Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s Onkyo TX-NR616 receiverem

bastlir (3245)|18.9.2013 20:45
Myslíš tohle? β=ω*({εμ/2[-1+(1+{[σ^2]/ω^2ε^2})^1/2]})^1/2 :-?
RoPo (6061)|26.9.2013 08:39
Máte někdo k tomuto receiveru zapojeny přední repro jako bi-amp? Nebo raději preferujete bi-wiring?
Jaký kabel jste použili? Uvažuji o bi-amp zapojení s tím, že si kabel pro přední repro vyrobím.

Zadní repro předpokládám, že máte standardně single-wire. Nebo jste také zapojovali jako bi-amp?

Děkuji za reakce
vivid.sk (11472)|26.9.2013 11:35
Zadne sa nedaju zapojit bi-amp (s tym sa nikto v tejto triede nezaobera, ani vlajkove lode AVR nemaju moznost bi-ampovat zadne kanaly. Pre efektovky je to zbytocnost).
Bi-wire je nezmysel, ak uz - zapoj to Bi-Amp, a snad (pisem to preto, lebo ani to nieje samozrejme) budes pocut nejaky maly rozdiel. Vela zavisi od pripojenych bedni.
RoPo (6061)|26.9.2013 12:39
2vivid.sk: Ohledně surroundů jsem si to myslel, ale chtěl jsem názor od dalších lidí. Děkuji.
Chci ti dát repuťák, ale web píše, že musím ohodnotit někoho jiného.... to jsou ale nesmysle :-)
Bedny Pure Acoustics Supernova 5. Řadu 8 jsem nesehnal.

No a ty máš jak zapojeno?
vivid.sk (11472)|26.9.2013 13:51
Myslim, ze pri tychto bedniach je to jedno, usetri si prachy za kable a daj si radsej par piv (bez urazok :D, myslim to vazne).
RoPo (6061)|26.9.2013 14:19
Pár piv si dám i tak :-E. Kabely si stejně udělám. To co se nabízí za šílený prachy jsou stejně dělané tak, jako bych si je udělal sám a začal je na živnost prodávat.... za ty stejně šílený prachy :-E.
vivid.sk (11472)|26.9.2013 14:29
[QUOTE=RoPo;467618]Kabely si stejně udělám[/QUOTE]
To samozrejme mozes, treba si spravit radost. Pozri moje prispevky za poslednych par dni, niekde som linkoval ako si spravit za rozumny peniaz kvalitne kabke.
RoPo (6061)|26.9.2013 14:57
A život je přeci o radosti :-E
RoPo (6061)|27.9.2013 08:57
Chlapi, máte někdo zapojenou TV s receiverem přes HDMI a využíváte ARC? Jaký model TV? Mám Panasonic 65" řadu ST a s původním ALO od Panasonicu mě ARC funguje.
S Onkyo se na displayi receiveru objeví ARC a PCM, ale repro mlčí.

Nějaké vaše zkušenosti s ARC? Pokud vám ARC funguje, tak napište jakou máte TV a jaký firmware v Onkyo máte.

Používáte internetové rádio v Onkyou?
Last.fm mě hlásí, že není pro tuto zemi povoleno... Přitom na PC problém s přehráváním není....

Přeji pěkný den a předem děkuji za reakce.
keko01 (57)|27.9.2013 11:23
Ahoj, mam Panasonic 50 GE radu a ARC (onkyo TX-NT 515) funguje dobre. Teda do istej miery. Audio posiela, vsetko ide z repro, len to downmixuje na stereo (aj ked programy s DD5.1 mam iba dva, takze sa to da prezit). Mam problem ale so zapinanim, kedze aj ked som vsade vypol (teda iba v TV) automaticke zapinanie, stale ked zapnem TV, zapina sa aj ONKYO. Vypnutie uz funguje spravne a vypinaju sa kazdy zvlast, ale kedze k TV vacsinov AVR nepouzivam, iba pri filmoch / hud. staniciach, tak to celkmo otravuje.

