Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE-46ES8000 vs Sony KDL-46HX855

vladik.27 (4)|17.10.2012 16:35
Rad bych si koupil novou televizi s uhloprickou kolem 46" [50" je asi maxim] a rad bych Vas poprosil o radu, jelikoz do TV technologii prakticky nevidim.
Tak nejak se mi ustalil vyber mezi Samsung UE-46ES8000 a Sony KDL-46HX855.
Prioritou pro me je kvalitni obraz a pokud mozno, aby se na TV dalo divat i v noci bez nutnosti poslouchat nejake jeji pisteni [i kdyz mi je jasne, ze to asi zalezi kus od kusu]. Hlavni pouziti bude klasicka kabelova TV, blue-ray disky a playstation. O 3D mi uplne nejde, ale kdyz uz tam bude, tak by to nemela byt uplna zoufalost. Kdyz bude umet pracovat s Internetem, fajn, ale asi na to netrvam. Rad bych, abych k ni mohl pripojit pocitac / disk a prehravat filmy odtama.
Co jsem tak nasel na avforums.com, tak by ty TV mely byt srovnatelne. Resp. hledal jsem to pro uhlopricku 55", ale nasledne jsem zjistil, ze tak velka telka se mi na misto, kam ji chci dat nevejde. Takze trosku zobecnuju, ze kdyz je OK 55" tak 46" stejne rady stale bude OK - ale treba se seredne pletu :-).
Na chip.de jsem nasel nejaky srovnavaci test [http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-Fernseher-ab-43-Zoll--index/index/id/1024/], z ktereho zase tak nejak lepe vychazi Samsung.

Byl jsem se na obe podivat v obchode a obrazove se mi mnohem vic libil Samsung, ale predpokladam, ze Sony asi nebylo dobre zkalibrovane, takze se podle toho uplne nechci ridit.
Asi je to nepodstatne, ale TV nebudu kupovat v CR, diky dlouhodobemu pobytu v cizine.
Otazka tedy je, kterou byste vybrali, pripadne, jestli jit do uplne neceho jineho?
Predem diky za rady a tipy!
vivid.sk (11472)|17.10.2012 17:22
Tentokrat by som bral z tychto dvoch SONY (Sice ten nestastny stojan na mna neposobi dobre, ale takyto TV patri na stenu a tym padom to nieje podstatne). Tam by som ocakaval mensi clouding ako pri SAMSUNGU. Vybava bude nizsia, ale co tam po vybave, obraz je dolezitejsi.
V obchode (dynamic mode) bude posobit samsung krajsie. Ale ten rezim je nepozeratelny v domacich podmienkach. Absolutne nerealne/presaturovane farby a prepaleny obraz.
Nastastie je mozne to skalibrovat (temer) k dokonalosti.

Pohladaj v tomto vlakne recenziu od usera Plutotype, ktory ma tento Sonas.
eldorado09 (1441)|17.10.2012 17:42
Tiež Sony HX850/855.
KamilZ (10277)|17.10.2012 19:10
[QUOTE=vladik.27]Takze trosku zobecnuju, ze kdyz je OK 55" tak 46" stejne rady stale bude OK - ale treba se seredne pletu[/QUOTE]

Pleteš se, nemusí to být stejné, a to dokonce u jednoho modelu a velikosti. U vyšších úhlopříček se často montují lepší panely. Je to třeba u LG 760S, kde je u 55" lepší panel. Samsung má zase svou vyhlášenou panelovou loterii. Jak to dělá SONY nevím, ale také asi nebude mít nejčistější svědomí, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31557-Poradte-Koupit-SONY-55NX720-nebo-55HX820?p=401412&viewfull=1#post401412 (zde profláknutá fotka, dva stejné modely TV).

Obrazově hlasuji pro Sony. Navíc má DVB-T2 tuner (máš ale kabel, takže nevyužiješ). Samsung má ale zase navíc jednotunerový PIP, který těžko nahradíš. U Samsungu můžeš připojit klávesnici s touchpadem, u SONY nevím. Ale jestli to nechceš na internet (což je rozumné), tak je to celkem jedno, což se týká obecně Smart volovin, ve kterých bude Samsung lepší. Co mi akorát na SONY vadilo, bylo ovládání při nastavování/ladění, z toho jsem se opupínkoval. Ale uznávám, že to je subjektovní věc a nedělá se tak často.

SONY nemá zřejmě v balení 3D brýle, dokupuješ.
hakmar (401)|17.10.2012 21:57
Myslím, že Sony bude lepšia voľba.
vladik.27 (4)|17.10.2012 22:05
[QUOTE=vivid.sk;428790]Tentokrat by som bral z tychto dvoch SONY (Sice ten nestastny stojan na mna neposobi dobre, ale takyto TV patri na stenu a tym padom to nieje podstatne). [/QUOTE]

Toho stojanu se take trochu bojim a na zed telka nepujde, ale uklidnuji se tim, ze ji pripadne premontuji na jiny stojan [nekde jsem cetl, ze to jde].

