Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic HDC-SD900 - problém se zvukem

Raim84 (31)|14.6.2012 20:51
Dobrý den, už několikrát jste mi zde pomohli, tak se opět obracím na tyto stránky. Vlastním panasonic SD900 a když přehraji nahrávku z kamery na TV, tak jde zvuk více z pravých repráků. Na ukázku jsem uložil video na uschovnu, kde točím přímo zvuk z věže a je zřetelné, že když na to koukám u pc (nebo kdekoli jinde), kde jsou dva repráky, tak zvuk jde více z prava. Prosím koukněte na to a pokud by někdo věděl co s tím, nebo zda se s tim už někdo setkal, tak bych byl rád za radu, popřípadě za jakýkoli koment.

Děkuji mockrát
Radim

http://www.uschovna.cz/zasilka/J8AS57VLFTNSJ5B9-7VF
Fricoolinek2 (675)|15.6.2012 01:41
Co třeba nějaký znečištění levého repráku? I když to asi není pravděpodobné...
romana51 (355)|15.6.2012 08:47
Nemáš jenom špatně nastavené úrovně vstupu čelní-levý a čelní-pravý ? Nastavuje se to v menu. Já mám sice HDC-SD700, ale divil bych se kdyby to tvá kamča neměla !
dudy (2)|15.6.2012 09:32
Len tak strielam od boku,ale ta kamera podporuje zvuk vo formate 5.1 .Skus nahravat s roznymi nastaveniami zvuku,ze co to spravi.....
neboztik (341)|15.6.2012 18:13
Kamera v automat.nastavení nahrává zvuk 5.1. V manuálním nastavení lze zvolit zvuk stereo. Tak by to chtělo natočit něco s manuálním nastavením.
Raim84 (31)|17.6.2012 13:44
Ahoj..tak jsem zkoušel jsk jsi mi radil natočit ve stereo v manualnim režimu a to je OK. Co to tedy znamená? Že v 5.1 když na to koukám ve stereu tak to pujde z prava? To je normální? Dost natačim v automatickym režimu a pak na to koukam na PC, kde mám jen dva repráky, tak mě to štve..
neboztik (341)|17.6.2012 16:29
Tak u mně je zvuk 5.1 z kamery při přehrávání v PC pravá strana taky hlasitější.Já si toho všiml až ted, protože to jinak přehrávám přes MMC do TV a tam je to v pořádku.Pak teda změnit nastavení ve zvukovce.U mě stačilo zapnout ve zvukovce DTS a zvuk už je v pořádku.
Raim84 (31)|17.6.2012 20:26
Díky za odpověď. Jen prosím (omlouvámse za blbý dotaz) co je MMC? ja když prpojim přes HDMI do tv a pošutim z kamery, tak při stereu znatelně z prava. Když dám přes 5.1 tak ok.
golfLC (1941)|17.6.2012 20:58
neboztik (341)|17.6.2012 22:09
[QUOTE=Raim84;413787]Díky za odpověď. Jen prosím (omlouvámse za blbý dotaz) co je MMC? ja když prpojim přes HDMI do tv a pošutim z kamery, tak při stereu znatelně z prava. Když dám přes 5.1 tak ok.[/QUOTE]
Já mám multimediální centrum (MMC) propojený přes síť s PC, takže videa z PC posílám do TV přes něj.
Ale nějak jsem nepochopil to tvoje - když propojim přes HDMI do tv a pouštim z kamery, tak při stereu znatelně z prava. Když dám přes 5.1 tak ok - ty si na TV můžeš přepínat 5.1 a stereo ? A nebo si myslel,že když z kamery pouštíš do TV 5.1 (tak je to dobrý) a nebo stereo (a to je špatný) ?
Raim84 (31)|18.6.2012 08:54
Přepínám to na domácím kinu, který má 5.1.. Zvuk natočený v inteligentím režimu a na kině zapnu stereo, tak to jde znatelně hlasitěji v pravém repráku. Ale to je tedy stejný problém jako u repráku u PC. Koukám jaké máš MMC (LG MS450H), přehraje to video s koncovkou .MTS?
neboztik (341)|18.6.2012 09:22
Ano,přehraje mts i m2ts, přehrává všechno. Teda kromě *DV avi, což byly nahrávky z předchozí dig.kamery.Ale převodem na mpeg bez ztráty kvality bylo po problému. DV avi nepřehrává snad žádný přehrávač.
noaid (284)|18.6.2012 12:25
Taky jsem na ten problém narazil, ale dosud jsem jej neřešil, je to jen při nahrávce 5.1, u stereo nastavení je to OK. Tipuji problém s downmixováním do sterea, možná je nějaký bug v identifikací kanálu či co.
Většinou používám zvuk z mého recordéru Roland Edirol R-09HR v 24/96, dá se s tím pak víc hrát, dělám s tím i binaurální nahrávky (mic mám).
Ono obecně zvuk z té kamery je nic moc, provádí se tam dost velká dynamická komrese a to vše se ještě ztrátově komprimuje do Dolby Digital, ve střihovém programu to projde nějakými úpravami a většinou další ztrátovou kompresí s případnou další dynamickou kompresí. Výsledek bohužel jak z telefonu.
neboztik (341)|18.6.2012 14:04
Když si ten zvuk od Raim84 otevřu v Premiere,tak tam vypadá správně.Tak nevím,proč při přehrávání jako stereo je pravá strana silnější.
http://www.q3.cz/images/77zvuk_5.1.jpg
noaid (284)|18.6.2012 16:53
[QUOTE=neboztik;413892]Když si ten zvuk od Raim84 otevřu v Premiere,tak tam vypadá správně.Tak nevím,proč při přehrávání jako stereo je pravá strana silnější.
http://www.q3.cz/images/77zvuk_5.1.jpg[/QUOTE]
No to jo, editory to zobrazují dobře, ale MOŽNÁ (jen můj tip) v tom následně vyrenderovaném souboru je nějak jinak pořadí kanálů než je třeba standard, což myslím lze, a to pořadí je někde v hlavičce správně definováno, jenže třeba dekódér Dolby digital v TV či přehrávači na tu hlavičku třeba kašle a určí si pořadí kanálu dle standardu natvrdo a pak se může třeba stát, že smíchá místo L=FL+C+BL R=FR+C+BL třeba L=BL+C+BR R=FL+C+FR nebo třeba centr přimíchá jen do FR apod.
Taky je otázka, jestli je ve střihovém sw správně panovaný (umístěný) každý kanál. Alespoň ve Vegasu se to myslím dá ovlivnit.
Já zpočátku taky natáčel v 5.1, ale pak jsem se na to vykašlal a jedu už jen ve stereo. Ono to zas tak suroundové není, ty mikrofony moc směrové nejsou, navíc mám podezření, že jsou jen 4 a zbylé 2 se jen dopočítávájí, což je další mršení zvuku.
neboztik (341)|18.6.2012 17:31
Jenomže když kamera natáčí v automatice,tak tam stereo nejde nastavit.
noaid (284)|18.6.2012 18:09
To je pravda, ale při přepnutí na manuál to funguje stejně jako v automatice kromě inteligentního kontrastu, který se musí v případě potřeby nastavit ručně, a tam už stereo nastavit jde.
Taky už jedu pouze na manuál. Chová se to stejně jako automatika a mám možnost vše případně ovlivnit, když mám potřebu. Ruční nastavení se pak dá vyresetovat přepnutím na automatiku a zase zpět, což je příjemné a rychlé.
Raim84 (31)|19.6.2012 14:11
Díky všem za odpovědi. Asi tedy budu točit ve stereu. Přpadně pořídím MMC.Dík