FW:Onkyo je posledny, TV tiez.
Sprava sa to tak, ze ked je zapnuty AVR a zapnem TV, automaticky sa presmeruje zvuk do reprakov. ESte v telke cez Viera Link viem prepnut ci ma zvuk ist do Reprakov TV, alebo AVR. ak ide do repro v TV, na displeji AVR sa zobrazi ze TV Speaker.

Okrem toho vypinania to funguje spravne.


Mam este druhu otazku.. nemeral niekto spotrebu 515ky alebo 616? Zaujima ma hlavne spotreba pri HDMI through (pri standby, aj pri prevadzke).
RoPo (6061)|27.9.2013 11:33
Zapínání a vypínání funguje obousměrně dobře. Zapnu AVR, zapne se TV. Zapnu TV, zapne se AVR a nastaví se TV vstup a po probuzení TV se objeví ARC. Vypnu TV, vypne se AVR. Vypnu AVR, vypne se TV. Když HDMI CEC (RHID) vypnu na TV nebo na Onky, tak zpínání a vypínání přestane být závislé.

Já mám podezření na problém firmware Onkya, ale jeden nikdy neví...

Spotřeba 616 v HDMI through (zapnutý hybridní standby) je 7W jinak 0W (=neměřitelné). Při provozu - odpojené zesilovače - něco přes 50W. Při provozu zesilovačů to leze od cca 85W nahoru.
vivid.sk (11472)|27.9.2013 13:11
[QUOTE=keko01;467672]stale ked zapnem TV, zapina sa aj ONKYO[/QUOTE]
Vypni si v Onkyu HDMI-CEC. Ale zaroven sa ti s velkou pravdepodobnostou deaktivuje ARC.

[QUOTE=keko01;467672] Zaujima ma hlavne spotreba pri HDMI through (pri standby, aj pri prevadzke). [/QUOTE]
Onkyo v modeloch 2012-2013 kompletne prekopalo power management (hardwarovo), takze uz to pri zapnutom HDMI-CEC nezerie 30W (co sa sice moze zdat malo, ale koli hovadine ako HDMI-CEC alebo ARC aby zral pristroj denne 0.72kw - wtf?)

Nove modely maju takuto spotrebu (plati pre vyssi model, ale predpokladam, ze takto elektronika bude rovnaka, prve cislo bude v tvojom pripade mensie o cca 30%):

[TABLE="class: outer_border, width: 500"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 400"]
[TR]
[TD]TX-NR818 Standby 0.0 W
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TX-NR818 On 80.0 W (idle, on BD input, nothing playing)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Network Control Enabled:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TX-NR818 Standby 2.2 W[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]HDMI RIHD On (enable ARC and pass-thru)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TX-NR818 Standby 7.2 W[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Net and HDMI enabled:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]TX-NR818 Standby 8.4 W[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
RoPo (6061)|27.9.2013 13:45
vivid.sk: HDMI-CEC (RHID) zapnuto, hybrid standby také zapnuto, NET standby zaputo a AVR baští cca. 7W :-E

Jinak 30W je opravdu hovadina... je to stejné jako podobný režim s podobnou spotřebou u satelitních příjmačů Technisatu. Jedná se o zapnutý režim rychlého probuzení.
vivid.sk (11472)|27.9.2013 13:54
[QUOTE=RoPo;467690] u satelitních příjmačů Technisatu.[/QUOTE]
Nielen Technisatu. Nastastie dnes uz to vyrobcovia trosku serioznejsie riesia (a je moznost vyberu Standby vs DeepStandby), pri takychto viacerych spotrebicoch v domacnosti to spravi aj 1/3 celkovu mesacnu spotrebu.
A ci nabehne STB za 5 sekund alebo za 25 je celkom jedno. Ved AVR nabieha 10-15 sekund, TV tiez aspon 10 sekund, tych par sekund hore dole uz prezijem.

