Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obraz z kamery 16:9 se mi stále ukládá ve formátu 4:3

ai (2993)|7.7.2012 16:25
[QUOTE=man100;415999]3. Teoreticky by soubor z Pinnacle šlo prohnat přes nějakou aplikaci, která nastaví (upraví) v hlavičce videa údaj PAR[/QUOTE]
o tom tu mluvim taky od vcera, ten womble by to resil mozna, samozrejme, ja zkousel jen Restream, ProjectX narychlo, womble nemam...
pokud bych o video mel nastrihano jednou, zadna vyssi sila by me nedonutila to strihat znova, jak autor popisuje,autor uz nechce do Pinnaclu jit, ovsem jasne, ze pokud nekde zacnu, mel bych to tam dokoncit, ja bych ovsem to udelal tak, ze bych exportoval nejaky uncompressed z toho Pinnaclu (jestli to ovsem jde !) a pak enkodoval do mpeg2 jinde (HcEnc apod), a mel bych bezproblemovy mpeg2, ale to je slozite pro ty , kdo to nezkouseli
ai (2993)|7.7.2012 16:36
[QUOTE=man100;415999]Podobný pseudoproblém se už na tomto fóru již jednou řešil v roce 2008![/QUOTE]
dobry odkaz, tam stayman radil nacist MOD soubory pomoci file/import, kde Vegas precte korektni informace o aspect ratio z dalsich pomocnych souboru, mozna se jmenuji MOI podle toho http://www.dvmp.co.uk/mod-video-file-format.htm , ktere prisly s tim MOD, tedy pokud stahl video z kamery do PC korektne, ma je tam a melo by to fungovat
maxmad (74)|7.7.2012 22:30
Zdravím všechny plně souhlasím s man 100 a jsem rozhodnutý všechny projektty dorazit v Pinacle a nedělat z toho paskvil. Jednoznačně nové projekty začnu dělat postupně ve Vegasu pěkně od začátku a postupně. Ještě jednou všem děkuji za spoustu informací které jsem si z této debaty odnesl.Celou debatu si chci ještě jednou projít a a pročíst. Jsem vám všem zavázaný za veškeré informace.Jak jsem psal už na začátku jsem rád že tohle zajímavé forum existuje.
ai (2993)|8.7.2012 01:07
Pokud mas 5minut, stahni si PGCEdit, neinstaluje se jen rozjede, http://www.wencas.cz/pgcedit nacti tam to VIDEO_TS co Pinnacle vyrobil (z MOD videa), vlevo najed na nejaky title co ma nejdelsi cas , stlac Control+P , zobrazi se ti nahled toho videa (preview PGC) a pohybuj jezdcem , jestli se bude menit aspect ratio nebo je 4:3,

To by znamenalo ze ten paskvil vyrabi Pinnacle normalne, tak jako DVD Architect z toho videa a jako dalsi jine authoringy , ktere udelaji DVD bez rekomprese mpg. Ovsem DVD se prehraje ok jak jsem popsal, protoze 16:9 je zapsano jinde u DVD.
Saxel (2279)|8.7.2012 13:50
Vlákno jsem přečetl jen v rychlosti, přidám pár postřehů.
Womble MPEG Video Wizard umí změnit PAR rychle bez rekomprese, ale jak napsal ai, je to komerční soft.
Před časem jsem se ve Vegasu pral s videem v kontejneru MOD a s nastavením formátu 16:9. Pouhým nastavením projektu to řešit nešlo, protože Vegas nesprávně identifikoval PAR klipů jako 4:3. Řešením bylo nastavit každému eventu správný PAR, což však Vegas neumí hromadně pro všechny klipy a je potřeba použít jeden volně dostupný skript. Teď nejsem u PC, ale když bude zájem, upřesním o který skript jde.


Sent from my LG-P500 using Tapatalk
ai (2993)|8.7.2012 15:45
jj, google a hned druhy odkaz :
[code]
//PixelAspect.js
import Sony.Vegas;

for (var currentTrack : Track in Vegas.Project.Tracks) {
if (currentTrack.IsVideo() == true) {
for (var currentEvent : VideoEvent in currentTrack.Events) {
if (currentEvent.Selected == true) {
VideoStream(new Media(currentEvent.ActiveTake.MediaPath).Streams.GetItemByMediaType(currentEvent.MediaType, currentEvent.ActiveTake.StreamIndex)).PixelAspectRatio = 1.4568;
}
}
}
}
[/code]
zkopirovat do notepadu a ulozit jako Pixel.Aspect.js vlozit do Program Files>SONY>Vegas Pro 8.0>Script Menu - podle verze Vegasu, ktery mame v PC

to cislo na konci skriptu se muze menit, nazev skriptu muze byt taky jiny ...
maxmad (74)|8.7.2012 22:50
[QUOTE=ai;416054]Pokud mas 5minut, stahni si PGCEdit, neinstaluje se jen rozjede, http://www.wencas.cz/pgcedit nacti tam to VIDEO_TS co Pinnacle vyrobil (z MOD videa), vlevo najed na nejaky title co ma nejdelsi cas , stlac Control+P , zobrazi se ti nahled toho videa (preview PGC) a pohybuj jezdcem , jestli se bude menit aspect ratio nebo je 4:3,

