Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o radu ohledne MMC

nemsis20 (2)|3.7.2012 12:14
Dobry den

potreboval bych poradit jake mmc si vybrat.Je tu veliky vyber a kazdy ma neco pro i proti proto nevim co by bylo lepsi.Potrebuju ho na chatu a chtel bych aby to umelo hlavne cist z ftp servru kde bezi i samba(jeden servr jede na unixu druhej na linuxu) bohuzel podminkou je kompozitni vystup na starou tv.Cenove dostupne.Nepotrebuju dvbt ani interni disk,wifi.Jde mi ciste o bezproblemovy chod a srozumitelne menu a pouzivani titulku.Libylo by se me kdyby do toho slo nacpat treba xbmc.

Dekuji vsem za rady a snad me tu meukamenujete
KamilZ (10277)|3.7.2012 12:34
XBMC narveš tak na Xtreamer Ultra/2, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo něco "custom made". Pak jsem nepobral, jestli potřebuješ FTP i Sambu, nebo stačí jen Samba. S čistým FTP může být u bezdiskového přehrávače problém - hodně MMC si předem soubor stáhne a až pak přehrává, aby fungoval posun apod.
Pytkin (7947)|3.7.2012 13:28
potom by stacila ta malina s raspbmc ..
nemsis20 (2)|3.7.2012 16:19
dekuji za odpovedi stacila by samba.Na toho xtreamera sem uz koukal ale prijde me to dost penez abych to hodil na chatu.premislel sem i o prodigy a nebo evole infinity ale co sem se tu docet tak sou dost problemy prave s pripojenim k serveru
KamilZ (10277)|3.7.2012 16:33
No to si musíš první rozmyslet, jestli tam chceš to XBMC nebo ne :-)
konevki (84)|3.7.2012 22:38
Pokud ti jde jen o tu sambu tak to ti zvladne jakykoliv mmc, co se tyce kompozitniho vystupu tak plati to same. Otazkou je kdyz mas na "chate" 2 servry (predpokladam NAS) a chces to hnat pres kompozit (predpokladam ze to budou SD videa pripadne DVD) na co kupovat predrazene prodigy i infinity kdyz na aukru (pripadne jinych bazarech) sezenes starsi mmc za par korun ktery ti tohle vsechno splni.
Pytkin (7947)|4.7.2012 00:23
sak hovorim ze ta malina za 35$ ...
JuraS. (21)|16.7.2012 07:48
Nedávno jsem upgradoval domácí síť a rozvedl dráty do 3/4 bytu a zbytek pokryl "n" kovou wifi. Jako řádnému fandovi do filmů se mi doma schromáždila knihovna dvd a bd, ale vybrat či spíše najít film v té hromadě trvá i několik desítek minut. Zároveň s upgradem grafické karty na pc jsem si vychutnal několik filmů v h.264 s 1080p. Zvažuji tedy pořízení mmc. Na několika presentacích na youtube jsem viděl mmc které uměli pro mě podstatně důležitou věc :
v seznamu filmů které mají k dispozici umí zobrazit obrázek z filmu (obal dvd nebo bd) a informace k filmu včetně podrobných informací a recenzí. Zřejmě stahované online z internetu. Které mmc tohle umí ? Jak se tato funkce jmenuje ? Nepotřebuji aby mmc mělo přístup k tv cestou dvb-t, nemusí být nutně vybaveno wifi. Soubory jsou uloženy na domácím NAS serveru. Hromady filmů převedu sám pomocí makemkv (zřejmě).
A doplním, že bych uvítal 2 mmc. Jedno do obývacího pokoje s TrueHD a druhý méně vybavený do pokoje dcer které mají ještě stále klasický TV se scartem (počítám připojení kabelem scart-cinch yuv n.rgb). podmínkou u obou je připojení na lan cestou rj-45.

