Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 50

Téma: Televizory (CRT, LCD, PDP): Nastavenie obrazu

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: carnivore64

Znění dotazu: Dobrý deň,potreboval by som poradiť z nastaveniami TV.Keď sú nadstavenia výrobcom predvolené tak sa mi ten obraz zdá divný a taktiež aj keď sa ich snažím akokoľvek zmeniť nie je to kvalitné.Potom sa mi zdá že keď sa prehodí obraz tak ako keby ostal na malú chvíľku zrnitý.Taktiež dnes som pozeral X factor a titulky v obraze sa mi ako keby miestami rozmazávali.Neviem som v tom úplná lama,aj som pozeral na nete ale nedostal som sa k ničomu.Vedeli by ste mi prosím poradiť ako najlepšie nastaviť obraz?Vopred veľmi pekne ďakujem a predom sa ospravedlňujem ak som tému dal do sekcie do ktorej nepatrí.

Technika, které se dotaz týká: LG 42LM620S TV LED 42" FULL-HD 3D
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

aky mas zdroj signalu?

Neregistrovaný
    Guest

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    aky mas zdroj signalu?
    Máš na mysli SAT? Ak ano tak ma Skylink

Neregistrovaný
    Guest

Môže byt problém aj v tom že som v zahraničí a je teda horší signál?Ale na inom TV som to nepostrehol .To zrnenie je pri rýchlom pohybe alebo prehodenie obrazu,fakt neviem

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Ne, v tom problém být nemůže. Buď přijímáš, nebo kostičkuješ. Ještě ujištění - máš to připojené přes HDMI, že ano?

Na nastavení TV se podívej třeba zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...28-Lg-47lm620s

Většina lidí vypíná okamžitě TruMotion.

Neregistrovaný
    Guest

Ano sat mám cez HDMI kabel ale neviem cez aký ,mám dojem že aj v nich je rozdiel a možno bude aj tam problém kedže tv je 3D,ci nie?TruMotion mám ako nadstavit,na aku hodnotu.Pozriem ten link a ozvem sa,zatial dakujem

Registrace
    Feb 2011

Pokud máš na DVB-S STB nastaven HDMI výstup 1080p, tak potřebuješ "HDMI High Speed Cable", pokud tam máš 1080i (což je maximum, co zvládne většina starších přijímačů), tak je to jedno - všechny existující kabely to zvládnou.

Neregistrovaný
    Guest

Zobrazuje mi 1080i a viac to asi nedá mám GO Sat 7055HDi.Takže keby som mal sat.prijámač so zobrazením Full HD 1080p. by bol lepší obraz,kvalitnejší?

Registrace
    Feb 2011

Ne, nebyl. Dnes se stejně přes SAT v 1080p nevysílá. Ty novější přijímače to tam mají pro MMC funkce.

Neregistrovaný
    Guest

Takže už zostáva len sa poriadne pohrat z nastaveniami že? pozeral som ten link ,no skúsim to nejak ponadstavovať podla tých screnou čo tam sú a dám vedieť.Ešte mám otázku na 3D.Niektoré 3D filmy sú miestami rozmazané,zrejme je to aj v kvalite ripu.Stiahol som si Full Blu ray ale telka mi to neprehrá ,teda otvára len prázdne ikony.V akom formáte je najlepšie stahovať 3D filmy?

- - - - doplněno - - - -

A ešte jedna vec,práve pozerám správy na Jojke a keď sa prepne obraz tak titulky čo sú v obraze tak sú asi sekundu rozmazané pokiaľ naskočia,zaostria sa tak ako majú

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od ;427672
    titulky čo sú v obraze tak sú asi sekundu rozmazané pokiaľ naskočia,zaostria sa tak ako majú
    Vidia to takto isto aj dalsi clenovia rodiny?

Neregistrovaný
    Guest

hehe,ano vidia.Vlastne to je problém celého obrazu.Akonáhle sa prepne obraz taj je trošku rozmazaný ale iba ako keby v pozadí,osoby čo su najbližšie tie su v pohode ale tie dalej su trochu rozmazane a nabehne to za chvilku a pri titulkoch je to tak stale.Ešte som sa z niečim takým nestretol.To ako keby nestíhal sat príjem za telkou.Idem si pustit film s HDD aj s titulkami čo to bude robiť.

Neregistrovaný
    Guest

Tak teraz pobavím pekne fórum,hehe nejak nedopatrením sa na ovládačke stlačil gombík 3D hehe a to robilo to rozostrovanie pri prepnutí obrazu.Tak ale telku mám len od predvčera ešte sa len na nej učím hehe.Ale nastavenia obrazu to si ešte preštudujem aby bol obraz jak žiletka,takže vám dakujem moc za rady.

Registrace
    Feb 2011

Ale alespoň jsi se přiznal , ale neboj, nebyl jsi první případ, už to zde bylo. Jenže se to z toho popisu blbě poznává.

Neregistrovaný
    Guest

Ešte so hore spomínal 3D,aké filmy 3D sú najlepšie keď stiahnem,teda s akým označením? Bluray mi telka neprehrala no a potom je viac možností 3D tak že ktorá je najlepšia ? Aby boloto zobrazenie 3D naozaj top?

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LG 47W4500 nastavenie obrazu
    Od Masterhack v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 21-05-2012, 21:07
  2. Televizory (CRT, LCD, PDP): kvalita obrazu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-04-2012, 20:44
  3. Reakcí: 7