Najhorsie boli v tomto prve verzie AVR so zapnutym HDMI pass-thru (par rokov dozadu), ktore zrali skoro beznu plnu spotrebu :) a samozrejme uzivatel o tom nevedel (50W pri takom Onkyu TX-NR807 uz spravilo peknych 1.2kw! denne, co je zhruba 30% mesacnej spotreby).
RoPo (6061)|27.9.2013 14:30
[QUOTE=vivid.sk;467694](50W pri takom Onkyu TX-NR807 uz spravilo peknych 1.2kw! denne, co je zhruba 30% mesacnej spotreby).[/QUOTE]

tj. cca. 36kW za měsic = 30% měs. spotřeby? Nepřeháníš s tím procentem za měsíc? Já mám celkovou spotřebu průměrně 10kW denně. Ale tyto informace jsou již mimo to, na co jsem se ptal. I když spotřeba AVR s vláknem souvisí.

Zapnuté ARC také samo o sobě spotřebu v žádném případě v standby nezvyšuje. Je to jen jiný digitální kanál distribuce zvuku z TV do AVR (místo optiky či chinche). U mého původního AOL od Panasonicu využívání ARC nemá na spotřebu vůbec žádný vliv.

Nikdo jiný ARC nepoužívá? A co služba last.fm?
keko01 (57)|27.9.2013 14:54
Dakujem velmi pekne za info, k mojemu som tieto info nevedel nikde najst..

K tomu ARC, ked vypnem Cec tak to deaktivuje aj Arc. Len som proste nechcel aby sa pri kazdom starte tv startoval avr.

A last.fm mi pise to iste, na pc som ho neskusal
vivid.sk (11472)|27.9.2013 15:14
[QUOTE=RoPo;467710]Nepřeháníš s tím procentem za měsíc?[/QUOTE]
Neprehanam, moja spotreba (4 clenna rodina) je okolo 120kw/h mesacne.

[QUOTE=RoPo;467710]Já mám celkovou spotřebu průměrně 10kW denně[/QUOTE]
Ak kuris elektrikou, alebo varis na elektrike, mas 5 mrazakov a 2 nonstop pustene PDP budiz. Neviem, kde by som mal spalit 10kw za 24h?

[QUOTE=RoPo;467710]Zapnuté ARC také samo o sobě spotřebu v žádném případě v standby nezvyšuje[/QUOTE]
Zvysuje, kedze sa neda zapnut samostatne. Treba zapnut HDMI-CEC (zaroven sa aktivuje ARC and pass-thru) - tyka sa to tohto AVR.


[QUOTE=keko01;467717]Len som proste nechcel aby sa pri kazdom starte tv startoval avr.[/QUOTE]
Ja napriklad nechcem, aby sa mi pri vypnuti TV vypinal AVR - podobny, len opacny problem. Nakoniec vacsina dospeje k tomu, ze to HDMI-CEC (tak, bez dalsich detailych moznosti nastavenia), stoji za h***o.


[QUOTE=RoPo;467664]Používáte internetové rádio v Onkyou?[/QUOTE]
[QUOTE=keko01;467717]A last.fm mi pise to iste, na pc som ho neskusal [/QUOTE]
Mam pocit, ze je to tak, viac som neskumal. Ale vTuner funguje - co su internetove radia.
RoPo (6061)|27.9.2013 15:27
[QUOTE=vivid.sk;467720]Neprehanam, Moja spotreba (4 clenna rodina) je okolo 120kw/h mesacne. [/QUOTE]

Topím, vařím a ohřívám plynem. Ale mám mrazák (ten je asi největší žrout - mám dojem, že něco kolem 2kW/24h, ale nevyplatí se jej vyměnit, když stále jede), velkou vinotéku (cca. 2kW/24h) a lednici (A+++). Elektroměr ukazuje průměrně trvalou spotřebu RD kolem 250W, když "nic důležitého nejede" a nikdo není doma. Ale dle zkušeností ostatních, co mají i menší RD, jsem na tom ještě tak na 1/2-2/3 standardní spotřeby RD.

