Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grundig Vision 6 26-6930 T přepínání formátu

tomassv (5)|2.8.2012 12:39
Televize automaticky nepřepíná tyto formáty, přestože je to v návodu deklarováno. Má s tím někdo zkušenosti, nebo má někdo tento televizor a tento problém nemá, a zobrazení se přepíná správně?? Případně poradit nějakou cestu k nápravě? Děkuji
KamilZ (10277)|2.8.2012 13:20
[QUOTE=tomassv;419181]Televize automaticky nepřepíná tyto formáty,[/QUOTE]
Možná bys mohl být méně tajemný a prozradit, o jaké formáty se jedná :-). Jestli myslíš 16:9 a 4:3, tak specifikovat, jestli se jedná o interní tuner, nebo o nějaké externí připojení a případně jaké. Ale většinou automatické přepínání moc dobře nefunguje, výrobci jdou při automatice cestou "vyplněné obrazovky", takže u 16:9 je to OK a u 4:3 jsou všichni tlustí.
tomassv (5)|2.8.2012 13:42
Děkuji za upozornění. Jedná se o přepínání mezi formáty 16:9 a 4:3, interní tuner. Jinak to přepnutí u 4:3 spíše připomíná panorama (okraje jdou do "rybího oka", střed sedí). Spiš by mě zajímala reakce někoho, kdo tento televizor má. Jestli má cenu to nějak řešit.
Ivo Mašek (10205)|2.8.2012 19:18
Ta televize to musí umět. Pohraj si v menu nastavení: Nastavení obrazových formátů: Auto (WSS), 4:3 / 14:9 / 16:9 / Panorama / Cinema Zoom / Sky Top
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomassv (5)|15.8.2012 09:37
Jenomže to právě ignoruje. Když nastavím AUTO, tak pokud je signál 16:9 tak to píše AUTO 16:9 a obraz je v pořádku. Pokud přijde 4:3, píše pouze AUTO a obraz je zdeformovaný, pořád 16:9 a v krajích roztažený. Proto by mě zajímalo, jestli je to závada jen na mé televizi, nebo to vůbec ten televizor neumí
bavorak (1494)|15.8.2012 10:34
vsak AUTO je nato, aby to vzdy pokrylo cely panel. Tak to prepinaj dalej a zisti, ktore ti vyhovuje.
Ivo Mašek (10205)|16.8.2012 19:03
Já mám tedy jinou TV a nastavuji to přes kabelový STB (mám kabelovku). Na STB mám nastavenou položku TV: 16:9, a položku formát: pillarbox. Díky tomu nemám nic deformovaného a televize zobrazuje signál tak, jak ho vyrobil vysílatel.
Pokud nejsou v nastavení položky leterbox a pillarbox, tak to tedy nevím. To AUTO je asi co výrobce, to jiný smysl. neb to by měla být automatická volba toho, v jakém rozměru to vysílatel vysílá. (v kabelovce to není jenom 16:9 a 4:3, tam je těch formátů více, ale jsou to stanice, na které snad kouká minimum lidí a prodejce je cpe do balíčků s jinými pořady, aby je vůbec prodal)
tomassv (5)|24.8.2012 10:54
Děkuji. Já právě nepoužívám STB ani DVB-T ani kabel. Obraz "řeší" jen tuner televize z antény. Jen mě prostě zajímá, jestli je to normální, že WSS signál ta televize ingnoruje (pozn. mám DVB-T tuner do počítače a na tu samou anténu funguje - přepíná bez problémů). Dokupovat DVB-T k nové televizi mi připadá jako dost nesmysl.
Ivo Mašek (10205)|24.8.2012 11:18
Ty STB jsem uvedl jako skutečný příklad, co každé TV zařízení (i TV samotná) musí mít, aby to fungovalo. Musí mít funkční položky leterbox a pillarbox (může se to jmenovat jinak, ale bylo by to dost nezvyklé)
vivid.sk (11472)|24.8.2012 11:38
[QUOTE=tomassv;420668]Jenomže to právě ignoruje. Když nastavím AUTO, tak pokud je signál 16:9 tak to píše AUTO 16:9 a obraz je v pořádku. Pokud přijde 4:3, píše pouze AUTO a obraz je zdeformovaný, pořád 16:9 a v krajích roztažený.[/QUOTE]

Takto isto to funguje pri standardnom nastaveni aj na mojom TV (nechapem ako to niekto takto mohol navrhnut). V mojom pripade ale treba zajst do menu a nastavit si format zdroja na 4:3 (nie auto).
Nasledne uz potom automaticky mod zobrazenia spravne zobrazuje zdroj 16/9 na celu obrazovku a zdroj 4/3 s ciernymi pruhmi po bokoch. (silne nelogicke, ale funguje to tak).
Ivo Mašek (10205)|24.8.2012 11:45
Tak to je hodně nelogické. Takovou možnost bych ani nehledal, protože by mě to ani nenapadlo, že to je vůbec takto možné
frantisekpetru (36)|24.8.2012 14:30
Takto to má i můj Pana TX-P42X10. Ale nelogické mi to nepřišlo, pochopil jsem to tak, že AUTO má za úkol AUTOMATICKY vyplnit celý panel. A mě osobně to přijde příjemnější, než se dívat jen na část obrazovky a na zbytku mít černé pruhy.
Ivo Mašek (10205)|24.8.2012 14:37
Ale to musíš na obrazovce 16:9 zákonitě vidět protáhlé obličeje, protáhlé budovy, no prostě všechno "tlusté" do šířky, když jde pořad v rozměru 4:3
vivid.sk (11472)|24.8.2012 14:40
[QUOTE=frantisekpetru;421824].... [/QUOTE]

