Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF S30 - Canon HF M41 - Sony - Sony HDR-CX730

Bankoko (122)|10.7.2012 13:13
Ahojte. Minuly rok som si kupil kameru HF M41. Fotky som aj zverejnil na tomto fore. Zial prisiel som o nu. :-( S kamerou som bol spokojny. Natrafil som ale o nieco drahsi kusok Canon HF S30. Neviem ci stoji za tie peniaze investovat do tohto modelu alebo ist rovno do Sony HDR-CX730. Vyzna sa poriadne niekto v tychto modeloch. Dikes.
asverusmusic (66)|10.7.2012 17:28
Zdravím. Canon M41 používam ako druhú kameru. Jej súbežníkom je Canon M46 /406. Táto kamera však nemá mikrofónový vstup a hľadáčik. Na Alze stojí asi 405 E. Ďalšiu kameru mám Sony 690 /sedemstovka bez internej pamäte/. Kúpil som ju asi pred 14 mesiacmi, keď bol Canon nedostupný. Doporučujem Canon HF G10 - väčší display, spoľahlivejšie zaostrovanie, vernejšie pleťovky, prístupnejšie manuálne ovládanie, vernejší zvuk, perfektná fazóna.. Stabilizátor má len papierovo lepší Sonka. Pozdravujem
Nerobte závery z low light medzi Panasonicom, Sony a Canon. V tme musíte svietiť. [QUOTE=Bankoko;416343]Ahojte. Minuly rok som si kupil kameru HF M41. Fotky som aj zverejnil na tomto fore. Zial prisiel som o nu. :-( S kamerou som bol spokojny. Natrafil som ale o nieco drahsi kusok Canon HF S30. Neviem ci stoji za tie peniaze investovat do tohto modelu alebo ist rovno do Sony HDR-CX730. Vyzna sa poriadne niekto v tychto modeloch. Dikes.[/QUOTE]
joeh (1358)|10.7.2012 18:01
asverusmusic - a ktorá má lepší stabilizátor M41 vs. CX690
asverusmusic (66)|10.7.2012 19:24
Zdravím. Jednoznačne lepší stabilizátor má Sony CX 690. Jednoznačne. Dajú sa urobiť krásne plávajúce zábery, dokonca ani chodenie po schodoch nie je uskackané. Canon m 41 mobillne nepoužívam len kvôli horšiemu stabilizátoru. Pozdravujem.
gagor (133)|11.7.2012 10:20
Čo sa týka stabilizátora, posledné dni som sa venoval práve testovaniu stabilizácie v rôznych situáciach cx730 a musím uznať, že je to paráda. Zábery sú ako zo statívu. Som schopný držať kameru v ruke aj 2minúty zameranú na objekt bez pohnutia záberu, resp. s mikroskopickým pohnutím. Dokonca pri kontrolovanom chodení okolo snímaného objektu (kamera na dlani), či chôdzi je obraz plynulý a nakrútené zábery vyzerajú veľmi pekne až profesionálne. Veľmi pekný a stabilný obraz, tak isto skoro bez mihnutia, je možné vytvoriť aj na zoome, dokonca keď som si podoprel lakeť druhou rukou, 10x zoom s mikro posunutím. Samozrejme v niektorých prípadoch pri veľkom sústredení je vidieť mierne doťahovanie, ale s troškou cviku je možné toto úplne eliminovať, dokonca vo veľa prípadoch mi mierne pomalé dotiahnutie pripadalo veľmi prirodzene záberu to prospelo. Ono by to chcelo aspoň nejaký krátky odborný kurz nakrúcania a práce s kamerou, ale zase na druhej strane je to veľmi príjemný pocit, keď človek veľa skúša a potom sa mu podarí na niečo zaujímavé prísť.
Asver, lowlight sme už myslím poriadne prebrali v iných vláknach, takže pochybujem že sa k tomu bude ešte niekto vyjadrovať...
Fricoolinek2 (675)|14.7.2012 04:42
Canon HF S30 je model starý jak Metuzalém s málo širokoúhlým ohniskem. To už spíše jít do Sony CX730 nebo Panasonicu X900...
666dia (476)|18.7.2012 13:46
kdy skončíte s testováním a začnete natáčet...?
gagor (133)|18.7.2012 17:11
Však pangazpacho dáva stále videjká na inom vlákne zo 730, ja ako som už spomenul, mám pomalý komp a nestrihané videá tu dávať zatiaľ nechcem. A konkrétne ja stále testujem preto, že je to moja prvá kamera a musím sa s ňou ešte naučiť robiť a tak dávať veci na net a keďže vlastníkov tejto triedy kamier je relatívne málo, tak som pripojil nejaké postrehy o stabilizácii, keďže o nej bola reč...