Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY HDR-CX260VE - má pro mě smysl?

joonas (2)|15.8.2012 18:23
Ahoj všem nadšencům do kamer,

prosím, poradíte mi, zda má smysl investovat do kamery SONY HDR-CX260VE? (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507P25H0A91K5U)

Nic výrazně lepšího asi nepotřebuji a nechci utrácet víc, než cca 12.000 KČ. Kameru jsem měl narychlo v ruce a něco si přečetl a zkouknul, a líbí se mi:
- umí něco natočit i za trochu horších světelných podmínek - to se mi hodí
- umí slušně velký zoom - také využiji
- je lehká a dostatečně malá, aby mě neprudilo brát ji s sebou - kompaktnost je pro mě plus
- umí "odlévat" videa na USB hard disk i bez připojení k PC - beru jen jako bonus, není to pro mě nutné

No a rád bych si potvrdil:
- má smysl utratit těch cca 11.000 KČ, a nebo by se vyplatilo pouvažovat třeba o Panasonic HC-V500, která je o něco levnější?
- má smysl uvažovat o nějakém konkurenčním výrobku, který (a teď si vymýšlím) je například více odolný vůči horšímu zacházení (pád na zem, pár kapek deště a tak), nebo zkrátka je v něčem výrazně lepší?

Díky moc vám všem, kdo mi poradíte.

Jakub
joonas (2)|8.9.2012 23:45
Takže kameru už více jak 14 dní mám a používám a je OK - splnila očekávání, která jsem popsal výše: snímání za horších svět. podmínek, dobrý zoom, kompaktnot, odlévání videí i na USB hard disk bez PC (pozor, je na to potřeba speciální kabel od Sony za cca 250 KČ, který slouží jako adaptér k obvyklému kabelu k vašemu USB disku). Pro amatérské potřeby mohu tuto kameru doporučit.