Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat SkyStar HD2+TechniSat CI slot ke SkyStar HD 2

KamilZ (10277)|30.10.2012 18:51
Upřesni - nahrávka byla OK, ale při sledování během nahrávání to kravilo? Jestli ano, tak je signál OK a máš problém až dál - ovladače, nastavení apod. Nevím, jestli HW dekódování H.264 na úrovni Nvidia pomůže, pokud to nepodporuje karta - jestli to do grafiky už karta neposílá dekódované.
PV_ox (182)|30.10.2012 19:01
To opravdu nemá MPEG4? Podle tohoto http://www.amazon.de/TechniSat-SkyStar-HD-2-PCI/dp/B0011UC1O6 ano.

Jinak jaký máš modul? Nemáš Mascom Cryptoworks Irdeto? Mě to s ním kostičkovalo na některých HD kanálech Skylinku a na Eurosportu SD na Sony TV, zkoušeli jsme lecos, natáčení parabolou, výměnu LNB, nakonec jsem dal TV do servisu, protože na jiných přístrojích i jiných TV Sony mi to fungovalo a prý je to tím modulem, že nestíhá. Na jiném modulu jim to prý běželo OK. Televizi už mám zpět doma a budu zkoušet.
maserkovi (62)|30.10.2012 19:18
Mám přesně tento modul od mascomu co píšeš a kostičkuje to na hd kanálech od skylinku. Zkoušel jsem i jiný dva muduly ale ty s kartou nespolupracujou vůbec.

- - - - doplněno - - - -

KamilZ- Při nahrávání to blblo taky ale když jsem si pustil potom to co jsem nahrál tak to kostičkování tam nebylo a nahrávka byla uplně bez čistá bez jediný závady.
KamilZ (10277)|30.10.2012 19:23
On je rozdíl mít MPEG-4 a mít HW MPEG-4. Uložit MPEG4 stream na disk je zátěž 0%, ale dekódovat ho a zobrazovat (posílat do grafiky dekódovaný) je něco jiného. Ale opravdu nevím, jestli to tak DVB-Viewer v kombinaci s tou kartou dělá.

maserkovi: co to sledování během nahrávání? Jak máš nastave DVBViewer pro práci s obrazem (DirextX)?

- - - - doplněno - - - -

Takže platí #51 a problém zřejmě není ani v CI modulu (ten musí dekódovat i pro nahrávku). Čím pak tu nahrávku prohlížíš? Také přes DVBViewer?
maserkovi (62)|30.10.2012 19:54
Přehrával jsem to v km playeru a Windows pla. a tam to nekostičkuje a když jsem to zkusil přehrát v dvbviewru tak tam to kostičkuje stějně jako když jsem to nahrával
vivid.sk (11472)|30.10.2012 19:58
Pokial je nahravka v poriadku (a vies to na 100%) problem by som videl v dekoderi.
Aky dekoder pouzivas v dvbvieweri? (zalozka DirectX / H264 decoder).
Cim nasledne prezeras nahravku?


updated: v tom pripade si zmen dekoder, ktory nastavis v DVBV. Odporucam nejaky, ktory vie pouzit tvoje GPU. (to vie standardny dekoder z windowsu7 Home Pro, alebo PowerDVD, alebo ffdshow DXVA)
maserkovi (62)|30.10.2012 20:05
Takhle to tam vypadá:
PV_ox (182)|30.10.2012 20:40
[QUOTE=KamilZ;430140]On je rozdíl mít MPEG-4 a mít HW MPEG-4[/QUOTE]

