Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tablet jako externí monitor zrcadlovky

Kamiil (45)|6.10.2012 14:16
Dostal jsem takový nápad - a nikde nemohu najít žádnou diskuzi na toto téma...

Koupil jsem si 8 palcový tablet, má HDMI a USB port. Dalo by se využít nějakého z těchto portů k použití tabletu jako externího monitoru k natáčení zrcadlovkou? Zkoušel jste to už někdo? Mám jeřáb k zrcadlovce a bodlo by mi, kdybych si nemusel kupovat zvlášt exerní monitor za 5 tisíc:)
visper (270)|6.10.2012 14:36
HDMI určitě ne, to je pouze výstup. USB by teoreticky šlo třeba pomocí DVB-T tuneru Aver hybrid Volar HX, ten má kompozitní a S-video vstup. Ve Windows není problém, ale nevím jestli existuje software pro Android.
tommmyt (542)|6.10.2012 14:50
dá se -vše je pouze o nějakém programu do toho tabletu a ten program v seznamu věcí má například i peaking. A normálně se přes ten tablet může ta zrcadlovka i ovládat. Ale ten program funguje akorát s určitýma tabletama:
http://dslrcontroller.com/about.php
kameranp (322)|6.10.2012 18:52
mna to tiez napadlo ale ci by sa nedal prenos na tablet urobit uz rovno bezdrotovo trebars cez wi-fi
Pytkin (7947)|6.10.2012 19:09
coby nedal ... das si na kameru trebars Teradek Cube .. a cez wifi dostanes signal do tabletu .. stoji to ale 2000 USD .. ten monitor za 5000 korun je lacnejsi ..
KamilZ (10277)|6.10.2012 19:17
skorojmenovče: Nestálo by za to specifikovat typ zrcadlovky a tabletu?
Rybrcoul (48)|7.10.2012 14:51
Kamiil :
Vykašli se na experimentování a kup si 7" monitorek "LILIPUT", tak, jak jsem to udělal já. Má vstup HDMI, kompozitní i komponentní. koupil jsem ho na E-Bay.
Pytkin (7947)|7.10.2012 23:44
ten mame vsetci .. aj viac kusov :)
4pepe (96)|15.10.2012 14:38
[QUOTE=Pytkin;427840]ten mame vsetci .. aj viac kusov :)[/QUOTE]

len ten má rozlíšenie len 800x... nie je to ips... nedá sa s ním zrkadlovka aj ovládať, a na nič iné to nepoužiješ, tablet má toho využitia o moc viac

nehovoriac o tom že za tú cenu je ten liliput moc predražený, jediná jeho podstatná výhoda je hdmi vstup

http://dx.com/p/mini-7-tft-digital-colour-lcd-tv-monitor-w-remote-control-for-tv-dc-dv-dvd-vcr-vcd-22660?item=39 toto je podobné ako ten liliput akurát bez hdmi
Pytkin (7947)|15.10.2012 15:50
4pepe : na nic to nevyuzijes ? kolega na tom napriklad doma kuka telku .. denno denne to pouzivame , ked daco ladime .. proste mat malicky televizor na baterky , je pre technologa absolutne nutna vec .. bez toho si jak bez ruky .. riesili sme novy encoder v nardonej rade .. ked to videli miestny technici , ani nam to nechceli vratit .. ze by take strasne potrebovali .. atd atd ..

Predrazeny ? 170 EUR ? mne to pride zadarmo .. Samozrejme , ak si nasiel niekde lacnejsi , nech sa paci ... HDMI ja osobne povazujem za nutnost .. Trosku mi chyba HD SDI .. Riesim to prevodnikom SDI->HDMI .. co je trosku otravne , ale pouzitelne ..
4pepe (96)|16.10.2012 06:42
[QUOTE=Pytkin;428589]4pepe : na nic to nevyuzijes ? kolega na tom napriklad doma kuka telku .. denno denne to pouzivame , ked daco ladime .. proste mat malicky televizor na baterky , je pre technologa absolutne nutna vec .. bez toho si jak bez ruky .. riesili sme novy encoder v nardonej rade .. ked to videli miestny technici , ani nam to nechceli vratit .. ze by take strasne potrebovali .. atd atd ..

