Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovládání sestavy TV-Reciever

radek70 (10)|8.11.2012 04:41
Prosbičku - mám tuto sestavu (ale problém je asi obecný):
TV Panasonic VIERA TX-P42ST30E
DVD Player Panasonic
Reciever Yamaha RX-V673

Vše propojeno přes HDMI, TV je připojena přes HDMI-ARC. Vzájemná komunikace funguje, ovládání hlasitosti přes ARC také.

A teď problém:
Dá se nějak jednoduše přepínat mezi HDMI zdroji a TV signálem (tuner je v TV)?
Na ovladači od recieveru přepínám vstupy, a na ovladači TV pak musím zároveň přepínat mezi TV a AV.
Je nějak řešitelné, aby mi to řídil jen ovladač od recieveru, nebo si musím na televizní programy pořídit externí settopbox/satelit?


Díky
Calebcz (138)|8.11.2012 07:13
Ja to vyresil pomoci dalkoveho ovladani Logitech Harmony.
zatty (1215)|8.11.2012 08:15
ovladač od AVR by měl být multifunkční, stačí někde v manuálu nájít kódy na značku TV a sprárovat to
Dagy2 (3153)|8.11.2012 09:33
Nepochopil som tvoje zapojenie, ale ovládač Yamaha má možnosť naučiť niekoľko povelov a je možnosť použiť 4 preddefinované "scény", priradiť im vstupy a zapínať súčasne viacero zariadení.
radek70 (10)|8.11.2012 11:56
Dagy2: přepínání vstupů funguje dobře, ale problém je v tom, že televize (a tedy i tuner) není na žádném vstupu, ale na výstupu. Pokud bych měl satelit, tak je to jednoduché, zapojím ho do HDMI3, v Yamaze nastavím scénu "TV" na tento vstup a je to ok.

Zatty: ovladač spárovaný mám, ale je to krkolomné. Chci se dívat na TV: na ovladači zmáčknu scénu "TV". Nyní musím tlačítkem "Input" nalistovat "TV". A můžu se dívat. Když se chci přepnout na poslouchání rádia, tak na ovladači zmáčknu scénu "RADIO", a tlačítkem INPUT musím nalistovat HDMI2.
zatty (1215)|8.11.2012 18:38
tak nápad, kup HDMI switcher narvi ho do AVR a s AVR do TV a máš po problému, protože switch ti bude pouštět jen ten kanál který budeš mít zaplý

http://www.gospos.cz/gembird-datovy-prepinac-hdmi-switch-3-cesty-dalkove-ovladani-x150676

protože jinak to nevyřešíš

jo a malá otázka, AVR nemá náhodou HDMI contorol v nastavení?