V mém výběru je především xtreamer prodigy.
Pytkin (7947)|16.7.2012 11:37
tato funkcia sa vola jukebox a vie to snad skoro kazde MMC .. nie vzdy to ale dobre funguje .. vela prehravacov vie pouzit externy jukebox , ktory sa zindexuje na PC a na MMC sa len zobrazuje ..
JuraS. (21)|16.7.2012 11:47
Díky za info. Externí jukebox bude fungovat i s NAS serverem ? A nebo např se serverem csfd.cz ?
Pytkin (7947)|16.7.2012 18:23
bude fungovat aj s nas serverom .. ci ma scraper na csfd , to treba zistit .. niektore maju ,. niektore ne ..
JuraS. (21)|17.7.2012 07:28
A které mmc ten jukebox umí ? Včera jsem koukal na presentaci fw 3.5 pro xtreamer progigy a sw3. Našel jsem další zajímavý kousek Evolve Infinity ale u něj žádný jukebox nevidím. Předokládám, že pokud by to uměl pak by se tohle v testu na tvfreaku zmínilo. Takže otázka je, které mmc umí media jukebox ?
Pytkin (7947)|17.7.2012 11:05
ja pouzivam popcorn a na nom YAMJ a som s nim spokojny ..
konevki (84)|17.7.2012 15:36
Na mem XU2 to vypada nejako takto, ale predpokadam ze na mmc to sice nebude designove vypadat stejne ale sluzbu to udela tu samou.



JuraS. (21)|17.7.2012 15:48
To jde. Zkouším si doma rozchodit na pc yamj ale jsem asi lama..nejde to...
Pytkin (7947)|18.7.2012 00:47
co ti tam nejde ?
JuraS. (21)|18.7.2012 06:58
Mno..postupoval jsem podle http://code.google.com/p/moviejukebox/wiki/StepByStepInstall ...na HDD mám uloženo cca 250GB filmů a tak jsem chtěl zjistit jak yamj funguje..všechno nainstalováno, nastaveno ale po spuštění scriptu který mi yamj gui vygeneroval projede nějaký proces na konci kterého nejsou žádné soubory s informacemi o filmech...respektive je to tak rychlé, že to nemůže prohledat složku s filmy, a cokoliv o nich zjistit natož o nich něco hledat na netu... na PC mám Win 7 64 Ultimate.. mediainfo se mi stáhlo 64 bit instalační (tedy ne soubory co se dají někam samovolně nakopírovat)
Pytkin (7947)|18.7.2012 14:19
no asi si zle nastavil cesty , kde ma prehladavat .. on vypisuje ake filmy nasiel , ked indexuje ..
JuraS. (21)|18.7.2012 14:23
no zkoušel jsem to asi 5x..jen jestli pro něj není složitá cesta vnořenými adresáři s českými názvy...
Pytkin (7947)|18.7.2012 19:04
no .. tazko povedat .. skus dat 2 fajly do nejakej jednoduchej cesty bez diakritiky a odskusaj to na tom ..
JuraS. (21)|22.7.2012 16:24
Přišel jsem na to...má problémy s názvy filmů s českými názvy a s českými názvy adresářů. Poradí někdo co s tím ? Zkoušel jsem doladit jeho config, ale zatím bez úspěchu..
skiam (0)|27.7.2012 10:26
odkaz do google "vymazat diakritiku z nazvu souboru"
napriklad hned prvy odkaz: RemDiak
http://www.pspad.com/cz/remdiak.htm
JuraS. (21)|27.7.2012 10:52
nepotřebuji vymazat diakritiku z názvu souboru..složka se soubory je hotové torrenty...pokud změním název nebude je klient torrentů znát. Potřebuji neučit program aby uměl s diakritikou..btw.. háčky a čárky nemáme nad textem jen my v češtině....
KamilZ (10277)|27.7.2012 14:14
Zkouším to (poprvé jsem to stáhnul a spustil) na jménech adresářů a filmů typu "ÚČŘŤĎ Ňě ščřžý žáíáé", "Příliš žluťoučké video", "Oněgin čšřžčř lkdsr skedjn gsekrjg wesg es" a bez problémů vše jede (samozřejmě ale nic nenajde).