Já původně myslel, že mají všechny tyhle tunery HW dekóder, ale teď jsem koukal, že většina výrobců to vůbec neuvádí zda je to HW nebo SW a protože např. Technotrend má z cca 10 výrobků jediný s HW dekodérem, tak bude mít asi i většina jiných výrobců jen SW...takže to je nic moc.
vivid.sk (11472)|30.10.2012 20:49
[QUOTE=PV_ox;430161]..takže to je nic moc. [/QUOTE]
Naco ti je v dnesnej dobe HW dekoder? Ma to kazda jedna GPU uz par rokov dozadu.
Zbytocnost zvysovat naklady na vyrobu satelitnych kariet (ktore stale nie su lacne a hlavne uz ich skoro nikto nevyraba).
Wintermute (265)|30.10.2012 21:17
[QUOTE=maserkovi;430152]Takhle to tam vypadá:[/QUOTE]

Zkus místo Mainconcept kodeků přepnout na Microsoft DTV. Dlouhodobě mám nejlepší zkušenosti s komerčními kodeky Cyberlink PowerDVD 9/10/11/12 se zapnutou HW akcelerací.
vivid.sk (11472)|30.10.2012 21:24
PowerDVD dekodery su OK (na rozdiel od ich SW), myslim, ze stacilo nainstalovat trial, a dekoder bol k dispozicii.
Neviem ci to takto funguje aj v poslednych verziach.
PV_ox (182)|30.10.2012 22:09
[QUOTE=vivid.sk;430162]Naco ti je v dnesnej dobe HW dekoder? Ma to kazda jedna GPU uz par rokov dozadu.
Zbytocnost zvysovat naklady na vyrobu satelitnych kariet (ktore stale nie su lacne a hlavne uz ich skoro nikto nevyraba).[/QUOTE]

Jasný, blbě jsem to napsal, myslel jsem to spíš ve smyslu toho, že se v předchozích příspěvcích řešilo, že karta nemá HW dekódér MPEG4, takže těch, které jej mají není moc...

Jinak s těma DVB-S2 kartama je to fakt docela bída, cena vysoká a výběr od renomovaných firem minimální...
vivid.sk (11472)|30.10.2012 22:38
Mi hovor :), zohnat nieco na slovensku je temer nemozne (okrem uz skoro nedostupnych SS HD2).
Na druhej strane, ked za nizsiu cenu dostanes uz kompletny STB, kto si dnes kupi kartu (+ dalsie naklady na citacku)? Situacia sa rapidne za posledne 3 roky zmenila.
mirekv (7169)|31.10.2012 08:26
Karty jsou na ústupu, mám SkyStar HD2 + Phoenix, ale co jsem si pořídil STB Technistar, tak ji prakticky nepoužívám, komfort, zejména pri nahrávání, je neporovnatelný.
maserkovi (62)|31.10.2012 15:05
Tak jsem to přepnul na microsoft dtv a vypadá to že už to chodí. Koukal jsem jenom půl hodky a kostičkování nikde. Ještě uvidíme večer až budu koukat déle ale vypadá to slibně protože předtím to blblo snad každých půl minuty
KamilZ (10277)|4.11.2012 12:44
Teď jsem po delší době narazil na něco, co se dá připojit k PC a má i CI slot: http://shop.olmi.cz/zbozi/2466-tbs5980-qbox-ci-dvb-s2-tv-tuner-usb, http://tv-tunery.heureka.cz/technotrend-s2-3650-ci/ (asi nemá DVB-S2, pouze MPEG4)
ComaR (7)|5.11.2012 20:28
Zdravim. Ve WMC se mi špatně zobrazujou háčky a čárky. Zkoušel jsem změnit kódování přímo v dvb Linku(tam kde se konfuigurujou kanály atp), ale nepomohlo to. Jedná se o HTPC s kartou, která je uvedena v nadpisu tématu a placenou verzí programu DVBLogic TV Source a Connect servrem. Všechno už funguje, krom té diakritiky ..
pavele (3)|10.1.2013 15:19
[QUOTE=maserkovi;429115]tak bingo,když jsem jel vrátit modul do datartu kartu tak mi tam vyhrabali modul od mascomu a už to jede. Všem díky za rady.[/QUOTE]

