Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Xtreamer SW - zpožďuje zvuk u filmů

Je tu občas Avatar uživatele slatored
    Registrace
    Jun 2004

Zdravím, Xtreamer jsem kupoval hlavně proto, abych se už nemusel zbývat DVD disky - nahraji všechna media na HDD a "jedu".
    Jenže u některých videí se mi o hodně zpožďuje zvuk za obrazem. Vyzkoušel různá překódování,
    ale nezjistil jsem proč je to někdy synchronisované a někdy ne.
    Teď se qůli tomu zase pomalu vracím k vypalování DVD, kde je VŽDY všechno v okeju.
    Nemohl by mi pls někdo "naznačit", proč to tak mám a co s tím?
    Díky předem za odpověď.
    jj
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

s Xtreamerom hlavne mozes prejst na HD .. DVD uz je historia .. ale samozrejme to splnuje ucel , na ktory si ho chcel .. preco mas oneskoreny zvuk netusim .. ja som sa s tym nestretol .. skusal si prekodovania ? to je co ? hrajes DVDcka ? ci divx ?

Registrace
    Jun 2004

> hrajes DVDcka ? ci divx ?
    Vždyť to píšu: Chtěl jsem DivX, koduji do MPEG2/MP2 a ty se některé zpožďují se zvukem.
    Proto hraji z DVD Playeru klasická DVDčka.
    Hlavně mě zajímá, proč se mi ten zvuk někde zpožďuje za obrazem.
    Jsem bývalý bubeník a když bubeník ve filmu práskne do bubnu a zvuk se ozve za půl sec., tak by mě čert vzal.
    díky za reakci!
    jj
    Naposledy upraveno uživatelem slatored: 19-07-2012 v 20:22 Důvod: bývalý

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jen pro jistotu kontrolní otázka - při spouštění v PC se to nezpožďuje?

Registrace
    Jun 2004

Sorry, to jsem zapoměl napsat ( a bude toho urkitě víc! ) - v PC je to "fpořátku" - to mě právě na XT štve.

Registrace
    Feb 2011

A opravdu máš jen "Xtreamer SW"? To je ještě prodává? Nebo je to starší kousek? Máš poslední firmware?

Registrace
    Jun 2004

mám XT SW a pravidelně aktualizovaný

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Bože můj, já když synchronisuju audio, tak si v MPC hraju s Audio delay na +- xxx milisekund dokud to nesedí na hubu a tady se s*re hotový výrobek (čí, co kde kdy jak proč?). To se musí hlásit!!!

P.S. @Slatored> nejsi tu první pátek, tak hoď drát a poradím. N/P

Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Bože můj, já když synchronisuju audio, tak si v MPC hraju s Audio delay na +- xxx milisekund dokud to nesedí na hubu a tady se s*re hotový výrobek (čí, co kde kdy jak proč?). To se musí hlásit!!!
    P.S. @Slatored> nejsi tu první pátek, tak hoď drát a poradím. N/P
    Takovou reakci bych od Tebe Stando tedy nečekal. Pořád zapomínáš, že těch, co se v tom vyznají je hodně-hodně málo a že většina lidí, co sem píšou o radu jsou laici - a proto sem píšou. Já si o sobě nemyslím, že jsem zase tak úplná lama, ale někdy si fakt nevím rady. Proto sem taky píšu prosbu o radu.
    Tu muziku (ale i filmy) si pouštím z Xtreameru do TV a tak mi je Tvoje rada "s hraním v Audiodelay v MPC" na PRD.
    Jednoduše a znovu řečeno: Některé filmy ( hlavně s muzikou ) mi z MMP Xtreameru hrají se zvukem pozadu. Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit. Moje Samsung LED TV to umí také, ale taky jen zpozdit.
    Některé filmy jsou stažené a některé konvertuji (v Xillisoft HD VideoConvertoru) z "něčeho" (většinou VOB) do MPEG2. V PC to hraje správně, takže předpokládám, že vada je v MMP, nebo v konverzi.
    Teď jsem to ještě šel vyzkoušet a už je to jasnější: Když nahraji do Xtreameru orig. soubor VOB, tak je v pořádku, když ten samý překonvertuji do MPEG2,
    tak je to špatně. Takže je to určitě tou konverzí, ale proč?
    Vyplývá z toho, že do Xtreameru nahraji DVD tak, jak jsou a nebudu nic konvertovat do jednoho souboru MPEG, tak jak jsem to dělal dosud
    Další detaily viz. výše v diskusi.
    díky za zájem !
    jj

Je tu pravidelně Avatar uživatele killerman27
    Registrace
    Sep 2010

tak to prevadej rovnou do mkvecek ty DVD: http://magazin.stahuj.centrum.cz/han...st-dvd-do-mkv/

