Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozpadlý obraz - pomoc

TomRaptor (2)|27.8.2012 19:16
Zdravím všechny. Koupili jsme si kameru z druhé ruky Sony DCR-HC19E.
PC je Intel Core2Duo 2x 3,06 GHz, 4GB RAM, 2x 500 GB HDD SATA II, ATI Radeon HD5570 1GB GDDR5.
Musel jsem dokoupit IEEE1394 a kabel Firewire 4/6.
Kamera jede v pohodě. Po problémech s přihlašováním kamery do systému se mi zobrazuje pouze to, co je v příloze.
Zkoušel jsem kartu 1394 v různých slotech PCI (mám celkem 3), SW mám Pinnacle 15, Avid Studio, WinDV - všude je to stejné...
Ovládání kamery (play, posuny...) jdou jen chvíli, pak musím kameru ovládat na LCD.
Prosím Vás, chytré hlavy, o POMOC! Co by to mohlo být? Jen doufám, že není kamera v kelu...
P.S. Pokud to tu již je, tak se moc omlouvám, ale stejný problém jsem nenašel.
Problém.JPG
Pave1 (4279)|27.8.2012 19:55
To vypadá na problém s mechanikou nebo hlavami. Obraz na displeji kamery vypadá při přehrávání stejně, předpokládám? Pokud ano, tak leda do (autorizovaného) servisu. Za pár korun zjistí co s tím je a sdělí ti předpokládanou cenu opravy, zda o ni stojíš. Při koupi kamery z druhé ruky to chce opatrnost, vyzkoušet něco nahrát a přehrát (bez výpadků v obraze a zvuku) je základ.
TomRaptor (2)|27.8.2012 20:13
Obraz na LCD je perfektní, kameru jsem při koupi vyzkoušel, ale nepřipojoval k PC...
Ale už jsem to vyřešil...
Bylo to ovladačem IEEE1394 v systému Windows7. Nahradil jsem ho "Hostitelský řadič pro rozhraní OHCI standardu 1394 (zastaralé)" a je po problému.
Děkuji tímto všem, kdo jste se zajímali o můj problém a snad řešení pomůže jiným...
Pave1 (4279)|27.8.2012 20:44
Pokud je obraz na kameře ok, pak je to opravdu věc kabelu, zkontrolování konektorů a ovladačů.

Ať se daří .-) .