Několik let již používám HTPC postavené na Windows 7 s Media Centrem a DVBLinkem ke své spokojenosti. Vše běželo na Skystar HD2 + modul Cryptoworks + karta Skylink Cryptoworks. Bohužel nyní po přechodu na Irdeto mě to nejede (ani v DVBVieweru). Zkoušel jsem dva moduly: Irderto CI+ a Mascom Irdeto Cryptoworks 1.23. Obojí jsem zkoušel s kartou Irdeto ICE. Bohužel žádná kombinace mě nejde. Pokud tam dám zpět starý dobrý Cryptoworks modul od Technisatu a kartu Irdeto ICE tak to jede.

Jak jsem pochopil, tak používáš stejnou kombinaci Skystar HD2 + CI modul + Mascom Irderto Cryptoworks + Irdeto ICE. Je to tak?

V čem může být problém u mě? Kombinace hardware? Verze firmware, ovladačů? Dekodéry? ...

Díky za rady
sanchez13 (1071)|10.1.2013 15:51
[QUOTE=pavele;440364]Pokud tam dám zpět starý dobrý Cryptoworks modul od Technisatu a kartu Irdeto ICE tak to jede[/QUOTE]
a naco teda menis modul, ked ti to v tejto kombinacii ide ?
KamilZ (10277)|10.1.2013 17:08
[QUOTE=pavele;440364]Bohužel nyní po přechodu na Irdeto mě to nejede[/QUOTE]
Jaký přechod "na Irdeto" máš na mysli? Teprve teď jsi vyměnil CW kartu za ICE? Jestli ano, tak Ti bude neomezeně jezdit se stejnou funkčností i ve starém CW modulu, nemusíš se bát (a žádný přechod na Irdeto to ani není). Co se týká Mascom 1.23 tak ten umí s ICE pracovat v obou režimech - jak CW tak PI-Sys a dá se to přepínat. Je možné, že tato karta (Technisat CI + SkyStar HD2) snese pouze jeden z těchto režimů, vyzkoušej.

S moduly CI+ tato karta nejezdí, chce jen "CI".
pavele (3)|10.1.2013 17:53
Dle mých informací má být vysílání v systému Cryptoworks ukončeno a přechází se zcela na systém Irdeto. To má probíhat postupně, takže teď ještě stále Cryptoworks z větší části funguje. Proto jsem měnil i kartu za Irdeto ICE (ta však běhá v obou systémech). Myslel jsem si, že musím vyměnit i CA modul, aby pak uměl dekódovat vysílání v systému Irdeto. Mám pravdu nebo jsem pochopil změnu na Irdeto špatně?

Jak přepnu Mascom mezi systémy CW a PI-Sys?
golfLC (1941)|10.1.2013 18:15
1.) Karta ICE len emuluje CW kódovanie...
2.) V menu modulu
sanchez13 (1071)|10.1.2013 18:41
ako tu uz bolo pisane, modul menit nemusis. ICE karta je typu IRDETO, ale dokaze emulovat aj cryptoworks.
Preto ju mozes s kludom pouzivat v CW module a nic nemusis prepinat :-)
pavele (3)|11.1.2013 07:41
[QUOTE=sanchez13;440401]ako tu uz bolo pisane, modul menit nemusis. ICE karta je typu IRDETO, ale dokaze emulovat aj cryptoworks.
Preto ju mozes s kludom pouzivat v CW module a nic nemusis prepinat :-)[/QUOTE]

Ano, ICE karta umí oba systémy. Jde mě však o modul, ne o kartu. Umí starý modul Technisat Cryptoworks oba systémy? Dle mého ne. Dle mého se v tomto modulu pouze karta Irdeto ICE přepne do režimu Cryptoworks a vše funguje, protože stále ještě jede vysílání v systému Cryptoworks.