To by znamenalo ze ten paskvil vyrabi Pinnacle normalne, tak jako DVD Architect z toho videa a jako dalsi jine authoringy , ktere udelaji DVD bez rekomprese mpg. Ovsem DVD se prehraje ok jak jsem popsal, protoze 16:9 je zapsano jinde u DVD.[/QUOTE]

Je to v pořádku pokud jezdím jezdcem a prohlížím film vyrenederovaný z pinacle je celé video 16:9
maxmad (74)|8.7.2012 23:03
Můžete mi ještě vysvětlit jak je to s tím scriptem a kam to mám nakopírovat? Mám Vegas Movie Studio HD Platinum 11 a nikde nevidím ani složku ani soubor s názvem Script Menu.Zkuste mi to prosím nějak ještě jednou úplně jednoduše vysvětlit celý postup.Díky
ai (2993)|9.7.2012 02:41
Bohuzel, u tech levnejsich verzi neni moznst skriptovani.

Mel by si to z te kamery davat do PC prilozenym softwarem ke kamere, ktery zrejme ulozi na hardisk i pomocne soubory, kde pak kdyz das File/Import ... tak to nacte zrejme zpravne, protoze si to ty pomocne soubory precte, kde je ta aspect ratio informace ulozena.
maxmad (74)|9.7.2012 11:03
Ještě jednou bych vám všem chtěl poděkovat za ohlasy k danému tématu.Dnes jsem si prošel znovu všechny odpovědi a pozkoušel co se dá.Nejprve k tomu MOD ten jsem stahnul do počítače přes SD Copy po načtení do Vegasu vše funguje jak má.Takže dobrá rada nad zlato.K tomu mpeg 2 tam jsem zkoušel postup přes Restream tady jsem zase narazil na problém s tím že mi to chce načíst m2v a ne mpeg tomu zase moc nerozumím, ale věřím že mi to tady hned někdo vysvětlí.Nakonec jsem hodil mpeg celé svatby do Vegasu nastavil správné Ratio a přerenederoval znovu do mpeg2 v Architectu se to tváří už v pořádku jinak právě ten původní mpeg mi na notebooku kde jsou Win7 taky neustále přeskakoval na z 16:9 na 4:3 takže něco je špatně v mpegu z Pinacle v mém pracovním PC kde mám Win XP se to chová normálně.Po znovu vyrenederování ve vegasu to jede všude v pořádku.Mám tedy posledn dotaz je možné někde stáhnou prográmek který bez rekomprese opraví celý mpeg2 se správným parametrem pro celé video?
Saxel (2279)|9.7.2012 13:29
[QUOTE=maxmad;416208]...Mám tedy posledn dotaz je možné někde stáhnou prográmek který bez rekomprese opraví celý mpeg2 se správným parametrem pro celé video?[/QUOTE]
Zkusil jsem Womble MPEG Video Wizard, ale také si s tím neporadil. Asi ti nezbyde než to celé přerendrovat ještě jednou...
maxmad (74)|9.7.2012 13:52
[QUOTE=Saxel;416223]Zkusil jsem Womble MPEG Video Wizard, ale také si s tím neporadil. Asi ti nezbyde než to celé přerendrovat ještě jednou...[/QUOTE]

Proto přeredenerování - jak to mám nastavit z Pinacle jsem měl výstup 8500/ Kb. Mám nastavit stejný výstup i v Architectu? Zjistil jsem že po té rekompresi je to video mizerné ale měl jsem tam nastavený výstup jen 6500 Kb/s Takže jak to nastavit aby byla komprese a ztráta kvality co nejmenší?
ai (2993)|9.7.2012 14:47
me to Vegas 8.0c dokonce renderoval smart to ukazka.mpg, nastavil jsem MainConcept mpeg2, upper field first, CBR 8,500,000 , ale zatuhlo to v nejakem miste, mozna ten aspect ratio problem , mozna ne,

ja osobne bych to znova nerendroval, dodelat v Pinnaclu jak uz tu zaznelo nebo proste to udelej to DVD v tom Architectu , jestli z nejakeho duvodu potrebujes DVD delat tam, PAL widescreen projekt a bude to vsem hrat korektne,