S tím HDMI a ARC si ještě pohraji.

Ale stále nemám odpověď na ARC na TX-NR616 vs Panasonic TV. Tak čekám na další zkušenosti. Snad se někdo ještě ozve s vlastními zkušenostmi. Děkuji.
vivid.sk (11472)|27.9.2013 15:34
[QUOTE=RoPo;467723]Ale stále nemám odpověď na ARC na TX-NR616 vs Panasonic TV[/QUOTE]
V najhorsom pripade dokup opticky kabel a prepoj.


[QUOTE=RoPo;467723]Ale mám mrazák (ten je asi největší žrout - mám dojem, že něco kolem 5kW/24h, ale nevyplatí se jej vyměnit, když stále jede[/QUOTE]
To je omyl. Prave taketo stare crepy treba menit. Sice neviem co je to za typ, ale za rok ti to "prezerie" tolko, co stoji novy mensi mrazak. Schvalne, 5*365 = 1825kwh/rocne.

Ale uz sme hodne OT :)
RoPo (6061)|27.9.2013 15:37
Těch 5kW jsem přestřelil... Kdysi dááávno jsem to měřil a teď nevím jestli to vycházelo průměrně na 3kW/24h nebo 2kW/24h či 3kW/24h... Ale teď nad tím přemýšlím a mám dojem, že to bylo 0,5kW/24h. O řád níže. To by tak odpovídalo tomu, proč jsem nad tím mávnul rukou. Ale schválně znovu toto přeměřím.

Optiku mám. Přinejhorším ji použiji, ale potřebuji vědět zda ARC je na tomto Onkyu OK nebo KO. Jestli mám reklamovat...
vivid.sk (11472)|27.9.2013 15:43
Problemov s ARC tu (na fore) bolo viac, niekedy sa ich nepodarilo vyriesit vobec (teda, ak nepocitam prepojenie optikou) a niekedy stacilo len korektne nastavit obe zariadenia.
Rozhodnie nie si prvy, komu to nefunguje, ako by malo.
RoPo (6061)|27.9.2013 15:54
Jasně, ale fungující ARC byla jedna z podmínek (další např. 2 HDMI výstupy, HDMI 1.4 - x.v.Color, HDMI through, NET, certifikace THX a podpora 4K jsou jen jako bonus ) výběru AVR, když jsem ARC již dříve s jiným AVR, i když jen AOL, používal.
keko01 (57)|27.9.2013 15:58
[QUOTE=vivid.sk;467720]Ja napriklad nechcem, aby sa mi pri vypnuti TV vypinal AVR - podobny, len opacny problem[/QUOTE]

Toto vies lahko vyriesit v TV. Ja mam nastavenia v Panasonic (Viera link) moznost, ci ma, alebo nema vypinat zariadenia..

A inak, siel som sa presne pozriet, ako to funguje, zapol som HDMI-CEC na TV, aj AVR, v TV vypnute zapinanie, aj vypinanie a nejak to funguje presne tak ako potrebujem a pri starte sa uz AVR nezapina.. nejaka zahada.. takze momentalne, ARC funguje, hdmi pass through je na auto (to ofunguje tak vselijak, nikdy sa neprepne spravne) a zapinanie je samostatne pri vsetkych komponentoch..

---------- Doplněno v 15:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:57 ----------

[QUOTE=RoPo;467729]Jasně, ale fungující ARC byla jedna z podmínek[/QUOTE]

Aky mas inak HDMI kabel? 1.4? lebo starsie ARC nepodporuju
RoPo (6061)|27.9.2013 16:02
keko01: Samozřejmě, že 1.4. Vždyť jsem psal, že jsem ARC dříve (ne s tímto AVR) používal.
KamilZ (10277)|27.9.2013 16:03
[QUOTE=keko01;467730]Aky mas inak HDMI kabel? 1.4? lebo starsie ARC nepodporuju[/QUOTE]
LOL , dobrý joke :D
RoPo (6061)|27.9.2013 16:18
[QUOTE=KamilZ;467733]LOL , dobrý joke :D[/QUOTE]

Jj, joke.

