Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: Propojení PC s TV = Displayport - nejde zvuk + malý obraz

Je tu občas Avatar uživatele MrPierc
    Registrace
    Apr 2008

Tak po restartu to pracuje správně!

Musím vždy nastavit TV ve Windows jako hlavní monitor bez rozšíření plochy a nastavit AMD HDMI Out jako hlavní zvukové zařízení! Je vidět, že odpojení HDMI s vyplým PC i TV je jediné řešení, jak si PC znovu najde dané HDMI a správně ho rozpozná

Velice Vám pánové děkuji za snahu a pomoc - hlavně za geniální myšlenku s vypnutým PC od uživatele vivid.sk.
    Už jsem to pomalu vzdával a chtěl koupit cinchové kabely na propojení

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda neexistuje možnost přednastavit si tuto operaci dohromady a přehodit nějakým profilem?
    Příklad: v CCC bych si nějak nastavil, aby po přepnutí profilu se TV stala jedinou plochou + se nastaví AMD HDMI Out jako hlavní zvuk. Když to nejde, nevadí, hlavně že to lze takto!!!
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od MrPierc Zobrazit příspěvek
    se nastaví AMD HDMI Out jako hlavní zvuk
    U mna doma to takto funguje (vid moj predchadzajuci prispevok).
    Mam nastaveny ATI HDMI Out ako predvoleny (nutne nastavit pri pripojenom HDMI kabli v TV). Pokial tam kabel nieje, tak ide zvuk z notebooku. Pokial pripojim kabel (aj za behu), tak sa mi automaticky nastavi ATI HDMI out ako predvolene zvukove zariadenie (tak ako to vidis tu)

Pouzivam taktiez W7 64bit (aktualne opatchovane, SP1, +vsetky dostupne zaplaty).

Je tu občas Avatar uživatele MrPierc
    Registrace
    Apr 2008

Ano, děkuji, nastavím si to tak. Konečně si můžu zahrát Tonyho na TV a nepotřebuji konzoli

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Dík za rb. Jak píšu, s ATI kartami to chce trpělivost, ono se to pak nějak rozjede! ne metyl!

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Zdravim,

nevim jestli to uplne souvisi ale mam taky problem se zvukem.

Koupil jsem nejdriv redukci PremiumCord adapter Mini DisplayPort - HDMI M/F a pak taky Digitus DisplayPort splitter cable, miniDP - DP+HDMI+DVI a k temto redukcim jsem pripojil kabel PremiumCord HDMI A - HDMI A (v. 1,4) M/M - 15m. Bohuzel mi ani pres jednu z techto kombinaci nesel zvuk.

Pokud jsem ale pripojil nejaky obycejny HDMI kabel 2 metry dlouhy, tak najednou fungovaly vsechny redukce.
    Je tedy problem v ty delce kabelu? Kdyz ale zapojim ten samotny kabel bez redukce, tak zvuk taky jde.

Dekuji za radu, jak to vyresit.

Nováček
    Registrace
    Apr 2020

Ahojte,

Nejde mi vytvořit nové téma, ale mohlo by to spadat do tohoto tématu.
    Mám nějakou starší televizi, je defacto jedno, dělá mi to u všech a to doma máme asi 3 nebo 4.
    počítače přez displayport T430 i t450 od lenova přenáší v poho zvuk i obraz přez displayport v PC a HDMI v monitoru.
    I jendo HP jako stolák to přenáší.
    Nicméně Dell optiplex 780 přenese obraz nikoli zvuk. Kabely sou stejné vesměs redukce Displayport na HDMI popř. Displayport na konci v PC a HDMI v monitoru.
    Otázka je, proč to u toho dellu nejde, nikde sem nic nenašel jestli je to grafikou, která to nepodporuje prostě si už nevim rady.
    Děkuji za odpov+d.

Registrace
    May 2009

Je mozne, ze v systeme mas viac zvukoviek (vratane tych virtualnych) a aktualne je zvolena ina. Staci vybrat a zvolit u spravnu.

[orientacny obrazok]

Nováček
    Registrace
    Apr 2020

Ahoj,
    No vim co myslíš, ovl. panely a zvuk. ale tam právě vidim jen jedno zvukové zařízení a to je ta integrovaná zvukovka. Resp. vidim tam i reproduktory, ale u těch se to tváří jako odpojené a to se týká jen bedínek, oc se připojují Jackem v zadu či ve předu.
    Zkoušeno Win 10 i Win 7.
    Jinak prosím neposílejte mi screenshoty, nevidim na ně, spíše napiš.
    !dostaň se tam a tam"
    Budu si muset asi upravit podpis .

Registrace
    May 2009

Musis vidiet aj dalsie zvukovky, konkretne tu, ktoru ma v sebe DisplayPort. Pokial ich nevidis, skus pozriet, ci nie su skryte (right click, show disabled and disconnected devices).

Porovnaj si obsah tohto oknna s ostatnymi PC v domacnosti, na ktorych ti to funguje.

Nováček
    Registrace
    Apr 2020

Ahoj,
    NN právě když telka je připojená v T430 i T450 i T490 vidim mdp190 či tak nějak.
    Ale zde vidim jen headphones a Repro, která sou odpojená, a to i když zobrazim resp. se zobrazujou odpojená zařízení.
    Nicméně sem znovu dnes googlil.
    Tohle je sestava co mám:
    https://www.pocitarna.cz/pocitace/dell-optiplex-780-6/
    Grafika:
    Intel Q45/Q43 Express Chipset
    Dočetl sem se toto na dvou článcích:
    https://forums.intel.com/s/question/...language=en_US
    http://forums.redflagdeals.com/no-au...-usff-1846219/
    Takže sem pochopil, že musim koupit aktivní prvek displayportu nevěděl sem že něco takového rozlišuje.
    Koupil sem tedy na alze toto:
    https://www.alza.cz/axagon-rvd-hi-di...i-d4059336.htm
    Ale ani díky tomuto zvuk stále nejede.
    Takže jestli chápu jediné jak to rozchodit bych musel koupit externí grafiku, dát do PC a doufat, že ta to už přez Displayport bude omci vést.
    Jinak klidně sem ochoten poskytnout vzdálený přístup, ale už fakt nevim si rady.

Nováček Avatar uživatele teoren
    Registrace
    Nov 2004

Mně přijde zajímavý předposlední příspěvek na http://forums.redflagdeals.com/no-au...-usff-1846219/
    Je možné, že počítač opravdu neumí posílat audio přes DisplayPort. Ověřil bych ještě toto: v ovládacích panelech pro zvuková zařízení dát "zobrazit odpojená zařízení" (nevím teď jak se to přesně jmenuje) a podívat se, jestli tam bude nějaké "HDMI audio". Pokud ne tak bych ještě zkusil aktualizovat ovladač grafické karty a chipsetu.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Některé Optiplexy měli na desce kabelový propoj mezi zvukovkou a GPU s DP. Ta propojka tam je? Dle linku na sestavu se může zdát, že tam právě tato propojka chybí, protože tam je GPU ve slotu.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. propojení pc a lcd nejde zvuk
    Od marekpevný v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 31-01-2011, 18:17
  2. Samsung le32a455- propojení a nejde zvuk
    Od hobys v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-11-2010, 16:04
  3. winfast dtv2000h jde zvuk ale nejde obraz
    Od weri29 v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 06-12-2007, 08:08
  4. nejde zvuk ale obraz ano. TV tuner asi conexant
    Od xkrchnav v sekci SW pro TV karty