Nyní však řeším jaký modul mě bude fungovat až bude vysíláno jen v systému Irdeto. Kombinace Skystar HD2 + ???modul??? + karta Irdeto ICE + vysílání jen v systému Irdeto.
KamilZ (10277)|11.1.2013 07:51
NE! V tom modulu se ICE přepne do režimu CW nebo Pi-sys (Irdeto) podle toho jak si to nastavíš. A po páté - i režimu CW to bude fungovat po vypnutí CW u Skylinku, protože se to jako CW jen tváří jen pro přijímač, interně to jede jako Pi-sys a má to jiné kódy než starý CW, který se utlumuje. Máš to detailně popsané na stránkách providera.
vh123 (2)|6.2.2013 15:14
Koukám že tato diskuse ještě není úplně mrtvá, tak se zkusím podělit o svůj problém.
Jsem satelitní technikou zcela netknutý, nicméně se mi úspěšně povedlo nainstalovat parabolu s monoblokem Inverto, zapojit do HTPC z druhé ruky zakoupený Technisat SkyStar HD2 kartu včetně CI slotu, nainstalovat do W7 x64 BDA drivery (1.1.504) a jak v DVB Dream tak DVBlink TVSource nastavit transpondér a provést scan z obou Aster 1 a 3. Všechny nekódované programy fungují perfektně. Zasekl jsem se ale na zakódovaných programech od Skylinku. Celý komplet tuner + CI slot + CAM modul jsem koupil od člověka, který mi potvrdil, že s touto kombinací mu to se SKylink ICE kartou fungovalo.
Mám CAM Irdeto SMIT CI+, o kterém jsem se dočetl že při vložení karty Irdeto se chová jako CI+, což je u CI slotu problém. Nicméně s ICE kartou by to mělo fungovat a provedl jsem výměnu karet s kolegou, takže aktuálně mám také ICE 01, CAM modul by měl emulovat Cryptoworks a CI slot by s CAM neměl mít problém. Bohužel ani tak to nefunguje. Mohu nějakým softwarem ověřit to že je CAM vložený do CI slotu a že vidí Smart kartu? Ještě mne napadlo že problém je v ovladačích nebo obslužném SW.
Nenašel by se někdo s funkční kartou na W7 x64, který by se podělil o svou verzi ovladačů a software, ve kterém funguje dekryptování Skylink programů? Případně - pomohl bych si jiným CAM modulem? Nebo ještě jinak - má někdo zkušenost s USB čtečkou SmartCard a softwarem aby ho mohl použít pro dekryptování DVBLink?
Předem děkuji.
5a528027bac0a4a53ecf46ad04d8977a--mmf250x250.jpg
vivid.sk (11472)|6.2.2013 15:58
[QUOTE=vh123;444452]má někdo zkušenost s USB čtečkou SmartCard [/QUOTE]
Pre ICE karty by mal fungovat ako server OSCAM. Ako klienta nastavis v DVBV napriklad acamd. Nutne je pouzit citacku phoenix.
vh123 (2)|11.2.2013 12:30
Objednal jsem u šikmookých soudruhů tuhle čtečku a až dojuchají po oslavách Nového roku, snad pošlou. Nějak nemám nervy metodou pokus omyl řešit CI slot a jeho kompatibilitu s CAM modulem, když mám ověřeno že jak ICE karta tak CAM modul ve stolním Fergussonu bez problémů šlapou. Tak nějak chci mít kartu dostupnou jako samostatné zařízení už jen pro postupné rozcházení.
Je tu někdo kdo má aktuálně tuhle kartu s CI slotem rozchozenou v PC s W7 x64 a byl ochotný podělit se o technické detaily? Prostě mi chybí sw nástroj, kterým bych mohl komunikovat přímo s CAM zastrčeným do CI. V DVB Viewer zašedlé menu, v DVB Dream nedostupné, DVB link nenabízí žádnou možnost nastavení a Prog DVB jsem ještě nezkoušel.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]