Samozřejmě, že zrovna ARC funguje i na starším kabelu. :-E
Standard verze 1.4 sice ARC nově zmiňuje, ale se zapojením kabelu podpora ARC nesouvisí.
keko01 (57)|27.9.2013 16:34
[QUOTE=KamilZ;467733]LOL , dobrý joke :D[/QUOTE]

kazdopadne, pokial viem, tuto funkcinalitu podporuje iba HDMI 1.4 a kable moze byt aj highspeed 1.3 (pre ARC).

Ak pisem blbosti, tak mea culpa, ale videl som to aj na krabickach od kablov, resp. napr aj tu:

http://www.ehow.com/list_7438092_hdmi-cable-specifications.html
KamilZ (10277)|27.9.2013 18:17
Je to tady stále do kolečka:
- HDMI ARC vyžaduje rozhraní HDMI ve verzi 1.4 a vyšší (podmínka nutná, nikoli postačující)
- kabel na to nemá žádný vliv (pokud je to neodrbaný kabel označený dle platných standardů)
- kabel HDMI 1.4 neexistuje, je to vymyšlené, a neplatné značení a nemá žádnou oporu v normě, výmysly prodejců typu "kabel HDMI 1.4 + ARC" je jen lákadlo a paradoxně u takového kabelu nemáš zaručeno vůbec nic

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434489&viewfull=1#post434489

Už se těším na vymývárnu s HDMI 2.0 typu kupujte pouze kabely HDMI 2.0 (přičemž opět žádný takový kabel nebude, specifikace kabelů se pro rozhraní HDMI 2.0 nijak nezměnila).
keko01 (57)|27.9.2013 20:15
Asi to tak bude teda.. :)

Som o nieco mudrejsi..

Mam inak este jwden dotaz. Ako vam dunguje Hdmi pass through v polohe AUTO? Cakal som ze tam bude pustat aktivny zdroj, ale pusta iba ten posledny. Musi to zariadenie nieco speci podporovat? Mam tam magio box, xbox a mmc EVOLVE.
vivid.sk (11472)|27.9.2013 23:14
[QUOTE=keko01;467760]Cakal som ze tam bude pustat aktivny zdroj, ale pusta iba ten posledny[/QUOTE]
Je to takto specifikovane aj v manuali (myslim, ze som tam nieco taketo videl).
Ako moze posielat aktivny? Ak je ich aktivnych viac, hodi si kockou? Ved aj zapnuty AVR posiela dalej len ten vstup, ktory je zvoleny (bez ohladu na to, ci je aktivny alebo nie).

Nechapem naco je dobry HDMI passthru, snad nebudes dobrovolne pocuvat chrchlaky v TV?
RoPo (6061)|27.9.2013 23:30
V konstrukci HDMI kabelu 1.3 a 1.4 rozdil je. Ale nema vliv na ARC. Rozdil je v kvalite opleteni jednotlivych svazku. Kabel 1.4 zvladne vyssi kmitocty bez zkresleni. Proto lze jej pouzit pro 4k rozliseni ci vice snimku. Oboji vyzaduje vyssi kmitocty. Snad je to srozumitelne.

Drive se HDMI kabel 1.4 oznacoval jako 1.4. Nove se oznacuje jako High Speed + Ethernet.
jarino1978 (8045)|27.9.2013 23:39
ja mám skôr problém v tom, že z 10 prípadov ide 7 OK a 3 už nie. Môžem si v STB naprogramovať, čo sa z reťazca má ON/OFF a pod. Problém je len v tom, že to vždy nejde na 100 %, ale občas sa stane, že sa spolu nedohodnú. Inak to mám nastavené tak, že zapnem len STB, zapne sa AVR na príslušný vstup a zapne sa TV. Režim OFF funguje podobne. Ale nie vždy. To je k CEC. A obdobne vie blbnúť aj ARC. Občas sa stane, že AVR vyhlási interné speakers v TV na OFF/ON a nie vždy tak, ako by to malo byť. Pomôže len ON/OFF AVR. Myšlienka to bola možno dobrá niekde na papieri. :-(((
RoPo (6061)|27.9.2013 23:42
Ze zajimavosti js meril spotrebu s ruzne nastavenou hlasitosti. 0-99-max.
Vse jeste zalezi take na poslouchane hudbe. Spotreba je od cca 0-7-40w az k cca. k >500w u max hranice.

