 1.0 RC1(2) od Koepi. Udělal jsem nějaké film, dal jsem to kamošovi a ten říkal, že to strašně blikalo, jako by byla snížená frekvence obrazu. Dělalo to i na jiných videách s tímto kodekem. Já sem ten problém neměl. Kamoš měl aji nainstalované ten samé kodek a k tomu oba používáme FFDShow.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DIVX a XVID do AP-2
    Od janci53 v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-08-2011, 16:29
  2. DivX, Xvid HD
    Od Spiderrr v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 05-07-2007, 12:20
  3. DVD s DivX i s XviD
    Od ladinek v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 02-03-2007, 16:23
  4. Aky DVD divx, xvid prehravac s plynulim prehravanim Divx ..?
    Od mirrec v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 05-06-2006, 15:48
  5. Xvid do DivX??
    Od maggo v sekci Kodeky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-11-2004, 11:22