dalsi rekompresi to znacne degradujes, radsi vzdy enkodovat v tom Vegasu nez Architectu, ten pak uz rekompresi nebude delat, neexistuje zadne zazracne nastaveni, musis dat ty same parametry, datovy tok , aby se ti to veslo na DVD
Pytkin (7947)|9.7.2012 14:57
ja by som odporucil prestat pouzivat pinacle ..
Saxel (2279)|10.7.2012 09:23
maxmad:
Pokud máš projekt v Pinnaclu, nebylo by lepší to z něj vyexportovat bez komprese nebo do formátu DV-Video a následně to načíst do Vegasu a až v něm zkomprimovat do mpeg2? Pro rendering pak použij templejty pro DVD Architecta - zvlášť vyrendrovat video a zvlášť audio. Samotný DVD Architect už nesmí nic rendrovat (nedělá to dobře), jen zmuxuje video s audiem a vytvoří DVD strukturu.
maxmad (74)|10.7.2012 11:15
[QUOTE=Saxel;416321]maxmad:
Pokud máš projekt v Pinnaclu, nebylo by lepší to z něj vyexportovat bez komprese nebo do formátu DV-Video a následně to načíst do Vegasu a až v něm zkomprimovat do mpeg2? Pro rendering pak použij templejty pro DVD Architecta - zvlášť vyrendrovat video a zvlášť audio. Samotný DVD Architect už nesmí nic rendrovat (nedělá to dobře), jen zmuxuje video s audiem a vytvoří DVD strukturu.[/QUOTE]

To mne právě taky napadlo jde o to že mám projekt zpracovaný kompletně v pinacle je to kombinace hudby fotek a videa a začínat od nuly se mi nechce.Dnes jsem si ale udělal i zkušební DVD v pinacle a zdá se že to jede bez problémů.Jede mi to v počítači v noťasu i na DVD přehrávači všude 16:9 prostě jsem nic nekombinoval a dodělal to kompletně v Pinacle.Teď jde spíš o to že potřebuji udělat ještě jeden klípek jen v mpeg 2 s vysokým datovým tokem aby nebyla nikde vidět komprese a hlavně aby byl "zdraví" a plně funkční a neskákal mi ze 16:9 na 4:3.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Saxel;416321]maxmad:
Pokud máš projekt v Pinnaclu, nebylo by lepší to z něj vyexportovat bez komprese nebo do formátu DV-Video a následně to načíst do Vegasu a až v něm zkomprimovat do mpeg2? Pro rendering pak použij templejty pro DVD Architecta - zvlášť vyrendrovat video a zvlášť audio. Samotný DVD Architect už nesmí nic rendrovat (nedělá to dobře), jen zmuxuje video s audiem a vytvoří DVD strukturu.[/QUOTE]

co jsou to templejty?
Pytkin (7947)|10.7.2012 11:21
sak ti ale saxel radi vyplut z pinaclu finalny produkt do DV AVI .. a to zobrat do Vegasu a spravit DVD ..
Saxel (2279)|10.7.2012 15:01
[QUOTE=maxmad;416334]...co jsou to templejty?[/QUOTE]
To jsou předvolené šablony pro rendering. Vybereš MainConcept MPEG2 a v něm template DVD Architect PAL Widescreen video stream, to ti vyrendruje samotné video. Bitrate v šabloně můžeš upravit dle libosti.
maxmad (74)|11.7.2012 07:44
Hlásím že mám konečně hotovo i mpeg 2 v super kvalitě postup byl znovu vyrenederování celého projektu v Pinacle do avi DV pak jsem to šupnul do Vegasu a je hotovo super kvalita.
Jsem spokojený že to tak dopadlo.Nevíte někdo jestli Vegas dokáže odhadnout velikost konečného souboru ještě před vyredenerováním?
Saxel (2279)|11.7.2012 08:12
Ne takovou věc Vegas nemá, ale můžeš si to sám spočítat podle nastaveného bitrate. Také je na netu spousta kalkulaček pro výpočet bitrate tak aby ses vešel na DVD.
maxmad (74)|11.7.2012 09:13
[QUOTE=Saxel;416434]Ne takovou věc Vegas nemá, ale můžeš si to sám spočítat podle nastaveného bitrate. Také je na netu spousta kalkulaček pro výpočet bitrate tak aby ses vešel na DVD.[/QUOTE]

můžeš mi prosím dát nějaký tip? Díky
Saxel (2279)|11.7.2012 13:39
Já jsem obvykle vystačil s Fantáskovou excelovskou kalkulačkou, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7220-Bitrate-na-DVD?p=85841&viewfull=1#post85841, další šikovná je zde: http://www.videohelp.com/calc.htm.
Když dáš do vyhledávače výraz DVD bitrate calculator, najdeš jich spoustu.
maxmad (74)|12.7.2012 00:07
[QUOTE=Saxel;416465]Já jsem obvykle vystačil s Fantáskovou excelovskou kalkulačkou, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/7220-Bitrate-na-DVD?p=85841&viewfull=1#post85841, další šikovná je zde: http://www.videohelp.com/calc.htm.
Když dáš do vyhledávače výraz DVD bitrate calculator, najdeš jich spoustu.[/QUOTE]

Díky už si s tím nějak poradím