---------- Doplněno v 23:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:39 ----------

Prokol CEC jsem kdysi zkoumal. Je jednoduchy a zanasi take mnoho variability kazdemu vyrobci a v tom je ten problem. U tohoto modelu AVR se variabilita oznacuje jako metadata.
jarino1978 (8045)|28.9.2013 00:06
HDMI pass u mňa má hodnotu 3W, čo neriešim. Lenivosť víťazí. :-) Ono to dobehne tak či tak tou občasnou nefunkčnosťou.
RoPo (6061)|28.9.2013 00:16
Jarino1978: tak, tak. Mam v pohotovosti jeste sitove rozhrani. To taky neco vezme. Moc se me libi, kdyz z founu ci tabletu ze standby po siti zapnu a prehravam hned co chci. K tomu je standby... Prece u sebe clovek porad nenosi klasicke DO. Hlavni routrik s diskem basti jeste trochu vic... :-E
jarino1978 (8045)|28.9.2013 00:21
tak to keby som si mal hlavu lámať nad tým, čo žerie a nie, tak to radšej vytrhám káble zo stien a žeriem trávu. Inak tak tak, má to svoje výhody. Hlavne to má človek pohodlnejšie a skoro hneď.
RoPo (6061)|28.9.2013 00:28
Presne tak. Clovek si ma delat radosti a ne starosti :-E

Na druhou stranu velmi rad vidim, ze vyrobci celkem uz i pri konstrukci premysleji nad tim co je opravdu nutne a co ne, aby bylo pod proudem v rezimu standby.
KamilZ (10277)|28.9.2013 08:08
[QUOTE=RoPo;467776]V konstrukci HDMI kabelu 1.3 a 1.4 rozdil je. Ale nema vliv na ARC. Rozdil je v kvalite opleteni jednotlivych svazku. Kabel 1.4 zvladne vyssi kmitocty bez zkresleni. Proto lze jej pouzit pro 4k rozliseni ci vice snimku. Oboji vyzaduje vyssi kmitocty. Snad je to srozumitelne. Drive se HDMI kabel 1.4 oznacoval jako 1.4. Nove se oznacuje jako High Speed + Ethernet.[/QUOTE]
Sorry, ale fakt ne:
  • kabel se značením "HDMI kabelu 1.3" neexistoval ano po staru, chybí tam bůležitá informace o Class
  • dříve se značily kabely "HDMI 1.3 Class 1" a "HDMI 1.3 Class 2", přičemž podle již neplatného značení je kabel HDMI 1.4 zcela roven kabelu HDMI 1.3 Class 2
  • z hlediska šířky pásma je rozdíl mezi kabely HDMI Standard Speed a HDMI High Speed, žádné jiné kategorie z hlediska rychlosti neexistují
  • rozhodně neplatí, že kabel postaru HDMI 1.4 je nově nazýván "HDMI High Speed + Ethernet", protože HEC (ethernet) může být osazen i na kabelech "HDMI Standard Speed", stejně jako jsou kabely "HDMI High Speed" bez HEC, je to prostě nezávislé

