Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD kanály na Samsung UE46D6530

marra38 (2)|14.8.2012 11:42
Dobrý den,
před půl rokem jsem si koupil LED Samsung UE46D6530. Po nějaké době jsem si dokoupil CI slot a nyní používám Skylink kartu přímo ve slotu. Poté mi chvíli šla ČTHD, ovšem měla pouze 2% signálu, takže se na ní dalo koukat jen za hezkého počasí - ale i to by se dalo překousnout. Bohužel, po měsíci proběhla změna v programech Skylinku a už jsem ji nechytl. Tak jsem se rozhodl naladit HD kanály, které jsou u Skylinku na 11797 MHz a TV nemá vůbec na této frekvenci signál a navíc, když začne "hledat" na nulovém signálu, tak se ukáže, že hledá na frekvenci 11798 MHz. Při volání na SAMSUNG podporu pouze zvedne buď neschopná Slovenka, nebo mladík, který čte manuál. TV jsem si kupoval hlavně kvůli sledování HD a to momentálně nejde. Už jsem zkoušel všechno - ruční a automatický ladění a nic. Jsem laik, ale myslím si, že chyba by mohla být v DISEqC, který je pro každou stanici jiný, ovšem při ladění nejde měnit - všechno se ladí při jednom DISEqC a tím pádem něco má 70% signálu a něco třeba jen 5%. A když mluvím o signálu - je tu záhada, neboť slovenské programy se naladily a "fungují" (pouze za jasného dne) s 0% signálu. Nevíte někdo jak to HD naladit? Děkuji.
KamilZ (10277)|14.8.2012 11:53
Jestli máš jen jeden LNB a nemáš monoblock, tak je jedno, jak máš nastaven DiSEqC. Všechny programy Skylinku vysílají z jedné pozice (23.5), takže i kdyby jsi měl příjem z více družic (dva LNB, monoblock), tak všechny Skylinkové budou na stejném DiSEqC portu. Nastavit jít ale musí, něco děláš blbě. Měj ho nastaven stejně, jako u ČT1 (nicméně pořád platí první věta, bohužel nic detailnějšího o Tvé konfiguraci nepíšeš). Tipoval bych, že bude problém v něčem z tohohle:
- špatně nastavená (naladěná) parabola
- nevhodný CI modul
- starý firmware v TV nebo CI modulu
Jak máš starý LNB? Kdo ti natáčel parabolu, dělal to s měřákem? Tipoval bych to na tento problém, podle Tvé třetí věty "Poté mi chvíli šla ČTHD, ovšem měla pouze 2% signálu, takže se na ní dalo koukat jen za hezkého počasí - ale i to by se dalo překousnout". Kdyby jsi měl blbě DiSEqC, tak nepojedeš vůbec.
Dagy2 (3153)|14.8.2012 16:02
[QUOTE=marra38;420574]...zvedne buď neschopná Slovenka...[/QUOTE]

Tak myslím, že chyba je jasne
A/ medzi DO a fotelkou
B/ keď sa rozprávajú hluchý a slepý tak to vyzerá asi podobne ako medzi tebou a tou neschopnou slovenkou. Jej jedinou výhodou je, že sice určite nerozumie televizorom, ale má na 100% krajšie poprsie ako ty.

A teraz vážne:
začni od základov. Z tvojho popisu je jasné, že nemáš páru o tom na čo slúži diseqC a ako vôbec naladiť programy
- LNB - to je ten čumák na anténe. Máš tam jeden alebo dva? alebo dva čumáky spojené do jednoho plastového odliatku?
- DiseqC je to, čo prepína vstup do TV medzi čumákmi
- Každý čumák je na jednu satelitnú polohu. Takže tvoja poznámka, každý program má iný diseq ako vidíš je totalna blbosť. Diseq potrebuješ nastaviť len ak máš tie čumáky LNB aspoň dva. Potom musíš správne v nastavení priradiť fyzické zapojenie kábla do diseq prepínača a nastavenie parametrov v prijímači - toto by sme nechali na druhú lekciu pre tzv. pokročilých ladičov.
- Multiplex/transpondér je definovaný frekvenciou, polarizáciou, symbolovou rychlosťou tieto musíš zadať, aby bol tuner v TV vôbec schopný hľadať
- jednotlivé programy v rámci jednoho transpondéru sú definované hodnotami PID - tieto asi u TV nemožno zadať, preto ti naladí vždy všetky programy celého transpondéru
- HD programy vysielajú v MPEG4/DVB-S2 + kodovanie napr. QPSK alebo 8PSK. U niektorých tunerov musíš toto presne zadať, inak samozrejme nič nenájde
- ak nemáš signál na ukazateli signálu máš nastavenú parabolu zle. to, že ti idú SD programy je OK, HD programy potrebujú ďaleko precíznejšie nastavenie. Koľko máš úroveň signálu na SD programoch???
- pred začiatkom ladenia musíš mať nielen signál, ale hlavne kvalitu. Tá vyjadruje skutočnosť, že TV tuner hľadá v spleti elektromagnetického vlnenia ten správny signál ktorý vie rozkodovať
Tonik (3)|18.8.2012 11:20
Ahoj,mám tv Samsung UE40D6570 a nedávno jsem řešil podobný problém s HD programy na Skylinku a Czechlinku.V únoru se změnila frekvence pro HD programy a to proto,že se v HD vysílání přešlo ze standardu S1 na S2.Ačkoli všechno "železo" co jsem vlastnil( CI modul Mascom + tv Samsung),by toto S2 mělo umět,vlastně umí,ale spolu dohromady mají problém.Po vložení CI Mascom do satelitu Vantage funguval bez problému,po vložení zpět do tv Samsung nic.Pomohla až výměna CI modulu Mascom(Irdeto+Cryptowoks) za modul Neotion(Irdeto),je to ten s velkým nápisem Skylink. http://www.kenex.cz/images/watermark.php?file=modul-irdeto-ci-neotion.jpg
Tak snad to pomůže i tobě. T.
Dagy2 (3153)|18.8.2012 13:42
No bodaj by ale on chlapec hľadá na 0÷2% signále, takže chyba bude inde
- buď píše bludy a díva sa na niečo iné než je sila signálu
- alebo má totálne rozhasenú parabolu

Aj v pírpade, že by nemal žiadny modul a kartu v prijímači, TV bude ukazovať pri dobrom nastavení povedzme 90% signál a 90% kvalitu. TV mu taký kanál v pohode aj naladí! Len sa to skončí okienkom "program je kodovaný"
marra38 (2)|21.8.2012 19:45
Parabolu jsem ladil sám, podle oka a to byl ten problém - děkuji moc za rady, jako laik bych na to nejspíš nepřišel :) díky!