aaa takze pan je fajnsmeker .... A este mi prezrad ako to robis, ked pozeras filmy v AR 2.35:1, tiez natahujes na vysku, aby si vyplnil celu plochu obrazovky ?
frantisekpetru (36)|24.8.2012 14:52
Na středu obrazovky je to OK a roztahuje se to postupně až u krajů. Takže u těch krajů je samozřejmě obraz deformovaný (roztažený do šířky). Ale pro mne žádná hrůza. Samozřejmě ale záleží na vkusu každého soudruha, že?
frantisekpetru (36)|24.8.2012 15:05
[QUOTE=vivid.sk;421830]......[/QUOTE]

Zase tak velký fajnšmekr nejsem, takže 2,35:1 zůstává.
Ale mně nejde o to, aby byl vyplněný celý panel (ono to takhle asi bohužel z mého prvního příspěvku vyznělo). Jde o to, že širokoúhlý obraz (byť po krajích mírně deformovaný) je mi na sledování opravdu příjemnější, než obraz téměř "čtvercový".
vivid.sk (11472)|24.8.2012 15:17
Ano, okrem toho to tak vyznelo, ale nemusis to ospravedlnovat - kazdy co mu libo. Verim, ze tak ako ja deformaciu AR neznesiem, niekto ju neriesi/resp. dokoca preferuje.
Nastastie pri HD kanaloch sa ziaden takyto paskvil nekona, a obraz pre istotu uz v studiu doplnaju natvrdo ciernymi pasmi.
tomassv (5)|24.8.2012 15:43
O těchto problémech trochu vím. Mě by zajímala reakce někoho, kdo má tento konkrétní typ televizoru. V manuálu je výslovně uvedeno:"Formát "Auto 16:9"
U vysílání formátu 16:9 dojde k automatickému přepnutí na formát "16:9".
U vysílání formátu 4:3 dojde k automatickému přepnutí na formát "4:3".

atd." - konec citátu manuálu.

Vím, že všemu bych určitě věřit neměl, proto by mě zajímala zkušenost majitele konkrétního televizoru
visper (270)|27.8.2012 17:13
Někteří soudruzi a možná dokonce většina mají ten vkus poněkud zvrácený. Černé pruhy po stranách (pillarbox) nejsou sice nic estetického, ale je to jediná správná možnost. "Roztažené držky" nesnáším, chuděry herečky. Nelineární deformace je zase "na poblití" při pohybu. Celkové zvětšení (pan&scan) se dá vydržet pokud kameraman nedává hlavy moc nahoru, ale správné to není. Film se má sledovat tak, jak byl natočen. Snaha o vyplnění obrazovky za každou cenu je podle mne začátečnická chyba nebo buranství. A teď se do mne pusťte :-)
vivid.sk (11472)|27.8.2012 17:26
Suhlas do pismena.
Co je vsak smutnejsie - dnesna doba priniesla TV s milion funkciami, ktore si nevie vacsina uzivatelov ani len poriadne nastavit. Velakrat su radi, ze naladia kanaly (ved to tu na fore vidime denno denne, a to su prave ti zrucnejsi, co sa tie problemy aspon snazia riesit).

Zial, vsetky (este som nevidel TV, ktora by takto nastavena od vyroby nebola) TV su dnes (pred)nastavene tak, aby obraz nezmyselne roztahovali na celu obrazovku (este pri PDP sa to da pochopit :D).

Co je horsie - niektorym ludom to ani nepride zvlastne, ze nieco nie je v poriadku. Argument nutneho vyplnenia celej plochy je totiz podobne zvrateny, ako argument, ze velke bedne robia zarucene iba obrovsky ramus - a nikdy inak :)
visper (270)|27.8.2012 17:32
Ano, taky jsem si všiml, že "roztažené držky" jsou u většiny TV jako default nastavení. Z toho se dá usoudit, že většina lidí to tak chce. Asi jsem úchylný :-) Ať si každý dělá co chce, ale chuděry děti propadnou ve škole z geometrie, protože nerozliší obdélník od čtverce a kružnici od elipsy.
vivid.sk (11472)|27.8.2012 17:43
[QUOTE=visper;422288]...většina lidí to tak chce...[/QUOTE]...to je prave argument hodny managerov tychto produktov.
Plati totiz pravda pravduca, ako to nastavis od vyroby, tak si to vacsina ludi ponecha a neriesi (a niektori ani tie reklamne nalepky neodlepia!). Staci sa porozhliadat po svete a najst alternativne priklady - vsetky su dokonale podobne.