Predrazeny ? 170 EUR ? mne to pride zadarmo .. Samozrejme , ak si nasiel niekde lacnejsi , nech sa paci ... HDMI ja osobne povazujem za nutnost .. Trosku mi chyba HD SDI .. Riesim to prevodnikom SDI->HDMI .. co je trosku otravne , ale pouzitelne ..[/QUOTE]

Ja som to bral skôr z pohľadu amatéra a požiadavky zakladateľa témy, ktorý už tablet má, a na natáčanie cez žeriav sa mu hodí keď bude mať ovládanie na tablete. Ja osobne by som toho liliputa nevyužil, i keď niekedy by sa mi hodil taký malý monitor pri testovaní, no to rozlíšenie to zabíja. Čo sa týka lcd panelou pohybujem sa v tejto oblasti už pár rokou, hlavne čo sa týka DIY projektorou, tak to mám dosť preskúmané.
Napríklad toto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , z niečoho podobného 13,3" mám P2 tu je foto vnútra [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a má aj menšie a väčšie uhlopriečky. Do 80$ panel a kontroler a obal s baterkami za zbytok myslím že nie je problém, spraviť niečo podobné ako je ten liliput za 100-120€.

Pre zakladateľa témi Kamiila odprorúčam kúpiť appku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , predsa len 8-10$ nie je 170€ a toho "liliputa" môžeš kúpiť potom ak by ti to nestačilo, a appka ti ostane aj do budúcna.
Pytkin (7947)|16.10.2012 08:49
preco to zabija to rozlizenie ? obraz je uplne paradny .. na tu velkost je zbytocne davat lepsie rozlisenie .. Na ostrenie DSLR je to furt vyrazne lepsie ako displej alebo bezne hladaky na kamerach ...
4pepe (96)|16.10.2012 10:25
[QUOTE=Pytkin;428656]na tu velkost je zbytocne davat lepsie rozlisenie[/QUOTE]

v dnešnej dobe keď na telefóne máš 1280x800, a na budúci rok sa už chystajú 5" a menšie ips panely s 1920x... prečo nechcieť lepšie rozlíšenie, keď je tam tá možnosť

ja mám momentálne na fóne 3,3" rozlíšenie 854x400 a to mi príde tak akurát PPI
Kamiil (45)|16.10.2012 13:29
Díky všem za diskuzi, zkouším teď stahovat různý software pro Android 4 a budu zkoušet, jestli mi to bude s Nikonem D5100 fungovat. Pokud ano, tak zde dám vědět :)
4pepe (96)|16.10.2012 13:43
[QUOTE=Kamiil;428670]Díky všem za diskuzi, zkouším teď stahovat různý software pro Android 4 a budu zkoušet, jestli mi to bude s Nikonem D5100 fungovat. Pokud ano, tak zde dám vědět :)[/QUOTE]

len toto https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&hl=en s nikonmi nefunguje budeš musieť pozrieť niečo iné, neuviedol si akú zrkadlovku máš
Pytkin (7947)|16.10.2012 13:55
4pepe : to je ok , ze mas take rozlisenie na fone .. ja ale hovorim o lilipute , ze je prudko pouzitelny ..

ale asi je to tu offtopic uz ..
Kamiil (45)|22.10.2012 19:17
Takže nakonec jsem došel k programu DSLR Dashboard, který by měl s mým nikonem fungovat.
Bohužel ho ale můj tablet nevidí. Myslím si, že problém bude v redukci, kterou musím používat z normálního USB na USB Micro :( Program hlásí, že DSLR není připojeno :( škoda :( jiný program kompatibilní s Nikonem jsem nenašel :(