- - - - doplněno - - - -

Jinak na Sony se mi libi i fakt, ze bude za min penez :-)
Rozhodne zatim vsem diky!
vladik.27 (4)|18.10.2012 13:21
Mel bych jeste jeden dotaz. Nevite, zda se HX850 a HX855 od sebe lisi jeste necim vic nez vestavenyma tunerama?
eldorado09 (1441)|18.10.2012 16:10
Podľa mňa len v tuneri.
fox (222)|18.10.2012 19:58
Nakolko je tato TV leskla - v porovnani s inymi modelmi od inych vyrobcov? Nemal som to stastie ju vidiet, ale dost ma zaujima.

- - - - doplněno - - - -

Nakolko je tato TV leskla - v porovnani s inymi modelmi od inych vyrobcov? Nemal som to stastie ju vidiet, ale dost ma zaujima.
KamilZ (10277)|18.10.2012 20:28
[QUOTE=vladik.27;428863]Mel bych jeste jeden dotaz. Nevite, zda se HX850 a HX855 od sebe lisi jeste necim vic nez vestavenyma tunerama?[/QUOTE]
Čekal jsem rozdíl jen v DVB-S/S2 u 855, ale tam má navíc i DVB-T2 a DVB-C2, pokud to není překlep. Ale 855 má zase jen "Podpora více jazyků na obrazovce: 25 jazyků", 850 jich má 29, důležitý parametr :D

http://www.sony.cz/comparison/kdl46hx855baep/kdl46hx850bae2 (záložka Technické údaje, rozdíly jsou tučně)
Plutotype (717)|19.10.2012 00:31
1. Jedine vierohodne sites pre citanie reviews a forums su: avforums.com, hdtvtest.co.uk, flatpanelshd.com. Ale aj tieto stranky sa zivia promoterskou cinnostou, dostavaju zdarma testovacie kusky a su pozyvani ako support channel na rozne eventy vyrobcov. Takze lobbing nevylucujem, hlavne ked sa porovnava Samsung vs Panasonic vs Sony. Testuju ale vzdy zasadne oblasti odbornými metódami - kalibráciou a meraniami. Kedže my si kupujeme modely v EU, citam si tiez hodne hifi-forum.de.
2. 55HX850 mam doma, nepredal som zatial. 2D top obraz, malicko banding, malicko čmuhy v rohoch ( edge LED neduha ), haloing bielych objektov na ciernom pozadi ( typicky biele titulky na ciernom pase ), slabsia ostrost v pohyboch ale bez artefaktov, farby a čierno-šedá škála je top. Biela je biela a čierna mi stačí aj keď máme sobotné nočné kino doma. Tichy model, ziadne plazma problemy a spotreba tretinova voci plazme. Sklon panelu nie je problem, asi o 0.1% stratis cierno-šedé detaily, ale keď položiš telku na 30cm vysoky stolcek, bude to na 3m vzdialenost top (55").

HX850 nie je ideal, ale mal som doma VT30 plazmu a som rad ze som ju vymenil. Dnes to v telkach totizto nie je o tom ktory produkt je best, ale ktory ma najemnej bugov v tom, na co ju pouzivas. Mna napriklad zaujima 24p blu-ray 2D, nic ine. Ked mas peniaze, kup si obe telky a jednu vrat.
vladik.27 (4)|19.10.2012 13:43
Uvidim. Asi zacnu se Sony a kdyz to bude "humus", tak vratim a zkusim neco jineho.
obrbobr (49)|19.4.2013 11:34
Zdravím,
tak po delším laborováním s novou telkou jsem do SONY KDL40HX855 šel také a zatím zdá se spokojenost.
Obraz bych hodnotil jako Plutotype, clouding jsem zaznamenal také v rozích, prakticky bylo odstraněno při nastavení řízení podsvícení na "normální".
SD obraz opravdu pěkný, lepší u LCD co jsem prošel jsem neviděl a to jak upscaling i podáním barev.
To nejdůležitější co hovořilo pro telku byla ale i cena, koupil jsem DA za 20.000,-Kč s Blu-ray přehrávačem, 2x titanové 3-D brýle, 5 blu-ray filmů.
Jestli je to pro někoho zajímavá informace, tak v Letňanech ještě jednu za tuto cenu maj.
Plutotype (717)|19.4.2013 20:03
diky za info, dobry vyber a ta cena co si dostal...to je zadarmo.
Uzivaj.