A celé tohle se mělo přestat používat (právě kvůli takovýmto nesmyslům, které pak znikají) už před 4mi lety:
[QUOTE]Nejnovější standard HDMI 1.4 zavedl také nová pravidla značení všech HDMI zařízení a kabelů (i těch, které byly dosud označovány jako 1.2, 1.3, atd.), jež vstoupila v platnost 18. 11. 2009. Nové značení zakazuje používání verze HDMI v popisech na kabelu, obalu nebo v propagačních materiálech. Pro kabely nově zavedené ve standardu 1.4 toto označování platí od 18. 11. 2009 a pro již existující kabely začne platit od 18. 11. 2010, ovšem je doporučeno přejít na toto označení co nejdříve.
[/QUOTE]

Tohle je fakt neverending story :-(
RoPo (6061)|28.9.2013 12:02
Spotřeba TX-NR616 s různě nastaveným standby režimem:
vypnutý hybridní režim standby s vypnutým ethernetem = 0W
zapnutý hybridní režim standby (HDMI Through) s vypnutým ethernetem = 5W
zapnutý hybridní režim standby (HDMI Through) se ZPNUTÝM ethernetem = 7W

zapnutý AVR s hlasitostí 50% - spotřeba cca 45W
RoPo (6061)|28.9.2013 12:23
Voilá!

Už jsem TV s AVR propojil optikou, ale nedalo mě to i když jsem na US fóru našel, že jeden člověk také má problém mezi Panasonicem 65" ST a tímto receiverem. ARC mu nefunguje.

U mě už ARC funguje. Vadný kabel. I když vše na tomto kabelu funguje dobře i ARC s původním ALO BD receiverem. Vyměnil jsem jej za ten stejný, ale jiný kus a ARC funguje tak, jak má. Všem, kdo k tomuto tématu reagovali velmi děkuji. Vyřešeno :-E
KamilZ (10277)|28.9.2013 13:04
Teď už OT: Občas se stane, že si kabel "nesedne", čímž myslím kontakt na konektorech. Když je tolerance oboustranně na hraně (konektor do + a zásuvka do -), tak je problém, přestože s jiným zařízením kabel funguje. Občas pomůže kabel otočit.
keko01 (57)|28.9.2013 14:18
[QUOTE=vivid.sk;467772]l

Nechapem naco je dobry HDMI passthru, snad nebudes dobrovolne pocuvat chrchlaky v TV?[/QUOTE]

Napr ked si rano decka pustatju tv, nevedia si nastavit zvuk na onkyu, resp by to skoncilo zobudenim celeho baraka

A v manuali je to spominane ze will automaticaly select.. Inak je tam aj moznost Last, takze..
RoPo (6061)|28.9.2013 14:25
[QUOTE=KamilZ;467836]Teď už OT: Občas se stane, že si kabel "nesedne", čímž myslím kontakt na konektorech. Když je tolerance oboustranně na hraně (konektor do + a zásuvka do -), tak je problém, přestože s jiným zařízením kabel funguje. Občas pomůže kabel otočit.[/QUOTE]

Jj. Byl problem s konektorem na kabelu na strane TV. Kabel jsem vymeneil za ten stejny, ale jiny kus a ARC funguje jak vino..
vivid.sk (11472)|28.9.2013 14:51
[QUOTE=keko01;467840]Napr ked si rano decka pustatju tv, nevedia si nastavit zvuk na onkyu[/QUOTE]
Podcenujes svoje deti, tie moje este nepoznali tlacitka na DO, ale to, ze velke cierne (jedine) kolecko meni hlasitost, vedeli ako prve.
Ale je mi to fuk. Len som napisal svoj nazor. U nas v domacnosti su interne chrchlaky standardne vypnute priamo v TV a nemam pocit, ze s tym ma akykolvek clen rodiny problem.

