Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s Technisat Technistar Sir

Martin Suchánek (85)|13.7.2012 21:43
Mám jich pěknou hromádku, ale když vypíchnu jen ty nejpodstatnější, které jsem zatím objevil (ve spojení s ICe Skylink):
- vypadávání obrazu (jako by někdo na chvíli vytáhl HDMI konektor), zatím jsem nepřišel na to kdy se to přesně stává, řekl bych že hodně když se "courám" v menu. Mám to na 1080i, pokud je řešení 720p tak to nepotřebuji, proč si degradovat obraz. Někdy se to sebere samo, jindy musím vystoupit/nastoupit.
- Onkyo audio receiver HDMI - poměrně masivní rozdíly úrovní hlasitostí jednotlivých satelitních programů (SIR dolby ano, bitstream) a dále zvláštně to blbne ve smyslu mám stanici potichu, přepnu na jiný kanál vrátím se zpět a ona řve
- dnes mi do nastavení něco hráblo (FastScan?), v seznamu programů se jich objevilo na tři sta a komplet to vymazalo EPG, musel jsem do něj znova nacvakat jednotlivé stanice.

Má někdo komentář, nasměrování?
Díky moc.
Saidxxx (104)|13.7.2012 22:01
Zdravim!
Bylo by dobré kdyby si napsal jestli máš parabolu správně nastavenou,koukni jestli tam není nastavení formátu obrazu auto,někdy to také dělá.Zminuješ Onkyo,tam taky muže docházet k upscalingu (k přepočtu na jiné rozlišení) a to muže degradovat obraz tímto zpusobem.Také tam muže auto dělat neplechu.
Je tam automatickou aktualizaci TV/R kanálů – DCM? Tak to bude ono. Dělá to pěknou paseku v nastavení a settingu.Nedá se vypnout.
Martin Suchánek (85)|13.7.2012 23:26
parabola určitě ok (navíc si nejsem jistý, který z popisovaných problémů by na ni pasoval, IMHO žádný), obraz 16:9. Na Onkyo se podívám, ale to dle mne obraz vůbec neřeší, vždyť je to přeci průchozí zařízení, jen si odebere zvuk, ne? Navíc machinaci s obrazem bych poznal, up/downscalin by mi panasonic zobrazil... Automatické ladění čeho kde?
KamilZ (10277)|14.7.2012 06:27
Četl jsi vedlejší vlákno? Myslím, že tam popisují přesně Tvé problémy (mimo toho zvuku). https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR/page14

A parabolou to určitě není...
Saidxxx (104)|14.7.2012 12:22
Jo, je to tam pěkně rozepsané,nakonec je to FW který s tím má problém.
Automatickou aktualizaci TV/R kanálů – DCM a které provozovatel pošle do éteru, v přijímači vybavený touto funkcí,pěkně zamává s uspořádáním programu.Měl jsem doma Humax IRHD 5100S, je vybavený touto funkcí FastScan a automatickou aktualizaci TV/R kanálů – DCM, po pracném vytvoření settingu se po krátké chvilce vše zhatilo.Je tam jedna finta jak tomu předejít ale to si už nevzpomenu,asi někde v zadání při prolaďování.Dá se to najít zde na fóru o tomto modelu Humax IRHD 5100S .Možná by to šlo obejít i u Technisatu.Tahle funkce by mohla být vypínatelná, tedy ON/OFF.Aby se mohl uživatel rozhodnout zda povolí konání zmatku či nikoliv.
Parabolou to nebude ale LNB a DiSEqC přepínače po bouřkách dokážou zamotat hlavu nejednomu 110% odborníkovi.
Vypadá to spíš že nechtěl poradit ale jen si postěžovat, protože má toho moc a nefunguje jak si představoval,sakra co stím že.
No nic ,chtěl jsem tenhle model doporučit známému ale vidím že je to další nepovedený přístroj.ŠKODA .
golfLC (1941)|14.7.2012 22:52
Je ozaj hanba, že taká firma ako je Technisat ešte z predchádzajúcich typov prijímačov nemá odladené a vychytané ich fičúrky a až ozaj odladený fw nedá do nového typu, ako je SIR, ale v žiadnom prípade by som nezahadzoval tento prijímač do zabudnutia. Zásadne ich prvá verzia fw nie je to pravé orechové, ale 2. alebo 3.verzia tieto problémy vyrieši. Hovorím z vlastnej skúsenosti, ako som postupne kupoval ich prijímače (STR-1, HD8-S, aj HD8-SX a DIGIT-ISIO má svoje muchy s nie správnymi modulmi dodnes (pripomínam, že tento prijímač stojí toľko, ako 3ks SIR a ešte k tim musíte dokúpiť dva moduly, co je +cca 100€))
tahlovej (304)|14.7.2012 23:56
[QUOTE=Saidxxx;416718]Jo, je to tam pěkně rozepsané,nakonec je to FW který s tím má problém.
Automatickou aktualizaci TV/R kanálů – DCM a které provozovatel pošle do éteru, v přijímači vybavený touto funkcí,pěkně zamává s uspořádáním programu.Měl jsem doma Humax IRHD 5100S, je vybavený touto funkcí FastScan a automatickou aktualizaci TV/R kanálů – DCM, po pracném vytvoření settingu se po krátké chvilce vše zhatilo.Je tam jedna finta jak tomu předejít ale to si už nevzpomenu,asi někde v zadání při prolaďování.Dá se to najít zde na fóru o tomto modelu Humax IRHD 5100S .Možná by to šlo obejít i u Technisatu.Tahle funkce by mohla být vypínatelná, tedy ON/OFF.Aby se mohl uživatel rozhodnout zda povolí konání zmatku či nikoliv.
Parabolou to nebude ale LNB a DiSEqC přepínače po bouřkách dokážou zamotat hlavu nejednomu 110% odborníkovi.
Vypadá to spíš že nechtěl poradit ale jen si postěžovat, protože má toho moc a nefunguje jak si představoval,sakra co stím že.
No nic ,chtěl jsem tenhle model doporučit známému ale vidím že je to další nepovedený přístroj.ŠKODA .[/QUOTE]Nepovedený přístroj je přehnané - stačí mít pevnou parabolu na A3 a v konfiguraci DISEqC A mít A3 nastavenou.Pak SIR jede jak dráha - dobré EPG,dobré nahrávání s možností střihu,výborná spolupráce s kartou.Mimo A3 si už bohužel SIR občas "postaví hlavu" a nějaký ten kopanec vytvoří.
Saidxxx (104)|15.7.2012 00:25
Nemyslím si že by to byl úplný průšvih,jen musím počkat až se to doladí.Těžko bych vysvětloval známému že německý výrobek má nějakou chybu (pokud se v Německu vůbec vyrábí).Chceme přece jen to nejlepší a to zatím Technisat je.
roman_hk (151)|15.7.2012 09:35
Což o to, v NDR se vyrábí, ale nějak na něj podpora Technisatu "zapomíná". Je to přece verze jen pro "rozvojový trh" v CZ a SK....
Ivo Mašek (10205)|15.7.2012 11:50
Něco o Technisatu, když už je tu o něm řeč a ................ nedůvěra
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Martin Suchánek (85)|16.7.2012 00:09
Díky za nasměrování, ten thread se mi před tím, než jsem založil vlastní vlákno nepodařilo dohledat, přsto že jsem na něj byl na parabole upozorněn :-(. Přesouvám diskusi tam....