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od slatored Zobrazit příspěvek
    Takovou reakci bych od Tebe Stando tedy nečekal (1). Pořád zapomínáš, že těch, co se v tom vyznají je hodně-hodně málo a že většina lidí, co sem píšou o radu jsou laici - a proto sem píšou. Já si o sobě nemyslím, že jsem zase tak úplná lama, ale někdy si fakt nevím rady. Proto sem taky píšu prosbu o radu.
    Tu muziku (ale i filmy) si pouštím z Xtreameru do TV a tak mi je Tvoje rada "s hraním v Audiodelay v MPC" na PRD.
    Jednoduše a znovu řečeno: Některé filmy ( hlavně s muzikou ) mi z MMP Xtreameru hrají se zvukem pozadu. Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit. Moje Samsung LED TV to umí také, ale taky jen zpozdit.
    Některé filmy jsou stažené a některé konvertuji (v Xillisoft HD VideoConvertoru) z "něčeho" (většinou VOB) do MPEG2. V PC to hraje správně, takže předpokládám, že vada je v MMP, nebo v konverzi.
    Teď jsem to ještě šel vyzkoušet a už je to jasnější: Když nahraji do Xtreameru orig. soubor VOB, tak je v pořádku, když ten samý překonvertuji do MPEG2,
    tak je to špatně. Takže je to určitě tou konverzí, ale proč?
    Vyplývá z toho, že do Xtreameru nahraji DVD tak, jak jsou a nebudu nic konvertovat do jednoho souboru MPEG, tak jak jsem to dělal dosud
    Další detaily viz. výše v diskusi.
    díky za zájem !
    jj
    Ad 1: psáno po 7 Gambrinech po příchodu domů a docela mě to pobavilo, ale vzápětí jsem usnul...
    Ad další: Stačí si zkontrolovat ten (správně) hrající VOB na A/V Delay (=funkce v PGCDemuxu) a víš hned, která bije... Nebývá také zvykem v lepčích rodinách míti v OS nasr*no tolik zbytečných udělátek na pohyblivé obrázky, stačí jeden legální Mpeg2 dekoder a nějaký (opět legal) referenční player (MPC to není, stejně jako různé streamovačky...).

Dej nejdříve A/V Delay Check plus parametry roho, co zlobí.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od slatored Zobrazit příspěvek
    Už jsem qůli tomu vyměnil i AV Receiver SONY za YAMAHA, který umí zvuk posunout - bohužel umí jen zpozdit. Já ho ale potřebuji zrychlit.
    receiver nemoze zvuk zrychlit .. kedze mu este neprisiel .. zrychlit vie len prehravac ..

Registrace
    Feb 2011

Zkus ještě napsat, co (TV, MMC, AVR?, ...) a jak (HDMI v1.x, AV, optika, ...) máš s čím přesně propojeno a možná zkus někde uploadnout kousek problematického videa, ať se to dá vyzkoušet v jiných MMC.

Registrace
    Jun 2004

Tak jsem experimentoval a je to takhle: Když přehrávám filmy přes USB rovnou do TV, v Bluray a přes Ferguson Satelit Receiver, tak vše sedí (Takže filmy jsou OK). Nesedí jen, když to přehrávám z Xtreameru. Zkoušel jsem různě zkoušet v "Nastavení" Xtreameru i TV a nepomohlo nic. Navíc jsem zjistil, že opožďěný zvuk mám nejen u těch nových uložených filmů, ale u VŠECH už dávno filmů (i z kamery, foťáku a pod.)
    Zapojení mám následovně:
    Xtreamer zvuk-> AV Receiver - optika,
    Xtreamer obraz -> LED TV - HDMI
    AV Receiver HDMI OUT -> LED TV IN
    Podle mého názoru je to v okeju.
    Vypadá to tedy, že se přes všechny updaty něco v Xtreameru "rozbilo" a asi budu muset koupit něco nového.
    NEBO NE ???

Jinak ten SW HandBrake je fakt geniální !!!
    Uložím si všechna DVD jako MKV na Ext. HDD a budu to hrát přes USB v Bluray LG (tedy jestli nevyřeším ten Xtreamer).
    díky za snahu.
    jj

Je tu pravidelně Avatar uživatele THeBaNDiT
    Registrace
    Apr 2012

a ked pises, ze tvoj AV receiver mas k TV pripojeny cez HDMI, nemozes pripojit aj Xtreamer do Receivera cez HDMI (optiku uplne vynechat)? Moderne receivre su prave na to vybavene vstupmi a vystupmi hdmi, aby boli medzistupnom medzi prehravacom videa a televiznym zobrazovadlom, aby bol obraz a zvuk zosynchronizovany (receiver si to ma postrazit)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. JamCast (a nebo jinak zvuk) do Xtreamer Prodigy
    Od krystf1 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-04-2012, 18:46
  2. Xtreamer SideWinder2 - zvuk
    Od Tenente v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 30-12-2011, 15:12
  3. Reakcí: 0