[QUOTE=keko01;467840] will automaticaly select[/QUOTE]
Mas tieto vstupy povolene v danom nastaveni? Mozno to je problem. V poznamkach v manuali pisu, ze to nemusi fungovat s kazdym zariadenim:
Depending on the connected component, the correct input source may not be selected with the setting fixed to “Auto”.
[SPOILER]
z manualu:

HDMI Through
`Off
`BD/DVD, CBL/SAT, STB/DVR, GAME1, GAME2,
PC, AUX, TV/CD, PHONO:
Selects the input source for which the HDMI
Through function is enabled.
`Last:
The HDMI Through function is activated on the input
source selected at the time of setting the AV receiver
to standby mode.
When enabling the HDMI Through function, regardless of
whether the AV receiver is on or in standby, both audio
and video streams from an HDMI input will be output to
the TV or other components via HDMI connection. The
HDMIindicator will be dimly-lit in standby mode. Note
that the indicator may not light under certain conditions
(➔page 56).
This setting is fixed to “Auto” automatically when the
above “HDMI Control(RIHD)” setting is set to “On”,
resulting in automatic input source selection


Note
• Only an input source assigned to an HDMI INvia “HDMI Input”
setting is enabled (➔page 58).
• The power consumption in standby mode will increase during the
HDMI Through function; however in the following cases, the
power consumption can be saved:
– The TV is in standby mode.
– You are watching a TV program.
• Refer to the connected component’s instruction manual for
details.
• Depending on the connected component, the correct input source
may not be selected with the setting fixed to “Auto”.
• This setting is set to “Off” automaticallywhen the “HDMI
Control(RIHD)” setting is set to “Off”

[/SPOILER]
keko01 (57)|4.10.2013 10:21
Inak, doplnim, resp. odpoviem si sam. Auto funguje spravne, len aj to podriadene zariadenie musim podporovat HDMI CEC. Nasiel som do evolve plugin, ktory tuto funkcionalitu zapina a zdroj uz prepina spravne.
supetr (18)|11.10.2013 10:54
Zdravim všechny majitele tohoto AVR. Mam dotaz tykajici se prepinani vstupu na AVR. Mam TV propojenou HDMI (ARC), zvuk mi funguje. Při prepnuti AVR treba na NET zacnu prehravat radio z netu. TV stále bezi, když chci zpatky AVR prepnout na TV/CD, tak zvuk z TV uz nejede. Zkousel jsem pripojeni i optikou, ale výsledek je stejny.. Mate to tak všichni nebo je třeba nekde něco nastavit?
Diky za vyzkouseni této situace a napsani vysledku popr.rady, jak to vyresit.
vivid.sk (11472)|11.10.2013 11:43
Nastav si na input TV/CD dany opticky vstup (v Setupe). Napriklad TV/CD = Optical 1. Takto to musi fungovat aj bez ARC.
supetr (18)|11.10.2013 13:48
No a když bych mel pouze propojení přes hdmi, tak co bych měl mít nastaveno v tom setupu? Da se tam přece dát jen coaxial 1/2 a optical 1/2... Teď tam mám optical 2 a (ne)funguje to jak jsem popsal výše..

Sent from my EVO 3D using Tapatalk
vivid.sk (11472)|11.10.2013 13:52
[QUOTE=supetr;469168]No a když bych mel pouze propojení přes hdmi, tak co bych měl mít nastaveno v tom setupu?[/QUOTE]
Netusim ako to v tomto pripade funguje. V kazdom pripade, ja mam korektne priradeny vstup (optical 1, ktory ide z TV), HDMI ARC nepouzivam a korektne to prepina vstupy.
RoPo (6061)|11.10.2013 13:56
[QUOTE=supetr;469168]No a když bych mel pouze propojení přes hdmi, tak co bych měl mít nastaveno v tom setupu? Da se tam přece dát jen coaxial 1/2 a optical 1/2... Teď tam mám optical 2 a (ne)funguje to jak jsem popsal výše..

Sent from my EVO 3D using Tapatalk[/QUOTE]

Pokud máš propojeno jen HDMI (já mám propojeno jen přes HDMI také, ARC používám), tak v nastavení audio vstupu v Onkyu můžeš mít nastaveno cokoliv. Pokud máš v Onkyu nastaveno ARC na auto.

Zkus vyměnit HDMI kabel. Já jsem s konkrétním HDMI kabelem mezi Onkyo a TV měl problém, jak zde v tomto vláknu dříve zmiňuji.