MediaInfo si stáhni ručně: http://sourceforge.net/projects/mediainfo/files/binary/mediainfo/0.7.58/MediaInfo_CLI_0.7.58_Windows_x64.zip/download

Jak YAML v Java tak MediaInfo nemá s otevíráním souborů s diakritikou žádný problém (log z operačního systému):
[SPOILER][ATTACH=CONFIG]18806[/ATTACH]
[/SPOILER]

V URL na Google a jiné podle logu odchází diakritika taky v pořádku. Na 4 ukázkách to trvá cca 20 sec. Jukebox se vygeneruje OK, včetně cest.

Někde bokem si přesuň 2-3 problematické filmy (ať není log dlouhý), spusť na ten adresář generování a podívej se do "moviejukebox.ERROR.log" na chyby, případně zapni logování všeho (v souboru properties\log4j.properties na řádku "log4j.rootLogger" nastavit "[HL]ALL[/HL], CONSOLE, LOGFILE, ERRORFILE" a na řádku "log4j.appender.ERRORFILE.Threshold" nastavit "[HL]ALL[/HL]").
Log.png
JuraS. (21)|27.7.2012 14:29
díky, o víkendu se snad najde čas si s tím pohrát a zjistit v čem je problém...problém byl v tom, že mám adresář s filmy pojmenovaná "torrenty hotové" a to nenajde vůbec nic..když přejmenuji adresář na "torenty hotove" tak vše funguje ok. popíše mi to i filmy s diakritikou..ale zase nefungují torrenty...
KamilZ (10277)|27.7.2012 14:43
Pokud máš češtinu už přímo v root adresáři "torrenty hotové", tak pro zprovoznění generování i z toho adresáře udělej:
- YAMJ GUI Config by Ti v adresáři s YAML měl po "naklikání" vygenerovat soubor "My_Library.xml"
- tento soubor otevři a na [HL]první řádek[/HL] (je to důležité) dopiš "", takže to pak bude vypadat nějak takto:
[CODE]


[/CODE]
- spusť generování

Pokud by to nezabralo, tak buď vygeneruj nový "My_Library.xml" nebo z existujícího smaž ten vložený první řádek a:
- stáhni např. PSPad (nebo libovolný rozumný editor, třeba můj oblíbený Notepad2), rozbal a spusť a otevři v něm "My_Library.xml"
- změň kódování na UTF-8 (v PSPadu menu "Formát/UTF-8", v Notepad2 menu "File/Encoding/UTF-8") a ulož
- (nepovinně pro kontrolu) otevři "My_Library.xml" např. v poznámkovém bloku a zkontroluj, že diakritika je OK

Nehlásilo Ti to takovouto chybu?
[SPOILER]Failed parsing moviejukebox library input file: My_Library.xml
org.apache.commons.configuration.ConfigurationException: Unable to load the configuration
at org.apache.commons.configuration.XMLConfiguration.load(XMLConfiguration.java:863)
at org.apache.commons.configuration.XMLConfiguration.load(XMLConfiguration.java:821)
...
Caused by: com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.io.MalformedByteSequenceException: Invalid byte 2 of 3-byte UTF-8 sequence.
at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.io.UTF8Reader.invalidByte(Unknown Source)
at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.io.UTF8Reader.read(Unknown Source)
at com.sun.org.apache.xerces.internal.impl.XMLEntityScanner.load(Unknown Source)
[/SPOILER]
JuraS. (21)|28.7.2012 18:08
kurňa jak jednoduché...díky, už to funguje !!!!!

skutečně stačilo otevřít My_Library.xml v pspadu (mám ho už dávno a programuji v něm např. php) a uložit soubor v utf8 i když psppad hlásil, že v utf8 je... těď doplňující otázka..
jak donutit moviejukebox aby vyhledával informace o filmech např v csfd ?